Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Czy któraś z was nie potrzebuje może witaminy K? Przestałam karmić piersią ze 2 miesiące temu i zostało mi prawie całe opakowanie witaminy K, a że do najtańszych nie należy to szkoda mi wyrzucić. Vita K w kapsułkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaania ja też w wózku bez czapy a jak wyciągam to zakładam bez wiązania, bo ma nauszniki. Czasem wyjdę z nią na taras bez czapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas dzisiaj było 30 stopni jutro tez podobno ma byc gorąco...Tomek był cały dzien w rampersie z krótkimi nogawkami i rękawkami, bez czapki ani zadnych okryć, do domu z ogrodu przyszliśmy o 20stej i nadal było mu ciepło :) teraz już lezy wykapany... Anulka super te rampersy z Nexta, mam takie same tylko wzór chłopczykowy, są super gatunkowo, takze polecam! tylko nie kupuje na sztuki bo się nie opłaca, lepiej jest kupić cały 3pak. w niedzielę mamy chrzciny więc dużo załatwień mam teraz na głowie, dzisiaj robiłam sernik, wyszedł mi super:) duży na całą wielką tortownicę, na wierzchu truskawki i galaretka :) byłam tez Michałkowi kupić sandałki i potem z babcią po złoty łańcuszek i krzyzyk dla Tomcia na prezent :) na jutro też mam sporo rzeczy poplanowanych, także całe szczęście że nie muszę stac w kuchni w garach bo padła bym trupem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam te rampersy, nie moglam sie powstrzymac;) teraz bede czekac na przesyłke! Nasz Skarb juz spioszkuje, ciekawe o ktorej sie obudzi???? mam nadzieje ze pozniej niz o23!!!! Dziewczyny wypatrzyłyscie moze jakies promocje na pampki???? koncza sie nam zapasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tesco nadal promocja na pampy 186 szt po 99zł. ja kupiłam 2 dni temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane;):) Ja dzisiaj tylko na chwilke bo mam mase roboty zwiazanej z dzisiejszym przyjeciem urodzinowym:):) .... Ani sie człowiek nie obejrzy i tu zas kolejny rok nam mija:):)ach:) Ale to moje najpiekniejsze urodziny bo z moja coreczka;):):0 Nie ma dla mnie piekniejszego daru:):):):) NAwet nie wiem skad ale zebralo mi sie 37 ludzi i nie wiem jak to ogarne na szczescie maz w pełni gotowosci i szwagier tez;):):) Az dziwne ze mezczyzni i tak sie garna do pracy:):) Chciałam wam takze napisac ze wczoraj pierwszy raz dałam mojej wikusi soczek z hippa jablko z rumiankiem i tak go szybko wypila ze w szoku bylismy z mezem:):):) I na szczescie nic jej nie bylo:):):) Dzisiaj tez dostala i chyba jej to pasuje:):):):) Owszem pisze ze to soczek PO 4 miesiacu,ale za kilka dni skonczy 4 miesiace wiec mysle ze to jakiejs roznicy nie robi:) a jak jej smakuje to niech ma;):):) Szkoda ze kazda z nas mieszka tak daleko - zaprosiłabym was kochane na pyszne ciasto:):):):) i kawke:):):):) urodzinowa:):):):) Pozostaje mi zyczyc wam kochane milego weekendu:):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna wszystkiego najjjjjjjjjjjj!!!!!!obie jestesmy z maja tyle ze ja mialam urodzinki 4 maja:):):)Masz racje najlepszy prezent to nasze pociechy caluje:) U nas pogoda ladna zreszta w polsce macie jeszcze cieplej.W poniedzialek szczepienie a w czwartek przylatuje do nas moja mamcia bedzie szalenstwo bo jeszcze nie widziala Wiktorka ,no jedynie na skypie ale to nie to samo.Juz mi zapowiedziala ze wnuk jest jej bo musi sie nim nacieszyc i sama jestem ciekawa jak zareaguje Wikus na swoja bancie:) Wiki nadal meczy sie z zaparciami i musze to zglosic w poniedzialek przy szczepieniu bo juz mnie to zaczyna martwic.Bidulek zanim