Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość smok warszawski
Bronku! Wybacz, że tak po imieniu, ale po tej ilości kiełbas, które z Tobą zjadłem(w tym miejscu miała być pauza na śmiech zgromadzonych), myślę, że ten bezpośredni ton nie jest nie na miejscu. Nie będę mówił długo, bo długie powinny być właśnie kiełbasy, nie przemówienia(kolejna pauza na śmiech zgromadzonych). Zresztą, czy można dodać coś jeszcze, do tych mądrych słów, które padły z ust moich przedmówców? Chyba nie.(kolejna pauza, tym razem na kiwanie głowami przez zgromadzonych, świadczące o aprobacie). Zresztą, Ty wiesz najlepiej, że przemowy nie są moją najmocniejszą stroną. Z natury jestem małomówny. Na pewno pamiętasz, jak kilka lat wstecz, na polowaniu w Puszczy Białowieskiej, zastrzeliłeś z kałasznikowa tego będącego pod ścisłą ochroną rysia. Nawet wtedy nic nie powiedziałem. Co więcej, dzień później załatwiłem Ci w ochronie środowiska pozwolenie na odstrzał. Zawsze mogłeś na mnie liczyć i tak samo będzie w czasie tej kampanii(oklaski świadczące o uznaniu dla mówcy). Patrząc na to szacowne grono(wskazuję ręką na zgromadzonych) doprawdy nie rozumiem, czym zasłużyłem sobie na obecność tutaj, ale jeśli już spotkało mnie takie wyróżnienie, zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby przez najbliższe kilka lat pałacowy żyrandol oświetlał Twoje skronie. Pozwól, drogi towarzyszu z ambony myśliwskiej oczywiście(pauza na śmiech zgromadzonych), że moją krótką mowę zakończę jeszcze krótszym wierszem własnego autorstwa: Chociaż człek tyś jest wspaniały, nieprzeciętny, doskonały. Chociaż masz za sobą media, wiedzę niczym wikipedia. Choć autorytetów tłumy, są powodem Twojej dumy. Pozwól zwykłej Dworskiej Gnidzie, niech za Tobą wiernie idzie. Ona nie ma profesury, jednak świetne plecie bzdury. Ona świata nie filmuje, mimo tego celnie pluje. Gdy manipulację zrobi, ludzie poprzeć Cię gotowi. Ale co to?! Tusk się schował! Zatem będę już lądował(śmiech zgromadzonych oprócz Tuska) Tu konkluzję zawrę moją, Niechaj teraz wszyscy stoją: Bartoszewski, Kutz i Wajda, mieć ich wokół wielka frajda. Lecz pamiętaj druhu miły, trzeba wiedzieć gdzie są siły. Kiedy Kaczor rośnie w siłę, stare znajomości miłe. Nikt nie wesprze cię w Twym trudzie, tak, jak zwykli ze WSI ludzie. W tym momencie miał rozpocząć się, trwający przez kilka minut, huragan oklasków, poklepywanie po plecach przez autorytety, wystosowanie zaproszenia do „Szkła kontaktowego, oferta nawiązania stałej współpracy z Gazetą Wyborczą i spontaniczna propozycja Donalda Tuska objęcia przeze mnie teki ministra kultury. Tak miało być, ale nie było. A wszystko przez żonę Bronka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania64 (blueandblue@wp.pl) SHATYN OBYWATEL MUSZTARDA I CI CO WIERZA PO TO DO WAS Aniu, opętana dziewucho, daj już spokój z tymi idiotycznymi tekstami, wklejkami, opiniami ze stu miejsc, w których bywasz. Nie ośmieszaj się już bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smok warszawski
Komitet "honorowy" Bronisława hrabiego ;-) Komorowskiego: 1 Piotr Adamczyk aktor 2 Jacek Ambroziak prawnik, polityk, b. minister 3 Janusz Anderman pisarz 4 Irena Anders piosenkarka, aktorka, druga żona gen. Andersa 5 Andrzej Bachleda-Curuś b. narciarz, muzyk 6 Piotr Bałtroczyk dziennikarz, konferansjer 7 Artur Barciś aktor 8 Władysław Bartoszewski polityk, b. minister spraw zagranicznych 9 Andrzej Blikle przedsiębiorca 10 Magda Boczarska aktorka 11 Jacek Borcuch reżyser 12 Tomasz Borecki b. rektor SGGW 13 Ewa Braun scenograf, zdobywczyni Oscara 14 Iwo Byczewski prawnik, polityk 