Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Bezradność i bezsilność to są wkurzające uczucia... ale skoro nic nie można zrobić, czym prędzej należy się uspokoić. :P No więc widzisz że to z tym alkoholem we krwi to było dobre zagranie. Natomiast.. co on robił w kabinie pilotów? Tak, za stery nie trzymał.. ale nie powinno go tam być. No i nie sądzę byśmy się dowiedzieli jaki to miało rzeczywisty wpływ na decyzje pilotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raport rzeczywiście całkowity z przewidywaniem wielu . Właściwie jak na standardy rosyjskie chciałoby się rzec oczywisty . Kiedy gołym okiem widać , że polscy piloci siedząc za sterami rządowego samolotu złamali mnóstwo podstawowych procedur i wina za katastrofę w zdecydowanym stopniu leży po ich stronie . A to m co nie jest winą pilotów , można śmiało przypisać polskiemu bałaganowi w organizacji lotu . Jeśli więc zostają jakieś procenty win dla Rosjan za niefrasobliwość na wieży kontrolnej , w braku kategorycznego zabronienia lądowania przy tych warunkach pogodowych , za opóźnione komendy- to po co je wyjawiać . To tak wg. tradycyjnego sposobu myślenia i podchodzenia do wielu spraw Rosjan . Dlatego raportowi nie ma co się dziwić . A już kompletnie nie ma co rzucać tylu strasznych o obraźliwych kalumnii pod adresem Rosjan .To niestety my " daliśmy dupy " . Teraz chcemy jak najwięcej podzielić się tą winą z Rosjanami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narzekacie że rosjanie
chcą się wybielić, a polacy to co właśnie próbuja? dokładnie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To właśnie o tym piszę . Nasza wina jest ewidentna . Pasuje teraz podzielić się nią z Rosjanami . Bo nieprofesjonalizm na wierzy kontrolnej jednak był widoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiarygodny jest bo
nieprawdy w nim nie ma, jest niepełny, polska strona go uzupełni i będzie ok, ważniejsze, żeby strona polska wyciągnęła wnioski na przyszłość co do przeprowadzania lotów bezpiecznych i podejmowania decyzji zgodnie z procedurami a nie chciejstwem takich czy innych przełożonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimo wszystko panowie się chyba lubią.. Grabowski był więcej jak raz u Kuby. http://www.youtube.com/watch?v=1c5j6ZmM2xM&feature=related No i z powodu skrzywienia zawodowego zwróciłem uwagę na sofy, "Chesterfieldy". Nie wiem co ludzie w nich widzą.. są niewygodne, handlowaliśmy nimi swego czasu. Oryginał takiej sofy potrafi kosztować i 14000zł, z Chin mieliśmy i za 3000zł. :classic_cool: Fotele też nie tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różnic w jakości wielkich nie ma, nawet taki sam certyfikat autentyczności mają, taka blacha z napisem "Chesterfield". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet jak bym mieszkanie w takim stylu to tych sof bym nie kupił. Są niewygodne. Oni chyba są trzymani w innych celach. A prawo i tak łagodnie ich traktuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Da się siedzieć.. ale nadają się chyba tylko do poczekalni. :classic_cool: Ja tam mam mieszkanie 37 metrów, też nie miałbym gdzie wstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tycjanie ....
Jakas tam wina po stronie Rosjan tez jest napewno, ale wyobrażasz sobie sytuację, że Rosja nie wyraża zgody na ladowanie samolotu z Lechem K. ?????????????????? To chyba by była III wojna swiatowa. Przecież ten nadmuchany Lechu K. by pekł jak nic ;) Eksperci i z Rosji i z Polski mówią to samo, tylko do PiS-u to nie dociera. Dzisiaj dowiadujemy się , że lot 7 kwietnia ubr z premierem Tuskiem (i lądowanie na tym samym lotnisku), nie powinien się odbyć, czyli nasze procedury są chyba nie takie jak należy. To wszystko jest organizowane na zasadzie udało się więc uda się i po raz n-ty, ale niestety się nie udalo i mamy tragedię bo zginęło tyle osób zupełnie niepotrzebnie. Poza tym jak mowią eksperci to decyzja jest pilota czy ląduje czy nie, wieża tylko naprowadza pilota do określonego momentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do spania ....