zrobi kupke to potrafi cala noc przez sen sie prezyc a ja przy tym nie spie tylko patrze jak skacze po lózku i szlag mnie trafia bo djete stosuje chyba odpowiednia a przynajmniej staram sie zero slodyczy ,hektolitry wody niegazowanej ,odpowiednie herbatki pije i nie wiem co jest grane. Na szczescie to jedyny problem jaki mamy bo tak to Wiktor zdrowy i pieknie sie rozwija a gadaaaaaaaaaa ze hej:) Pozdrawiam Was cieplutko buzaki dla waszych maluszków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnik, moja Ala też tak czasem miała, a teraz jak zaczyna się tak preżyc to daję jej infacol i idzie spac, budzi się czasem za 2 godz i znów się pręży to jeszxcze raz. Przynajmniej ona mniej się męczy i same trochę się zdrzemniemy. Poza tym w takich sytuacjach daje jej herbatkę ułatwiającą trawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Magdzia u mnie chyba jest inny problem ,boje sie czy maly nie ma czasem nietolerancji laktozy:(wszystko na to wskazuje ,tez podaje Wikusiowi krople ale jest coraz gorzej a nie lepiej a o dzisiejszej nocy nawet nie chce pisac bo to byl najwiekszy koszmar :( Jutro idziemy do lekarza na szczepienie ale zadzwonie ze chce miec wczesniej konsultacje w tej sprawie, musze cos z tym zrobic,maly ma objawy nietolerancji niestety rzadkie wodniste kupki,wzdecia ,zaparcia bez wzgledu na to co ja zjem i tak nic nie mija a teraz to juz noce sa praktycznie nieprzespane i dla mnie i dla deziecka.Mnie tam nie szkoda ale juz nie moge patrzec jak mój syn cierpi i poplakuje przez sen ,jest juz tak wyczerpany ze ciagu dnia by tylko spal co tez nie jest proste.Mam nadzieje ze zrobimy badania i wszystko sie wyjasni.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnik może ściągaj mleko i dodawaj delicol. on rozkłada laktozę. jeśli pomoże to znaczy że miał problem z laktozą. są to krople dostępne bez recepty. kosztują ok 40zł ale z reguły pomagają od razu. na moją nic nie działało tylko delicol. Moja mała dziś pierwszy raz dostała jabłuszko ze słoiczka. wprawdzie tylko kilka łyżeczek ale myślę że na początek jej starczy. teraz będę obserwować ją 3 dni jak na nią zadziałało. krzywiła się trochę i nie wiedziała na początku co z tym zrobić:) wy już podajecie słoiczki? jak rozszerzać dokładnie dietę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello kobietki :) Na badania jedziemy jutro, bo lekarz nie miał czasu w piątek :( Mój Wiktor je teraz baaaardzo mało, około 6 razy na dobę po 60ml. Wydaje mi się, że to przez upały. Daję mu dużo pić, woli picie niż jedzenie, więc mu nie żałuję. Wypija nawet 120ml na raz. I jest potem szczęśliwy :) Leję mu do butelki 120ml soczku i wypija tyle, na ile ma ochotę :) Jadał 120ml kaszki co 3 godziny jak było chłodniej. A wiecie co? Muszę się Wam przyznać do jeszcze jednego.... Wiwi próbował lizaka. Nimm2 o smaku wiśniowo-malinowym. Kurcze, myśleliśmy, że go połknie ze wszystkim :D Nie dałam mu dużo, bo się bałam, że mu zaszkodzi, ale nic się nie działo. Szok, taki mały, jakie ma rozwinięte kubki smakowe hehe :) Obiadków mu nie daję. Zbyt dużo powietrza łykał przy połykaniu obiadku i miał kolki, poczekamy jeszcze. 