Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość French Petit

Dieta Dukana - ryzyko jakie niese ze sobą i skutki uboczne.

Polecane posty

Gość ninasky
Glupoty gadacie. Mi na diecie przestaly rozdwajac sie paznokcie i wypadac wlosy. Zle ja stosujecie i tyle. A dieta turbo to glodowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obronca Duklana
Jestem na dicie dopiero dwa tygodnie. mam 9 kg do zrzucenia. Stosowalam 3 dniowa faze ataku. Druga faze stosuje w rytmie 1/1. 1 dzien czystych protein i 1 dzien protein z warzywami. Schudlam 4 kg. Chce schudnac jeszcze 5 i przejsc na faze 3. Z tego co czytam, to problemy zdrowotne wynikaja z niewlasciwego stosoania tej diety. Faza ataku -czytsych protein powinna trwac nie dluzej niz 10 dni! Przy czym te 10 dni zalecane jest dla osob otylych. Sam Dukan napisal, ze optymalna dlugosc to 1 do 5 dni. Poem nalezy przejsc na faze naprzemienna: bialka + warzywa. Jesli sprzywamy wystarczjaca ilosc roznorodnych warzyw ryzyko wystapienia niedoborow witamin nie istnieje. Jesli chodzi o zaparcia to Dukan pisze w w kilku miejscach swojej ksiazki o koniecznosci sporzywania poltorej do 3 lyzek otrab owsianych i picia przynjmniej 2 litrow wosy dziennie. Mnie problem zaprac nie dotyczy: rano zjadam placuszki owsiane i pije kawe. w dni czystych protein zlatwiam sie raz dziennie ( faltycznie ilsociowa stolec dosc maly) w dni proteiny+ warzywa nawe 3-4 razy dziennie! Distea ta nie jest monotonna i daje mozeliwosc komponowania roznorodnych potraw: placki owsiane, rozne rodzja mies z sosami jogurtowymi lub na wodzie, ryby, owoce morza , jajka, wedliny.. - roznorodnosc jest gwarancja unikniecoa niedoborow/ Podczas fazy naprzemiennej wybor jest jescze wiekszy: salaty na zimno, warzywa na cieplo, surowki, sosy warzywne, placuszki , buleczki proteinowo- otrebowe. I znow wazna jest roznorodnosc. Faza 3 to wlasciwie normalne posilki, z pewnymi ogrnaiczeniami. Faza 4 to po protsu sposb zdrowego zywiania bez wiekszych ograniczen. Dukan mowi tylko o ruchu, otrebach i dniu proteinowym. Malo prawdopdobne wydaje mi sie, ze ktos kto WLASCIEWIE stosowal te diete ma problemy ze zdrowiem.? Ja robilam baania krwi 2 dni temu - wyniki wzorcowe. Cerz sie wygladzila, paznokci szybciej rosna, wlosy mniej sie przetluszczaja! Zanim sie ktos wezmie za Dukana , niech poswieci chwile czasu an dokladne przestudiowanie ksiazki. I niehc sie stosuje , co do joty do tego co Dr Dukan napisal! Ta dieta nie polega na ejdzeniu non stop serkow i kefirow jak tu ktos napisal! Dukan pisze takze o tym, jak istotne jest powolne wyhcodzenie z diety, wlasnie dlateog , zeby nie rozlegulowac organizmu! NIe jest to dieta cud, ktora pozwala na zgubienie 30 kg w ciagu miesiaca. Jest to dosc restrykcyjan dieta na poczatku. Stopniowo przechodzi ona w system zdrowego zywienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obronca Duklana
Polemika sie skonczyla?? Szkoda bo miloby bylo podyskutowac i wymeinic sie argumentami za i przeciw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmerama
obronca,moze zrob sobie kilka badan krwi i dopiero potem gadaj;) ciekawe jak twoje nerki,watroba zaopatruja sie na taka wielka ilosc bialka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmerama
a swoja droga ty stosujesz dosc krotko taka diete bo masz naprawde malo do schudniecia ale co powiesz na temat osob,ktore w ten sposob odchudzaja sie znacznie dluzej? zrob sobie te badania krwi na wszelki wypadek jeszcze za jakis czas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma problemow z bialkiem
jesli organy sa zdrowe i jesli pije sie odpowiednia ilosc wody. Dlatego Ducan podkresla ze koniecznoscia jest picie 2 litrow wody dziennie. Poza tym dieta Ducana nie trwa rok. Wiekszosc ludzi upora sie z fazami 1 i 2 w ciagu kilku miesiecy, nastepnie zaczynaja wzbogacac diete o wegle i tluszcze i jedza "prawie normalnie". Myslisz ze lepiej jest wazyc 110 kg i byc narazonym na tysiac innych chorob zwiazanych z nadwaga? Ten facet jest mimo wszystko lekarzem, wiec nie wystawialby swoich pacjentow na pewna smierc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmerama
hmm no nie wiem nie wiem.jak ktos chce ryzykowac to jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obronca Dukana
Wydaje mi sie, ze ososby kotre maja niedobory po tej diecie stososwaly ja niewlasciwie. Sama widzialam kolezanke, ktora myslala , ze Dukan polega na jedzeniu wylacznie bialka- po 2 tygodniach zaczela mdlec. A to dlatego, ze przedluzyla pierwsza faze. I byla pewna,ze ta dieta wyklucza wszytko inne poza bialkiem. Z dietetycznego punktu widzenia jedzenia potraw bialkowych i warzyw nie naraza organizmu na zadne niedobory. Powodem zlego samopoczucia jest, jak juz napisalam, mala roznorodnosc ( niktpore laski na diecie jedza tylko serki, jogurty i szynke) potraw bialkowyc i warzywnych. Jedzac w kolko to samo nawet bez diety mozna nabawic sie choroby. Moje badania sa w normie - powiem wiecej, sa nawet lepsze niz przed dieta - cholesterol mam duzo nizszy. Za 2 tygodnie je powtorze. Powinnam juz wtedy przejsc do 3 fazy. Podajcie mi, prosze przyklad kogos, kot stosowal te diete scisle wg wskazowek dr Dukana i mial problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to teraz ja napisze swoja historie diete dukana zaczynalam kilkakrotnie namowila mnie kolezanka ktora jest chuda jak patyk, ma 30lat, wazy 55kg i ma 170cm ma nie po kolei w glowie dlatego stosuje diete ;) ja mam jakies 10kg na plusie wiec mowie sprobuje pierwszy ra wytrzymalam jakies 15dni na poczatku oczywiscie wszystko ladnie pieknie zapal byl pozniej potworne bole brzucha, po 4 dni nie moglam sie wyproznic doszlo do tego ze sie zaczelam z pracy zwalniac jednej nocy nie zapomne, co poltora minuty napinanie sie brzucha, pozniej cisza, noc nieprzespana po tej nocy probowalam sie zalatwic to zamiast kalu byla woda, nie mocz, po prostu woda przezroczysta, bezzapachowa zjadlam jablko i kanapke, i pozniej zaczelam normalnie jesc pozniej po jakichs 3 tyg znowu zaczelam i znowu to samo, bole brzucha zawroty glowy tydzien temu znowu kolejny start bo mowie ok moze wtedy mi sie nie udalo to teraz znowu sprobuje i znowu katastrofa, po rybie caly dzien chodzilam zla bo brzuch mnie bolal niesamowicie nie warto psuc zdrowia dla utraty kilku kg :( jesli dieta jest dla nas dobra, i nie niszczy naszego organizmu - to jak najbardziej, ale nie jesli niszczymy siebie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dla każdego
