Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

WeWo, znów to zrobiliśmy;) Ale marzy mi się też taki, gdzie można by opisywać swoje ulubione miejsca, zaułki i wspomnienia... Idź korzystać z lodówki, póki masz prąd:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f5
Stivie.....ujmę to tak. Polityka opiera się na umiejętności uzewnętrzniania dobrej woli i zrozumienia. Niestety czasem na tym się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISJA SPECJALNA
teraz!! co się stało z telefonami satelitarnymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f5
Ja tylko przypomnę że każdy nawet doskonale zmodernizowany akwen czy zbiornik retencyjny będzie przepełniony. Ostatnie dni to opad stanowiący jedną trzecia rocznych opadów statystycznie. Sytuacja jest zbliżona do tej z 97' przy czym nie doszło do uwolnienia wody w czechach. Pytanie zasadnicze. Jaki był i czy był jakiś program działania na tę okoliczność? Po stronie czeskiej wiemy na razie tylko o jednym błędzie ale do naprawienia. Nie było spuszczania wody po roztopach....a powinno być stopniowe dlatego ta groźba przynajmniej teoretycznie ciąży jak przysłowiowy miecz Damoklesa. Zabrakło koordynacji naszych władz z czeskimi w tej sprawie. Nikt nie przewidział że będą takie opady.... Ja tylko przypomnę jedną kwestię. Być może zacznie się przerzucanie ciężaru odpowiedzialności pomiędzy centralnym ośrodkiem a lokalnymi władzami. Fakty są jednak takie że istnieje podział zadań samorządów na własne i zlecone i że to ujęte powinno być w konkretnej ustawie jak i obowiązkowe ubezpieczenie. Tak się nie stało. Ta całą modernizacja wałów przeciwpowodziowych itd itp to powinno być wykonane w imię zasady że lepiej zapobiegać niż leczyć. A tak to teraz znowu będą awantury kto ile komu musi dać pieniędzy na przywrócenie do stanu sprzed szkody itd itp tu nie ma uprawiedliwienia właściwie dla żadnych rządów w tym obecnego.... Ps czy jednak was nie dziwi jedna kwestia? Przecież można było pewne rzeczy w tym kierunku restrukturyzować z funduszy unijnych. I dlaczego nikt na to nie wpadł? To kolejny dowód na to że rządzić lokalnie powinni Ci którzy mają nie tylko pomysły ale i umiejętność przewidywania. To się może wielu wydać pustym sloganem ale widzę że mamy tego w polityce nadal realny deficyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISJA SPECJALNA
kto strzelał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f5
Fakt. Warto obejrzeć mission

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ifka, cześć, nie kuś losu;) Więcej dowiemy się jutro i w piątek rano:( W obecnej chwili mało mnie interesuje nawet wizja "Misji specjalnej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f5
No będą kolejne wątki i kolejne pytania. Zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f5
Anouk ale dlaczego wizja. Zbierają konkretne informacje i żądają pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, ja nie lubię programów z tezą, która widać od pierwszego kadru. A tak niestety jest z co najmniej kilkoma programami. I to nie tylko w TVP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość INFORMACJE BBC NEWS
Strona internetowa BBC News, w artykule opisującym środową konferencję MAK-u dotyczącą ustaleń śledztwa w sprawie katastrofy TU-154, kategorycznie stwierdza, że prezydenta nie było w kabinie pilotów. Nie wiadomo jak udało się to ustalić i skąd pochodzi ta informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f5
Anouk. Wskaz jakiś program który nie ma takiej tezy. Nawet dobranocka ma tezę choć to nie publicystyka. Tezy chyba nie ma tylko w serialu happy tree friends :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f5
No to przynajmniej coś. Może się skończą spekulacje i analogi do lotów w Gruzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę się czepiasz, wiesz. Generalnie chodzi o to, że moim zdaniem w publicznej telewizji powinno być więcej obiektywizmu lub jak ktoś woli intersubiektywności;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I co nowego? gdzie raporty?
publikacje? szokujące wiadomości o tym, co działo się minuta po minucie na pokładzie tupolewa? Polski rząd oddał śledztwo komisji składającej się z działaczy byłego związku radzieckiego, tych samych, którzy umarzają śledztwa Politkowskiej. POlscy tchórze przyznali: był wypadek, byli piloci, są odpowiedzialni za katastrofę, koniec sprawy. Pytam: gdzie obiecane skrzynki? gdzie międzynarodowe śledztwo? gdzie akta? gdzi4e nagrania, gdzie dochodzenia, gdzie przesłuchania? gdzie analizy? Mam takie dziwne wrażenie, że gdyby do takich zaniedbań doszło za innego rządu (szkoda, że przyczyniłam się do jego wybrania!! ah... szkoda..), już dawno poleciałyby głowy... Może któyś ważniak ośmieli się w końcu upublicznić jakąś informację, kiedy skończy się kampania. Może dowiem się w końcu, dlaczego głowy mojego państwa, tak bardzo boją się Rosyjskich terrorystów. Pewnie wyPiszą coś o tym PO wyborach - bo teraz to ryzykowne... szkoda się wychylać, komukolwiek. Najlepiej spalić rzeczy osobiste ofiar - by przypadkiem nie doszło do epidemii - uznać pilotów za winnych i zamknąć sprawę. Winny się znalazł, to o co wam wszystkim chodzi? Pozdrawiam, życząc sobie i innym podobnie usposobionym, ogromu siły do znoszenia kolejnych bredni - oraz cierpliwości w przeczekiwaniu głuchej bezradnośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A swoją drogą to dość głupie, że mail do tego programu to: anita.gargas@gmail. com Czyżby ktoś się bał, że ktoś zajrzy im w pocztę? Ten ktoś, to w końcu PiS, który jakiś czas temu zawładnął dość widocznie TVP1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No i wszystko jasne.