11 czerwca mamy chrzciny, nie mogę się doczekać :) Radosna 1000000 lat :) I dużo uśmiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnik poniewaz jestes z Uk to odpisze Tobie, bo czytam i u nas bylo podobniee....juz myslam, ze wszytsko minie z 3 miesiacem ale ni z tego...tylko, ze u nas byla butla a nie piers... Poszlam do Gp w srawie moich podejrzen kilka razy ale zbywali mei egzemaa...i kolkami normalnymi do 3 miesiaca..mowili, ze to NORMAL NRMAL..az doo przedwczoraj, poszlam i zazadalam skierowaia do pediiatry...bo wszystki objawy wskazuj na cos ne tak z mlekiem, to GP stwioerdzil, ze najlepiej jak zmienie najpierw mleko. iww tedy poprosilam o recepte na Nutramigen i mi wypisl...powioedzial, ze jak pzrejdzie to bedzie oznaczalo, ze mala nie toleruje laktozy albo ma skaze.....zycze Ci, zeby Twoi lekarze byli bardziej kompetentni...daj znac co Ci powiedzial..wiem co przechodzisz, bo u nas to samo...juz mniej w nocy poplakuje...ale na razie ni ma widocnych zmian..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
probowalas czopkow Viburcol??? A slyszlam o kropelkach probiotyczbych bio gaia...trzeba wszystkiego probowac..Moja Marysia nienawidzi Infacolu, strasznie sie krzywi.. Agnik a u Was sa objawy skornejakies?? wysypka ciemieniucha?? pod kolanami za uszami suche? Smutna 10000 Lat!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złotyząbek
wiwi, to jaką dietę stosujesz u malucha może być karygodne, ale sposób w jaki o tym piszesz jest tak uroczy, że wszystkie Twoje błędy znikają:P :) radosna 100lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurka768
wiwi a Ty myślisz że dlaczego są ograniczenia wiekowe n słoiczkach etc? dlatego żeby rodzice sobie przyoszczędzili na początku? nie, dlatego że organizm tak małego dziecka nie ma np w wątrobie, nerkach i innych wytworzonych jeszcze "rozkładaczy" dla danych składników. wszystko to odkłada się i wyjdzie później. Bóle brzuszka,biegunka,wymioty czy wysypka to chyba najmniej groźne reakcje dziecka. rozumiem jeszcze że Cię ciągnęło do słoiczków, ale LIZAK?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Agi28 mam nadzieje ze mnie nie beda zbywac bo wyjde z siebie i stane obok!!!Infakol podawalam malemu juz w pierwszym miesiacu bo polozna powiedziala ze to mozna ale nie dawalo za wielkiego rezultatu zeby nie powiedziec ze chyba wogóle nic poprawy nie bylo.Od drugiego miesiaca zaczelam stosowac gripe water ale nie co 4 godziny tylko jak bylo to konieczne.Do tej pory daje malemu jak juz naprade niewyrabia.Skóre ma sliczna ani jednej krostki ,zadnej wysypki itd ale za kazdym razem po posilku jak zaczyna trawic mu organizm jest straszny placz i prezenie sie ,kupki ma strzelajace z gazami i to mnie bardzo niepokoji.Jestem juz wykonczona nie sypiamy oboje od kilku tygodni a zwlaszcza ja bo czówam nad nim po kazdym jedzeniu i zastanawiam sie kiedy obudzi sie z wielkim placzem:( Napisze pózniej co mi powiedzieli bo wlasnie maly sie budzi w zlym humorze niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurka768-Wiktor nie jest pierwszym maluszkiem, które wychowuje się w mojej obecności :) Mój brat jest o 9 lat młodszy, no i siostrzenica m 3 lata, wychowywała się u mojej mamy w domu :) I zaczynała jeszcze wcześniej z nowinkami pokarmowymi. Jest bardzo zdrowa, nigdy nie miała kolki, żadnych zapaleń itp. :) Więc chyba raczej nic mojemu dziecku nie grozi :D no i dzięki temu szybkiemu wprowadzaniu wszystkiego nie ma u mnie w rodzinie żadnych alergii itp. :) A czy np., podawanie leków,antybiotyków małym dzieciom nie jest gorsze od posiłków raczej? Leki na jedno pomagają, a na inne szkodzą, więc jest gorzej :) Takie jest moje podejście :) Każda mamusia jest inna. Dziś jedziemy do urologa..... Trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnik80-kochana, mam nadzieję, że wszystko będzie ok.