Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość o co chodzi w ogóle

2 pytania z dziedziny ortodoncji

Polecane posty

Gość o co chodzi w ogóle

1)Orto powiedziała,że widać po dziąsłach,że nie myję zębów po każdym posiłku.Ja nie widzę żadnej różnicy.Jak ona to poznała?? 2)Noszę nakładki na 6 połączone łukiem podniebiennym,pierścienie są zacementowane na zębach.Jak ona mi to zdejmie?Będzie borować ten cement??Miał ktoś tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o co chodzi w ogóle
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcie aparatu to akurat trwa 4 minutki, nie ma problemu. Ale myj te zęby do cholery;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniamkowa
Naprawdę powiedziała, że to rozpoznaje? a ile masz lat? pytam bo chodzę do bardzo przystojnego dentysty a niestety też nie myję po każdym posiłku ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poleją zeby specjalnym plynem
potem beda Ci "borowac" po zebach zeby pozbyc sie resztek cementu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ależ proste - jak nie myjesz
zębów po każdym posiłku przy aparacie to natychmiast masz zaczątki próchnicy, a dentysta całe zycie się szkolił, aby próchnice rozpoznawać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Epsy
Witam. Ja mam inny problem a właściwie dylemat. Zakładam niebawem aparat i nie wiem którego ortodontę wybrać. Jeden jest już dość "stary" i robi aparaty od wielu, wielu lat (w innym mieście) a drugi robi od bardzo niedawna ale mam go pod nosem no i przy okazji jest moim dentystą. Którego byście wybrali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o co chodzi w ogóle
Niestety nie zawsze mam możliwość umyć zęby po każdym posiłku.Ale odkąd mi to powiedziała to tak sie wystraszyłam,że myję albo nie jem jak nie mogę umyć :D Ale to nie chodziło o próchnicę,tylko o dziąsła.Nie wiem co z nimi Ja nie będę mieć zdejmowanego aparatu tylko sam łuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Epsy
pomoże mi ktoś ? z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o co chodzi w ogóle
Ja bym wybrała tego co robi od dawna,no chyba że dużym kłopotem będzie dla ciebie dojazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Epsy
Dziękuję za odp. , nie jest dojazd dużym problemem, jednak przez 3 lata to różnie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ale to nie chodziło o próchnicę,tylko o dziąsła.Nie wiem co z nimi" dwie sprawy podstawowe: - niezmyte resztki jedzenia gromadzą się nad pierścieniami, przylegając do dziąseł i powodując stan zapalny; dziąsła są zaczerwienione, moze niedostrzegalnie dla Ciebie, ale lekarz wychwyci od razu; - czasem resztki jedzenia gromadząc się między pierścieniem a dziąsłem...po prostu spychają dziąsło z zęba - wiesz, podpychają je do góry; to dośc niefajne bo skutkuje odsłonięciem szyjek zebowych i nadwrażliwością zębów; czasem zdarzają się inne rzeczy, ale to czasem, wiec sie nie zagłębiajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×