15 Andrzej Chyra aktor 16 Izabella Cywińska reżyser 17 Benedykt Czuma polityk, dziennikarz 18 Waldemar Dąbrowski dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej 19 Andrzej Dudziński rysownik 20 Jan Dworak dziennikarz, producent, b. prezes zarządu TVP 21 Elżbieta Dzikowska podróżniczka 22 Maciej Englert aktor, reżyser 23 Feliks Falk reżyser 24 Jacek Fedorowicz satyryk, reżyser 25 Wojciech Fibak b. tenisista 26 Tomasz Frankowski piłkarz 27 Janusz Gajos aktor 28 Janusz Głowacki pisarz 29 Andrzej Grabowski aktor 30 prof. Maciej Grabski inżynier 31 Szymon Gutkowski specjalista od reklamy 32 Aleksander Hall polityk 33 prof. Jan Hartman filozof 34 Agnieszka Holland reżyser 35 Krzysztof Hołowczyc kierowca rajdowy 36 Barbara Horawianka aktorka 37 Ryszard Horowitz fotografik 38 Paweł Huelle pisarz 39 Jerzy Illg wydawca 40 Alicja Jachiewicz aktorka 41 Kora Jackowska piosenkarka 42 prof.. Andrzej Jajszczyk profesor nauk technicznych 43 Andrzej Jakimowski reżyser 44 prof. Janusz Janeczek geolog 45 Ludwik Janion poeta 46 Michał Jeliński wioślarz, mistrz olimpijski 47 Karolina Kaczorowska wdowa po Ryszardzie Kaczorowskim 48 Marian Kallas historyk prawa 49 Marek Kamiński podróżnik 50 Tomasz Karolak aktor 51 Jan Kidawa-Błoński reżyser 52 Tadeusz Kijonka polityk, poeta 53 Jerzy Kisielewski dziennikarz, syn Stefana Kisielewskiego 54 Marian Kociniak aktor 55 Marek Kolbowicz wioślarz, mistrz olimpijski 56 Szymon Kołecki ciężarowiec, medalista olimpijski 57 Michał Komar dziennikarz 58 Adam Korol wioślarz, mistrz olimpijski 59 Robert Korzeniowski b. chodziarz, mistrz olimpijski 60 Marcin Koszałka reżyser 61 Krzysztof Kowalewski aktor 62 Mariusz Krzemiński aktor 63 Olga Krzyżanowska polityk 64 Wojciech Kuczok pisarz 65 prof. Antoni Kukliński naukowiec 66 prof. Jacek Kurczewski socjolog 67 Kazimierz Kutz reżyser, senator 68 Marcin Kwaśny aktor 69 prof. Stanisław Lorenc geolog 70 Włodzimierz Lubański b. piłkarz 71 Alojzy Lysko polityk 72 Marek Majewski satyryk, piosenkarz, kompozytor 73 Janusz Majewski reżyser 74 prof. Witold Marciszewski naukowiec 75 Krzysztof Materna satyryk 76 Tadeusz Mazowiecki polityk, pierwszy niekomunistyczny premier po 1989 r. 77 Wojciech Militz uczestnik Powstania Warszawskiego 78 Andrzej Mleczko rysownik 79 Bronisław Młodziejowski biolog 80 Krystyna Morgenstern malarka 81 Janusz Morgenstern reżyser, producent filmowy 82 Marcin Mroszczak plakacista 83 Anna Nehrebecka aktorka 84 Chris Niedenthal fotograf 85 Daniel Olbrychski aktor 86 Witold Paszt piosenkarz 87 Elżbieta Penderecka animatorka kultury 88 Krzysztof Penderecki kompozytor 89 Maria Poprzęcka historyk sztuki 90 Elżbieta Potocka . 91 Antoni Potocki b. działacz Unii Wolności 92 Zbigniew Preisner kompozytor 93 Wojciech Pszoniak aktor 94 Piotr Pustelnik alpinista 95 Zdzisław Rachtan żołnierz AK 96 Maciej Rayzacher aktor 97 prof. Jerzy Regulski ekonomista 98 Anda Rottenberg historyk sztuki 99 Andrzej Rottermund historyk sztuki 100 Michał Rusinek literaturoznawca, tłumacz 101 prof. Henryk Samsonowicz historyk 102 Wiesław Saniewski reżyser, scenarzysta 103 Wojciech Saramonowicz scenarzysta, producent filmowy 104 Andrzej Seweryn aktor 105 Tomasz Sikora fotografik 106 Jerzy Skolimowski reżyser i scenarzysta 107 Tadeusz Sławek poeta, tłumacz 108 Franciszek Smuda trener reprezentacji Polski w piłkę nożną 109 Marcin Stajewski artysta, scenograf 110 Stefan Starba-Bałuk fotografik 111 Janina Stępińska kardiolog 112 Andrzej Strzelecki reżyser 113 Maria "Kama" Stypułkowska-Chojecka łączniczka AK 114 Ewa Sułkowska-Bierezin dziennikarka 115 Danuta Szaflarska