Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 13 dzien cyklu

starania na marzec 2011 :)

Polecane posty

Gość dzien cyklu
nelly_mama bedziesz miec fajnego rozpraszacza skupisz sie na badaniach zamiast myslec o poczeciu i dniach plodnych - a wtedy kto wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dzieczynki! dawno mnie tu nie było, odpusciłam sobie to wszystko bo to przeciez zgłupiec morzna, zajde to zajde, nie to nie...jestem w półowie cyklu 14 dc ale wrzuciłam na luz i winko sobie popijam;)pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
extaaasy ja w weekend tez zadrinkowalam i to sporo ;) kolejny weekend tez sie zapowiada procentowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
extaaasy ja w weekend tez zadrinkowalam i to sporo ;) kolejny weekend tez sie zapowiada procentowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różówacała31
NELLY bardzo mi przykro. nie łam się . mam wiele kolezanek ,które same nie mogły zajść a poszły do lekarz dostały leki i już w pierwszym cyklu po leczeniu były w ciąży. ja mam w nocy jakieś koszmary to chyba z tych stresów. czasami mam wszystkiego dosyć...jak np.dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze jakie to niesprawiedliwe...mam bardzo regularne @, antykonceptów nie brałam a cięzko mi zajść a koleżanka jedna z dugą za pierszym razem, jedna to nawet 2 razy za pierwszym razem zaszła choc @ miała co 2-3-4 miesiące, szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
różówacała31 a jakie tabletki mialy Twoje znajome? i co bywalo przyczyna? mi lekarka powiedziala ze niestety w dzisiejszych czasach bardzo czesto jest to jakis maly problem ktory mozna natychmiast skorygowac utrudnia zajscie w ciaze. extaasy ja bralam pigulki i to bardzo dlugo ale rok temu w marcu wzielam ostatnia pigulke.. nie masz co sie porownywac do kolezanek jakby ja sie porownala do kolezanek to juz musieliby mnie w psychiatryku leczyc... bo tylko ja niedzieciata a na naszej klasie juz panny zaczely wklejac fotki nowo narodzonych dzieci ale juz dziecka drugiego... a u mnie nadal pierwszego brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz nie zagladam na NK bo to juz nie nasza klasa tylko nasze przedszkole...zastanawiam się po jakim okresie starań załapię doła, narazie jest spoko, zataracam się w moim perfumoholiźmie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różówacała31
jedna miała za wys prolaktyne a druga dostała luteinę pod język. pragnę dziecka ,ale to ma być jedna z wspaniałych rzeczy ,które mnie sptkają w zyciu a nie jedyna jak u niektórych kobiet,szczególnie tych na NK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
różówacała31 a jak szybko ta z luteina zaszla w ciaze jak zaczela stosowac? bo ja w niedziele wrzucam pierwsza luteine pod jezyk :D ja juz sama nie wiem po co na nk zagaldam... chyba po to by sie dolowac... extaaasy ja juz sama nie wiem po co na nk zagaldam... chyba po to by sie dolowac... ale nie potrafie sie powstrzymac by nie zagladac, albo przelamac by konto usunac.. dziewczyny, a nie wiecie czy jak biore Luteine to bede musiala ja pozniej brac w czasie ciazy tez by nie poronic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różówacała31
koleżanka brała 2 msc i zaskoczyła. luteina czy np duphaston to zwykły progesteron. ja brałam na podtrzymanie ciąży ale nie pomógł. ogólnie jest tak,że jak ciąza jest zdrowa ale słaba to pomaga ją utrzymać. jeśli ciąża od początku jest nieprawidłowa to i on nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
różówacała31 ja mam wlasnie luteine ale musze czekac do niedzieli zeby ja zaczac brac .. ciekawe jak szybko po niej zaskocze i czy sie utrzyma... co u Was dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blekitna_
