Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość French Petit

Dieta Dukana - ryzyko jakie niese ze sobą i skutki uboczne.

Polecane posty

Gość endorka
Odchudzam się z mężem od połowy maja. Jesteśmy już na końcówce utrwalania. Ja przy wadze wyjściowej 67 schudłam 9 kg, mąż przy wadze 114kg schudł 15 kg. Czujemy się bardzo dobrze!!! Mało tego mąż zastanawiał się nad podjęciem tej diety, ponieważ miał złe wyniki wątrobowe i wysoki cholesterol. Podjął dietę, ale systematycznie wykonuje badania. Moje drogie wszystkie wyniki ma w tej chwili w normie!!!!!!!!! Poprawiły się wyniki wątrobowe, cholesterol opadł znacznie. Nie wypadają nam włosy, nie łamią się paznokcie, cera normalna, a to, że w wieku lat 43 uwydatniło się w związku z tym trochę zmarszczek owszem nieznacznie. Ale zawsze osoby otyłe mają naprężone pulpecikowate policzki, jeżeli schudniemy schudnie też twarz. Każdy jednak z moich znajomych mówi jednak, że wyglądamy młodziej o 10 lat! Pomimo tego! Tak, że nieznaczna zmiana na buzi ustępuje zrzuceniu zwał tłuszczu i i tak wyglądamy młodziej. Samopomoczucie w związku z tym zdecydowanie lepsze, uśmiechamy się częściej, a i ubrać ładnie i modnie nam się zachciało, bo wszystko zdecydownie lepiej leży. Ale warunek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przestrzegać tej diety należy w 100 procentach. Przeczytać książkę, aby tą dietę zrozumieć! Jak to się mówi poznać wroga, z którym się chcemy zmierzyć. Moim znajomym niektórym się powiodło, niektórym nie. Ale przyczyn należy upatrywać bardziej w tym, że nie mieli silnej woli i nie byli konsekwentni. Niektórzy po długim czasie stosowania i miernych skutkach, widząc u mnie i męża efekty, pytali mnie o niektóre zasady tej diety!! SZOK! Dieta jest naprawdę ok. Stosujcie ją, bo warto! A człowiek szczupły czuje się CUDOWNIE!!! Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem na tej diecie od 3 miesięcy, schudłam 14 kg jestem na fazie III, powiem tak, było ciezko, od momentu podjęcia tej diety mam w sumie same kłopoty zdrowotne, dostałam grzybicy pochwy i odbytu - dieta mnie osłabiła i choróbsko dopadło, ale musze przyznac że z braku czasu nie jadłam urozmaiconych posiłkow teraz to sobie odbijam wczoraj nap zrobiłam sobie dzień luzu tottalnego jadłam cały dzien co chciałam dzis juz p +pw . Dieta jest dobra ale trzeba jesc rózne dozwolone rzeczy a nie tak jak ja na szybko i byle co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endorka
Tak. Masz rację. Robisz wszystko źle! Wyłamujesz się z diety, żeby wciąż wracać do początku. Wykończysz się. Ja stosując dietę od maja, stosując ją zgodnie z zasadami - kończę utrwalanie. Już niedługo będę mogła normalne jeść pamiętając o czwartku białkowym. Teraz mogę jeść bardzo dużo dodtkowych rzeczy. Na p+pw byłam cztery tygodnie - schudłam 9 kg.Przepisy ściągamy z internetu.Robimy sobie nawet chleb dla białkowców który smakuje wyśmienicie. Musisz się trochę wysilić, bo inaczej się wykończysz dziewczyno. Nie mam żadnych skutków ubocznych. Jedyne co, to w pierwszym tygodniu byłam trochę słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam tylko na diecie
10 dniowej. Ale to dieta proteinowa, ciut zblizona do dukana, czy jak mu tam ;) W kazdym bardz razie nigdy bym sie nie zdecydowala na dalsze odchudzanie ta metoda, bo czulam sie tragicznie. I wygladalam jak zombiak... Ale niektorym sluzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dużo mniejsza