aktorka 116 Gnida Dworska kołtun 117 Stefan Szmidt aktor 118 Wisława Szymborska poetka, laureatka nagrody Nobla 119 Zbigniew Ścibor-Rylski pilot, uczestnik Powstania Warszawskiego 120 Waldemar Świerzy grafik, plakacista 121 Jolanta Tambor językoznawca 122 Mariusz Treliński reżyser operowy 123 Stefan Turschmid b. działacz opozycji 124 prof. Andrzej Tyc matematyk 125 Stanisław Tym satyryk, aktor 126 Andrzej Wajda reżyser, zdobywca Oscara 127 Lech Wałęsa b. prezydent, laureat nagrody Nobla 128 Konrad Wasilewski wioślarz, mistrz olimpijski 129 prof. Andrzej Werner krytyk filmowy i literacki 130 prof. Piotr Węgleński b. rektor Uniwersytetu Warszawskiego 131 Antoni Witt dyrygent 132 Maja Włoszczowska medalistka olimpijska w kolarstwie górskim 133 Jacek Wszoła złoty medalista olimpijski w skoku wzwyż 134 Henryk Wujec polityk, b. działacz opozycji demokratycznej 135 Ludwika Wujec polityk, b. działaczka opozycji demokratycznej 136 Krystyna Zachwatowicz aktorka, scenograf 137 Ewa Zadrzyńska pisarka 138 Zbigniew Zamachowski aktor 139 Sobiesław Zasada b. kierowca rajdowy 140 Szymon Ziółkowski młociarz, złoty medalista olimpijski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania64 (blueandblue@wp.pl) musztarda siedzi na topiku o Smolensku bo pojwaiło sie pare nowych art. ad dochodzenia i bezmyslnosci PO a ona wszystko kwestionuje i wyzywa tych co nie wierza w przypadek od paranoików zajeta jest dziewczyna ... Jaka Ty jednak infantylna Jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedze i myślę
Tak myślę, że Wisła weszła do Krakowa, pod Wawel, aby zabrać śp Pana Prezydenta do Warszawy na Powązki. Fala kulminacyjna spodziewana jest w Warszawie za trzy dni :classic_cool:🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo.... sondaż wyspecjalizowanego ośrodka badania opinii publicznej, coraz lepiej się poPiSujecie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keczup a co z powodzią
? http://piotrfranciszek.salon24.pl/ FRAGMENTY [- Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku, więc nie słyszałem od dłuższego czasu o zjawiskach powodziowych, które by trwały dłużej niż tydzień czy dwa - stwierdził filozoficznie podczas konferencji prasowej w Częstochowie Bronisław Komorowski. Marszałek chce wystąpić do rządu z prośbą o informacje, na jakim etapie są prace nad przepisami wykonawczymi do przeciwpowodziowej dyrektywy europejskiej. - Taka dyrektywa jest, ona opisuje sprawdzone metody i mechanizmy i trzeba je po prostu wdrożyć w Polsce. Komorowski oczywiście też wie, że "generalnie sprawą rządu" jest znalezienie sposobu na rozwiązanie problemu odszkodowań i opieki nad osobami poszkodowanymi w wyniku powodzi. - Wydaje się, że oprócz doraźnej, koniecznej pomocy dla poszkodowanych jest też czas myślenia o tym, co należy zrobić, aby profilaktycznie uniknąć na przyszłość sytuacji tak trudnych - słusznie zauważa p.o i kandydat na prezydenta z PO. Komorowski chce też zapytać Tuska o postęp w zakresie budowy w Polsce zbiorników retencyjnych. Jako wieloletni prezes Ligii Morskiej i Rzecznej przypomniał sobie, że byliśmy krajem, który potrafił zatrzymać na dłużej najmniejszą ilość wody () i byliśmy w ogonie europejskim. - Dzisiaj mamy połowę zdolności zatrzymywania wody w zbiornikach retencyjnych w stosunku do innych krajów europejskich, to musi ulec zmianie. Nie można czekać na następną powódź, tylko trzeba w tej chwili skierować większe środki na realizację planów - w poszczególnych województwach, powiatach - związanych z budową zbiorników retencyjnych. I super, prawda? Podpisujemy się obiema rękami pod