Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość Czym to zwalczyć?
Mam nadzieję, że można wklejać linki na inne fora :) http://forum.gazeta.pl/forum/w,548,97644450,,herbatka_z_lisci_malin_wiesiolek_polecam_.html?v=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam tę pierwszą stronkę, którą podałaś - fajne, tylko, że nie dla mnie, bo ja CC. Wyczytałam tu - jakaś dziewczyna pisała, ale nie z "naszych", że jak się pojawią symptomy porodu to nie dają ZZO tylko narkozę? Prawda to??? Powiedzcie kochane - te, które CC miały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Ale zescie sie kochane rozpisały;) az miło poczytac:):):) powiedzcie mi dziewczynki, te ktore maja do porodu juz najblizej- czy wasze dzidzie miewaja czesciej czkawki????moja mała codziennie ma czkawke, nie raz 2 razy dziennie..... ale to chyba nic złego?????? Dzisiejsza noc dla mnie była tortura....chyba wstawałam z 10 razy do WC.... potem miałam ciagle wrazenie ze mi sie chce siusiu...takie parcie "sztuczne" na pecherz a tu nic.... Teraz mam to samo... lece do Wc jak pajac i nic,nic,nic.... Poza tym ciagle bóle jak na miesiaczke, ale to juz wiekszosc z was ma;) ja policzyłam i zostalo mi od dzisiaj rowne 14 dni do terminu... Mi sie brzuszek nie obnizyl wiec nie wiem jak to dalej bedzie... ale prosze juz w myslach moja mała zeby zechciała wyjsc.... te ostatnie dni sa okropne;) juz nawet nie zastanawiam sie kochane nad tym jak to bedzie, byle by juz było.... Tez tak macie czy tylko ja staje sie przewrazliwiona na swoim punkcie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Sylwia_LBN- jezeli chodzi o cesarke bynajmniej u mnie w szpitalu jesttak,ze najpierw lekarz prowadzacy proponuje najlepsza metode do CC, a ostateczna decyzja i tak nalezy do ciebie.... bynajmniej tak jest u nas... Rozmawiałam z kilkoma dziewczynami na oddziele u nas, i kazda chwali sobie inna metode znieczulenia... ale wiekszosc stosuje zewnatrzoponowe czy jakos tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
RadosnaJUZmama- wiesz, co do czkawki, to mój synek jest mistrzem w tej dziedzinie :) Miewa ją nawet 5 razy dziennie, nie mam pojęcia dlaczego. czasem aż mi go szkoda, bo jakby nie patrzeć, to pewnie się męczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
10 luty- kochana nie idzie otworzyc tego linku- pisze ze nie znaleziono str. o tym adresie....hmm..ale skoro piszeszzetwoj synek tez tak ma....to jestem spokojniejsza...myslałam ze wiesz, ze jak ma taka czkawke i tyle razy to czy czasem sie nie dusi albo cos...im blizej konca tym człowiek bardziej swiruje zeby wszystko było OKI:):):) Jest poczatek ciazy to martwimy sie by dzidzia sie rozwijała i zeby zyła, jest koniec ciazy martwimy sie zeby sie urodzila zdrowa i zeby tylko juz sie pojawila kolo nas....ach...łeb jak sklep..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Dziewczyny, dużo macie pampersów??? Ja w sumie w sztukach mam 137 sztuk, nie wiem, czy to nie za mało??? Mam małą paczkę pampers new baby 1 i dużą paczkę pampers new baby 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego linku, który nie chciał się otworzyć: Czkawka płodu to rytmiczne wzdrygnięcia ciała płodu odczuwane przez przyszłą matkę, spowodowane skurczami przepony. Mogą one trwać od minuty, nawet do pół godziny. Tego typu ruchy zauważa się w II trymestrze ciąży. Powodem