Ja jestem na diecie ponad poł roku, schudłam niemal 20 kg, od 4 miesięcy chodzę na fitness. Czuję się świetnie i nic mi nie dolega. Podstawa to zdrowy rozsądek - raz na jakiś czas przepyszny posiłek, wafelek fitness, w fazie warzywnej naprawdę dużo warzyw ( a czasem i owoc). Naprawdę można. Co do wyników krwi - jeszcze nie wiem, nie robiłam , planuję po osiągnieciu wymarzonej wagi - czyli za jakieś 12 kg. Ale gorąco polecam. Myślę, że każdy kto ma problemy z nadwagą ( zwłaszcza dużą) podejmie to ryzyko- sprawdzenia na własnym ograniźmie. U mnie super - choć u kogoś innego może być gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virile
Witam! Czytam te posty i sam nie wiem co myśleć. Zacznę od początku. Problemy z nadwagą mam od dzieciństwa - po prostu zapasiony - kiedyś dziecko musiało "dorodnie" wyglądać :-). Stosuje dukana dopiero miesiąc - 25 dni - ściśle w/g książki (przesadziłem 3 krotnie piłem alkochol !!!) schudłem 8 kg -zaczynałem z wagą 135 kg - czytam o tej diecie bo staram sie zrozumieć wszystkie pozytywy jak i negatywy. Zacznę od tego, że nie ma chyba diety, której bym nie stosował i to często dość długo - 3 krotnie robiłem to pod okiem dietetyka,, jeździłem na kuracje odchudzające i co ważne intensywnie uprawiam sport (codziennie jeżdże na rowerze około 30-40 km :-))). To był wstęp a teraz fakty - w/g lekarza mam ponadprzeciętną wagę mieśniową (pod sadłem mnóstwo mięśni :-))) ) ale i ponadprzeciętną tłuszczową :-))))) ) . Doświadczenie duże jak widać i powiem NIE MA DIETY ZDROWEJ OPROCZ TAKIEJ KTORA POTRWA 1- 2 LATA AUBYTEK BĘDZIE POŁACZENIEM DIETY I SPORTU (Z UMIAREM OBIE RZECZY) NIE MA UTRZYMANIA WAGI BEZ STAŁEGO ZMIENIENIA NAWYKÓW - mnie udało się 3 krotnie utrzymywać wagę ok 100 kg przez okres 5 lat. Każda dieta czy to ostra zbilansowana czy jednoproduktowa może spowodować wypadanie włosów i problemy z paznokciami - w trakcie odchudzania nieważne jaką metodą żywimy się głównie tłuszczem z organizmu - a reakcje na każdą dietę są sprawą indywidualną - zrzucenie 10 kg w miesiąc ma swoje konsekwencje dla ORGANIZMU zawsze - ale nie tylko negatywne a/ obciążenie stawów b/odciążenie serca c/ zmniejszenie ryzyka cukrzycy, miżdżycy, raka jelita grubego itp itd Ważne - róbcie badania i zalecam wizyty u lekarza Laski zrzucające 5 kg (jako cel do bikini :-))))) )w ciągu 2 tygodni to idiotki (zdarzają się większe: lipocośtam, powiększanie tego czy pomniejszanie owego ) każda dieta to obciążenie organizmu. I myślcie o każdej diecie jeśli podchodzicie do niej poważnie jak o zmianie spsobu życia inaczej jojo murowane (mówi mistrz) Lepiej mieć niewielką i równą nadwagę niż torpedować organizm ditami i skokami wagi Na koniec zalecam witaminki A+E - na włoski i paznokcie i mutiwitaminy - w sadle ich nie ma a każda dietam może powodować ich niedobór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virile
ale byków narobiłem - przepraszam ale się spieszyłem i nie sprawdziłem przed wysłaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnainezzz
jestem na tej diecie 3 miesiąc..i owszem schudłam 15 kilo,cera,włosy ok ale w tej chwili zatrzymał mi się okres,boli mnie pęcherz ,a moczu zobaczyłam krew:(mimo wszystko boję się przerwać tą dietę,boję się jo-jo..przyzwyczaiłam sie już do tego stylu odżywiania..buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubocytka
Ja jestem na tej diecie dopiero pierwszy tydzień więc nie wypowiadam sie jako osoba superdoświadczona, ale myślę, zę mam prawo wypowiedzieć się, jako homosapiens. Oczywiście, ze żadna dieta nie jest dobra jeśli się chudnie 13 kg na miesiąc. Stosujac Dukana maksymalne tempo to 1 kg tygodniowo, a jeśli ktoś chudnie szybciej, to znaczy, ze jest nadgorliwy i dokłada głodówkę. Tak nie można.I nie jest to wina założeń diety tylko samego delikwenta. nic wtedy dziwnego, ze skóra obwisła , cera szara i włosy wypadają.Inna sprawa, jeśli dajbóg schudnei będę miała szarą cerę, to przepraszam bardzo, wolę szarą cerę niż dodatkowe kilogramy.Poza tymo ile można czepiać sie Dukana w 2 pierwszych fazach o tyle faza utrwalania jestdietą zbilansowaną , wszędzie gdzie sie natknę na artykuły o zdrowym żywieniu , widzę wypisz wymaluj III fazę Dukana.Moim zdaniem III faza to nie tylko trzymanie się ściśle diety dla utrwalenia wagi, ale nauka zdrowych nawyków żywieniowych. Jeśli schudnę i będę mieć obwisłą skórę to będę mieć pretensję do siebie, że za szybko schudłam, jeśli wolno schudnę i mimo to będę mieć obwisłą skórę będę się cieszyć szczupłą sylwetka, co z tego, ze w bikini będę wyglądać nieciekawei?? a z nadwagą wyglądałabym lepiej?? kwestia gustu, a poza tym jakoś wyjątkowo rzadko zakładam bikini:-) Jeśli włosy i paznokcie będą sie łamać??(choć jakoś nie wierzę, zę może to nastąpićskoro faza warzywna bogata jest w witaminy, niby z braku węglowodanów z chleba makaronów, czy ryżu?) mam przecież całe życie na poprawę ich kondycji, a już na III fazie można spokojnie nad tym popracować. Co się tyczy problemów zdrowotnych, to nie mnie oceniać. Nie powinno się rzucać na taką dietę jeśli ktoś ma problemy z nerkami, czy wątrobą czy jakieś tam inne. Oczywiście rzadko kto jest tak odpowiedzialny, żeby zrobić badania przed dietą. Ja też nie zrobiłam. Ryzykuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubocytka
czarnainezz...może przejdź na "zdrowe odżywianie", warzywa, pełnoziarrnisty makaron i pieczywo, kasze,mięso, unikaj smażonego itd. wiele sie to nie różni od III fazy, wiec na pewno nie będzie jojo, a nie stracisz tego co zdobyłaś. I przede wszystkim pędź do lekarza!!!jak krew w moczu to na bank coś z nerkami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubocytka
no i ginekolog.... jeśli masz jeszcze coś do zrzucenia zostaw sobie na później. teraz zajmij sie zdrowiem a jedząc zdrowo na pewno nie przytyjesz. A jak będziesz chcuiała chudnać jeszcze to znajdziesz lepszą dla ciebie dietkę i dokończysz dzieła ale to później zdrowie najważniejsze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczuplejsza
Witam wszystkich! Na Dukanie jestem 4 miesiące i 12 kg mniej. Co przekłada się na 4 rozmiary mniej. Jak pojechałam z wizytą do rodziców to od razu małe piekiełko. Mama, że pewnie wpadłam w anoreksję. Po kilku dniach pobytu jednak stwierdzili, że nie, bo ja uwielbiam gotować. Mogę godzinami w kuchni siedzieć. Przepis ów na internecie jest mnóstwo, więc próbuję to i owo. Jak już wiele osób pisało ta dieta nie opiera się na serku light i kefirze 0%. Jedyne czego mi brakuje (jestem nadal w fazie 2) to owocków. Słodycze sobie zastępuję pysznymi ciastami, wprawdzie nie ze słodzikiem bo on to wiadomo sama chemia, ale cukrem z brzozy (ksylitolem). Staram się chudnąc kilogram tygodniowo. Jem 4-5 posiłków dziennie. I nie mam żadnych negatywnych skutków. Ostatnio miałam lekarski przegląd generalny (krew, mocz itp.) wszystko jak najlepiej. Co dla mnie okazało się olbrzymim plusem to wygląd mojej cery. Od wielu lat borykałam się z trądzikiem, mimo, że jestem już bardzo dawno po 18-tym roku życia :), próbowałam antybiotyków, kwasów i zabiegów laserowych i nic. A tu po tych 4 miesiącach wszyscy dookoła zauważają, że cera mi sie strasznie poprawiła. Co do efektu jojo to mam takie samo zaparcie, że już sobie nie pozwolę na przytycie. Kiedy np. po ciężkim dniu za dużo zjem (oczywiście tylko tego co dozwolone) i widzę, że waga rano skoczyła o jakieś 200g to następnego nia bardzo uważam. Tak więc do wszystkich co się zastanawiają nad tą dietą. Po pierwsze KSIĄŻKĘ PRZECZYTAĆ. Po drugie to nie jest głodówka i monodieta, naprawdę można urozmaicać dania. No i po trzecie trzymam za was kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drangel
