Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość radosna JUZmama
Witajcie kochane;) Trezele- bedzie dobrze.... teraz odpoczywaj i dbaj o siebie maxymalnie;):):) MUSI byc dobrze, bo jak inaczej..:):):):) Jestem z toba:):):):) Aj nareszcie ładna pogoda, nawet dzisiaj sie wzglednie czuje, mniej mdłosci, tylko podbrzusze pobolewa, i piersi... :) mam tez lekkie upławy,ale nic mnie nie boli,nie piecze ani nie swedzi... wiec mam nadzieje ze to nic złego???miała ktoras z was juz takie objawy????? Fajnie ze nas tu coraz liczniej przybywa......jestesmy silna grupa wsparcia dla SIEBIE;):):):) Az miło:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:)jestem tu nowa i bardzo chętnie do was dołączę:)mój termin to 25 lub 28 luty:)narazie ustalony na podstawie okresu, poniewaz na usg jeszcze nic nie widac. Napiszcie mi czy to jest mozliwe? W ktorym tyg.mialyscie robione usg? Na testach mam wzorowo 2 kreseczki i pierwsze objawy:) odp [url=http://dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=28&dzien=22&miesiac=5&rok=2010&bg=000]http://dziecko.haczewski.pl/suwaczek/2010/5/22/28.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodalutowa
ewitam , dołaczam do grona.wczoraj robiłam dwa testy, blada ale wyraźna druga krecha. Ale dla upewnienia zrobilam sobie test krwi, wyniki dopiero jutro. ciezko mi w to uwierzyc... krotko mowiac wpadlismy i mam mieszane uczucia czy dam radę, jeszcze jestem w szoku. Ale wszystko będzie dobrze. Bardzo kocham dzieci.. nie wiem co i jak, kiedy do lekarza.. w ktorym tyg ciąży. czy to ze bralam tabletki psychotropowe przed zajsciem moze miec jakis wplyw?? (od miesiaca nie bralam, bo wyszlam z depresjii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez była blada kreska , która pojawiała sie jeszcze na trzech kolejnych testach:) Widzisz ja już byłam u lekarza wczoraj i nic jeszcze nie był w stanie zobaczyć- kazał przyjść za tydzień:) Z tym ze ja miałam zazwyczaj @co 30 dni w minionym cyklu wyskoczył mi po 28 dniach i mój lekarz stwierdził ze owulka też mogła się przesunąć wiec na usg może być za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do leków które brałaś, to myślę ze najważniejsze jest to ze już ich nie bierzesz! Na Twoim miejscu zapytałabym później lekarza czy takie leki długo utrzymują się w organizmie i czy może mieć to ewent.wpływ na dziecko>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milutek witam serdecznie:) Mlodalutowa Ciebe równiez witam i zapewniam Cie ze potrzebnie zamartwiasz sie na zapas,wszystko sie ulozy napewno trzeba w to wierzyc:)Ja bylam na pierwszym USG w siódmym tygodniu i juz pieknie bylo widac moja kruszynke,Dzisiaj mialam wizyte u poloznej pierwsza zreszta ,bo ja mieszkam i pracuje w anglii i tutaj zajmuje sie przebiegiem ciazy polozna ,ona równiez jest przy porodzie:)Mialam pobierana krew i badania moczu,mnustwo pytan o przebyte choroby w rodzinie ,nalogi itd itd.Po 12 tygodniu beda robili mi badania na wykrywalnosc czy moje dzieciatko rozwija sie prawidlowo i czy nie ma zespolu Downa.Pytali mnie czy chce takie badania miec robione ja oczywiscie sie zgodzilam bo czemu nie wole wiedziec wszystko o przebiegu swojej ciazy:) trezele kochana jak tam samopoczucie mam nadzieje ze czujesz sie juz lepiej:) Wszystkie mamcie pozdrawiam cieplutko w ten upalny dzien bo u mnie masakra takie slonce ze musialam zrezygnowac z pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja Ci zazdroszcze tego upału. U mnie to niby jest dzisiaj 20 C ale powiewa wiaterek i jest troszke zimno. Akurat mam urlop i myslalam ze sie chociaz troszke wygrzeje na sloneczku a tu taki paskudny tydzien:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnik80- tych badań i opieki to ci zazdroszcze. U nas to trzeba za to słono zapłacic albo sie musisz prosic- także rewelacja!! Ale jedna rada- do wszystkiego mamy prawo wiec powinnyśmy sie przynajmniej domagac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlodalutowa a co do lekarstw to nie zamartwialabym sie na Twoim miejscu zwlaszcza ze przerwalas juz leczenie miesiac temu.Ja choruje od lat na