czkawki jest zwykle nadmierna ilość płynu owodniowego w żołądku płodu. Jest ona zjawiskiem normalnym i często obserwowanym, a poza tym całkowicie bezpiecznym. U mnie podobnie jak u Was dziewczyny - czkawka codziennie, czasem po kilka razy. Parcia na siusiu nie mam, ale ja przez tę zatrzymaną wodę to teraz rzadziej robię siusiu niż we wcześniejszych etapach ciąży. Radosna - my już teraz chyba w większości przewrażliwione :) Ja też bym bardzo chciała żeby Haniutka już była na świecie! Nie mogę się doczekać!!! Wciąż myślę tylko o niej. Jaka będzie, jak będzie wyglądała. Nie zastanawiam się już czy wszystko będzie ok, bo nastawiłam się na to, że musi być ok (rada położnej) i tego się trzymam! Tak więc MUSI się urodzić zdrowa i bez żadnych komplikacji :) Co do pampersów mam tylko 1 paczkę tych "newbornów" 2-5kg (43szt) i jedną paczkę mini 3-6kg (108szt) - obydwa rodzaje w żółtych opakowaniach. Na początek chyba starczy, a potem małż mój będzie latał do sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny jak samopoczucie? jestem wasza stala czytelniczka ale nie udzielam sie zbyt czesto. mam do was pytanko odnoscie czkawki-kazda z nas wie jak ja odczuwamy ale-czy to czkanie to czuc glowke maluszka czy inna czesc ciala?moje malenswto czesto sie obraca. kilka razy czulam czkawke bardzo nisko a czesto czuje to czkanie wysoko. czyli ze glowka ???zaznaczam ze moj maly na kazdej wizycie ma inne polozenie np tydz temu siedzial na pupce, i tak sie zastanawiam co ja czuje jak on ma czkawke glowke czy moze inna czesc jego ciala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) sansei ja czuję, że lepiej mi się oddycha. Rękę też mogę włożyć pomiędzy piersi a brzuch ale nie wiem jak to było wcześniej bo nie zwróciłam uwagi:( Moja mama zauważyła, że mi się obniżył, mi się tak wydawało a ona mi potwierdziła :) Tyle, że ja skurczy żadnych nie mam więc już sama nie wiem :( Moja rodzinka boi się mnie samą zostawiać :):):) 10 luty---> ze spaniem mam tak samo jak Ty :( Nie da się wyspać. Dziewczynka:) ja też jeszcze nie spakowana. Mąż się boi że będzie musiał mnie pakować :D więc mnie pogania :) a ja przecież mam jeszcze czas :) SylwiaLBN--- ja też myślę że ta czapeczka będzie dobra. Czym to zwalczyć? ja nie stosuję żadnych ziół ale jak będę na wizycie to zapytam mojego gina (o ile nie zapomnę ;)) Miłego dzioneczka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczynka:)
Zupa mi sie gotuje to mam chwile czasu:)przeciez torba do szpitala nie zajac-nie ucieknie:):):) Sylwia- moja kolezanka,ktora niedawno urodzila miala juz sytuacje porodowa rozpoczeta,skurcze itd,ale rozwarcie nie postepowalo no i zrobili jej cesarke z zzo.byla przeszczesliwa,bo od razu dostala Malego i wszystko kontaktowala. Co do czkawek to nasza Mala tez jest specjalistka w tej dziedzinie,nawet 5 razy dziennie.I wlasnie po tych czkawkach wiem ze podrosla,bo sa juz intensywniejsze,mocniejsze:).Teraz czuje je juz zawsze w dole,ale wczesniej,gdy sie jeszcze krecila,to roznie-czasem na gorze,czasem na dole lub z boku:)A u nas za chwile zacznie sie 37 tydz.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Ja to mam problem :) Według OM termin porodu mam na 17 lutego, zaś według USG na 02.02.2011. I ni cholery nie wiem, czego się spodziewać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czym to zwalczyć?