potokiem słów złotoustego znawcy morskich i rzecznych tematów.] [Kaja Bogomilska: Czy rząd PiS zajmował się przeciwdziałaniu skutkom powodzi? Grażyna Gęsicka: Oczywiście. W sierpniu 2007 roku rząd Jarosława Kaczyńskiego przygotował listę strategicznych inwestycji, które miały być finansowane ze środków unijnych. Umieściliśmy na niej wiele projektów przeciwpowodziowych, w tym projekt dla środkowej Wisły o wartości 200 mln euro. Chroniłby on tereny z obszaru pięciu województw. Przewidywaliśmy obwałowywanie od Koszyc do Płocka, jego umocnienie i naprawę. Była też zaplanowana naprawa zbiornika na Nysie Kłodzkiej, który co prawda jeszcze funkcjonuje, ale dno mu się rozchodzi. Jeśli to się stanie -kilkumetrowa fala wody zaleje Nysę. K.B.: Co się stało z tymi projektami? G.G.: Zostały skreślone przez rząd PO. Była to jedna z pierwszych decyzji, którą nowa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podjęła po objęciu stanowiska. Bez wahania odrzuciła wszystkie projekty przeciwpowodziowe dla województwa podkarpackiego w tym budowę istotnego dla zarządzania przeciwpowodziowego zbiornika Kąty-Myscowa na Wisłoce. Nie jestem specjalistką od powodzi. Wiem tylko, że stale wylewa Wisła i Wisłoka. Gdyby te projekty zostały przyjęte, powodzi na pewno nie udałoby się zapobiec, ale skutki katastrofy byłyby o wiele mniej bolesne. K.B.: Dlaczego te projekty zostały skreślone? G.G.: To jest pytanie, które wszyscy sobie zadają i na które nie sposób odpowiedzieć. Może jest to w ogóle kwestia różnicy w podejściu do rządzenia. My uznaliśmy, że skoro mamy od Unii ogromne środki, które w inny sposób nie byłyby osiągalne, to trzeba użyć je na projekty niezbędne dla bezpieczeństwa publicznego, w tym na zabezpieczenie przeciwpowodziowe, zbiorniki retencyjne i tym podobne. Rząd właśnie od tego jest. Musi zabezpieczać potrzeby społeczne. Pani minister Bieńkowska rozumie to chyba inaczej. My, uznając te projekty za strategiczne, chcieliśmy realizować je bez konkursów. Elżbieta Bieńkowska wszystkie pieniądze chciałaby dzielić w trybie konkursu, bo to znakomicie usprawiedliwia urzędnika. A przecież to rząd dysponuje pieniędzmi i odpowiada za bezpieczeństwo ludzi.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu ten sam dzień
Kompletnie nie rozumiem Twojego wzburzenia, musztardo. Gdy Shatyn wklei jakąś bzdurę, to zaraz podnoszą się brawka i wyrazy uznania. Jeśli uczyni to ktoś, ktoś popierający PiS, podnosi się wielkie halo i padają wyzwiska. Ogarnij się trochę i zastanów, bo chyba nie bardzo wiesz, na czym polega dyskusja i wymiana argumentów:O A oto kolejny link nie na rękę wyznawcom PO: http://www.rp.pl/artykul/2,481767_Premier_wytyka_gafy_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu ten sam dzień Kompletnie nie rozumiem Twojego wzburzenia, musztardo. Gdy Shatyn wklei jakąś bzdurę, to zaraz podnoszą się brawka i wyrazy uznania. Jeśli uczyni to ktoś, ktoś popierający PiS, podnosi się wielkie halo i padają wyzwiska. Ogarnij się trochę i zastanów, bo chyba nie bardzo wiesz, na czym polega dyskusja i wymiana argumentów A oto kolejny link nie na rękę wyznawcom PO: Moje wzburzenie odnosi się do ani, która nie mając już publiki na forum o Smoleńsku wskoczyła tutaj z idiotycznymi tekstami pod moim adresem. Nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania, a wskakuje tutaj, żeby się wyżalić. Śmieszne jest to. Ogarnij się trochę i najpierw zorientuj w sytuacji, dopiero potem krytykuj, ok? I pokaż mi choć jeden mój komentarz i brawa dla postów Shatyna, ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu ten sam dzień
