Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfetka83

Postarajmy się razem o upragnione dzieciątko :-)

Polecane posty

Smerfetko o Miśka bardzo mi przykro,ślę wiele pozytywnej energii,ale może jak Emilka pisze to dlatego się jeszcze nie udało,żeby na święta taką ogromną niespodziankę Wam zrobić-tego życzę z całego serducha:) Mila przeczytałam o Twojej przyjaciółce -to straszne co ją spotyka,dobrze ,że jesteś przy niej,na pewno potrzebuje Twego wsparcia. Miejmy nadzieję,że niedługo jej zła karta się odwróci;) Emilia ja miałam robione USG przez powłoki brzuszne,a później jeszcze test Pappa z krwi,a Ty jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowaa to widzę, że miałaś bardzo profesjonalne badania. Nawet nie słyszałam nigdy o tym teście Pappa z krwi. Ja miałam tylko robione normalne usg i na podstawie tego stwierdziła czy widzi coś niepokojącego czy też nie. Tak więc ja 100% pewności nie mam. Bo mi powiedziała, że póki co w tym 51 mm to niewiele widać. Ale potwierdziła, że serduszko jest we właściwym miejscu, że nie widzi tej fałdy stwierdzającej Downa i jeszcze że są dwie nóżki i rączki. Ale ufam jej i mam nadzieję, że wie co robi. Chociaż przyznam, że ilość badań jakie Ty miałaś jest imponująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Byłam u gina od dzisiaj nikt mi nie powie, że zioła nie działają!! nie chcę zapeszać ale mój zmasowany atak na mięśniaka w postaci picia ziół w masakrycznie dużej ilości sprawiły, że się zmniejszył o 30% !!!!!! Tak więc dalej ziółka plus ziółka na owulację! Lekarz mi dał 2 miesiące na eksperymenty ziółkowe Po Nowym Roku mam przyjść na kontrolę i jak zmniejszy się bądź zniknie, to spoko a jak nie to wtedy będzie operacja i usunięcie. Póki co z 10x8mm zrobiło się 8x5mm Na te 2 miesiące odstawiamy pregnyl, powiedział ze póki co się nie staramy, bo lepiej aby zajśc w ciążę bez mięśniaka Jak będę w Polsce to dodatkowo kupię siemię lniane i będę wcinać Ahh dziewczyny oby zniknął ten mięśniak Stylowa super, że dzidziuś zdrowy :-) Taka jedna jak u lekarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super Mila z tym mięśniakiem. Widać znalazłaś na niego sposób. I takich pozytywnych wiadomości potrzeba nam tu więcej ;-) Oby teraz te ziółka sprawiły, że zniknie do końca i będziecie się mogli ładnie starać po Nowym Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wieczorkiem :):) U mnie @ pełną parą, na szczęście już mnie jej nadejście tak nie dołuje, nie wyprowadza z równowagi :). I dobrze, lepiej mi z tym. Dziękuję za słowa wsparcia i otuchy.....🌼 Taka j. byłaś u tego lekarza, co Ci powiedział na temat wyników badań... E-mile - to wspaniałe wiadomości, ciesze się :-D :-D mam nadzieję, ze zwalczysz tego mięśniaka ziołami i żadna operacja nie będzie potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja dopiero idę za godzinkę do niego mila cieszę się, że wszystko idzie coraz lepiej!!!!! pięknie, że się tak zmniejsza, chyba też zacznę pić te zioła znowu :) boję się iść do lekarza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to jakoś późno, i pewnie znowu będziesz czekała nie wiadomo do której godziny???? będzie dobrze, nie denerwuj się tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość callaa
FEMIFERTIL to zestaw witamin dla kobiet planujących poczęcie, więcej o nim na serwisie jestemplodna.