Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Moja wczoraj dostała pierwszy raz sok gruszkowy i po raz drugi jabłko ze słoiczka. sok jej raczej smakował ale jabłuszko wypluwała i chyba nawet do brzucha nie trafiło pół łyżeczki. krzywiła się przy tym jakby cytrynę jadła:) mam dziś masę sprzątania a mała coś niespokojna od kilku dni i mam nadzieję że da mi to wszystko ogarnąć. zaczęła mi więcej jeść, rano po całej przespanej nocce dostaje już 210ml z czego po wrzuceniu mleka wychodzi ok 240ml i wypiła ładnie całość. wczoraj u nas lało, dziś też pomimo pozornego słońca zapowiada się byle jaka pogoda. Jutro idziemy prywatnie do innego ortopedy i zobaczymy co powie. na razie nosi frejkę 22cm . Trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula może Alia nie chce jeśc z powodu upałów, a może będzie niejadek. Nie wiadomo co lepsze w domu niejadek, czy takie przed którym lodówkę na klucz zamykac? Wiem, że dla niejadków jest jakiś preparat na lepszy apetyt, chyba któraś dziewczyna o tym pisała. Co do rozszerzania diety, to jak Wiwi lekarz powiedział, skoro nic się nie dzieje, to ok. Teraz dzieci są na mm a dawniej piły mleko krowie i to niektóre od urodzenia i było, a teraz nagonka z tymi alergiami. A i tak na wsi ludzie dają niemowlakom krowie mleko, bo jest często prosto od gospodarza i duużo tańsze. Moja brataNICA MA 11LAT I MLEKO ZACZĘŁA PIC z kaszą manna po 1roczku, co dla mojej mamy było niezrozumiałe, bo my i starsze wnuki(np dziś22letnie) piłliśmy mleko zaraz po cycu, a nawet bratowa karmiła tylko 1mc i potem krowie mleko chłopcy pili i zdrowe jak dęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, przed chwilą wyjęłam gazetkę ze skrzynki, w realu są pieluchy pampers 2x jumbo pack za 84,95 (czyli np rozm "3" 2x82szt), są też chust pampers 6x64 szt za 25,95, są też jakieś promocje na soczki i deserki bobowita (drugi za pół ceny) i kaszki nestle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane:):):) Dziekuje wszystkim za miłe zyczenia:):):) urodzinki udały sie znakomicie:) Wczoraj byłas z moja Wikusia u ortopedy- na 2 wizycie;) wszystko jest jak najbardziej OK:) Lekarz powiedzial,ze jak na 4 miesiace Wikusia ma super bioderka,zrobił USG, powiedzial,ze jest bardzo silna , dobrze sie rozwija i jest na etapie 5 miesiecznego dziecka:):):) KOlejna wizyte u ortopedy mamy 9 sierpnia:) Zas 1 czerwca czeka nas pediatra i kolejne szczepienie ale tylko juz skojarzona Infarnix IPV+Hib i nic wiecej... Na rotawirusy juz skonczylismy:) MOja malenka ma apetyt jak nie wiem... je mysle normalnie, pije soczki juz, i dzisiaj konczy 4 miesiace wiec zastanawiam sie nad kolejnymi nowosciami:):) Moze jakas kaszka,albo deserek:):):) A jak u was kochane z nowosciami????jak malenstwa reaguja????? Pozdrawiam was w ten sloneczny,piekny dzien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeeeeeeeeeeeeej
Radosna - a wiesz już którą witaminę odstawiamy D czy K? bo nie wiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeeeeeeeeeeeeej
dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże, jakież mam wyrzuty sumienia :( Jestem zrozpaczona, jestem złą matką :( Wyobraźcie sobie, że wraz z zaprzestaniem karmienia Wiktora piersią, odstawiłam witaminy K i D3 i mu żadnej nie podawałam. Nie miałam pojęcia, że trzeba podawać witaminę D3. Co j narobiłam, jak mogłam taka głupia być????? Co ze mnie za matka, skoro nie wiem o takich rzeczach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiwi sprawdź skład mm jak dziecko na piersi to trzeba podawac. A mm często ma w składzie i nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiego mam wkurwa przez ostatnie dni to się w głowie nie mieści, wszystko mnie denerwuje a jak mam zaczac karmic małą to najchetniej bym wyszła i juz nie wrociła...Wymiekam ostatnio, mam wszystkiego dość. Wszedzie mi sie cos pierdzieli :( Takie mam nerwy że w jednej sekundzie pozabijałabym wszystkich dookoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula czyżby depresja poporodowa teraz dopiero cię dopadła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdzia2 Chyba nie, bo bym tak miała cały czas a u mnie bardziej to przypomina sinusoide (czy cuś) :P. Ale mam tak, że np jest wszystko ok, mam dobry humor, nawet jak mala nie je czy tam marudzi itp a wystarczy jakaś mała iskierka i wszystko obraca się o 