Witam, Ja równiez jestem zwolenniczka diety Dukana. Schudłam jakies 14kg w 3 miesiace. Przy czym tylko miesiac tak uczciwie bez zadnego podjadania czy picia alkoholu. Zaparcia fakt sa ale wystarczy zjesc łyzke oleju. Na mnie najlepiej działa piwo ;) Nie zagadzam sie jesli chodzi o wyglad skóry. Jasne ze jak sie zrzuci 20kg to jest problem ze skórą bo jakby nie patrzec to ten tłuszcz pod nia siedział. Na diecie sie nie ćwiczy bo i nie ma energii na to ale ja przez cały czas uczciwie sie smarowałam ( polecam balsam TOŁPA) i ze skórą nie mam absolutnie zadnego problemu. Byłam ostatnio na masażu i jak powiedziałam kosmetyczce ile schudłam to nie mogła uwierzyc bo skóra jest w super stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dukanowa Panienka
Ja stosuje diete Dukana od 2 miesiecy, schudlam 12kg, nie mialam absolutnie zadnych nieprzyjemnych dolegliwosci zwiazanych z ta dieta. Co wiecej, biore leki na nadcisnienie, zawsze mialam w okolicach 140/100 a teraz 120/70! Cholesterol rowniez mi spadl, mocz jest w porzadku. Zanim rozpoczelam diete bardzo uwaznie i dokladnie przeczytalam ksiazke i przejrzalam internet, glownie w poszukiwaniu skutkow ubocznych tej diety i oczywiscie jak i tu najczescie pojawialy sie opinie o wlosach, skorze, paznokciach, nerkach czy watrobie. Ale oczywiscie jak i we wszystkich tych watkach tak i tutaj te dolegliwosci dotyczyly osob, ktore nie zapoznaly sie wczesniej dokladnie z ta dieta! Co do cwiczen na Dukanie, to on ich nie zaleca, ale tylko w pierwszej fazie! Dlugosc trwania 1 fazy u osob majacych nadwage czy niewielka otylosc powinna wynosic od 1-7 dni, a cykl 10 dniowy jest przeznaczony tylko i wylacznie dla osob ktore wczesniej skonsultuja to ze swoim lekarzem i z BMI powyzej 40! Poza tym dieta ta nie jest przeznaczona dla ludzi, ktorzy chca zgubic pare kg, ale powyzej 10! Ja osobiscie jestem przekonana, ze problemy ktore pojawily sie u niektorych przy tej diecie wynikaly z nieprzestrzegania jej zasad i najpewniej wczesniejszych problemow ze zdrowiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Schudlam na Dukanie
No to ja wam cos powiem! Odchudzam sie na tej diecie od 2 lat, doszlam do wymarzonej wagi, jestem na 4 fazie i nie przytylam! Wojna jaka zaczyna robic sie na temat tej diety najczesciej rozdmuchiwana jest przez dietetykow, ktorzy traca klientow, a tak naprawde sami nie chca sie przyznac ze ta dieta jest skuteczna (oczywiscie gdy przestrzega sie jej od A do Z). Moja droga do schudniecia nie byla taka latwa i przyjemna! Ja, mimo ze nie trzeba, liczylam kalorie, cwiczylam i w koncu nauczylam sie zdrowych nawykow! Zrobilam badania przed rozpoczeciem diety, i regularnie robie w trakcie jej trwania! Wszystkie moje narzady pracuja prawidlowo! Nie wypadaly mi wlosy, nie lamaly sie paznokcie, nie bylam oslabiona! Najwazniejsze to prawidlowo przejsc przez wszystkie etapy! I 4 etap nie polega na tym, ze wraca sie do takiego normalnego jedzenia, jak przed dieta, ale je sie zdrowo i pelnowartosciowo!Ja schudlam 50kg i polecam ta diete wszystkim, ktorzy dokladnie wiedza na czym ona polega i nie maja problemow zdrowotnych, ktore ta dieta moglaby nasilic (choroby nerek, ukladu krazenia, nietolerancja bialek). I jak juz wczesniej ktos napisal nie jest to dieta dla osob z niewielka nadwaga, ale przede wszystkim dla osob otylych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po kilku dniach stosowania diety miałam kilka tygodni leczenia niewydolności nerek. Wiele oddałabym za "jedynie" zniszczone paznokcie czy wypadające włosy. Dietę stosowałam zgodnie ze wszystkimi wskazówkami. Dieta po prostu nie jest dla wszystkich i tyle. Jak wszystko. Nie ma co wmawiać tym, którzy nie mają skutków ubocznych, że będą je mieć, a tym, którzy już mają, że sobie wymyślają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manaii24