Wybacz, ale naprawdę nie mam zamiaru przeglądać tego topiku od początku i wklejać czegokolwiek, bo mój czas jest na to zbyt cenny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak was spytać o jakieś konkre
[Kaja Bogomilska: Czy rząd PiS zajmował się przeciwdziałaniu skutkom powodzi? Grażyna Gęsicka: Oczywiście. W sierpniu 2007 roku rząd Jarosława Kaczyńskiego przygotował listę strategicznych inwestycji, które miały być finansowane ze środków unijnych. Umieściliśmy na niej wiele projektów przeciwpowodziowych, w tym projekt dla środkowej Wisły o wartości 200 mln euro. Chroniłby on tereny z obszaru pięciu województw. Przewidywaliśmy obwałowywanie od Koszyc do Płocka, jego umocnienie i naprawę. Była też zaplanowana naprawa zbiornika na Nysie Kłodzkiej, który co prawda jeszcze funkcjonuje, ale dno mu się rozchodzi. Jeśli to się stanie -kilkumetrowa fala wody zaleje Nysę. K.B.: Co się stało z tymi projektami? G.G.: Zostały skreślone przez rząd PO. Była to jedna z pierwszych decyzji, którą nowa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podjęła po objęciu stanowiska. Bez wahania odrzuciła wszystkie projekty przeciwpowodziowe dla województwa podkarpackiego w tym budowę istotnego dla zarządzania przeciwpowodziowego zbiornika Kąty-Myscowa na Wisłoce. Nie jestem specjalistką od powodzi. Wiem tylko, że stale wylewa Wisła i Wisłoka. Gdyby te projekty zostały przyjęte, powodzi na pewno nie udałoby się zapobiec, ale skutki katastrofy byłyby o wiele mniej bolesne. K.B.: Dlaczego te projekty zostały skreślone? G.G.: To jest pytanie, które wszyscy sobie zadają i na które nie sposób odpowiedzieć. Może jest to w ogóle kwestia różnicy w podejściu do rządzenia. My uznaliśmy, że skoro mamy od Unii ogromne środki, które w inny sposób nie byłyby osiągalne, to trzeba użyć je na projekty niezbędne dla bezpieczeństwa publicznego, w tym na zabezpieczenie przeciwpowodziowe, zbiorniki retencyjne i tym podobne. Rząd właśnie od tego jest. Musi zabezpieczać potrzeby społeczne. Pani minister Bieńkowska rozumie to chyba inaczej. My, uznając te projekty za strategiczne, chcieliśmy realizować je bez konkursów. Elżbieta Bieńkowska wszystkie pieniądze chciałaby dzielić w trybie konkursu, bo to znakomicie usprawiedliwia urzędnika. A przecież to rząd dysponuje pieniędzmi i odpowiada za bezpieczeństwo ludzi.] CO WY NA TO?":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz, w ogóle nie chodzi o ten topik. Takie są właśnie dyskusje. Wskakujesz podobnie jak ania w środku dyskusji, naszczekasz zupełnie bezpodstawnie, a potem mówisz, że szkoda Twojego cennego czasu. To po co w ogóle zabierasz głos. Dla Twojej wiadomości, choć nie wiem, czy nie będzie stratą cennego czasu przeczytanie tych kilku zdań... Na tym topiku w ogóle z dziewczyną nie rozmawiałam, rozmawiałam na Smoleńsku, a ta ni z tego, ni z owego wyskakuje z takim tekstem: ania64 (blueandblue@wp.pl) musztarda siedzi na topiku o Smolensku bo pojwaiło sie pare nowych art. ad dochodzenia i bezmyslnosci PO a ona wszystko kwestionuje i wyzywa tych co nie wierza w przypadek od paranoików zajeta jest dziewczyna ... Dlaczego mam nie wyrazić swojego zdania. A.... rozumiem... wyrazić swoją opinię, obrażać i opluwać mogą tylko zwolennicy PiS, pozostałym opcjom... wara. Ok, przyjęłam koleją prawdę objawioną. Bez odbioru. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu ten sam dzień
