Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

pobudka śpiochy już po wakacjach, wracać i meldować się natychmiast ;) niech to forum zacznie żyć swoim życiem jak tam Bartuś, Szymuś, Antoś........ i nasze księżniczki :) ? wyprawki do szkoły już kupione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po wyprawce do szkoły jestem szczuplejsza o 600 zł, masakra jakaś :P Aga, nie wiem za bardzo co robić. Jeden lekarz stwierdził,że operacja od razu, a drugi namawia mnie najpierw na jod, ja mam dodatkowo Gravesa-Basedova. On twierdzi też, że guz 2x2 cm nie jest duży, a mnie już uciska i powoduje dyskomfort. Kurde, chyba skonsul;tuje to z trzecim lekarzem. Tarczyce i tak czy tak muszę usunąć, taką mam diagnożę, po pobycie w szpitalu na badaniach. A jak to jakies dziadostwo? W kwietniu guz miał 16x14 mm, teraz 20x20 mm, wiec rośnie, ajaj, kurde, jestem w kropce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi1906 ja bym nie czekała, tylko szukała szpitala, skoro i tak jest do usunięcia a z tego co piszesz jest, to niebolesna szybka operacja bardzo często w drugiej dobie idzie się do domu a jod i tak pewnie Cię czeka tylko pytanie duży czy diagnostyczny, myśl i działaj trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
ROKUNIA TG = 0,1 = br, dobry wynik. A jakie masz aTG (o ile robiłaś)? Jesteś po operacji tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyryla TG O,10 A NIE 0,1 ANTY-TG 10 jestem po raku czuje sie bardzo zle.tsh150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
ROKUNIA 0,1 to dokładnie to samo co 0,10 (w matematyce pomija się w liczbach dziesiętnych ostatnie zero - rozumiem, że to nerwy :) ) AntyTG też bardzo dobre, a złe samopoczucie wynika z br. br. wysokiego tsh . Czy ty nie bierzesz hormonu (euthyrox, letrox)????? Dawno jesteś po operacji? Napisz nam tu bardziej dokładnie, bo tsh bez hormonu ciągle idzie w górę, jesteś w ogromnej niedoczynności!!! A przy okazji - ja też po raku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyrylka biore eltroxil no strasznie sie czuje bardzo zle mowie ci. no i tez ob mam 23mm .3 lata temu mialam usunietą tarczyce wynik histypatologiczny rak złosliwy.przebyłam jodowanie131.ostatnio byłam dokladnie 3 miesiące temu dawce styntygraficznej gdzie podano mi 3mcl.131.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
ROKUNIA Przed jodem diagnostycznym miałaś odstawiony hormon czy byłaś w Gliwicach i dostałaś cynomel czy jak to tam się nazywa? Bo nawet jeżeli miałaś odstawiony eltroxil, to po 3 miesiącach powinnaś już mieć tsh znacznie, znacznie niższy (a właściwie już w wyznaczonej przez endo wysokości - 01,-0,4). Tak wysokie tsh po 3 miesiącach po jodzie diagnostycznym oznacza zbyt małą dawkę hormonu, musisz skontaktować się z endokrynologiem, żeby ją odpowiednio podnieść. OB masz trochę wysokie, ale to bywa, skupiłabym się teraz na tsh, bo to ono powoduje takie złe samopoczucie i wcale się nie dziwię. Biegusiem do endokrynologa (prywatnie bądź w rejonie, a jeżeli możesz - najlepiej do poradni tarczycowej tam gdzie miałaś operację). A poza tym czytałam, że eltroxin może dawać różne skutki uboczne i może właśnie one występują u ciebie? Zapytaj lekarza, czy nie mogłabyś zmienić leku na inny, np. euthyrox? Działaj szybko, nim wystąpi dalsze pogorszenie samopoczucia. Pozdrawiam i życzę szybkiej poprawy zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlaak;(( najgorsze jest to ze ja miałam juz eutyhyrox i letrox .boze okropnie sie czuje wręcz okropnie. ;(( powiedz mi jeszcze ta tyregrobulina oznacza ze w organizmie nie ma nowotworu wcale czy tylko do tkanki tarczycowej?? ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Markery masz br. dobre, więc śpij spokojnie. Gdyby coś było nie tak, wyszłoby na scyntygrafii szyi i ciała i na pewno byś wiedziała. (scyntygrafia szyi pokazuje, czy w tym rejonie wszystko ok, a scyntygrafia ciała - czy nie ma skupisk wzmożonej jodochwytności, czyli mówiąc jak pacjent - czy nie ma przerzutów dalszych). Jeszcze tylko jedno pytanie - a dlaczego miałaś zmieniony euthyrox na eltroxin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wkocu wrzesien hyhy, wszytsko wrocilo do normy dzieci rano odprawione i spokoj cisza ach jak przyjemnie hihihi.... dzisiaj popoludniu ide robic makijaż permanentny ust mam nadzieje ze zalowac nie bede troche sie boje :)...moj Mati (5 lat) jak mu tlumaczylam dlaczego dzisiaj tata go odbierze z przedszkola mowi do mnie "bedziesz wygladała jak prawdziwa kobieta" jak uroczo z jego strony... a wracajac do glownego watku tego forum to odkad zmniejszylam dawki hormonów lepiej sie czuje :).... pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyryla .2lataja byłam juz po przebytym jodzie promieniotworczym gdzie podano mi jod131 w dawce120 .teraz 3 miesiące temu bylam na kontroli po czym zastosowano mi dawke styntygraficzną 131 w dawce 3mcl od ponad 2 lat czuje sie bardzo b. zle gdzie nawet nie moge funkcjonowac czuje sie okropnie .no z tymi objawami bardzo zlymi kontaktowałam sie z endykrynologiem po czym z eutyhyroxu zmieniła na eltroxil. ale i on mi nie pomaga .to jest strasze;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
ROKUNIA nie rozumiem. Od 2 lat źle się czujesz i właściwie nic z tym nie robisz? Scyntygrafia nic nie wykazała, pod kątem onkologicznym jest więc dobrze, ewidentnie masz źle ustawiony hormon - czemu nie zgłosiłaś tego na konsultacji 3 miesiące temu? Przecież przed jodem musieli ci robić badania krwi i widzieli, jakie masz tsh? Nie znam historii twojej choroby, ani jaki konkretnie był wynik histopatologiczny (zaawansowanie choroby), ale twój przypadek jest trochę dziwny. Weź się dziewczyno w garść, to twoje zdrowie, twoje życie - rób coś! Jaką dawkę bierzesz? Jaką masz zaleconą przez onkologa? Ja nie jestem lekarzem, ale z racji choroby mam jakąś wiedzę i bym działała. A może masz hashimoto? Nie wiem, co ci poradzić bez wiedzy o twojej chorobie i operacji, ale zdecydowanie poszłabym do endokrynologa i to pilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie stare i nowe forumowiczki. Cyrylko powiedz mi wczoraj bylam u endo moje TSH wynosi 2,360 Ft4 1,14,dawka eutyroxu 75 dr miala podniesc do 88 ale powiedziala ze u mnie wystepuje migotanie przedsionkow, to dawka pozostaje 75mg,jak wiesz mialam innego skorupiaka nie tarczycy,czy ta dawka bedzie wystarczajaca,mam guzki do 1 cm,normy od 0,4-4,0tsh i ft4 0,9-2,60.Cokolwiek wiem na ten temat ale opinia drugich osob tez mnie podbuduje.Pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Danan, jak miło Cię znów tu widzieć [kwiatek} Moja endo też zwraca uwagę, że duże dawki euthyroxu źle działają na serducho, ale ja muszę tsh utrzymywać w ryzach :D - mam normę w granicach 0,1-0,4. O ile pamiętam, miałaś operację parę lat temu - jeżeli nie był to rak tarczycy, to masz wyniki ok. Generalnie przyjmuje się, że powinny oscylować w połowie normy, czyli ok. Jeżeli miałaś skorupiaka tarczycy, to niestety, trzeba obniżyć tsh. A co z tymi guzkami??? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pięknie,serdecznie wszystkie Panie te dawne i obecne. Jak to się dzieje? Trudno zrozumieć ..dawno nie zaglądałam tu do kafeterii i właśnie dzisiaj mnie przygnało i kogo "widzę" Danan122- pozdrawiam i życzę zdrówka,"czy mnie jeszcze pamiętasz"?-Marianna. Danan porównuję twoje wyniki ze swoimi i bez Cyryli ani rusz. Minęły trzy lata od mokej operacji usunięcia tarczycy,na szczęście nie było tego, jak go tam zwać brodawkowaty,pęchorzykowaty..bo tak jak Ty wystarczy,że walczyłam z innymi nowotworami. Moje wyniki z 8.09.12 [do endo wizyta w pażdzierniku] TSH 5,03 wart.referencyjna 0,27 - 4,20 FT4 17,42 " " 12,00 -22,00 przy euthyrox 125 na przemian 100 [zmniejszona dawka ze wzgdu na serce]. Badania laboratoryjne robię co jakiś czas prywatnie dla samokontroli,bo endo skąpi,a lek. pierwszego kontaktu też oszczędny..takie realia. Cyrylko ,jak widzę godnie zastąpiłaś Lalinkę -skarbnicę wiedzy, pozdrawiam serdecznie Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Marianna wyobraz sobie ze kiedy pisalam to mysli mialam o Tobie co tam slychac,i chyba myslami sciagnelam ze sie odezwalas.Cyryla mam jeden plat i na nim sa guzki jeden byl podejrzany ale przez rok nie bylam u lekarza bo moja endo byla przeniesiona do szpitala, kiedy wrocila do przychodni to ja z powrotem do niej wrocilam, teraz mam zlecane badania na nowo,mam ten problem ze wieksze dawki eutyroxu to laduje w szpitalu na umiarowieniu serca.Lalinka co u Ciebie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Dzięki za miłe słowa. Ja się odzywam, gdy nasze guru Lalinka nie zagląda dłużej na forum. Sama kiedyś czekałam niecierpliwie na odpowiedzi i podpowiedzi, więc staram się pomóc w miarę możliwości i wiedzy. A że my już weteranki (ale tylko na polu onkologicznym oczywiście :D), to ta wiedza jaka taka, ale się przydaje. Danan - kłopoty z sercem mogą też być pochodną od tarczycy (tzn. mam na myśli, że u Ciebie może się choroba sercowa nakładać z chorobą tarczycy i przez to te objawy sercowe są bardziej uciążliwe). Czy nie rozważano u Ciebie totalnej operacji? czyli wycięcia tego płatu? u mnie też były silne objawy ze strony serca, czasami aż mnie paraliżowało ze strachu, że mam objawy zawału, ale po wycięciu tarczycy jedynymi objawami ze strony serduszka jest żle dobrana dawka (za duża - walenie serca, wysokie ciśnienie, duszności, ucisk w klatce piersiowej). Pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marianna, Danan Jestem nigdzie nie przepadłam. Daję się Cyrylce wykazać, ona ma anielską cierpliwośc. Szczególnie jak się naspaceruje po Krupówkach;( Dziewczynki a Wy nie bierzecie nic na obniżenie ciśnienia ? Ja biorę ConCor Cor. Jakby wszystkie inne dziewczynki i nieliczni chłopcy odezwali się to też byłabym rada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinko pozdrawiam,dzięki za wszystko,za Twoje rady,za to,że jesteś, za to ,że dzięki Tobie jest Cyrylka,to jakby Twoja uczennica. Danan wspominasz o kłopotach z sercem, możemy sobie podać ręce, piszesz o umiarowieniu serca,a ja trzy zawały,a już po pierwszym wszczepiono mi rozrusznik, koranorografie ,baloniki,stenty, w ubiegłym roku zmiana rozrusznika z dwiema elektrodami, ustawienia komputerowe tętna,komputerowe próby wysiłowe, szkoda gadać ,codziennie "garstka" tabletek na rytm,na nadciśnienie,tritace 10mg.,lorista i inne na bazie nitrogliceryn,które regulują pracę serca i obniżają ciśnienie tętnicze.Z tych problemów sercowych endo zmnejszyła mi euthyrox jednego dnia 125 drugiego 100 i tak na okrętke,a wcześniej cały czas przyjmowałam 125 mg. Ostatnioi dostałam propozycję z oddz.kardiologii Szpitala Morskiego