Witam :D od ponad miesiąca stosuję dietę Dukana. Ponieważ mam słabszy organizm i potrzebowałam zrzucić tylko 6-7kg (z 60kg schudłam do 53kg przy wzroście 158cm) stosowałam ją naprzemiennie z normalnym jedzeniem. 5 dni dieta Dukana i 3 dni normalnego odżywiania. Teraz już rozpoczynam 3 fazę. Nie odczułam jeszcze żadnych skutków ubocznych, a nawet jakoś tak poczułam się lżej. Czytając tutaj te wszystkie wpisy mam wrażenie, że osoby, które stosowały tą dietę, i coś im się zaczęło w organizmie przez nią dziać po prostu źle dobierały składniki. No i przede wszystkim zanim zacznie się jakąkolwiek dietę należy udać się do dietetyka drogie panie ;) I ćwiczyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze nie powinnam sie wypowiadac,bo jestem na tej diecie dopiero od 4 dni,ale jednak sie wypowiem:) Jak bede odczuwac jakies skutki uboczne,to na pewno diete przerwe. Nie rozumiem,jak ktos moze mowic,ze ta dieta jest monotonna...ja mam tyle przepisow,i nie tylko z jajek i sera bialego,ze po prostu chyba przez 3 miesiace moge jesc codziennie co innego. Ale pewnie monotonna jest dla osob,ktore jedza gotowe serki wiejskie zpudelka,czy pija ciagle ten sam kefir,czy jadaja codziennie na obiad gotowane udko z kurczaka. Przed przejsciem na diete zrobilam takze kompleksowe badania,i zamierzam robic je regularnie co miesiac. Wyniki mam dobre. Wiele moich znajomych kolezanek,i kilka osob z rodziny stosowalo,badz nadal stosuje ta diete,i wszyscy schudli,sa zdrowi,i nie ma efektu jo-jo. A trzeba sie takze liczyc z tym,ze KAZDA dieta powoduje to,ze wlosy wypadaja,paznokcie sie lamia,cos tam zaboli. Bo kazda dieta opiera sie na wybranych produktach spozywczych,w ktorych nie ma wszystkich potrzebnych do zycia mikro i makroelementow. Radze wybrac sie do lekarza,porozmawiac,zapytac,kupic jakies witaminki,i przede wszystkim dokladnie przeczytac ksiazke Dukana,bo jest tam masa wskazowek. A ksiazka ktora ja mam ma ponad 200 stron...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno - przed rozpoczeciem diety powinno sie zrobic test dukana,ktory okresli na podstawie pytan.m.in - ile wazysz teraz,i ile chcesz wazyc,czy stosowalas diety,itp.,ile powinna trwac faza I - bo jak ktos ma do zrzucenia niewiele,to na pewno nie powinien I fazy stosowac przez np.10 dni! 10 dni to jest zarezerwowane dla osob,ktore maja do zrzucenia naprawde wiele kilogramow - o tym wszystkim mozna przeczytac w ksiazce...Ja mam do zrzucenia 15 kg,i I faze mialam stosowac tylko 2 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kostas
Witam Podam tylko kilka suchych faktów związanych ze stosowaniem przeze mnie diety Dukana. Przez 2 miesiące schudłem 15 kilo. Jako, że zbyt długo zbierałem się za siebie w pierwszej fazie poszedłem na maksa, 10 dni białka. Kilka dni było ciężkie. Organizm z trudem się przestawiał. Czułem się fatalnie - osłabienie, rozdrażnienie, bóle głowy. Potem było już tylko lepiej. Przed startem robiłem badania - wyniki fatalne. Cholesterol 360, LDL 260 (normy odp. 200 i 135). Cukier też lekko podwyższony. Od kilku lat brałem leki na ciśnienie. Po tygodniu białka poczułem się lepiej. Zaczęłem się ruszać, najpierw