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz po szczepieniu i wbrew temu co pisalam wczesniej jednak nie wytrzymalam i weszlam razem z mezem i Wikusiem.Maly sie darl okropnie:(pielegniarka powiedziala nam ze jeszcze nigdy nie spotkala sie z tak silnymi miesniami nóg u 3 i pól miesiecznego dziecka i to dlatego jest ciezko wbic igle.Nie dziwie sie temu ze maly jest juz umiesniony bo uwielbia skakac na nózkach jak sie go trzyma ,moze tak godzinami. Wczesniej mielismy wizyte u dr w sprawie tych zaparc.Powiedzial nam ze prawdopodobnie maluszek jest uczulony na nabial ale najpierw ja mam wyeliminowac z mojego menu wszystko zwiazanego z krowim mlekiem przez tydzien i obserwowac Wikusia ,do tego gripe woter mam stosowac regularnie a nie tak jak wczesniej bo to jest woda koperkowa wiec nic malemu nie bedzie po niej.Jesli po tygodniu nic sie nie zmieni mam ponownie sie zglosic i wtedy bedzie trzeba malemu zrobic badania.Lekarz twierdzi ze raczej to nie jest nietolerancja bo ma piekna skóre i wyglada bardzo dobrze ,na wadze tez pieknie przybiera,mozliwe ze wrócily mu kolki bo tak tez bywa no nic tydzien poczekamy jeszcze.Szkoda tylko ze bede musiala odstawic moje kochane serki ;( ale co sie nie robi dla poprawy samopoczucia dzieciatka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To my po badaniach już. Pierwszy lekarz, który tak na prawdę nam wszystko dokładnie wytłumaczył. Białko może być od kataru, trzeba kilka razy powtórzyć badanie ogólne moczu. No i powiedział, że mały m niewielkie poszerzenie UKM, ŻEBY SIĘ TYM W OGÓLE NIE MARTWIĆ, że martwić się można dopiero, jak jest silne zakażenie, jak leukocyty w kilku kolejnych badaniach przekraczają próg 12. Kamień z serca mi spadł :):) Kazał też odstawić furagin i za 3 miesiące zrobić USG, po którym znów mamy się stawić u niego na kontroli. Pokazał nawet jak trzeba maluszkowi ćwiczyć napletek, żeby było z nim ok :) Mówiłam temu lekarzowi o diecie Wiktora, że ją poszerzyliśmy i jakie produkty zostały mu wprowadzone. Nie mówił, że robimy źle i powiedział, że jeśli małego organizm się nie buntuje, to jest bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski:) Co tutaj tak cicho????????? U nas jakos leci ,powiedzcie mi dziewczyny czy wasze malenstwa tez tak rosna ?mojemu Wiktorkowi strasznie szybko koncza sie zapasy ubran ciagle z wszystkiego wyrasta.Wczoraj bylismy po zapasy i wyobrazcie sobie ze maly konczy w niedziele 15 tydzien a my juz kupujemy ubranka dla niemowlaków od 6 do 9 miesiecy:)Wikus nie jest bardzo gruby ale za to go wyciaga na dlugosc ,rosnie nam jak na drozdzach.Strasznie jestem ciekawa jak zareaguje jutro na dziadków ale mysle ze dobrze bo jest bardzo otwarty do ludzi i jak tylko dobrze sie czuje to ciagle sie smieje a jest tak zywotny ze czasami wysiadam:) Co do jego samopoczucia to juz glupieje ,zaczelam mu dawac regularnie wode koperkowa ,nadal sie prezy ale jakos szybciej mu to prezenie przechodzi ,nie wiem czy lekarz nie mial racji co do tego ze kolki wrócily bo Wiktor potrafi sie smiac a nagle robi wielkie oczy jakby go cos zabolalo i placze strasznie zaczynajac wierzgac nózkami:( Nabialu i wszyskoco jest zwiazane z krowim mlekiem nie jem i wyglada na to ze to od tego nie jest wiec pozostaja kolki,narazie bede bacznie obserwowala syna i zobaczymy.Teraz Wiki sobie smacznie spi a ja chyba dolacze do niego bo ostatnio oboje sie nie wysypiamy:) Pozdrawiam i piszcie kochane piszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! mam problem z Małą, znowu zaczęła robić za dużo kup, wczoraj było 7, ma całą pupe czerwoną....nie wiem o co chodzi, pije wciąż tylko mleko, czy to możliwe, że to po szczepieniu? bo kojarzymy, że jak ostatnio