musztardo, nie pisałam o brawkach od Ciebie. Chodzi mi li tylko o to, że nie prowadzi się tutaj dyskusji merytorycznych, lecz osobiste wycieczki. Ktoś wkleja info z jakiegoś źródła, które jest pomijane milczeniem, jeśli nie zgadza się z polityczną linią osób królujących na tym topiku. Natomiast w przypadku wklejek od Shatyna wybucha żywiołowa dyskusja i jazda po przeciwnikach. Śmieszne to i infantylne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shatyn i musztarda
Zapomniałem... Sorki... Przecież jak was spytać o jakieś konkrety to nigdy nie umiecie takowych podac za to kłamstwa wychodza wam znakomicie. Na to zawsze macie czas i chętnie cenny czas na kłamstwa i pomówienia poświęcacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dlaczego nie zostanę
kronikarzem kandydata Komorowskiego http://piotrfranciszek.salon24.pl/183266,dlaczego-nie-zostane-kronikarzem-kandydata-komorowskiego Nie ma dnia ani godziny, by kandydat hrabia Komorowski nie zniósł nowego jaja wyborczego. Chodzi tu i tam, dumny jak paw wachlujący w mediach ogonem i w każdym miejscu, na każdej antenie zostawia jajo pełne humoru. Wczoraj jajo, dzisiaj jajo i jutro też pewnie zostawi jajo. Padł rozkaz: naród ma jeść jajecznicę. Hrabia to prawdziwy dinozaur wśród jajcarzy. I godny uczeń mistrzów z loży szyderców: Bartoszewskiego, Kutza, Wajdy... A ja? No cóż, mam coraz większą ochotę dołączyć do orszaku wesołych staruszków i poudawać kronikarza kampanii hrabiowskich wpadek i pomyłek. Jednak nie! Powstrzymuje mnie, przed wejściem w rolę nadwornego skryby pana Marszałka, wrodzona skromność i świadomość powagi chwili. Bo stare przysłowie powiada: Nie śmiej się bratku z cudzego upadku. Nie śmiem więc się smiać. Ale przecież śmiech to samo zdrowie. Warto, czy nie warto być reporterem notującym upadki pychy? Czy humor powinien podążać za kłamstwem i hipokryzją? Nie, jednak po przemyśleniu sprawy, nie zostanę kronikarzem p.o. prezydenta z PO. Znalazłem jednak w sieci stare kawały o hrabiowskich cnotach. Odrobinę renowacji i mogą pojawić w odnowionej formie. ------------------------- Hrabia z Januszem (z rodu tych Palikotów) pojechali na polowanie. Po drodze na rozgrzewkę wypili po małpce z fabryki Janusza. Dostrzegli jelenia przed telewizorem. Hrabia wypalił i nie trafił. No to wypili po kolejnej małpce. Znów dostrzegli jelenia. Hrabia wypalił i nie trafił. Wypili na prawą nogę, na lewą, znów na prawą i znów na lewąjeleni trzeba szukać po każdej stronie lasu. Popędzili do kolejnego studia, do Moniki Olejnik, z nadzieją, że tu musi się udać. - Hrabio, może teraz ja spróbuję? - Dobrze Januszu. Janusz wypalił z dubeltówki, a z hrabiego był ubaw. - Jak to zrobiłeś? - Trzeba celować w środek stada, w prowodyra...szefie. ------------------ Hrabia, słynny gawędziarz, opowiada członkom komitetu honorowego jedną ze swoich licznych przygód. - Sarna, którą upolowałem była wielka i ciężka, wokół nie było Janusza z Palikotów, więc musiałem sam sobie z nią poradzić. Zarzuciłem jedna nogę sarny na lewe ramię, druga na prawe... W tym momencie do hrabiego dzwoni sam Putin . Po chwili hrabia wraca do członków i pyta: - Na czym to ja skończyłem? - Jedna noga na prawe ramię, druga noga na lewe ramię... podpowiadają zgodnym chórem Bartoszewski z Wajdą. - A, już wiem - przypomina sobie hrabia ach, te Rosjanki, cóż to były za łanie!!! ------------------------------- - Januszu, kiedy to ostatnio polowaliśmy na jelenia? - Wczoraj, Panie Marszałku, podczas akademii ku pana czci w Łazienkach. - No widzisz! To dlaczego dziś na obiad znów kaczka? - Proszę wybaczyć, ale kucharz serwuje tylko to, do czego Jaśnie Pan każe mi strzelać! _______________________________________________________________________________ Rozumiecie już, dlaczego nie zostanę kronikarzem kandydata Bronisława K. Samo życie pisze takie scenariusze, że najlepszy satyryk dziś za tym nie nadąży. A ja mam naturę refleksyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie mogę zgodzić się z tobą