10 luty... możesz spodziewać się niespodziewanego w takim wypadku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
czymToZwalczyć--- świetnie to ujęłaś :D rozbieżność tych dat jest jakby nie patrzeć duża :D A może ja już byłam w ciąży kiedy miałam miesiączkę w maju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Dziewczyny, dziś w Rozmowach w toku tematyka porodu :) Ciekawe, czy coś normalnego powiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczynka:)
10 luty ja tez mam podobnie-z usg termin na 11,a z @ na 17-19,zalezy jaka dlugosc cyklu przyjac.zawsze mialam idealne odstepy dzieki tabletkom,potem odstawilam i pierwszy cykl 35 dni,drugi 25 dni a potem juz ciaza:) i tez roznie to moze byc.synow urodzilam3 i 2 tyg.przed planowanym terminem,ale ponoc dziewuszki nie sa takie chetne do wyklucia:) zreszta u moich chlopakow tez inne czynniki zawazyly,wiec teraz wszystko moze byc-2 tyg,wczesniej,albo 2 tyg:( pozniej(oby nie:((( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynka:) ja leżałam na patologii i kobiety "po terminie" były w 90% z chłopcami. Położna mówiła, że chłopcy rodzą się później od dziewczynek ponieważ dziewczynki bezpieczne wyjście mają ok 34/35 tc a chłopcy dopiero 37 tc (jeśli oczywiście da się zatrzymać wcześniejszą akcję porodową to się to robi żeby maleństwa mogły nabrać masy) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynka - ja właśnie wolałabym ZZO żeby być świadomą wszystkiego :) Nie wyobrażam sobie, że dzieciątko się rodzi jakby beze mnie, bo ja śpię! A co do terminu porodu to ja bym się trzymała raczej tego z OM, bo z USG to na podstawie wielkości maluszka oblicza komp, a wiadomo, że dzieciaczki różnej wielkości się rodzą. Ja o dziwo mam ten sam termin i z OM i z USG. No, ale nasza Hanka ciężka nie jest, tyle, że długa podobno :) Taki króliczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
kuuuurcze, link uszkodzony :( Ale zaraz Wam wkleję info inaczej :) Gdy nadchodzi poród brzuch jest niżej Na 34 tygodnie, a czasem na kilka dni lub nawet godzin przed rozpoczęciem porodu główka dziecka schodzi do kanału rodnego. Wtedy możesz mieć wrażenie, że brzuch się opuścił. To dlatego, że obniżyło się dno macicy (czyli ta jej część, która znajduje się najwyżej w okolicy mostka). Korzyść z tego taka, że teraz łatwiej Ci będzie oddychać. Przed porodem masz nieregularne skurcze W ciągu ostatnich dni przed porodem mogą pojawić się niebolesne, nieregularne skurcze macicy, tzw. Braxtona-Hicksa. Czasem są tak silne i trwają tak długo, że niektóre kobiety mylą je ze skurczami okresu rozwierania. Aby wykluczyć fałszywy alarm, przejdź się, zmień pozycję, weź ciepłą kąpiel. Jeśli to tylko skurcze przepowiadające osłabną lub zanikają. Przed porodem pojawi się śluz Na kilka dni lub godzin przed rozpoczęciem porodu zaskoczy Cię najpewniej duża ilość bezbarwnej lub różowawej wydzieliny. To będzie znak, że odszedł czop śluzowy, czyli „korek, który przez całą ciążę chronił dziecko przed infekcją. Nie bój się, że dzieje się coś złego czop wypada, kiedy szyjka mięknie i skraca się, przygotowując się do porodu. Przed porodem bolą Cię plecy i uda Kilka dni przed porodem może obudzić Cię tępy ból w plecach, udach, pachwinach to głowa dziecka wstawiona do kanału rodnego uciska nerwy. Może też boleć Cię brzuch tak jak przed okresem. Przed porodem często odwiedzasz toaletę Martwisz się, że masz biegunkę? Być może to kolejna oznaka zbliżającego się porodu (czasami dołączają się do nich także wymioty). W ten sposób organizm próbuje się „oczyścić. Opróżniona kiszka stolcowa nie będzie przeszkadzała, kiedy główka dziecka zacznie się obniżać w kanale rodnym. Przed porodem mniej ważysz Kilka dni przed wyjazdem na porodówkę może się okazać, że „schudłaś i jesteś lżejsza od 0,5 do 1 kg. Przed porodem czujesz się inaczej niż zwykle Na dzień lub dwa przed porodem możesz mieć dziwne samopoczucie: być zdenerwowana, przestraszona, zupełnie wyczerpana albo przeciwnie jak wulkan energii. Jeśli przyjdzie Ci wtedy do głowy pomysł, by posprzątać mieszkanie, poukładać w szafie itp., usiądź i weź głęboki oddech. Nie wolno Ci się forsować. Oszczędzaj siły na poród! Przed porodem dziecko mniej się rusza Tuż przed narodzinami dziecko może być spokojniejsze, a jego kopniaki lżejsze. Po prostu w kanale rodnym jest mu ciasno. Ale jeśli będzie Cię to niepokoić