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila fajnie ,że znalazłaś sposób na Twoje bolączki:0 Dzięki temu szybciutko wrócisz do zdrówka,a jak zaczniesz staranka z nową energią to już pewnie pójdzie gładko;) Emilia nie przejmuj się ,że nie miałaś tego testu,bo moja położna po wykonanym badaniu USG powiedziała,że po wynikach widzi,że test z krwi też będzie dobry i nie widzi większej potrzeby wykonywania tych badań,ale doszłyśmy do wniosku,że skoro już jestem na miejscu to czemu nie. Ono jednak także nie daje 100 %,takiej gwarancji niestety nie możemy dostać na tym etapie,ale nie ma co się martwić skoro wyniki badań mamy dobre;)Także tak jak mówisz myślę ,że Twoja lekarka po prostu wiedziała co robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziwczyny my tez staramy sie o dzidzie jak do tej pory nici :( mam nadzieje ze w koncu sie uda :) dzisiaj mam 34 dc wiec do @ tylko 1-2 dni oby tym razem nie przyszla :) chociaz objawy jak na @ niestety :( Pozdrawiam Was serdecznie i gratuluje fasolek P.S Mam nadzieje ze moge sie przylaczyc do Waszego topiku, bo nie mam z kim sie podzielic moimi zmartwieniami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz wróciłam, czuję się kiepsko :( Moje wyniki badań z krwi są podobno ok, LH mam niskie ale powiedział, że skoro opóźniła mi się miesiączka to może być takie a jakieś tam 2 inne wyniki które są na granicy normy też są ok bo to jest nawet do błędu w laboratorium a ponadto robiłam badania u ludzi, którzy zawsze mają wyższe wyniki. Niestety badanie nasienia bardzo źle, początkowa bezpłodność czy coś takiego, ma iść do urologa, który po badaniu stwierdzi jakie leczenie, czy hormonalne wystarczy czy operacja. Załamię się. Na operację on nie pójdzie na 100% jestem pewna, zwłaszcza teraz. Dziewczyny dla mnie to koniec, na pewno nie będziemy mieli już więcej dzieci :( Chce mi się płakać, pewnie będę ryczeć do poduszki, tak bardzo chciałam mieć drugie dziecko :(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pije zestaw nr 3 taka j. - musisz go przekonac, przeciez od tego zalezy Twoje szczescie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka j nie placz kochana, ja wiem ze takie wiadosci sa ciezkie ale nic ci nie da zalamywanie sie... Wiem co mowie bo sama taka sytuacje... Znajdz androloga, i zrob swemu mezowi dalsze badania w tym tez wazne testosteron i prolaktyne...on z reszta bedzie wiedzial co ma robic... Nam grozi biopsia jader na 95 procent bo moj ma azospermie. A jakie wyniki ma dokladnie twoj M?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Wiosenka- trzymam kciuki żeby nie przyszła :D taka j.... współczuję Ci..biedna..ale trzymaj się i jak Prinzesska mówi, nie załamuj się!!!!!!!Miła- super!!! zwalczysz ziołami i nie bedzie potrzebne żadne wycinanie- świetna wiadomość ! :-) Emilka Twój okruszek potrafi już połykać wody płodowe i rozróżniać ich smak :D super ten suwaczek z tymi opisami :-) kiedy ja będę mieć mój... Miśka to po @ do roboty kochana :D:D:D:D :-) Smerfetko co u Ciebie? ja czekam do środy..a to tak daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka j. - glowa do gory, przeszliscie juz tyle przejdziecie i to, porozmawiaj z mezem napewno sie zgodzi. Trzymam kciuki :) Bąblinka6 i do ciebie sie usmiechnie sloneczko :) U mnie bez zmian, piersi bolaq, brzuch boli kregoslup boli czyli wszystko jak na @ ale jak narazie ani widu ani slychu a powinna przyjsc dzisiaj, najpozniej jutro :) Zycze Wam milego dnia, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hellołłł a co tu taka cisza nastała?? U mnie dzisiaj 23dc i znowu zaczął boleć mnie brzuch...nie wiem co tam w środku się dzieje, ale od samego rana czuję podolewanie i kłucie. Chciałam sprawdzić co się dzieje z moim śluzem i wyczułam palcami że na mojej szyjce jest takie jakieś wielkie zgrubienie dookoła niej. CZY KTÓRAŚ Z WAS TEŻ TAK MIAŁA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja szybko z komputera rodziców. Jak mu to dzisiaj powiedziałam to pierwsze co powiedział, że na operację nie ma szans. A potem, że na pewno nie będzie potrzebna :/ No nic, zobaczymy, znalazłam urologa bo ma iść do urologa, tak zalecił mój ginekolog, teraz w poniedziałek musimy zadzwonić umówić się na wizytę, znaczy jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bąbolinko Ty też się doczekasz takiego suwaczka ;-) Ja coś czuję, że