[No bo właściwie jakie to ma znaczenie że Komorowskiego popiera reżyser aktor czy jakiś celebryta? To jest jego prywatna sprawa. ] Poparcie ma bardzo duże znaczenie Komorowskiego popierają ludzie znani, sznowani, wielkie nazwiska i osoby, ludzie którzy pracowali na swoje nazwisko dziesiątki lat i mają szacunek , uznanie innych obywateli Sa to ludzie nie tylko ze świata kultury, sztuki, oświaty ale znani politycy, lekarze, prawnicy ... i co za tym idzie, jak mówią sondaże większa częśc Polaków To mało wg ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale nudyyyyyyy
ziewwwwww:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu ten sam dzień musztardo, nie pisałam o brawkach od Ciebie. Chodzi mi li tylko o to, że nie prowadzi się tutaj dyskusji merytorycznych, lecz osobiste wycieczki. Ktoś wkleja info z jakiegoś źródła, które jest pomijane milczeniem, jeśli nie zgadza się z polityczną linią osób królujących na tym topiku. Natomiast w przypadku wklejek od Shatyna wybucha żywiołowa dyskusja i jazda po przeciwnikach. Śmieszne to i infantylne. Daj spokój, jakie dyskusje... Tutaj od dawna nie ma dyskusji, tylko wklejki. Z kim mam dyskutować? Z autorem tekstu wklejonego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to odpowiedz na to
19.05.2010] 14:01 [zgłoś do usunięcia] jak was spytać o jakieś konkre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież jak was spytać o jakieś konkrety to nigdy nie umiecie takowych podac za to kłamstwa wychodza wam znakomicie. Na to zawsze macie czas i chętnie cenny czas na kłamstwa i pomówienia poświęcacie... Jakie kłamstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkleiła ci chociażby
niejaka Otulona ze gadasz całkowite brednie na temat niemieckich stoczni..jakoby produkują wyłącznie dla wojska, udowodniła ci ze nie, ale oczywiscie Ty z nią nie rozmawiasz:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W Łodzi powstał społeczny
komitet poparcia dla kandydatury Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta Polski Pierwszego dnia do komitetu zapisało się ponad 70 łodzian, m.in. Jan Tomaszewski, bramkarz reprezentacji Polski w kadrze Kazimierza Górskiego, i Sławomir Kowalewski, lider zespołu Trubadurzy. Dlaczego popierają właśnie tego kandydata? - Jest politykiem z najwyższej światowej półki - mówi Tomaszewski. - Prawdopodobnie nie mielibyśmy mistrzostw Europy w piłce nożnej, gdyby nie jego gwarancje rządowe, kiedy był premierem. Poza nimi na liście jest 23 wykładowców łódzkich uczelni, kilku lekarzy, nauczycieli, aktorów i działaczy opozycji antykomunistycznej, wśród nich m.in. rektor Filmówki Robert Gliński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu ten sam dzień
Daj spokój, jakie dyskusje... Tutaj od dawna nie ma dyskusji, tylko wklejki. Z kim mam dyskutować? Z autorem tekstu wklejonego??? I tu niestety przyznam Ci rację. Zero dyskusji, tylko głupkowate zapytania Shatyna. Szkoda, że ten top spadł na taki haniebny poziom:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu ten sam dzień
A co do poparcia Komorowskiego, to takiego komitetu nalezy tylko współczuć kandydatowi. To już Donald ma lepszy zmysł dyplomatyczny i polityczny, bo zauważył, jak te "wspaniale" nazwiska wyświadczają Bronkowi niedźwiedzią przysługę. A to wszystko pod hasłem "ZGODA BUDUJE".:D Kompromitujący się na starość Wajda, Bartoszewski i Kutz to dla mnie żadne autorytety. Aż ciśnie się na usta powiedzenie: "Gdybyś milczał, nadal byłbyś filozofem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkleiła ci chociażby