Nie polecam tej diety ,nie dlatego ,że nie wierzę w Dukana ,wiem natomiast jacy beznadziejni są ludzie ,którzy nieudolnie próbują ją stosowac ,a potem wypisują bzdury na jej temat ,o tych .ktorzy nie przeczytali ksiązki i nie rozumieją zasad i probują się wypowiadać - bez komentarza Obenie od paru miesięcy ograniczają mnie otręby i 1 dzień proto ,ktorego nienawidzę :D i jednocześnie czekam jak na zbawienie ,bo spada mi po nim nawet do 2 kg Teraz jem normalnie ,tzn prawidłowo a dużym problemem dla osob stosujących tą dietę ,jest właśnie powrót do normalności (zdaje sie ,że to sprawka innych wcześnej stosowanych diet i dziwnych nawyków), niewierzą w plan Dukana ,zaczynają kombinowac i to jest początek końca przygody z Dukanem Z perspektywy moge napisac ,że dieta jest idealna ,cały plan podany na gotowe ,tylko ,że w rzeczywistosci ,a przewaznie 3 faza trudny do przejścia ,mi się udało jestem na 4 fazie o ktorej myślałam jak zaczynałam Rzeczywiście większość dukanowiczy marnie kończy ,ale jak sie okazuje popełniają kardynalne błedy a i te najdrobniejsze nie pozostają bez znaczenia ,więc nie łudzcie się,że jakoś to będzie, wszystko ,albo nic ,wiekszość niestety zostaje z niczym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galileo
Wile było napisane o tym, że ludzie z nadwagą, otyli chcą szybko zrzucić kilogramy, a Ducan to obiecuje (każdy, kto chce zrzucić jakikolwiek balast- nawet 5kg chce to zrobić szybko). Ja czytałam książkę dwa razy plus doczytywałam czasem, by upewnić się co do zasad. Udzielałam się też na forach dukanowych. Przerwałam. Dlaczego? Chyba w ogóle nie potrzebnie ją zaczynałam, bo po pierwsze mam problemy z hormonami, a po drugie nie powinnam obciążać swojego organizmu znaczną ilością nabiałów. Skusiłam się możliwością utraty kilogramów bez efektu jo-jo przy, oczywiście, przestrzeganiu zasad. Książka, forum, moi znajomi w realu, którzy stosują tę dietę, czas, kiedy wraca się do "normalnego" jedzenia...wszystko było za. Test zrobiłam. Zaczęłam. Mimo, że stosowałam się do zaleceń bardzo skrupulatnie, to ubytek wagi był minimalny (co jest do przyjęcia, bo każdy reaguje inaczej), ale zdarzały się też dni w I fazie, kiedy przekraczałam wagę początkową; później (do dziś) zaparcia; potworne bóle stawów i nerek, bóle głowy, zmęczenie, płaczliwość, poddenerwowanie. Dodam, że nie stosowałam jej długo, bo od 14 lipca (2 dni temu przerwałam). Ubytek wagi- 2kg. Każdy odpowiada za swoje zdrowie sam. To, że mamy do zrzucenia kilogramy zawdzięczamy sobie. Jest wiele sposobów, żeby się ich pozbyć. Osobiście uważam, że sport jest tutaj na pierwszym miejscu (a dla bardzo otyłych nie musi się to równać z bieganiem po kilkaset metrów). Są też dietetycy. Wiem, różni. Jednak jeśli ta dieta wam nie służy, a czujecie balast na swoim ciele, to zamiast narzekać na Dukana spróbujcie czegoś innego. Szkoda energii ;) Nie opowiadam się za żadną stroną forumowiczów- ani za głośno krzyczącymi "NIE"- bo pewnie mają ku temu powody, jak i za tymi krzyczącymi "TAK"- z wiadomych względów. Forum jest po to, by się wypowiadać. Więc nie róbcie tutaj kolejnej bitwy.Jedna rzecz: nie oskarżajcie ludzi, którzy zrezygnowali, że "pewnie nie przestrzegali zasad". Ja przestrzegałam, ale ta dieta nie jest dla mnie i tyle. A ci, którzy ją stosują i świetnie się czują- gratuluję i życzę powodzenia. Życzę wszystkim wytrwałości w walce z kilogramami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna dukanowa