180 stopni...Wystarczy naprawde pierd - smoczek odłożony nie tam gdzie trzeba, pytania z serii "oczywiste"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiwi nie stresuj się. w mleku modyfikowanym jest wit d tyle że trochę mniej dlatego trzeba podawać jeszcze trochę ale teraz słoneczko było. poza tym Twój maluch był badany u lekarza a lekarz za każdym razem patrzy jak zrasta sie ciemiączko i to jest wyznacznikiem tego czy jest niedobór witaminy d. jeśli niedobór byłby znaczny lekarz na pewno by tego nie mógł nie zauważyć. nie martw się. Zacznij podawać i będzie ok. wit.k już nie musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula, nie denerwuj się, może z tym karmieniem powinnaś pójść do jakiegoś prywatnego lekarza.... Spróbuj. A poza tym to jak Twoja niunia się rozwija i jakie mleko jej dajesz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co wy sie tak wyłączyłyście?:) my byliśmy u tego ortopedy. dysplazji już nie ma, tylko jeszcze ograniczone odwiedzenie. szelki pavlika na 4 tyg i powinien być spokój:) Piszcie co u was kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie;):) Jak tam u was? Ostatnio na forum jakis lekki zastój?:( Nie wiem jak u was z maluszkami,ale u mnie sie porobiło- odkad moja Wiki skonczyła 4 miesiace to jakby diabeł w nia wstapił-czy u was te ztak??? stała sie bardzo marudna, ciezko ja uspac, codziennie ma inna pore spania, budzi sie z płaczem, poszłam z nia do lekarza myslałam ze moze uszko ja boli,albo brzuszek,ale wszystko jak najbardziej OK. Nie wiem myslicie ze to zabki???? no sama juz nie wiem co robic;(:(:( ja tego dziecka nie poznaje i sama juz nie daje rady:(:( Tak nam daje popalic ze czasami nie wierzez,ze to moja WIkiusia:(:(:( nie wiem jak sobie z tym poradzic:(:( co moze byc przyczyna????? ach.... W srode idziemy na kolejne szczepienie i badanka ogólne jak wazenie,mierzenie,etc;):):) to wam dam znac dziewczyny co tam u nas:):) POza tym okej, nie ma wiekszych rewelacji ani zmian u nas;) Poza tym,ze moja mała coraz jest ciezsza i ciekzo juz mi ja nosic nie raz;):):) A jak wasze maluszki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć u mnie znowu problem z Julką, od tygodnia robi ok 6-8 kupek na dobę, w środę była płaczliwa i marudna, wieczorem pojawił się śluz z krwią, wie cpojechałam na pomoc doraźną, dostała noifuroksazyd, ale ne widzę specjalnej poprawy, nie wiem czy to może byc znowu od mleka? nic innego jeszcze nie jadła....no i głowę wciąż ma strasznie suchą, to nawet nei wyglada jak ciemieniuch, po prostu suche tak, ze się sypie, wciąż natłuszczam, stosuje coraz to nowe kosmetyki i poprawy nie ma. Jutro znowu idziemy do lekarza. Poza tym Julka kochana, wciąż uśmiechnięta, gada i zaczepia, jest bardzo ruchliwa, wciąż przewraca się z pleców na brzuch, kręci się dookoła, jest boska!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski:) Radosna a moze to jednak zabki?ja tez sie zastanawiam czy mojemu Wiktorkowi nie zaczyna sie zabkowanie bo od tygodnia szaleje poprostu jesli chodzi o wkladanie wszystkiego do buzi ,wprawdzie robi to juz od dawna ale teraz jest to bardziej intensywne ,bierze pieluszke i pociera dziaselka bardzo mocno a do tego slina to wyplywa z jego ust. Uregulowaly sie jego bolaczki brzuszka od kilku dni budzi sie tylko raz w nocy i nad ranem ale pózniej slicznie idzie spac tak do po 7:) Jest kochany i ciagle sie smieje ,a moja mama odkad przyleciala do nas zakochala sie w Wiktorku i nie odstepuje go na krok:)On tez jakos nie protestuje jest bardzo towarzyski i rozgadany co powoduje usmiech na naszych twarzach:) Radosna kochana tak tpo juz bywa ze jedne dzieci daja popalic zaraz po urodzeniu jak np moje a inne pózniej ;)mozliwe ze to tez skoki rozwojowe potrzeba czasu i opanowania bo bez tego ani rusz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaania-kochana, moim zdaniem powinnaś koniecznie udać się z malutką na pogotowie... Ta krew w kupce jest niepokojąca, a przy tak częstych kupkach może dojść do odwodnienia organizmu Twojej córeczki. Nie zwlekaj, udaj się do szpitala na oddział pediatrii, tam zrobią jej badania, nie będziecie musiały pewnie nawet w szpitalu zostawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) u nas ostatnio było dosc nie ciekawie, dostałam mega BIEGUNKI, w zyciu takiej srakuli nie miałam!!!!! Meczyło mnie