miała taki problem to było ok tydzień po szczepieniu i teraz jakby się powtórzyło. sama nie wiem. Julka nosi rozmiar 62/68. Wiwi - dobrze, że z Twoim synkiem ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ania, może być, że po szczepieniu tym bardziej, ze przy pierwszym też tak było. Wiwi super, że badania w porządku. Co do ubranek moja "mała" też nosi już jakiś czas część ciuszków 6-9miesięcy (szczególnie sukienki), pojedyńcze ilosci zostały 62 ale to jakieś przerosniete to 62 w porównaniu z innymi ciuszkami w tym rozmiarze a tak to nosi 68 i ze 2-3 pary spodni 74. Wczoraj była ubrana w komplecik sukienka+takie ala galitki/spodenki do tego i był rozm 6-9msc a w szyi ledwo co ją dopęłam!!! Jeśli już jej bede to dalej zakładać to z rozpiętym guzikiem musi mieć bo będzie uwierało. My też wczoraj byłyśmy na szczepieniu, był płacz oj był...ale wydaje mi się, że troche mniejszy niż za pierwszym razem. Ale ponoć po mnie było bardziej widać zdenerwowanie :P Ania była zmierzona, zważona i wszystko ok :) Ma 6,5kg :D ale od ok 1,5 tyg waga stoi w miejscu :( Babka nie mogła się nadziwić, że od ostatniej wizyty tak urosła. A jak zaczęła się przewracać na boczki i próbować się podnosić do siadu to kopara jej całkiem opadła :P Też co zauważyłam - ostatnio po szczepieniu w miejscu ukłucia, małej bardzo obrzękły nóżki a teraz nic, tylko widać kropeczkę. Ogólnie lepiej zareagowała na tą dawkę. Z jedzeniem (że tak mało je tzn ok 500ml na dobe) to ponoć norma przy tej pogodzie... :o Pytałam jeszcze raz o dietkę Anuli i ok. Ale małej za chiny nie smakuje sok jabłkowy, ewentualnie troche pociumka marchew-jabłko a samego nie. Za to uwielbia babnanowy :) Narazie innych smaków jej nie dawałam, bo powolutku smakujemy nowości. Jak narazie zero reakcji nieporządanych :) Ciekawe skoro tak jej posmakował bananowy czy polubi kaszke bananową, teraz jak skończymy opakowanie zwykłej mleczno-ryżowej dam jej do próbowania właśnie bananową i malinową :) Oczywiście na początek w ilościach jak ja to mówie tyle co kot napłakał :P Podobnie z "nowymi" sokami robie - że najpierw podaję rozcieńczone z wodą bo jak ma wyjść reakcja alergiczna to po mieszance pół na pół z wodą i tak wyjdzie a przynajmniej skutki mogą być mniejsze/łagodniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula, moja córa też urodziła się 15.02, szczepienie było 2tyg temu. Mała miała wtedy prawie 6,2kg. Jest cały czas na cycu +herbatka rumiankowa, na trawienie i woda przy upałach, a dietę będziemy rozszerzac dopiero pewnie jak skończy 5mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdzia2 pewnie jak moja by była tylko na cycu też bym jej dopiero dużo pózniej rozszerzała (przynajmniej gdzieś po 5mies wszystko), a ze jest na mm to moge troszeczke wczesniej niż "cycowe" :P maluchy zacząć nowości. Tym bardziej ze kaszki i kleiki mamy z powodu ulewań dość sporych a nie wedle mojego kaprysu, natomiast soki żeby jej "podrasować" troche diete tzn dostarczyć jej choć pare dodatkowych kcal bo jak pisałam wyżej mało i baaardzo niechętnie mi je (i tak już było zanim te upały się zaczęły, "zwalam" winę trochę na skok rozwojowy bo nic jej nie dolega). To mamy rówieśnice, super :D I ładnie twoja córa waży jak jest na naturalnym jedzonku, a mówią że niby mm tuczy ja jakoś tego nie zauważam... Wrecz przeciwnie - czesto słysze że dzieci tylko na maminym mleku lepiej i szybciej przybierają na wadze. Szkoda że moja jest na mm ale co zrobić... :o Mała nie wygląda na zmartwioną z tego powodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×