długie spacery, potem orbitrek pompki i 6 Weidera. Odstawiłem leki na ciśnienie - jest w normie - to głównie zasługa wysiłku fizycznego (to błogosławieństwo dla organizmu - wszystkim polecam) ale też i utrady tych 15 kilo. Wczoraj odebrałem wyniki badań. Mocz w normie, cukier też. Ale przede wszystkim cholesterol 200!!!!!, LDL 138!!!!!!!!. Wnioski wyciągnijcie sami. Dodam tylko, że ściśle przestrzegam zasad diety. Zrobiłem parę wyjątków w trakcie tych 2 miesięcy - kilka dni uzupełniłem o owoce. Podczas 2-dniowego rajdu po górach (przeszliśmy ponad 30 km) jadłem zdrowo - nie koniecznie Dukanowsko. 2 miesiące temu mógłbym tylko pomarzyć by przejść taką wycieczkę. Pozdrawiam i życzę dużo ruchu - to jednak podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibiska_olka
Po ponad roku doświadczeń, czytaniu na prawde wielu for i wlasnych przejsciach moge powiedziec, ze faktycznie dieta bialkowa niesie pewne zagrozenie i i dlatego nie wolno popadac w skrajnosc. Ja np. wspomagam diete bialkowa duza iloscia otrebow owsianych (znacznie wieksza niz sugeruja dukan) i jest wszystko OK. Oczywiscie polegam nie nie tylko na otrebach, niemniej jednak spojrzcie jakie maja wlasciwosci: zmniejszają wchłanianie cholesterolu przyczyniając się do obniżenia jego poziomu we krwi spowalniają wchłanianie cukrów i obniżają indeks glikemiczny posiłku usuwają z organizmu kwasy żółciowe, toksyny i metale ciężkie poprawiają odporność immunologiczną regulują ciśnienie krwi zapobiegają powstawaniu zakrzepów są niezbędne w leczeniu i profilaktyce miażdżycy działają ochronnie na śluzówkę jelit skracają pasaż jelitowy zapobiegając zaparciom są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i aminokwasów egzogennych pęcznieją w żołądku dając poczucie sytości są idealne dla sportowców bo zapewniają większą sprawność fizyczną i wytrzymałość przeciwdziałają zmęczeniu i rozdrażnieniu oraz poprawiają pamięć i koncentrację kobiety kochają je za właściwości odchudzające, nawilżenie skóry i ochronę przed starzeniem informacja ze strony sante: http://www.sante.pl/news86_Dobroczynne_otreby_owsiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniuncia88
Wiadomo, ze na stronach internetowych producenci pisza rozne rzeczy, ale akurat co do otrebow i ich pozytywnego wplywu na organizm zgadzam sie z opisem a firma Sante tez wydaje sie byc w porzadku. Wcinam ich otreby i musli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warto to pocz
warto to poczytac i z rozsądkiem stosowac te diete. inne takze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po przeczytaniu pierwszych wypowiedzi doszłam do wniosku że niektóre osoby tutaj w ogóle nie wiedzą co to jest dieta Dukana a już na pewno nie przeczytały książki na jej temat. Wypowiedź Mo Cuishele " że nie zaleca się przy niej ćwiczeń" rozbawiła mnie bardzo:) gdyż w tej diecie "należy unikać zbyt forsownych ćwiczeń fizycznych, sportów wyczynowych...nic nie stoi na przeszkodzie, by uprawiać gimnastykę, jogging lub pływanie.." Dziewczyny gdyby któraś z Was stosowała się ściśle do zaleceń doktora tak jak to czyni z tego co pisze Misiapatysia wszystko było by ok. Przed zastosowaniem diety polecam przeczytanie lektur na temat tej diety i wizytę u lekarza! pozdrawiam zbulwersowana głupotą niektórych kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolololo
Ludzie Idzcie sie leczyc! Do wszystkich pesymistow! Sam znam osoby ktore podjadaly podczas tej diety lub sobie skracaly wedlug siebie a nie wg lekarza. Wasze wszystkie opinie maja sens tylko wtedy jesli rygorystycznie stosowaliscie te diete, o co nie moge byc pewien! Moja dziewczyna jest juz na niej 3 mies i wyglada przeslicznie, nawet mlodziej i oprocz malych wahan temperatury na poczatku i oznaki oslabienia od dluzszego czasu jest zywa i w swietnej formie. Kazdy organizm jest inny i jesli komus cos dolega powinien wybadac sie konkretnie! A co do wyzej opisujacych, to np. pani co przerywa diete i wraca po wakacjach do niej lub inna co pozwala sobie a potem wraca do fazy 1.... Czy wy sie dziwicie ze macie problemy ze zdrowiem???? Ja nie! Te diete stosuje sie ciagle i raz a nie,.......ze jedzie na wakacje albo nazre sie a potem o boze znow dieta, a najlepsze ze zdrowie jej pada a ona nie widzi winy swojej tylko zwala na diete! Idzcie sie leczyc pseudo dietetyczki! A co do stosujacych to pozdrawiam i trzymam kciuki za jak najlepsze wyniki i pamietajcie!!!!! Nie podjadac ani przerywac i wracac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem na dukanie od miesiąca i schudłam 9kg ( przy czym tydzień grzeszyłam odrobinę na wakacjach- ach te kabanosy) i naprawdę polecam każdemu. Nie czuję się słabo, jem ile chce! Np. Dziś jadłam ciasto czekoladowe (dukańskie) PYCHOTA! Która dieta na to pozwoli co? A tak się objadłam że mam dość czekolady na kilka tygodni! Ćwiczę 3 razy w tygodniu po 2 godziny czasem więcej jak mi się uda. Jem witaminy, dużo warzyw! Ostatnio robiłam sobie badania i moje próby wątrobowe wróciły do norm. Jednak zgadzam się z poprzednikiem. Każdy organizm jest inny i trzeba tak długo szukać aż znajdzie się dietę odpowiednią dla siebie. Dla mnie Dukan jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też byłam przez "chwilę" na tej diecie... Niestety, te same skutki uboczne, co u reszty... A stosowałam ją wg książki w 100%! Nie polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siberian
Moje odchudzanie wyglądąło tak:pierwsze 3dni samo białko, potem 3dni białko+warzywa.Potem tydzień włączyłem trochę pieczywka.Po kilku dniach od zaprzestania diety zaobserwowałam przeciągające się rozdraznienie,zapadnięcie sie policzków, wysuszenie skóry, włosów, spojówek oraz rozrzedzenie tkanki mięśniowej na tricepsach i udach. To jest tragedia - po prostu wisi ciało.I tak zawsze miałam na trisepsach luźne ciało-pomimotego, że ćwiczyłam regularnie na tricepsy, ale zawzsze zamiast tri rosły bicepsy.Takie mam ciało, ale ta dieta "zjadła"mi mięśnie. Przez jakis czas nie chciało mi sie wierzyć, że to ta dieta spowodowała w/w objawy. Powtórzyłam więc ją za kilka m-cy i znów to samo - sucha skóra, spojówki, wypadania włosów. Na szczęście w porę się opamiętałam i przeszłam na dietę niełaczenia.Jest mi super.jem wszystko w granicach rozsądku. Jedyna zaletą diety dukana w moim przypadku jest to, że zmniejszyła mi się objętość żołądka i szybciej się najadam oraz nie jem słodyczy.większość słodyczy jest dla mnie za słodka. Wnioski wyciągnijcie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie dieta jest ok, nie stanie się nikomu krzywda, jeśli przeczyta książkę, zrozumie i będzie jej całkowicie przestrzegał. Dukan ostrzega w książce, żeby nie przeginać z jedzeniem samych białek i nie wydłużać okresu fazy uderzeniowej i że powinno się urozmaicać posiłki. Ja niestety trochę przegięłam jedząc niemalże same jajka (czasem ser i kurczak) i wyskoczyła mi paskudna wysypka ;/Dla świętego spokoju powinnam zrobić badania. Ogólnie dieta jest bardzo efektowna, zaczęłam się mieścić w normalne rozmiary ciuchów, ale niestety, mam skórną reakcję alergiczną, wysypka mi wyłazi i nie chce zejść. Jednak wiem, że to tylko przez moje zaniedbanie. Polecam przeczytanie książki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×