spotkaj się ze swoim ginekologiem. Przed porodem bez przerwy chce Ci się jeść Bywasz tak głodna, że jesz za dwoje (albo i troje)? To może być znak, że Twoje ciało magazynuje zapasy energii przed czekającym je wkrótce trudnym zadaniem porodem. Ale bywa i tak, że kobieta tuż przed porodem nie jest w stanie nic przełknąć. Przed porodem zauważyłaś plamki krwi To skutek skracania się i rozwierania szyjki macicy. Plamienie może się pojawić kilka godzin przed porodem. Odeszły Ci wody płodowe To już ewidentny znak, że poród się rozpoczął! U wielu kobiet, które rodzą po raz pierwszy, pęknięcie błon płodowych następuje dopiero, kiedy skurcze mięśnia macicy są regularne i coraz silniejsze. Ale zdarza się, że wody płodowe odchodzą przed rozpoczęciem skurczów (najczęściej jest to powolne sączenie, a nie chlustający strumień). Pamiętaj. Nawet jeśli wyciek wód wyraźnie się zmniejszy, ale poród nie rozpocznie się w ciągu kilku godzin, dzwoń do swojego lekarza lub położnej. Jeśli doszło do rozerwania błon płodowych, dziecko jest narażone na infekcję. Jak najszybciej jedź do szpitala także wtedy, gdy wody są zielonkawe lub brązowe (podłóż podpaskę lub biały ręcznik i przyjrzyj się wyciekowi). Powinny być zupełnie przezroczyste lub białawe. Tuż przed porodem są już regularne skurcze Pierwsze mogą być zupełnie bezbolesne, ale z godziny na godzinę będą bardziej intensywne. Najprawdopodobniej pojawiają się w górnej części brzucha i będą promieniować na cały, „opasując dolną część pleców. Pierwsze skurcze trwają 1530 sekund, ale stopniowo wydłużą się do 3090 sekund. Przerwy między nimi najpierw są dość długie (1020 minut), ale stale się skracają (do 10, 8, 5 minut). Nie ma na nie wpływu to, czy siedzisz, stoisz, chodzisz, leżysz. Są przy tym tak bolesne, że w ich trakcie nie będziesz w stanie np. porozmawiać przez telefon. Pamiętaj. Lekarz lub położna powie Ci, kiedy pojechać do szpitala. Zazwyczaj radzą, by zrobić to, gdy skurcze trwają 60 sekund, a odstępy między nimi 57 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczynka:)
No to 10 luty wg tego artykulu wiele czynnikow mi sie zgadza:) a jeszcze dzis moja 70-letnia sasiadka stwierdzila ze brzuch mi opadl:)!wiec coz?zobacze co mi jutro polozna powie.ale przygotowalam juz nosidelko do samochodu a teraz w koncu torba!!!!!jupppieeee uczepilam sie mysli ze niedlugo urodze(oby)a tu ze wszystkim jestem w lesie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA:)
ale się rozpisałyście.Muszę teraz nadrobić czytanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję ze enzym mi spadł do 54 jednostek :D tak jak czułam bo mało swedzi :):):) co do porodu to ja chcę mieć narkozę do cc także różnie to bywa.... mój mały tez czesto ma czkawkę, nawet kilka razy dziennie...a kopie mnie tak ze czasem to sie zginam w pół z bólu, szczególnie wysoko pod żebrami i nisko po pęcherzu.... jak jeżdzę samochodem to mnie często tak skopie że jadę jak paralityk:O pieluch mam 3 paki po chyba 94 sztuki i jutro mam zamiar jeszcze pojechać dokupić. Sylwia ja też myślę ze czapeczka spokojnie wam posłuży i nie ma co wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytujaca czasami
Podczytuje nadal. Pisalam juz kiedys ale o subiektywnych odczuciach zwiazanych z tymi dwoma rodzajami znieczulenia.. Z punktu wiedzy medycznej wyglada to tak: Mowa o ZZO Jeśli decyzja o znieczuleniu do porodu będzie podjęta zbyt późno, wykonanie go może okazać się niemożliwe (nie znieczula się powyżej 78 cm rozwarcia). Kiedy nie można zastosować ZZO? Przeciwwskazani do znieczulenia bólu porodowego Zaburzenia krzepnięcia krwi, szczególnie zbyt mała ilość krwinek płytkowych. Choroby skóry, szczególnie zmiany infekcyjne (ropne) w miejscu potencjalnego wkłucia. Ciężka infekcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie zjadłam budyń waniliowy - pyyycha!!!!!!!!! wiecie, że jutro jest pełnia? podobno wtedy dużo dzieci się rodzi;) mamy więc szansę lutówki (te z początku lutego przynajmniej) :D Maagdaa - a jakaś promocja jest na pampersy gdzieś jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przeglądałam gazetki i... w realu od 20.01-01.02 pampersy są po 43,95 w carrefourze 19-24.01 Huggiesy po 37,45 w tesco 20-26.01 pampersy Multipack (na rysunku są "trójki" 186 szt ale jest napisane różne rodzaje) 99,95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×