Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

{ tu sie nie ma z czego cieszyc tylko rece zalamywac } Albo zostać urzędnikiem. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam zawsze wrzucę choć dwa złote, by dostać tą naklejkę i mieć spokój. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To by było ciekawe zobaczyć jaką kwotę kradną zbierający do tych tekturowych puszek. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy jakimś bardzo słabym oprocentowaniu z 40 baniek to jakieś 160 000 zł. Walnąłem liczbę z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czat z Korwinem czat.korwin-mikke.pl godz 20 Wolne pytania do JKMa Audycja w Kontestacji www.kontestacja.com godz 21 prowadzi Marcin Hugo Kosiński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
To jest jedno, a drugie zaangażowanie polityczne Owsiaka- nie potępiam tego- ale mógłby dostrzec, że poza Wałęsą który "obalił komunę samodzielnie", Mazowieckim i sp.- są jeszcze inni. Ja od 2 lat nie daję na WOŚP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ....
10:51 [zgłoś do usunięcia] Myrevin Wiecie ile Caritas wydał kasy w 2008 roku? >>>>>>>>>>>>> A ile zebrał ???????????????? to tajemnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś dawałem link do dokumentu gdzie było takie zestawienie. Oczywiście zestawienie zrobione przez Caritas, więc nie wiem ile w nim prawdy, ale takie same zestawienia publikuje WOŚP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOŚP zasilam zawsze
bo wg mnie to jedna z uczciwych fundacji ... Kilka razy widziałam sprzęt z tabliczką fundatora, nawet w małych mieścinach ... Grają dla wielu , a nie dla wybranych . Owsiak to fantastyczny człowiek, takich ludzi bardzo rzadko spotyka się w życiu. Ale pewnie, jak ktoś chce uderzyć to kij zawsze się znajdzie, nawet na świętego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polacy pomogli
zreszta jak co roku od lat - dzieci będą mogły szybciej być zdiagnozowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na WOŚ nie wolno nic powiedzieć, za to na Caritas można jechać na maksa. Więc ja pozostanę przy Caritasie, Jurkowi podziękuję- choćby z tego powodu że polskie woodstock jest państwem w państwie- bez działania prawa- i jest finansowane z WOŚP. Mimo obecności tam Buzka i Mazowieckiego małolaty jawnie chodzą nawalone alko bądź prochami- nikt nie kontroluje sytuacji wewnątrz impry. Piękna była wypowiedź uczestnika, że tam na festiwalu nikt nie pierdoli- no z polityków nikt- bo np. Mazowiecki prezentuje mruczaną przynudzankę- jest to dodatkowy powód do odlotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sprawozdaniu finansowym WOŚP za rok 2009 (http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf strona 70 i dalsze) można wyczytać: Przychody 54.506.270,77 zł Wydatki na sprzęt i programy leczenia 28.993.580,43 zł które to wydatki stanowią zaledwie 53,19 % przychodów!! Wiadomo, że trzeba ponieść jeszcze inne koszty, np. - organizacja Finału 2.275.545,45 zł - wydatki na szkolenia medyczne i ośrodek wolontariatu 2.365.318,21 zł (choć ta sumka jest już dość kontrowersyjna, prawie 2,5 mln na jakieś szkolenia?) Natomiast... "wydatki na organizację koncertu Przystanek Woodstock 2.661.877,57 zł" że niby co?? Ciekaw jestem, czy ofiarodawcy naprawdę chcą sponsorować w ten sposób taplanie się w błocie tego spędu bydła?? Do tego są jeszcze pomniejsze pozycje, które mogą budzić wątpliwości. Najlepsza jest pozycja: Wynik finansowy netto: 14.100.823,66 zł Ponad 14 baniek, które nie zostały wydane na sprzęt, ani na koszty działalności, nawet najbardziej bzdurne. Co się dzieje z tą kasą? Bardzo