w Gdyni Redlowie do przystąpienia do wdrożeniowego programu n owego leku właśnie na takie problemy z sercem . W poniedziałek skonsultuję to z moją kardiolog i chyba zdecyduję się na ten program. Wiadomo można trafić na placedo,a nie na własciwą tabletkę,to jak w ruletce,ale co jakiś czas badania kompleksowe stanu serca to też ta dobra strona. W moim przypadku choroba tarczycy[już jej nie mam]zniszczyła mi serce,bo przez lata byłam pod opieką endo,ale bez leków,a guzy rosły,dusiły,pustoszyły..robily co chciały, dopiero przy kolejnym kontrolnym badaniu węzłów chłolnnych po chłoniaku wyszła i to pilnie sprawa tarczycy,trzy lata za póżno! Może się komuś przyda to moje "wynurzenie" chętnie służę swoją skromną wiedzą. Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) hmmm klopotów z sercem i cisnieniem nie mam jak juz to zawsze mialam za niskie:)..ale przed obnizeniem hormonów faktycznie czesti mialam dziwne kłucie w klatce, teraz jak biore mniejsza dawke jest ok to tyle z mojego naszczescie malego doswiadczenia:) ale pochwale sie wam, że mam pikne usta hihih bosse chyba mi odbija po 30-tce :)...coprawda dzien po zrobieniu makijażu wargi mialam jak Angelina takie opuchniete i mega czerwone, teraz strupki prawie zeszly i wylanił sie ladny koralowy kolor niestety 27 wrzesnia powtorka z rozrywki :) no ale jak to sie mowi chcialo ciało ...:) no i zaczelam z corą smigac na rolkach kurcze super sprawa załuje ze dopiero teraz sie odważyłam:) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, 1 sierpnia miałam wyciętą tarczycę - cały lewy i prawie całkowicie prawy. Wczoraj odebrałam wynik tsh-, aż dzwonili do mnie z przychodni. Mój wynik to 81. Czy ktoś miał podobny ? jak się czuł? Ja nic jeszcze nie biorę, czuję się świetnie, do endo idę dopiero 18 września, bo kobitka jest mocno zapracowana po urlopie. Jakie będą skutki jeśli nie wezmę leków? Do tej pory ich nie potrzebowałam... Pozdrawiam wszystkich przed operacją-ja zbierałam się 5 lat, aż guz osiągnął rozmiary 6cm-pewnie chodzi o wole guzowate i w końcu poszło. Teraz nie żałuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysmonia1014 Po prostu nie wierzę , wypuścili Cię ze szpitala bez recepty? Piszesz, że nie potrzebowałaś leków, chyba się nie zastanowiłaś nad tym. Przeczytałaś jakie są normy dla TSH? Jeśli 20 krotnie przekroczona norma jest dowodem na to , że nie potrzebujesz hormonów to pogratulować. Myślę, że będziesz musiała poczekać do wizyty, bo nawet prywatnie są długie kolejki do endo. Rozumiem, że histpat był ok i jodowanie Ci nie groziło? Marianno , dobrze , że się odzywasz, bo tu jakoś marazmem powiało. Z jednej strony się cieszę , bo widać zdesperowanych nie przybywa , a starszyzna oswoiła się z chorobą i śmiga po kurortach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Tak, potwierdzam, jedna taka starzyzna lata po Krupówkach :D Dzisiaj z lekka się zachmurzyło, więc siadłam do komputera, ale już lecę dalej. Przesyłam wszystkim pozdrowienia spod Tatr oraz uściski dla Lalinki KRZYSMONIA1014 - jesteś w strasznej niedoczynności i jest to szkodliwe dla zdrowia! Lalinkę zadziwiłaś, ale mnie wprowadziłaś w osłupienie. Czasem (rzadko raczej) lekarze nie zlecają od razu po operacji hormonu, bo chcą potwierdzenia histopat. że to rak. Ja byłam takim przypadkiem, miałam tsh cós koło 90 i łaziłam z tym ponad miesiąc. Czułam się jak słoń w składzie porcelany i potem miałam problemy z dobraniem dawki (długo to trwało, zanim metodą błędów i wypaczeń dopadłam właściwe tabletki). Dobrze, że twoja wizyta u endo już prawie