Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Gość dawid83
Mam nadzieje, że wyjdziemy z tego. boje się tej scyntografii , bo Bog tylko wie co mi jeszcze znajda poza ta tarczycą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
no ale z tych wszystkich info-wnioskuję , że jod się tylko gromadzi w komorkach tarczycy lub tarczycopochodnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem załamana w lipcu miałam zrobić kontrolne badania i usg ,Narazie zrobiłam tsh i TPO i tsh-5 a w marcu było 4,30 a TPO aż nie mogę uwierzyć 1702 a norma do 60 ,wizytę mam w połowie lipca , nie wiem co to oznacza ,czuję się zupełnie normalnie ,czy powinnam przyśpieszyć wizytę u lekarza? może ktoś wie o czym świadczą te przeciwciała TPO i tyle ponad normę jeśli mam ,szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
W przypadku podwyższenia anty-TPO podejrzewa się: > zapalenia tarczycy typu Hashimoto, > zapalenie tarczycy poporodowe > zapalenie tarczycy indukowane cytokinami > chorobę Basedowa > pierwotny obrzęk śluzakowaty. Podwyższony poziom anty-TPO może powodować zmniejszenie wydzielania wolnej tyroksyny (fT4). Wynik dodatni nie może być jednoznaczny z rozpoznaniem schorzenia autoimmunologicznego, ponieważ p/c anty-TPO wykrywa się już u 5% populacji osób zdrowych lub w przypadku wola tarczycy. Myślę, że dyskomfort w przełykaniu w Pani przypadku nie ma nic wspólnego z gruczołem tarczowym. Z wynikami badań należy skonsultować się z endokrynologiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
znalam cos takiego, Soniu nic o dyskomforcie w przelykaniu nie pisalas:P ale, cos jest o tym PTO:)...wyniki z scyntygrafi sa od razu?...mowia jak sa jakies nieprawidlowosci czy przerzuty?...boje sie tego strasznie, naprawde ciezko bedzie najbardziej to bede tesknic za dziecmi, juz teraz chce mi sie plakac:(...jeju 3 tygodnie to masakra:(...pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eskima zdaje sie, ze bardzo istotna jest wlasnie "totalnosc" wyciecia tarczycy. mnie operowala chirurg znana z tego, ze nie zostawia praktycznie sladu po tarczycy. teraz, po 8 miesiacach od usuniecia tarczycy i diagnostycznym jodzie mam tg na poziomie 0,1. slyszalam jednak, ze takie totalne usuniecie tarczycy jest niezwykle trudne i wymaga niezlej maestrii, wiec czesto zostaja kikuty, ktore wlasnie niszczone sa podczas duzego jodu. serdecznie pozdrawiam mandala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalia - ja wyrzucałam wszystko (ręcznik, bieliznę, grzebień itp), ale były też panie, które wynosiły niektóre rzeczy cichaczem, z zamiarem wyprania/wystawienia na balkonie itp. Według mnie to nie najlepszy pomysł... Ostatniego dnia rano jest scyntygrafia całego ciała, potem wróciłyśmy do pokoju, zjadłyśmy na obiad i ok. 13 zeszłyśmy do szatni. Ostatnim punktem była wizyta u lekarza - wyniki scyntygrafii, zalecenia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
HOYA bardzo Ci dziekuje kochana jestes:*:)...ja tez wyrzuce wszystko...hmm, a z tym skierowaniem na duzy jod gdzie trzeba isc do tego budynku co zawsze?...dziekuje za Twoje odpowiedzi i cierpliwosc:)...pozdrawiam:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebeek75 chodzi mi o ubezpieczenie grupowe w ING, nie dostałam od nich jeszcze żadnego pisma, tych informacji udzielono mi telefonicznie. Wypłacono mi tylko za pobyt w szpitalu ( wniosek złożony 10maja-wypłata świadczenia 1 lipiec), a o świadczeniu z tytułu poważnego zachorowania mogę zapomnieć- mój nowotwór - brodawczak- został wykluczony z ubezpieczenia. Wiec nie wiem jakim sposobem zostało Ci przyznane ubezpieczenie. Nie wiem co powinnam dalej z tym zrobić- zresztą chyba nic nie mogę zrobić. Wszyscy przed jodem Wiem że jest wam strasznie trudno, osobiście też nie umiałam sobie wyobrazić tego wszystkiego, pobyt w szpitalu był trudny, dzień wyjścia- nerwowy, a kwarantanna wykańczająca nerwowo. Ale wszystko da się wytrzymać- jesteśmy sili i damy radę. W środę mam TK- zaczyna mi się robić gorąca... Ale nie dam się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Joker chciałem coś więcej znależć na temat nieswoistego gromadzenia jodoznacznika, ale nic nie mogę znaleźć i nie wiem w sumie co to znaczy.Wszystkie zmiany nieswoiste które wyskakują w google dotyczą zapaleń nic nie pisze w tych przypadkach o jodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalia - pytaj spokojnie:) ja zawsze pewniej się czuję, gdy wiem, co mnie czeka. Tym razem nie idziesz do głównego budynku, ale jeden budynek wcześniej (dość charakterystyczny budynek z cegły). Zaraz po wejściu skręcasz w prawo, na końcu korytarza znajdziesz rejestrację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Hoya a scyntografię robią w którym miejscu w starym czy nowym budynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid - scyntygrafia szyi robiona jest w tym budynku, gdzie jest oddział, scyntygrafia całego ciała robiona jest w budynku głównym, tam gdzie poradnie, punkt pobierania krwi itp. joker1979 - a przeglądałaś szczegółową umowę dla Twojego zakładu pracy? Powinna być dostępna dla wszystkich u księgowej. Jeśli nowotworów tam nie ma, to rzeczywiście nic nie można zrobić. Sprawdź koniecznie, bo wierzyć się nie chce, że nowotwór złośliwy mógłby być wykluczony z świadczeń, zazwyczaj jest w opcji podstawowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
