Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KOPRKOWA MAMA

HERBATKA KOPERKOWA POMOZE NA KOLKE 2 TYG NIEMOWLECIU?

Polecane posty

Gość KOPRKOWA MAMA

Moj synek skonczyl 2 tyg od paru dni zaczela go meczyc kolka:(.Kupilam herbatke firmy hippo koperkowa tak mi polecila farmaceutka.Czy faktycznie ona pomaga?a ijak ja podawac ja karmie piersia....czy mam tez uzyc specjalnej butelki antykolkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasami trzeba.............
nam nic nie pomoglo...tym bardziej taka herbatka, ktorej w neij koperku jest pewnie jak nic, wiecej glukozy...nawet butelka dr.brownsa...jakeis kropelki..ni, przestalam to podawac mojemu dziecku bo nie potzrebnie bym go tym faszerowala, a kolka i tak minela po 3 miesiacu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczona matka...
zamiast oczekiwać cudów,zastanów się co jadłaś. jeśli karmisz tylko piersią coś dziecku zaszkodziło. Herbatke wypij sama, wyeliminuj ze swojej diety to co może szkodzić. Mój też miał niby kolke, zalecano mi karmienie butelką, bo coś zjadłam.Wiem ,że cięzko zwłaszcza o tej porze, swoje 3 dziecko urodziłam w maju. wydawało mi się ,że dbam o diete, niestety szkodziły mu nowalijki. Dostał wysypki (koszmarnej) wylądowałam u alergologa, lista rzeczy zakazanych byłatak długa, że łatwiej było powiedzieć co moge jeśc. Wytrzymałam, słuchałam jego wskazówek i karmiłam 2 lata. Nowe produkty wprowadzałam po plasterku(zwłaszcza warzywa i owoce) TYLKO Z WŁASNEJ DZIAŁKI ,LUB EKO . Drób miałam zakazany przez rok!!!!!!! kupowałam króliki i tym się żywiłam. Dziś synek ma 7 lat i nie brał w życiu antybiotyku, lekarza widzi na bilansach i szczepieniach , warto się męczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasami trzeba.............
doświadczona matka..... jasne dieta....a moze nie dojrzaly uklad pokarmowy//:o to ciekawe czemu dzieci na sztucznym tez maja kolki?? ja bylam na dziecie, chleb i woda i co...dalej byly koli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasami trzeba.............
doświadczona matka..... a jak twoj syn bedzie nie obecny pod twoim okiem zje nie umyte jablko i odrazu zatrucie pokarmowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOPRKOWA MAMA
:(...hm....a czy masaz brzuszka moze troche ukoic mu bol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie, ze nalezy przestrzegac pewnej diety, ale nie popadajmy w paranoje. Jak kolka ma byc to i tak bedzie, jesli dziecko ma niedojrzaly przewod pokarmowy. Ja przez pierwsze mies zywilam sie tylk gotowanymi, bezsmakowymi potrawami a dziecko i tak mialo kolke. I tak do 5mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasami trzeba.............
koprowa,,,, masaz napewno pomoze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama11
Ja dawałam sam simlex i debridat do tego suszyłam brzuszek suszarka - pomagała. Ale... suszarka została z nami jako usypiać do 8 miesiąca wiec radze przemyśleć :) ale czyni cuda( męża tez usypiała)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama11
szlachcianka dobrze pisze to sie sprawdza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi pomogly kropelki infacol i butla antykolkowa dr,.browna, do tego herbatka ulatwiajaca trawienie, ale ona jest od miesiaca, wiec ty musisz wlasnie koperkowa dawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nas ocaliły tylko kropelki Sab Simplex i... odkurzacz! Wiem, że brzmi nielogicznie, ale to był nasz największy "przyjaciel" dopóki te paskudne kolki nie odpuściły. A skończyły się dużo wcześniej niż po 3 miesiącach, a do mniej więcej 1,5 miesiąca przynajmniej zdarzały sie rzadziej i nieregularnie co wieczór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamashka
Na ból brzuszka/kolkę - suszarka. Tzn. połóż maleństwo na pleckach, delikatnie masuj brzuszek i jednocześnie dmuchaj na niego ciepłym strumieniem z suszarki. Szum, ciepło i masaż powinny pomóc (u mnie pomagały). Jeśli karmisz piersią - profilaktycznie pij 1-2 szklanki dziennie naparu: łyżeczka majeranku+łyżeczka kminku+2 lub 3 liście laurowe - zalać wrzatkiem i zaparzyć pod przykryciem jak herbatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalennna
Zgadzam sie z mamami, które wybierają ekologiczne rozwiązania. Żadna chemia nie pomoże, a może zaszkodzić! Jesli masz sprawdzone źródło, kup zioła typu rumianek, koper i zaparz własną herbatkę. Jesli nie, kup ekologiczne mieszanki, np Holle ma herbatkę ekologiczną (wiem, wiem, oni produkują kaszki eko przede wszystkim ale okazuje sie, ze mają tez inne rzeczy dla niemowląt:) i pij zamiast innych napojów, które pijesz w ciągu dnia jesli karmisz piersią).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sab simplex, debridat, lefax, espumisan, delicol, biały szum, masaż, ... - nam nic nie pomaga. Synek skończył 1,5 miesiąca i praktycznie każdy dzień to trauma dla nas i dla niego ... :((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena

Ja wychowałam trójkę dzieci i żadne nie miało kolek. Od drugiego tygodnia podawałam im lekko słodzoną herbatkę z kopru włoskiego sypanego (owoce kopru włoskiego). Moje siostry też to dawały swoim dziecią i tak w naszej rodzinie wychowaliśmy 7dzieci.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 1 miesiącu życia polecam Gripe Water. Nam bardzo pomogło i jest na naturalnych składnikach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hjhjhj

Tylo sab simlex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×