serce i caly czas biore tabletki bo musze i mój kardiolog (zreszta bardzo dobry)nie widzi zadnego problemu,oczywiscie sa one odpowiednio dobrane do mojego obecnego stanu.Dla pewnosci zapytaj ginekologa ale uwazam ze nie powinnas sie martwic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milutek no jesli chodzi o mnie to na sluzbe zdrowia w anglii nie moge narzekac:)Dali mi tyle róznych broszurek ,ksiazek na temat ciazy porodu rozwoju dziecka ze sama bylam w szoku ,smialismy sie z mezem ze to chyba z 3 kg wazy;) Pytali mnie gdzie sobie zycze rodzic,w jakim szpitalu,zostalam poinformowana jakie mam prawa co do swiadczen ,dziecko tutaj ma do 16 roku zycia za darmo lekarstwa a do 19 roku zycia jesli sie uczy.Ja mam przez rok darmowego dentyste,po porodzie dodatki do mleka dla dziecka darmowe pampersy a jakby tego bylo malo to panstwo otwiera po urodzeniu dziecka konto gdzie wplacane sa przez 18 lat dla dziecka pieniadze na jego przyszlosc.Oczywiscie mozna je wyplacic dopiero jak dziecko ukonczy owe latka:)Sama bylam w szoku ze tak tutaj dbaja o kobiety w ciazy i o przyszlosc dziecka.Ale na ta chwile to pragne zeby moje malenstwo bylo zdrowe i o niczym innym nie marze :)To chyba dla kazdej matki jest najwazniejsze bo wszystko inne jest niczym jak dziecko nie jest zdrowe.Tak ze obysmy w przyszlosci zalozyly topik o tym jak nasze malenstwa sie pieknie rozwijaja:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie... wpisze sie do tabelki 6go lipca po pierwszym usg.dzisiaj odebralam bete 20dpt wynosi 2193...w piatek 15dpt byla 334.rosnie ale tak wolniutko,troche sie martwie. pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnik80 To nic tylko pozazdrościć opieki l i życzyć dużo szczęścia:):) co do założenia topika to jeszcze mamy czas....przed nami 9 miesięcy przygód:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMIĘ - - - - - - - - - - - - WIEK - - - - TERMIN PORODU........imię dziecka k/m aniaania - - - - - - - - - - - - - 27 - - - - - - - - - 01.02.2011 Ninka86........................24.................01.02.2 011 radosnaJUZmama - - - - - - -26 - - - - - - - - - 02.02.2011 katasha7 - - - - - - - - - - - - 26 - - - - - - - - - -02.02.2011 Kessi_27 - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - -04.02.2011 agnik80....................... 30.................07.02.20 11 portolak - - - - - - - - - - - - -24 - - - - - - - - - -10.02.2011.....Łucja/?? adziana....................... 35.................10.02.2011 Ninka 24----------------------24--------------- 14,16.02.2011 agi27 - - - - - - - - - - - - - - -28 - - - - - - - - - -14.02.2011 emka kafe - - - - - - - - - - - 25 - - - - - - - - - -16.02.2011 Oli14 - - - - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - - 16.02.201 1 trezele - - - - - - - - - - - - - -26 - - - - - - - - - - 16.02.2011 maagdaa - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - - -17.02.2011 figunia - - - - - - - - - - - - - -24 - - - - - - - - - - Loonah.........................21...................27.02 .2011 Milutek.........................23..................28.02.2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMIĘ - - - - - - - - - - - - WIEK - - - - TERMIN PORODU........imię dziecka k/m aniaania - - - - - - - - - - - - - 27 - - - - - - - - - 01.02.2011 Ninka86........................24.................01.02.2 011 radosnaJUZmama - - - - - - -26 - - - - - - - - - 02.02.2011 katasha7 - - - - - - - - - - - - 26 - - - - - - - - - -02.02.2011 Kessi_27 - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - -04.02.2011 agnik80....................... 30.................07.02.20 11 portolak - - - - - - - - - - - - -24 - - - - - - - - - -10.02.2011.....Łucja/?? adziana....................... 