ale po dużym jodzie zawsze jest scyntografia całego ciała prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
a czy może potwierdzić mi z Ktoś z Was to co pisałem wyżej -czyli że jod gromadzi się tylko w komorkach nowotworowych pochodzących do tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM dawid z tego co mi tłumaczył lekarz to scyntygrafia po jodzie wychwyci tylko komórki nowotworowe raka tarczycy ...jesli np masz inny nowotwór jelita czy wątroby to scyntygrafia tego nie pokaze wtedy TK. ja tez myslałam ze jak mi zrobia scyntygrafie to uwidocznią sie ewentualnie wszelkie komóki nowotworowe kazdego rodzaju, ale tak byłoby za łatwo:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
tylko jeszcze jednego nie rozumiem, no bo skoro te raki zróżnicowane, rzadko dają przerzuty a jak daja to najczesciej to najblizszych wezłów, więc skąd mają się nagle można mieć przerzut w innej części.no ale organizm jest za bardzo skomplikowany żeby to pojąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eskima Wydaje mi się, że w Poznaniu podawanie dużego jodu stosuje się jako leczenie uzupełniające. Tak na wszelki wypadek. W czasie kiedy ja byłam nie spotkałam osoby, która nie byłaby kierowana na duży jod. W prawdzie ja dostałam tylko 60mci (ale dostałam). Myślę sobie, że może i dobrze, że taki jest standard postępowania jest w Poznaniu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid83 bo limfa która jest w węzłach chłonnych przecież znajduje się w całym organizmie i przenosi różne rzeczy nie tylko te dobre niestety pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@ia
ESKIMA, jej az 18 dni to przeciez starsznie dlugo:(...ja sobie tego naprawde nie wyobrazam:(...maz z dziecmi pojedzie na wies ale myslelismy ze gora na dwa tygodnie:(...dla mnie to i tak 3 tyg. bez dzieci masakra:(:(...rozumiem ze szpital daje zaswiadczenie i ze maz dostanie opieke, bo inaczej sobie tego nie wyobrazam...nie wiem jak to przyjma u niego w pracy, bo podobno moga a nie musze tego uznac, ze to wszystko zalezy od pracodawcy:(...kochani po duzym jodzie ile Wy mieliscie kwarantanny?...pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konwalia Ja od mojej 12 letniej córki nie miałam kwarantanny od 18 miesięcznej miałam 13 dni. Konwalia nie jest łatwo ale dasz na pewno radę:)))) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich właśnie wróciłam z badania usg, trochę się załamałam... :( poprzednia badanie wykazało tylko jednego guza ( większego ) a obecne juz dwa guzy, a poprzednie badanie małam dokładnie 2 miesiące temu... :( a oto wynik obecnego badania usg: Gruczoł tarczowy o w ymiarach: - płat prawy - AP 16mm, LP 14mm, dł. 43mm, - płat lewy - AP 30mm, LP 38 mm, dł 58mm, - cieśń o gr. - 3mm. Gruczoł tarczowy o niejednorodnej echostrukturze. W płacie prawym guzek hyperechogeniczny o wymiarach 33/25mm. W płacie lewym przy tylnej ścianie guzek hypoechogeniczny o średnicy 5 mm. Poza tym gruczoł tarczowy zmian nie wykazuje. Bardzo Was proszę o p[owiedzenie mi coś więcej na temat tych opisów... Mam już skierowanie na operacje w pierwszej wersji miałam mieć wycinany tylko jeden płat ( prawy ) tam gdzie ten większy guz... a teraz co?? całą tarczycę mi usuną?? Proszę powiedzcie mi tylko czy będę mogła mieć dzieci, wiecie, że teraz tylko o dziecku myśłe... Napiszcie, bardzo proszę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam napisać ze dzis rowniez bylam na badaniach TSH i jutro wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonagps
rerenia ❤️ Nie zadręczaj się, czekaj spokojnie na operację. Z usg to różnie bywa. Ja w czerwcu ub roku robiłam u jednej lekarki i wyszły dwa guzy. W październiku na super sprzęcie - 9 guzów. Wiesz, że wszystko tak naprawdę wyjaśni się po badaniu histopatolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos oj chybba umrę zanim mi zrobią tą operację i jescze teraz ten kolejny guz, mąąż mówi że może na poprzednim badaniu go nie zauważyli... Iwonko a Ty tak w rzeczywistości ile tych guzów miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAWID, jakie srodki przeciwbolowe brales po operacji i jak dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
w dzien operacji dali mi kroplowke z jakims przeciwbolowym i to tyle nic więcej nie brałem już poźniej -dało się wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość women38
rerenia A drugie usg miałaś robione na tym samym sprzęcie i przez tą samą osobę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rerenia Na usg było napisane: w lewym płacie 4 guzy, w prawym 4 i 1 w cieśni. Sporo tego było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
women38 tak, drugie badanie usg rowniez mialam robione przez tego samego lekarza i na tyms amym sprzecie. tylko po 2 miesiacach. iwonagos czy wycieta masz cala tarczyce?? zaraz ide odebrac badania TSH. troszke mi smutno, choc nie tak bardzo jak po wczorajszym usg.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×