Mikołaj szykuje w tym roku super prezenty dla Was ;-) Coś mi tak ostatnio szeptało na ucho ;-) Witamy Ciebie Wiosenko na naszym topiku. Obyś szybko mogła się z nami podzielić dobrą wiadomością. Bo tylko na takie tutaj czekamy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenko witaj wśród nas-trzymam mocno kciuki,żeby @ nie przyszła i byś zobaczyła upragnione dwie kreseczki na teście :-) Mila jestem normalnie w szoku,bo nie bardzo wierzyłam w działanie ziółek,a one tak bardzo Ci pomogły :-) Byle tak dalej!!! taka j. kochana nie załamuj się tak od razu!Niech Twojego faceta najpierw zbada urolog,bo może wcale nie jest tak źle,jak mówi Twój ginekolog.Głowa do góry-będzie dobrze!!! Bąbolinko mi się prawie już kończy okres i czekam sobie spokojnie na czas staranek :-) Za tydzień w piątek mam jechać do mojego ginekologa na USG,żeby zobaczyć,jak tam moje pęcherzyki się mają. A za Ciebie słońce trzymam kciukasy-niech wredota omija Cię z daleka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maecia21
Cześć Szczęśliwa Gratulację,dbaj o siebie i o maleństwo. Witam nową koleżankę, napewno zobaczysz nieugo dwie kreseczki, trzymam kciuki żeby @ nie przyszła. Mila bardzo się cieszę że mięśniak się zmniejsza i oby tak dalej. Taka współczuje, ale dobrze będzie, zbada go lekarz i tabletki wystarczą. U mnie 17dc i chyba nie miałam jeszcze owulki, a endokrynolog kazała mi odstawić luteinę i znowu cykl mi się poprzestawiał. Miłego wieczoru pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam napisać jakie miał wyniki badań ilość plemników 49mln czyli pozytywnie ale hiperkineza i normokineza - 0 a powinno coś tam być, chyba nawet ok. 60% jak dobrze pamiętam i mój ma ruchliwe, żywe - 30% nie ruszające się, żywe - 9% martwe - 61% powiedział, że martwych może być najwyżej 5% a więc jest zdecydowanie za dużo i podejrzewa, że on jest bezpłodny, załamka. Dziewczyny ja muszę z tym ochłonąć, okrzepnąć bo na razie czuję straszny żal, strasznie mi smutno i przykro, nie potrafię teraz inaczej spojrzeć. Przepraszam, że tylko o sobie teraz ale jakoś nie jestem komunikacyjna dzisiaj, nie gniewajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana przestan sie denerwować bo zaden lekarz nie moze powiedziec po jednym spermiogramie , bez dotatkowych badan-ze twoj maz jest bezplodny. Po pierwsze o bezpłodnośći świadczy np azospermia czyli brak plemnikow. Zrobcie za ok 6,8 tyg kolejny spermiogram bo jakos spermy potrafi sie co 2,3 tyg zmienic. Idz do androloga, on zrobi twemu m hormony,zbada go i na pewno bedzie wam kazal zrobic kolejny test. Powiedzial wam cos wiecej o jakiej on operacji mowil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana przestan sie denerwować bo zaden lekarz nie moze powiedziec po jednym spermiogramie , bez dotatkowych badan-ze twoj maz jest bezplodny. Po pierwsze o bezpłodnośći świadczy np azospermia czyli brak plemnikow. Zrobcie za ok 6,8 tyg kolejny spermiogram bo jakos spermy potrafi sie co 2,3 tyg zmienic. Idz do androloga, on zrobi twemu m hormony,zbada go i na pewno bedzie wam kazal zrobic kolejny test. Powiedzial wam cos wiecej o jakiej on operacji mowil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Objętość Wynik Normospermia 2-6 ml Aspermia 0-0,5 ml Hipospermia 0,5-2,0 ml Hiperspermia > 6,0 ml Ph 7,2-7,8 (w chwili ejakulacji czasem do 8,2-8,5) Czas upłynnienia do 30 min Kolor białawy Koncentracja Liczba plemników /ml Normospermia 20-250 mln / ml Oligospermia < 20 mln / ml Oligozoospermia ekstremalna pojedyńcze plemniki Oligozoospermia bardzo ciężka 1-5 mln / ml Oligozoospermia ciężka 5-10 mln / ml Oligozoospermia lekka 10-20 mln / ml Oligospermia gravis 1-10 mln / ml Kryptozoospermia poniżej 1 mln / ml Azoospermia brak plemników Polizoospermia powyżej 250 mln / ml Całkowita liczba plemników w ejakulacie > 40 milionów Ruchomość (60 min po