35.................10.02.2011 nemezis2782..................27.................14.02.2011 Ninka 24----------------------24--------------- 14,16.02.2011 agi27 - - - - - - - - - - - - - - -28 - - - - - - - - - -14.02.2011 emka kafe - - - - - - - - - - - 25 - - - - - - - - - -16.02.2011 Oli14 - - - - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - - 16.02.201 1 trezele - - - - - - - - - - - - - -26 - - - - - - - - - - 16.02.2011 maagdaa - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - - -17.02.2011 figunia - - - - - - - - - - - - - -24 - - - - - - - - - - Loonah.........................21...................27.02 .2011 Milutek.........................23..................28.02 .2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) pragnę dołączyć. Ostatnią miesiączkę miałam 19 maja, cykle mam 28-29 dniowe, w niedziele czyli 20 czerwca zrobiłam test no i dwie kreseczki :) we wtorek byłam u lekarza i wstępną datę porodu ustalił na 26 luty, w piątek idę na pobranie krwi i zobacze co wyjdzie z betaHCG. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
Witajcie kochane:):) No ,no widze ze co chwilke ktos jest nowy....fajnie;):):) witam wszystkich serdecznie:):):) KUrcze dzisiaj nawet mam spokojny dzien jezeli chodzi o objawy....:) takze jestem happy:) Jedynie co mnie martwi i troszke nie niepokoi to te upławy...?????? czy jest to normalne???któras moze wie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nowe lutóweczki 🖐️ Milutek ja miałam usg tydzien temu w czwartek, był to 6 tc i też jeszcze nic nie było widać, tzn widoczny był pęcherzyk w macicy ale zarodka jeszcze nie było....jutro będę miała badanie i zobaczymy czy już się ujawni :) ost miesiączkę miałam 10 maja czyli teraz leci mi 7 tc....to jeszcze trochę za wcześnie ale chciałabym już usłyszeć serduszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda ja dokladnie tak jak Ty:) leci mi 7 tydzien....mze w srode pojde na pierwsze usg i cos zobacze..a jak Twoje objawy....u mie nic nadzwyczajnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosnaJuz mama witaj kochana:):):) Nie zamartwiaj sie tymi uplawami czytalam ze to jest normalne i ze bywa tak ze kobiety w ciazy maja strasznie obfite nawet wiecej niz normalnie:)Poza tym jesli nic nie boli ,nie swedzi i nie ma brzytkiego koloru to wszystko jest okij:) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uplawy sa spore w ciazy nawet bardzo czasem nie wiedzialm czy to nie wody mi pociekaja ale zawsze okazywalo sie ze naszczescie nie wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień jak zwykle zaczął się późnym wstaniem-korzystam z uroków urlopu w domu:). To tak fajny czas na przemyślenie z mężem tej sytuacji i radości jaka w nas ostatnio zagościła. Tylko wiecie co mnie najbardziej martwi.....co będzie jak wrócę po urlopie do pracy? Kiedy mam im o tym powiedzieć- najgorsze jest w tym ze umowa mi się kończy ostatniego sierpnia 2010. Rodzina radzi bym się wstrzymała- a może dadzą mi wtedy na stałe, ale z drugiej strony mam jeszcze jedna ciężarówkę w pracy- tylko miesiąc wyżej, przyniosła zaświadczenie o ciąży już w 7 tyg. Wszyscy o nią dbają....nie może dźwigać, zbyt dużo pracować i się przemęczać. Wiec z tej strony dlatego mi ma być gorzej aż do końca 3 miesiąca? Dziewczyny doradźcie co mam robić? Dodam że tamta dziewczyny ledwo dostała um na stałe w kwietniu i od razu zaciążyła:( Ja się starałam o dzidziusia pół roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
Witajcie:) Agnik kochana dziekuje ...uspokoiłas mnie..:) kurcze człowiek niby posiada wiedze,niby ciagle czegos sie dowiaduje a jeszcze panikuję...:P:P:P:P Po prostu normalnie zanim byłam w ciazy miałam jakies lekkie upławy,sporadycznie,ale teraz to tak czasami własnie cos poleci tak obficie i tez nie wiedziałam czemu tak nagle....:):) , no ale skoro mowicie ze tak moze byc to jestem spokojna....nie nic mnie nie piecze ,nie boli... u mnie zaczyna konczyc sie bedzie 9 tydzien.....mdłosci troszke mi sie uspokoiły, podbrzusze mniej pobolewa..... Jedynie co to zgaga mnie meczy i czasami zoladek:):):D Hmmm ale u mnie piekna pogoda,tylko zas to wiatrzysko:):) 20.06 mam wizyte u gin...wiec mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku....bo jakas niespokojna jestem..:( albo przewrazliwiona:P Agnik a co tam u ciebie??? trezele jak sie czujesz??? agi jak samopoczucie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