w sumie az 4 dni, schudłam 2 kg i czuje sie jak kon po westernie!!! Na szczescie Ole udało sie uratowac przed biegunka, ale cała byłam w strachu ze sie zarazi, pewnie wylądowałybyśmy w szpitalu.... Tak na przyszłość dla mam karmiacych, jesli nie daj Boże dorwie was biegunka to spokojnie mozecie zażywać smecte, nifuroksazyd i wegiel leczniczy bez odstawiania dziecka od piersi. A pro po odstawiania od piersi nasza córcia ni wezmie butelki!!! Normalnie zuje smoczek i wypluwa i tak bez przerwy! Lekarz chciałmi dac mocniejsze leki ale kazał odstawic mała od cycusia ale Ola nawet o tym słyszec nie chciała, musze cos z tym zrobic bo jak wroce do pracy???? Próbowaliśmy 3 różnymi butelkami i nic!!! No moze ta z lovi była dla niej najlepsza ale i tak jesc nie chciała:( cyrk na kółkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co jeszcze..... córcia obraca sie w kolo własnej osi, jak wskazówki w zegarku;) i tak np rano spi w poprzek łóżka, pomiedzy szczebelkami sa dwie małe stópki:):) na brzuszku zaczyna prostowac łokcie i jeszcze wyzej unosi główke! do buzi dalej pakuje co moze, smieje sie i gada ile wlezie. Niestety zrobiła sie tez mniej spokojna, budzi sie z płaczem (tylko cycus jest ja wtedy w stanie uspokoic) krócej spi, w nocy budzi sie czesciej, potrafi tez niezle sie zdenerwowac jak np cos nie miesci sie do buzi:) 2 czerwca kolejne szczepienie.... brrrrr nie cierpie tego, pewnie bedzie płakac:( mamy karmiace piersia, kiedy rozszerzacie diete maluszkom???? aniaania idz z Julka do lekarza, za długo ma ta biegunke:( niech jej jakos pomoze bidulce, szkoda zeby sie dziecko tyle meczyło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiwi, Anulka - dziś idę do lekarza. Ona na szczęście je i pije, więc mam nadzieję,że się nie odwodniła. A te kupki są raczej papkowate - nie takie wodnite jak przy biegunce, tylko ten śluz brunatny czasem....nie mogę się doczekać tej wizyty u lekarza i tego co powie... Anulka - jak piszesz o tym jak Twoja córcia kęci się dookoła i wpycha łapki, to jakbym czytała o mojej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaania z tego co piszesz to nie biegunka:) gdzies czytałam ze babas nawet 10 kupek moze robic i jak maja normalna konsystencje to wszystko oki:) tylko ten sluz hmmmm ciekawe co lekarz na to???? moze jakis probiotyk dostanie Julcia???? no zobaczymy. Ola tez miała sluz w kupkach i to sporo ale to przez plesniawki, z którymi zreszta dłuuuuuuugo walcztłysmy, jak znikły to zniknal i sluz.Aniaania odezwij sie po wizycie , 3mam kciuki zeby było oki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka - to byłoby może normalne, ale na piersi, a Julia jest na bebilonie pepti. w każdym razie diagnoza - alergia. mleka już zmienić nie można. bo innego po prostu nie ma....mam podawać zwiększoną ilość probiotyków( bo biogaie podaję cały czas) i gastrotuss, na razie nie rozszerzać diety. Ona widocznie reaguje na wszystko - to może być coś z powietrza, nasze kosmetyki itp itd....na razie myślę nad tym wszystkim, w sumie dwóch lekarzy Ją oglądało, dziś i w ubiegłą środę, ale chyba i tak jeszcze pójdę na konsultację do kogoś innego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaania jest jeszcze nutramigen, bebilon sojowy,humana sl. zawsze jest jakieś wyjście:) Ja dziś małą obkupiłam w piękne sukieneczki ale będziemy śmigać. wczoraj moja mała zasnęła o 19,wstała o 24 zjadła i wstała o 11. w szoku byłam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka84>ja mam ten sam problem michaś niechce żadnej butelki i mleka meksyk,zamówiłam tą tommy coś tam ponoć jest dobra z aventu sie nienadają ktoś mi polecił tommy może akurat??mój nawet smoczka niechce a starsznie gryzie rączki i wszystko co pod ręką..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny!!! Moja Majeczka chyba zaczyna ząbkować( starszy synek miał pierwszego ząbka na początku 4 miesiąca:) ) Moja córcia też w nocy "wędruje" po łóżeczku:) Zasypia na noc zaraz po kąpieli ok 19.30 a do cyca budzi się ok 4.00 a rano budzi się ok 8 :) Pięknie przewraca się na boczki grucha i śmieje się.Ogólnie jest pogodna choć zdarzają mam się gorsze dni:) Uwielbia jazdę samochodem i spacerki popołudniami: Za swoim braciszkiem szaleje,jak tylko usłyszy jego głos to go szuka i piszczy na jego widok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×