twardy materac jest zdrowy na kręgosłup i na takim powinno się spać ;) - tak mowią lekarze ortopedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak tam byl Putin
parę dni wcześniej, to dlaczego wkręcali żarówki , po katastrofie ? czyżby w międzyczasie wykręcili , czy też Putin to taki gieroj , że jemu żarówki , oświetlenie są zupełnie niepotrzebne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy nie ma mgły żarówki nie są potrzebne, lądowanie odbywało się w dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak tam był Putin
a jednak myślę , że te żarówki były , jak ten Putin lądował , bo gdyby ich nie było ....a pojawiłaby się nagle mgła , tak jak tylko tego jednego dnia , to Putin tych z lotniska raczej na Kamczatkę wyslałby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Polakom się wydaje ze Rosjanie kiedykolwiek przyznają siędo jakichś swoich win , to są w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ " 3.01.2011] 15:43 [zgłoś do usunięcia] Tycjanie .... Jakas tam wina po stronie Rosjan tez jest napewno, ale wyobrażasz sobie sytuację, że Rosja nie wyraża zgody na ladowanie samolotu z Lechem K. ?????????????????? (...) " } Teoretycznie można by sobie to wyobrazić . Padło by zapewne wtedy tyleż samo głupich i bezsensownych słów ze strony PiS co i teraz pada , a może i więcej . Tyle , że ludzie by żyli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejka z jednego z forum : '''Premierze TUSKU trzeba z Rosjanami robić interesy, a nie bawić się w głupoty.Trzeba robić nowe miejsca pracy,czekają na to polscy biznesmeni.Niemcy, Francja, Włochy i inne kraje już dawno to zrozumiały. Szczują na Rosję ci którzy mają pieniądze i im nie zależy na rozwoju i sile naszego kraju. ""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz mu zaniosłam łaptopa
do spania .... twardy materac jest zdrowy na kręgosłup i na takim powinno się spać - tak mowią lekarze ortopedzi e tam, do spania potrzeba ino tylko drugiej osoby, reszta to tylko mały dodatek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audycja w Kontestacji www.kontestacja.com godz 21 Lewatywa Mózgu - pogadajmy o bojownikach o wolność słowa z TVP. poprowadzi Martin Lechowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złoty się znów zakochał
dobrze piszesz otulinko :P do spania potrzebny jest :classic_cool: ..ujowy ide na wspólną :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złoty się znów zakochał
na wspólną kolację z misiem gogo :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złoty się znów zakochał
zaprosił mnie na degustację owocu morza :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złoty się znów zakochał
wcale, ze nie :classic_cool: On jest dzantalmanem i cche polizac tylko moje stopki :classic_cool: Marta zdradziła Filipa, :classic_cool: tez bym tak chciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś około 1989 r. byłem na spotkaniu z człowiekiem , który opowiadał o dziejach żołnierzy polskich na zachodzie po zakończeniu wojny . We wrześniu 39 walczył jako artylerzysta , a później przeszedł cały szlag bojowy z gen. Andersem . W 45 r. przekwalifikował się na sapera i aż do demobilizacji w 46 rozminowywał Francję i Niemcy . Później - jak twierdzi - nie trzeźwiał przez dwa lata , aż przyszło opamiętanie . Wstąpił do jakiegoś zboru ewangelickiego i rozpoczął szeroko zakrojoną akcję pomocy polskim żołnierzom i emigrantom . Działał od Europy przez Afrykę aż do obu Ameryk . Wyciągał polskich byłych żołnierzy z alkoholizmu , więzień , ubóstwa . W jego opowieściach przewijał się wątek niechęci z jaką na zachodzie w tamtych latach często traktowano Polaków . Padło więc w końcu pytanie dlaczego ? Co w nas jest takiego , że ludzi którzy przelewali krew , utracili swój dom rodzinny - byli traktowani w wielu wypadkach źle . Do powodów związanych ściśle z wielką , światową polityką , dał przypowiastkę odnoszącą się do przyziemnych powodów . Przykład ten , miał podobno odniesienie w prawdziwych wydarzeniach . Mniej więcej mówił tak : "Jeśli weźmiesz kilku przeciętnych Polaków , Francuzów , Niemców , zapewnisz im dowolną ilość alkoholu , jedzenia i bezpieczną imprezę to wszyscy będą jeść , pić , bawić się aż się porzygają i posrają . Żadnej różnicy tu nie będzie . Procent tych , którzy powiedzą mam dość , odchodzę wcześniej będzie identyczny we wszystkich nacjach . Prawdopodobieństwo awantury też . Tu nie będzie żadnej różnicy. Różnice zaczynają się po imprezie . Jak minie im kac , Francuzi z Niemcami nie będą chcieli wracać i opowiadać o niej . A zmuszeni do odpowiedzi powiedzą , że przesadzili i woleliby do tego nie wracać . Z Polakiem będzie inaczej . Powie , że impreza była wspaniała , tylko grzybki mu zaszkodziły . A po miesiącu , kiedy Niemcy i Francuzi będą udawać , że już o wszystkim zapomnieli Polacy dalej będą nawijać , że impreza była taka sobie , a jedzenie było stare i wszyscy się struli . Po roku zaś powiedzą , że drań - sponsor , w zmowie z Francuzami i Niemcami zwabił ich do siebie i chciał ich otruć . Niechęć do Polaków bierze się między innymi z uwielbienia do kreowania zdarzeń wg. własnych widzi misie i konfabulacji " Tak mi się to przypomniało w związku z ostatnimi wydarzeniami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złoty się znów zakochał
oczywiście zamierzam mu się odwdzięczyć i z zapałem poliżę jego żylastą stopę :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×