Witaj milutek...jezeli tak dbaja o tamta dziewczyne,czemu nie maja zadbac o ciebie w ten sam sposób... Trudno mi jest doradzic,bo nie wiem jakie sa twoje realacje z szefostwem, ale jezeli TY sama czujesz ze mozna z nimi porozmawiac i zrozumieja to otwarcie im o tym powiedz.... Zwolnic na pewno cie nie zwolnia, bo nie moga... Moim zdaniem musisz sama wyczuc ktory moment na rozmowe bedzie najodpowiedniejszy.... A faktycznie do sierpnia jest kawałek czasu,roznie sie mozesz czuc, takze mysle,ze najwazniejsze bys tez zadbała o siebie i maluszka:):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe lutówki! co do upławów to nie wiem, bo nie miałam. dziś po południu idę do lekarza i zobaczę co u naszego Skarbka:) miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja w pracy, troche papierow do ogarniecia i telefonow....poza tym dzisiaj mam dluzszy dzien..do 19;/ ..jakos dam rade:) radosna ja nie mam uplawow, poza tym jedynymi objawami sa bolesne piersi i lekkie cmienie glowy wieczorami tylko....nie jestem za bardzo senna ani zmeczona....w nastepnym tygodniu wybieram sie dopiero zoabczyc na usg i mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok:) acha no i troche czesciej chodze siusiu caly czas, a mdlosci jak bnie bylo tak nie ma odpukac;) pozdrawiam dziewczyny, uwazajcie na siebie i dbajcie, a jak sie miewa trezele, trzymam caly czas kciuki, zeby plaienia ustaly:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milutej ja radze powiedzieć jak najszybciej bo nigdy nie wiadomo co się stanie. Ja tez się zastanawiałam jak mam powiedzieć szefom ale ja to mam w ogóle dziwną sytuacje bo mam umowę tylko na 1/2 etatu i to za najniższą krajową ale umówiłam się z nimi już dawno że jak tylko zajdę w ciąże to mi z automatu podwyższaja żeby potem z zusu kase dostawac na macierzyńskim.. No i zastanawiałam się kiedy im powiedzieć az w końcu dostałam tych plamień i musiałam powiedzieć od razu bo akurat musiałam się zwolnić z pracy i jechać do szpitala. Nie rzyczę ci oczywiście takich przygód ale lepiej rzeby szefostwo wiedziało jak sa ok bo nigdy nie wiadomo co się stanie. Możesz np tak źle się czuć że nie bedziesz w stanie już w 2 miesiącu pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest pewna różnica pomiędzy tamtą dziewczyną a mną. To nie jest moje rodzime miejsce pracy- przeniesiono mnie do tej placówki miesiąc temu bo robili roszady w kadrze kierowniczej. W poprzedniej pracowałam od otwarcia a w tej czuje się jeszcze obco, mimo ze ludzie starają się byc otwarci to nie da się ukryć ze będąc członkiem grona kierowniczego nikt się mnie o nic nie pyta tylko mnie informują. Wszyscy się znają itp.takie rzeczy łatwo da sie wyczuć. Ale myślę ze macie racje- należy wyczuć dobry moment-choć myślę ze co poniektórzy szybko sie zorientują ze coś jest nie tak- gdyż ja się bardzo ciesze i zmienił sie od razu mój wyraz twarzy:)dzięki za wszystkie odp. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katasha7- Masz racje. Ja już jedną ciąże straciłam w 4 miesiącu (5 lat temu gdy miałam 18lat i dopiero wyszłam za mąż). Dzidziuś i jego rozwój jest najważniejszy. Powiem im to jak już moja fasolka będzie potwierdzona usg i niech tez zaczną się o mnie martwic i dbać:)a jeśli ich reakcja będzie inna niż reakcja gdy tamta dziewczyna ich o tym poinformowała to widocznie firma nie jest warta takiego poświecenia jak ryzyko utraty ciąży. Zarobki mam dobre na umowie a zorientowałam się ze muszą mi ja ewent. przedłużyć do rozwiązania wiec może uda mi coś przyoszczędzić na późniejsze czas macierzyńskiego:):)hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agi 27 u mnie też nic nadzwyczajnego ;) trochę bardziej zaczyna mnie mdlić...tak jakby kluch stał mi w gardle :O dzisiaj będę miała usg i mam nadzieję że już będzie widać maluszka :) Milutek sama nie wiem co ci doradzić, ale chyba lepiej powiedzieć jak jest. Ja jeszcze nic o ciąży nie mówiłam ale u mnie jest trochę inaczej bo jestem na urlopie wychowawczym który kończy mi się 1 września i wtedy będę musiala powiedziec bo pójdę na zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×