Cześć dziewczyny :) ostatnio gdy tu zajrzałam byłam załamana czekaniem do dnia spodziewanej miesiączki wydawało mi się,że to kupa czasu- rok :) A tu proszę dziś powinna przyjść @ i jej nie ma :P Testu jeszcze nie robię poczekam kilka dni-nie chcę się niepotrzebnie nakręcać. Ale generalnie jestem pozytywnie nastawiona:) A mój mąż to jest niemal w 156 milionach % pewny,że nam się udało:) Pożyjemy zobaczymy :) Pozdrawiam ciepło i trzymam za Was i za mnie mocno kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
blekitna_ powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blekitna_
dzien cyklu wszystkie damy radę zobaczysz:) Ani się obejrzysz a będziesz czuła jak maleństwo kopie :) Trzeba w to mocno wierzyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Hej ! błękitna, Trzymam kciuki. dzien cyklu, Ja nadal krwawię. Dziś mam 2 dzień @, i o 19.30 wizytę u gina. Mam nadzieję, że będzie dobrze i niebawem zacznę leczenie ( o ile jest mi potrzebne ). Trochę się podniosłam z wczorajszego dołka, no przecież nic nie zmienię, a i tak na powodzenie nastawiam się najwcześniej wrzesień/październik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
blekitna_ ja mam nadzieje tylko kiedy? szkoda ze trzeba tak czekac... nelly_mama to dobrze ze sie uspokoilas! lepiej isc do ginekologa na spokojnie wiecej sie dowiesz i wiecej informacji przekazesz :) teraz juz bedzie tylko lepiej - ginekolog pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Takie coś znalazłam odnośnie zachodzenia w ciążę: Statystycznie wygląda to tak /zdrowe pary/: - do 3 cykli zaciąży około połowa starających - do 6 cykli zaciąży większość starających - do roku zaciąży ok 90% wszystkich starających Te 10% stanowią pary, u których badania wyszły ok a mimo wszystko - dziecka nie ma. To tzw. niepłodność niezdiagnozowana. Najczęściej z 10% zachodzą wszystkie, kiedy przestają myśleć o ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Więc albo zaciążę do roku i będę w tych 90%, albo niebawem przestanę myślec o ciąży bo skupię się na leczeniu i też zaciążę będąc w tych 10% ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
nelly_mama tez to kiedys widzialam ;) wiec wynika z tego ze nam sie i tak uda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elca1984
Witajcie dziewczyny;) Zdalam na prawo jazdy dzisiaj!!! Strasznie sie ciesze ze po dlugich staranich w koncu sie udalo. W ciaze tez mi sie uda w koncu niedlugo pewnie. Dzwonilam do mojej babci a ona mowi do mnie pozdrow swoich chlopakow bo tylko chlopaszkow masz a ty jedna kobietka w domu a ja mowie o o sie nie martw babcia nastepna bedzie dzieczynka a ona na to o boze niech bog uchroni nie chcij wiecej dzieci w dzisiejszych czasach rozsadni ludzie decyduja sie na 1 dziecko a ty masz juz 2 tyle powinno wystarczyc itd a ja na to tak mam juz 2chlopczkow teraz zrobi 2 dziewczynki zeby po rowno bylo a ona ech glupoty opowiadasz.eh co za ludzie. mam nadzieje ze nikt z rodziny mi zle nie zyczy ja zajde to im powiem przed samym porodem. Ale bede opija dzisiaj :D moze cos dzsaj zmajstrujemy chociaz juz pewie po owulce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
elcia1984 gratulacje :D z okazji zdanego prawa jazdy! to bedziesz teraz smigac samochodem :P nie no babciowe teksty wymiataja.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Hej! Byłam wczoraj u gina. Od 21 do 23 dnia cyklu mam zrobic badania hormonalne i z wynikami iśc do endokrynologa. Problem jest taki, że mam podejrzenie PCOS lub też coś innego na tle hormonalnym - stąd moje ostatnie plamienie przed @ i stąd taka rozbieżnośc w cyklach (26-34 dni). Lekarka mi powiedziała, że takie długości cykli to już niestety nieregularnośc jak w mordę strzelił. No i dlatego nie wiadomo kiedy jest owulacja. W przyszłym tygodniu mam USG ginekologiczne, które ma pomóc w diagnozie. Jestem podłamana, bo wiem, że czeka mnie leczenie i pewnie nie prędko zostanę mamusią :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Sprawdziłam w internecie i w 21-23 dc bada się głównie prolaktynę, progesteron i testosteron. Najbardziej boję się podwyższonej prolaktyny bo ta w najgorszym razie może oznaczac gruczolaka albo może się okazac, że mam cukrzycę. Za mało progesteronu to problem z ostatnią fazą cyklu i poronieniami, jeżeli testosteron nie jest w normie, to wówczas mogę miec PCOS, które jest nieuleczalne i niestety zajście w ciążę będzie utrudnione. Aczkolwiek nie niemożliwe. Endokrynologa mam 2 sierpnia, więc tak jak podejrzewałam, leczenie zacznę dopiero od przyszłego cyklu, a zatem uda się najwcześniej na jesień, jak nie później. Muszę wierzyc w to, ze jeszcze się kiedyś uda, bo inaczej to wpadnę w depresję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
nelly_mama kurcze, to mnie teraz wystraszylas! a te Twoje cykle 24-34 dni to na przestrzeni jakiego czasu obserwujesz? bo u mnie na przestrzeni roku mam przestrzal 27-35 dni, gdzie 35 dni mialam cykl w miesiacu stresujacym dla mnie ... czytalam na jednym watku, ze przy prolaktynie to cykle sa raczej krotkie, ok 23-24 dni PCOS w wiekszosci przypadkow mozna zdiagnozowac robiac USG.. no a Twoje plamienia moga swiadczyc o niskim progesteroni, tak jak u mnie... musisz myslec pozytywnie, najwazniejsze ze poszlas do lekarza i zostaniesz lada chwila zdiagnozowana. i rozpoczniesz natychmiast odpowiednie leczenie, po ktorym w koncu zostaniesz mamusia!!!! a nie robila Ci lekarka zadnego USG teraz? mi robila wewnetrzne i strasznie we mnie nadzieja wskoczyla jak powiedziala ze mam pieknie tam wszystko zbudowane... wiele dziewczyn przeciez po obnizeniu prolaktyny zachodzi w ciaze. i prolaktyna moze ale wcale nie musi oznaczac gruczolaka ani cukrzycy. nie mysl od razu o najgorszym, bo to nie ma sensu najwazniejsze ze poszlas do lekarza i teraz juz bedzie z gorki, nawet jesli bedziesz musiala sie leczyc, to przeciez krok do przodu w staraniach ;) glowa do gory ;) a moze sie zwyczajnie okaze ze masz niski progesteron - dostaniesz Luteine i wszystko sie unormuje ;) nie wolno od razu zakladac najgorszego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Dzień cyklu, Dzięki za słowa otuchy :). Moje nieregularne cykle 26-34 dni trwają od kiedy odstawiłam tabletki anty, czyli od roku. W zasadzie cykl 26 dniowy trafił się tylko raz, no ale i tak różnie te cykle przychodziły: co 29 dni, co 31, co 33 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Teraz lekarka nie zrobiła mi USG ponieważ jestem w trakcie @ (3 dzień), dlatego idę w przyszłym tygodniu, 15 lipca (czwartek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
nelly_mama no u mnie tez taki rozstrzal po odstawieniu pigulek... zapytam sie o to przy wizycie kontrolnej za miesiac ;) ale jestem optymistka, mam nadzieje ze zaczne brac Luteine i zajde szybko w ciaze bo podniesie mi sie poziom progesteronu ;) hmmm.. 29 dni, 33 dni to chyba nie jest wcale taka rozbieznosc no bo na dlugosc cyklu moga wplynac rozne czynniki np stress... ja zauwazylam ze mi sie cykl wydluza wlasnie gdy "cos sie dzieje".. tak sobie to tlumacze, sama nie wiem czy dobrze... a z tego co rozmawiam z koleznkami to zadna nie ma idealnie regularnych cykli rowno co 29 czy 28 dni... a dzieci porodzily ah, no tak, zuperlnie zapomnialam o Twojej @ bedzie dobrze, zobaczysz troche czasu zajmie prawdopodobnie staranie sie zarowno u Ciebie jak i u mnie, ale damy rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Ehh... no ja na razie nie mam się co denerwowac w sumie, zbadam się i wtedy będę wiedziała co mi dolega, i nie będę gdybac. Zawsze to krok dalej do dzidzi, dobrze, że nie czekałam jeszcze dłużej i dzięki Tobie dzien_cyklu się zmobilizowałam. Podleczę się i miejmy nadzieję, że jesienią się uda. Grunt to nie tracic nadziei ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×