ejakulacji) klasy A* > 25% klasy A i B** > 50% Asthenozoospermia < 50% plemników wykazuje ruch postępowy lub < 25% ruch liniowy Morfologia Normospermia> 30 % o prawidłowej budowie Teratozoosperma< 30 % prawidłowych Żywotność> 75 % żywych Leukocyty (WBCs)< 1,0 miliona / ml Przeciwciała przeciwplemnikowe IBT - Immunobead test< 20% ulegających związaniu w przebiegu testu Aglutynacja < 10% plemników opłaszczonych przeciwciałami Cynk (całkowity)> 2,4 mikromola Fruktoza (całkowita)> 13 mikromoli A-glucosidase > 20 mU Karinityna0.8-2.9 mmole Citric acid > 52 mmoli Acid phosphatase (kwaśna fosfataza)> 200 U prawidłowa postać ejakulatu to normospermia * Plemniki klasy A - plemniki o ruchu postępowym szybkim (liniowo-postępowy szybki) ** Plemniki klasy B - plemniki o ruchu postępowym wolnym W ocenie zaburzeń ejakulatu stosuje się następujące nazwy i kryteria: Nazwa Opis normo(zoo)spermia prawidłowe nasienie oligo(zoo)spermia obniżona liczba plemników w ejakulacie astheno(zoo)spermia nieprawidłowa ruchliwość plemników terato(zoo)spermia nieprawidłowa budowa plemników nekro(zoo)spermia nieprawidłowe nasienie - plemniki uszkodzone, obumarłe, bez ruchu azoospermia brak plemników w ejakulacie aspermia brak ejakulatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie na poprawę ilości i jkości plamników ma wpływ zdrowy styl życia. Panowie nie powinni przegrzewać narządów płciowych, nosić obcisłych spodni ani zażywac gorących kąpieli. Przy staraniu o dziecko trzeba też koniecznie przestać palić papierosy a także ograniczyć alkohol. Pamiętać też należy, że proces tworzenia plemników trwa ok. 72 dni a ponadto na jakość spermy ma wpływ aktualny stan zdrowia, stres, zmęczenie, czas abstynencji płciowej. Jeśli zatem wyniki badania wyjdą nieciekawe należy je powtórzyć za ok. 2-3 miesiące. Jeśli chodzi o wspomagacze to dla panów najskuteczniejsze są preparaty witaminowe typu Salfazin, Androwit i preparaty z cynkiem, selenem i witaminą E oraz żelazem. Ostatnim odkryciem w tej mierze jest też preparat Maca, zawierający sposzkowany korzeń maki, zwiększający w znacznym stopniu ilość plemników. Na poprawę ruchliwości można zażywać L-karnitynę, zaś na rozrzedzenie nasienia (zwłaszcza przy problemach z nadmierną aglutynacją) wspomniany już wcześniej Mucosolwan. Aby nadać przyspieszenia plemnikom można też na godzinę przed stosunkiem wypić szklankę coli lub kawy (zawarta w nich kofeina działa jak "dopalacz") a codziennie przyjmować witaminę C, która jak się ostatnio okazała ma bardzo dobry wpływ na ich ruchliwość. Ponieważ nie zaszkodzi a może pomóc dobrze jest też razem z żoną łykać kwas foliowy (i tak jest go w naturalnym pożywieniu za mało), magnez (panowie też piją kawę), ewentualnie inne preparaty witaminowe. Przykładowa kuracja na 3 miesiące, polecana zwłaszcza w przypadku kiepskich wyników badania plemników i konieczności ich powtórzenia za jakiś czas oraz w przypadku niepłodności idiopatycznej (niewiadomego pochodzenia) to następujący zestaw: 3 x 1 tabletka Macy 2 x 1 tabletka Salfazinu 2 x 1 tabletka vit. C 1 x 1 tabletka L-karnityny 1 x 1 tabletka kwasu foliowego W przypadku braku konkretnych mikroelementów we krwi można niektóre z tych preparatów zastąpić innymi, zawierającymi te brakujące. Co jakiś czas można je zmieniać i robić przerwy w stosowaniu. Dobrze też pamiętać, że dobroczynny wpływ na plemniki mają pestki z dyni (zdrowa przegryzka zamiast słodyczy), szkodzi natomiast soja w zbyt dużych ilościach. Dobrze jest też wstrzymać się ze współżyciem na kilka dni przed owulacją, aby plemników było więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie nie chcialo juz wklejac niczego ale ty to super zrobilas. Taka, kochana uszy do gory...prosze nie martw sie, zobaczysz ze wszystko jakos sie ulozy...sciskam cie Serdecznie Ide spac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×