tuż, bo niewątpliwie musisz jak najszybciej zacząć brać.... hormon oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Lalinko starszyzna od morza do Tatr, Cyrylka pod Giewontem,ja deptałam półwysep helski i molo w Sopocie, nie straszne mi były sinice w Bałtyku codziennie kąpiel bez względu na pogodę i kreseczki na termometrze,a jdowy wiatr dla "beztarczycowca" chyba wpływał dodatnio. teraz staram się codziennie przemierzać z kijkami w dłoniach bulwar nadmorski w mojej pięknej Gdyni, Hania śmiga w Gdańsku na rolkach,mnie nord walking daje duża przyjemność, Haniu w Gd.-Brzeżnie znam tą piękną wzdłuż plaży ścieżkę rowerową ,może i na rolkach tam śmigasz? Każda pora roku daje możliwości korzystania z ruchu na świeżym powietrzu, polecam wszystkim , nie siedżmy w domu,każdą wolną chwilę spędzajmy na dwórze, Cyrylka na polu[ tak w tej krakowskiej-gwarze],pamiętam,że Lalinka na działce. Ruszajmy na niedzielny spacer,pozdrawiam Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź, pisząc, że nie potrzebowałam żadnych leków miałam na myśli dobre samopoczucie bez objawów niedoczynności. Mam mnóstwo energii do życia...Wiem, że wyniki wskazują jednoznacznie na konieczność doboru odpowiedniej dawki hormonu, nie oczekuję cudu, że nie będę musiała brać leków w ogóle. Chodzi o to, że niektórzy przy minimalnie przekroczonej normie czują się fatalnie, ja natomiast mogę góry przenosić... Wizyta u endo już niedługo, więc już za chwilę zacznę brać hormony, mam tylko nadzieję, że nie namieszam sobie w organizmie i szybko uda się ustawić dobrą dawkę. Pozdrawiam i idę się dotlenić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysmonia twarda z Ciebie sztuka ze funkcjonujesz bez hormonu,Marianna Tobie zazdroszcze kondycji ja mam uszkodzona lekotke i ortopeda kazal jak najmniej obciazac kolano, poslugiwac sie rowerem i to robie dzisiaj z sasiadka objechalysmy jezioro naokolo sciezka rowerowa 15km,Cyryla kocham gory ale moge tylko pomarzyc choc w lipcu bylam w Krynicy.Lalinka co tam u Ciebie?Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Cześć,mam pytanie do osób,które przed diagnostyką miały brać Cynomel.Mam zalecenie brać go 2 razy dziennie.Czy trzeba go brać na czczo jak Eutyrox czy nie ma to znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Marianno no tak chwalilam sie rolkami, w sobote całą rodzinką pojechalismy na taki plac gdzie trenujemy, moj mati smiga na crosie tata na kładzie a my na rolkach i moja corka potkneła sie ochraniacz jej sie z kolana zsunął i tak sie przewróciła ze musielismy pojechac do szpitala zeby zobaczyli co i jak bo wygladało tragicznie na szczescie zadnego złamania tylko dwa kamyki w srodku siedziały dziura duza szwy zalozyli i mam ranna córkę.... wiec kochani czy ten cały sport nie jest przereklamowany heh....ajj mowie wam.. co do hormonów to pamietacie jak na mnie Lalinka krzyczała ze dałam sie zbyc ze szpitala bez recepty :)...i tez TSH było około 60, mi akurat powiedziano ze tarczyca zrobila zapas jak moja endo to uslyszala to sie wsciekła :)...no ale co mamy zrobic zycie kurna... Iwona bo pomysle ze w ciazy jestes...odezwij sie i no natychmiast:) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danan122 A co może być u mnie, pracuję , w tym roku tak się spłukałam że nawet na wakacjach nie byłam. Parę dni na mazurach i tydzień na działce, czuję się poszkodowana:( Ze zdrowiem daję radę. joankk Ja tylko raz brałam cynomel i to tak jak euthyrox, tabletkę na czczo, ale niestety nie pamiętam jaka była dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×