Ten dodatkowy głos w kabinie pilotów to był głos autopilota. A tak na poważnie - ktoś wierzy w te CUDA głoszone przez komisję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EKEKSPERCI MIEDZYNARODOWI
KONIECZNIE potrzebni, bo to sa ruskie bzdury.Z analizy zniszczeń poczynionych przez samolot wynika, że oś jego lotu była przesunięta o blisko 30 m od osi pasa. Jakie to ma znaczenie? - Mówimy tu o przesunięciu rzędu szerokości pasa. Takie odejście od osi pasa nie ma większego znaczenia i pozwala na bezpieczne lądowanie. Moim zdaniem, problem powstał wcześniej. Muszę tu zaznaczyć, że dziwi mnie, iż wszyscy zakładają, że piloci próbowali lądować. Moim zdaniem, ten samolot nie lądował, ale runął na ziemię, prawdopodobnie po utracie sterowności, i tę kwestię warto jak najszybciej wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobnie jak przy katastrofie
"Kurska" czy dramacie na "Dubrowce" Rosjanie (a raczej władze rosyjskie - żeby być precyzyjnym) kłamią, fałszują fakty, podają mnogą ilość błędnych hipotez - a wszystko po to tylko, by ukryć swą odpowiedzialność. Tak było zawsze i to się nie zmieni. Schematów postępowania utrwalanych latami nie da się przecież tak łatwo zmienić. A jedno przytulenie się premierów wiosny nie czyni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f5
Ja to mogę rozwinąć. Chodzi mi o zamknięcie całego rozdziału hipotez o przyczynieniu się Głowy Państwa do tragedii bo wywierał słownie presję na pilotów. Ja osobiście negowałem to od początku. Bo widzisz Szatyn jak słusznie zwróciłeś uwagę śledztwo trwa a mimo to co jakiś czas pojawia się taka bomba w stylu"i wszystko jasne" lub"powoli powoli się wyjaśnia,że to jego wina". O to tylko chodzi. Uważam,że to tak samo nierzetelne jak opowieści,że ktoś tam ma w tej sprawie krew na rękach itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałabym, żeby to się sprawdziło, ale jak sami księża oraz hierarchowie i ciała będą się wyrażać i działać, to kościoły naprawdę będą puste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f5
Iftar. Jak rozumiem ty bez tego dialogu nie potrafisz żyć. A co powiesz na koncepcję kandydata PO w stylu"in vitro?ale dla tych których na to stać własnym kosztem"i z jednej strony mamy dogmat a z drugiej prymat pieniądza. W takim to świecie się poruszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faktem też
jest że Putin przyczynił się do wielu śmierci, dlatego skoro ty bydlaku obwiniasz prezydenta, ja mam prawo obwiniać tuska o współpracę z mordercą, bo idąc twoim mądrym tokiem rozumowania, skoro zabijał, teraz też pewni zabił wniosek - ma on krew na rękach w świetle prawa, winnym jest ten kto pomaga mordercy i kto kryje morderstwo rząd do natychmiastowego wywiezienia na taczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f5
Szatyn. Pytasz dlaczego mamy zamknąć ten rozdział. A jak okaże się że to nie był on dalej będziesz pisał że to on? Napisałeś że przypuszczenia oparte są na faktach. Tak. Tylko że akurat fakt który masz na myśli nie zaistniał na pokładzie samolotu w trakcie lotu do Smolenska. To jednak fakt ale moim zdaniem z uwagi na to że nadal nie wiadomo jak było można go tak samo brać pod uwagę jak i go równie dobrze odrzucić. Ja osobiście uważam za absurdalne tłumaczenie się dobrem śledztwa czy jego tokiem by nie ujawniać czyj to głos. Zresztą nie tym to akurat tłumaczyli na konferencji a konkretnym przepisem i zasadami dóbr osobistych rodzin poszkodowanych. Uważam że jak najszybciej powinno być to ujawnione. Również z uwagi na tę kampanię. Dostrzegam pewien związek przetrzymywania tej informacji a budowaniem negatywnych nastrojów wobec kandydatury J. Kaczyńskiego. Tu akurat cisza stanowi większą pożywkę dla mediów niż fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f5
Stanowisko Kościoła to inna sprawa. Odsyłam do debaty kandydatów Platformy tej "prawyborczej". Co który powiedział na temat modelu finansowania in vitro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f5