jestem ciekaw. Dlatego nigdy na WOŚP nie dałem ani grosza i nie dam. Tak samo z wszelkimi sms-ami "dobroczynnymi". Najpierw złodzieje kasują do budżetu 22-23 % VAT, co najmniej drugie tyle, jak nie o wiele więcej, kasuje sama fundacja, a na podstawowy cel idzie ledwo połowa. Więc nie daję. Jak chcę pomóc, to znam wystarczająco dużo biednych rodzin, którym brakuje na jedzenie czy leki, przynajmniej wiem że trafi tam 100 % kwoty 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy czym wspomniane Przychody 54.506.270,77 zł to wynik z działalności a do tego są jeszcze: Pozostałe przychody operacyjne 989.022,38 zł Przychody finansowe 1.608.121,73 zł (z odsetek od lokat) co razem daje przychody 57.103.414,88 zł wobec czego wydatki na sprzęt i programy leczenia stanowią jedynie 50,77 %. Inna mocno podejrzana pozycja po stronie wydatków: "inne koszty finansowe" 2.997.628,22 zł !! tłumaczą to różnicami kursowymi przy wymianie datków w walutach obcych na PLNy... no ja nie wiem, trzeba być chyba niepełnosprawnym umysłowo, żeby tracić 3 bańki na kursach walut :o Albo wynagrodzenia 1.137.204,24 zł - co przypada na 24 i 1/4 etatu, czyli średnio niecałe 4 tys. miesięcznie na łebka. Średnio, a jak sądzę sekretarka, kierowcy czy inni "szeregowi" mają "trochę" mniej, więc "góra" niezłe pensyjki sobie liczy. Co miesiąc. Ciekawe jeszcze ile godzin przez ten miesiąc "przepracują"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Prawdę mówiąc "bydło" po raz pierwszy wprowadził do publicznego obiegu- nie profesor Bartoszewski. Ale wracając do przystanku- czy bytność tam Wałęsy i innych i organizacja tego przez Owsiaka jest usprawiedliwieniem dla tak ostentacyjnego łamania prawa? Wiadomo że małolaci doją alko i palą skręty- ale tam robi to się ostentacyjnie i w tak dużej liczbie- oczywiście to mniejszość uczestników ale i tak duża liczba, a policja tam nie wchodzi bo Jurek trzyma porządek. Państwo w państwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dowiedz sie najpierw głabie
co to sa i jak się liczy róznice kursowe 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18:57 dowiedz sie najpierw głabie co to sa i jak się liczy róznice kursowe" Akurat o walutach i różnicach kursowych synku, mógłbyś wiele się ode mnie nauczyć, zwłaszcza że Forex nie jest mi obcy. W walutach dostali ok. 16 mln zł (w EUR i USD), strata 3 mln zł na kursach daje prawie 19 % straty :o no naprawdę, chyba taniej wyszedłby jakiś porządny doradca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wynika z kursów
na dzień sporządzenia bilansu matole, na lokatach siedzi te twoje 16 mln zł w eur i usd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na lokatach siedziało, jakiś czas, przyszło wymieniać na PLN i wymieniali po takich kursach, że stracili 3 bańki, czyli prawie 19 % sumy. Marnotrawstwo i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A szkolenia i koszty wolontariatu to zdaniem wielbiciela naciagane misz-masz? Działałeś Ty choć raz w wolontariacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie działałem i być może faktycznie takie są koszty, ale jak dla mnie to podejrzana suma. Chciałbym jeszcze zobaczyć rozbicie tej kwoty na "szkolenia" i "wolontariat", niestety tego w sprawozdaniu nie uświadczysz. Obawiam sie, że przytłaczająca większość przypada na "szkolenia", pod którymi można sobie kasę gładko wyprowadzić do "zaprzyjaźnionych firm" lub nawet własnych, ustalając "odpowiednie" opłaty ;) Z resztą to nie jest aż tak istotne. Najbardziej ciekawi mnie co dzieje się z zyskiem netto. 14,1 mln, czyli 25 % wszystkich przychodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×