widzisz Shatyn, udawadniam ci Twoją bzdure na temat stoczni niemieckich,a Ty coż jak zwykle niewygodne posty pomijasz milczeniem:D:D:D:D norma🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu ten sam dzień
"Natomiast nie da rady dyskutowac z autorami takiej wklej jakie są np dzisiaj od różnych orange" A pewnie Shatyn, po co dyskutować o czymś, co jest ci nie na rękę? Smieszno i straszno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shatyn co ty na to
Kaja Bogomilska: Czy rząd PiS zajmował się przeciwdziałaniu skutkom powodzi? Grażyna Gęsicka: Oczywiście. W sierpniu 2007 roku rząd Jarosława Kaczyńskiego przygotował listę strategicznych inwestycji, które miały być finansowane ze środków unijnych. Umieściliśmy na niej wiele projektów przeciwpowodziowych, w tym projekt dla środkowej Wisły o wartości 200 mln euro. Chroniłby on tereny z obszaru pięciu województw. Przewidywaliśmy obwałowywanie od Koszyc do Płocka, jego umocnienie i naprawę. Była też zaplanowana naprawa zbiornika na Nysie Kłodzkiej, który co prawda jeszcze funkcjonuje, ale dno mu się rozchodzi. Jeśli to się stanie -kilkumetrowa fala wody zaleje Nysę. K.B.: Co się stało z tymi projektami? G.G.: Zostały skreślone przez rząd PO. Była to jedna z pierwszych decyzji, którą nowa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podjęła po objęciu stanowiska. Bez wahania odrzuciła wszystkie projekty przeciwpowodziowe dla województwa podkarpackiego w tym budowę istotnego dla zarządzania przeciwpowodziowego zbiornika Kąty-Myscowa na Wisłoce. Nie jestem specjalistką od powodzi. Wiem tylko, że stale wylewa Wisła i Wisłoka. Gdyby te projekty zostały przyjęte, powodzi na pewno nie udałoby się zapobiec, ale skutki katastrofy byłyby o wiele mniej bolesne. K.B.: Dlaczego te projekty zostały skreślone? G.G.: To jest pytanie, które wszyscy sobie zadają i na które nie sposób odpowiedzieć. Może jest to w ogóle kwestia różnicy w podejściu do rządzenia. My uznaliśmy, że skoro mamy od Unii ogromne środki, które w inny sposób nie byłyby osiągalne, to trzeba użyć je na projekty niezbędne dla bezpieczeństwa publicznego, w tym na zabezpieczenie przeciwpowodziowe, zbiorniki retencyjne i tym podobne. Rząd właśnie od tego jest. Musi zabezpieczać potrzeby społeczne. Pani minister Bieńkowska rozumie to chyba inaczej. My, uznając te projekty za strategiczne, chcieliśmy realizować je bez konkursów. Elżbieta Bieńkowska wszystkie pieniądze chciałaby dzielić w trybie konkursu, bo to znakomicie usprawiedliwia urzędnika. A przecież to rząd dysponuje pieniędzmi i odpowiada za bezpieczeństwo ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkleiła ci chociażby
pisałeś pare dni temu ze stocznie niemieckie produkują jedynie dla wojska Otulona udwodniła że to nieprawda wnioski? gadasz bzdury:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do .......
WxWxW On powiedział że lepszy jest ktoś kto jest Ojcem pięciorga synów niż ten kto prowadzi hodowle zwierząt futerkowych. --- Przyznam to nie jest najlepsza wypowiedź, po prostu nieciekawa wpadka, ale cóż i tak bywa Myslę, że chodziło wg mnie, o to, że mąż ciągle tej samej żony i ojciec dzieci jako polityk budzi większe zaufanie, jak ktoś taki jak Jarosław, stary kawaler, który nie ma nawet własnego konta co dzisiaj jest ewenementem (moja ciocia - 94 lata, ma swoje konto w banku juz od 30 lat!!!!! ), ktory nie wie co to rodzina ... itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×