To był błąd stylistyczny. Napisałem że nie zaistniał bo nie wiadomo czy tak było. Nie bierz tego co napisałem pod uwagę. Pewności nie ma. Ja osobiście to neguje. Tzn neguje to że wskutek presji wywieranej na pilota ten spowodował wypadek. Zaskocze Cię ale mi się to wydaje absurdalne nawet gdyby między sobą rozmawiali. Po prostu nie wierzę w to że jak ktoś taki jak Klich (psychiatra paradoksalnie)że spotkał się po locie z pilotem i ten był rozsypce po takich słowach to należy to uznać za fakt. Klich w jednym jest dobry. W wojnie psychologicznej. Ta akurat ze dobrym zwierzchnictwem Mon nie ma nic wspólnego. Zresztą w jego wypowiedziach bywały pewne niespójności strukturalne np w prawie szyfranta uznał za pewne iż był to akt samobojczy. Poparciem tego jego zdaniem miał być m in fakt że środki na jego koncie zostały nie pobrane. Taaa. Niesłyszalem jeszcze o jakiejś regule behawioralnej ażeby ten kto chce się zabić niczego nie ruszał w związku z tym na koncie. Ale to tylko szczegół. Nieważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
08:25 [zgłoś do usunięcia] Myrevin Hmm... nie będę usprawiedliwiał.. komunistycznej twórczości pani Szymborskiej. Bo na to usprawiedliwienia nie ma. Jednak potrafiła stworzyć coś pięknego. Np wiersz "Nic dwa razy się nie zdarza". Czy to że popiera go taka osoba źle o nim świadczy .. Nie. To pokazuje tylko jakie środowiska i czyje interesy prezentuje ten kandydat. Postkomunistów, kombinatorów itd, itp. ] cyklistów, masonów itp itd :P stęskniłam się za tym filmikiem z youtube'a o nocnej zmianie 😭 Dobry wieczór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
09:57 [zgłoś do usunięcia] Tusk: sztab PO jest słaby, a Komorowski popełnia gafy - Szef rządu uważa, że sztab Platformy jest słaby, a Komorowski popełnia gafę za gafą - mówi "Rzeczpospolitej" polityk z otoczenia Donalda Tuska. ] i ma rację największym przeciwnikiem Komorowskiego jest on sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f5
Uściśle to ze wg na literowke w poście wcześniejszym. Nie daje wiary w to że pilot był "w ciężkim stanie psychicznie"po tych słowach. A ewentualne pytanie o element wojny psychologicznej uprzedze przykładem tego konkretnym,który stanowi oświadczenie Klicha o złamaniu przez prezydenta prawa lotniczego a konkretnie art 114 tej ustawy którego NIE STOSUJE SIĘ DO PAŃSTWOWYCH RZĄDOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH. Myślisz że minister może sobie pozwolić na taki błąd? Raczej nie. Natomiast mógł tak zagrać bo był świadomy tego że przepisy lotnictwa cywilnego jeśli nie stoją w kolizji z przepisami lotnictwa państwowego mogą być kurtuazyjnie stosowane i to wiem z forow na których wypowiadali się specjaliści.Kolejnym zagraniem psychologicznym było odznaczenie za zachowanie standardów bezpieczeństwa. To bardzo płynne sformułowanie. Właściwie niewiadomo o co w nim chodzi. Brak klarownej wykładni tego. Nie powiedział w ogóle o co konkretnie chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14:52 [zgłoś do usunięcia] Dlaczego nikt nas nie ostrzegał? Jakby był PiS, byłoby inaczej Wezbrane wody Wisły zalały prawobrzeżną część Sandomierza. Przedostają się przez dwie wyrwy w wale w Koćmierzowie. Burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski zarządził ewakuację prawobrzeżnej części miasta. Więszość mieszkańców opuściła już swoje domy. Premier Donald Tusk przybył na miejsce by spotkać się z poszkodowanymi mieszkańcami miasta. - Dlaczego nas nikt nie ostrzegał? Jakby był PiS to by było inaczej. Woda cały czas się podnosi, panie premierze - mówiła wzburzona mieszkanka Sandomierza na spotkaniu z Donaldem Tuskiem. - Ludzie z domów wzywali pomocy , bali się. Ja się wczoraj ewakuowałam w ostatnim momencie, kiedy tej wody było bardzo dużo - mówiła kobieta. - Karygodne, że nikt nas w nocy nie ostrzegł - wtórował jej mąż - To jest cios poniżej pasa - dodawał mężczyzna.] jakby był PiS , LSD czy ktokolwiek byłoby tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×