Bylam na diecie w zeszlym roku,poszlo blyskawicznie,zrzucilam 10 kg. Początki byly rewelacyjne,chociaz bylam oslabiona i ciagle bylo mi zimno.Po 3 miesiacach zaczęly wypadac mi wlosy/garsciami/, przystopowalam i pozwalalam sobie na odstepstwa. Co do cery w czasie diety,to byla lepsza niz wczesniej,mniej zmarszczek ,bez podkrązownych oczu/mam 50 lat/,nie wiem moze to byl efekt odstawienia slodyczy,wczesniej jadlam duze ilosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rygyyryry
Mi tez wlosy zaczely wypadac po jakims czasie, ale nie wiem czy to spowodowane tą dietą, ale wydaje mi sie ze tak :( ten okres czasu byl masakryczny dla mnie. Stosowalam sie do wszystkich wskazowek, czulam sie dobrze, chociaz czasami slabo i glowa mnie bolala. Pilam 2l wody i codziennie otręby jadłam. Odradzam tą diete! Lepsze dla mnie jest zdrowsze odzywianie + ruch:) jem smacznie i chudne! A nie, że mam jakies niedobory w organizmie i włosy mi wypadaja po diecie:o:o masakra! Odradzam tą diete !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny raz dieta turbo
Słuchajcie, to niesamowite co piszecie. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, że dieta, w której jada się wybrane pokarmy może zniszczyć organizm. Stosuję Turbodietę w której ogranicza się tłuszcz i z czasem węglowodany. Dukan mnie nie interesuje, bo musiałabym mieć twardy harmonogram, a ona jest dla mnie skomplikowana. Jednak miałam wrażenie, że jest jeszcze bardziej urozmaicona niż TURBO dieta. A tu nagle taki szok. CO TAK NAPRAWDĘ JEST SZKODLIWE? Przecież np. w Turbodiecie unika się tylko smażonego syfu i ogranicza słodycze. Przecież przez to że nie jem tego co i tak jest szkodliwe, nie będą mi wypadały włosy i wątroba? W Turbo jada się głównie białka (ser, szynka, jaja, orzechy) znikomo poprzeplatane warzywami. Czy to nadmiar białek powoduje uszkodzenie wątroby i wypadanie włosów, czy co? Jaki ma być ten cholerny bilans, żeby nie niszczyć tej wątroby... jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryryryryry
Dieta powinna dostarczać niezbędnych składników. Potrzebujemy weglowodanow, tluszczow i bialka. Przeciez jak brakuje ci jakichs elementow w ukladance to jej nie ulozysz prawda? tak samo jest z organizmem. Zeby prawidlowo funkcjonowal potrzebuje "paliwa" jakim jest jedzenie. Mozesz ograniczyc tluszcze i weglowodany, ale nie powinny zniknac z twojej diety. Poczytaj w internecie, jest duzo artykułów co powinna zawierać zdrowa, dobrze zbilansowana dieta. Ja przeszłam 10000 diet i wkoncu doszlam do jednego wniosku, na zadnej trwale nie schudniesz, teraz stosuje cos innego zeby schudnac:) wiem, ze to pierdoły, ale ja to tak widze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dirrty Diana
ryryryryry - popieram. Też mam na swoim koncie sporo diet i jedno powiem - zbilansowanej diety i ruchu nie zastąpi żadna monodieta czy inna dieta cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryryryryry
ja też przeszłam dużo diet. Większosc jakie są wogóle :) na szczescie nie mam nadwagi jeszcze.. ale moim zdaniem to jest meczarnia poprostu i bez sensu, bo po jakims czasie znudzi sie jedzenie np. jednego posilka i watpie, ze ktos bedzie z tego wychodził bez grzeszków i ze nie wroca mu kilogramy, dlategoo lepiej jesc smacznie i zdrowo, przy tym jest mniejsze ryzyko rzucenia sie na cos innego :) + ruch to juz wogole :) Ja doszlam do tego dopiero po przejsciu bardzo wielu diet, mysle, ze wiele dziewczyn tez tak zrobiło i wiele jeszcze zrobi, chociaz chcialabym zeby takie ostrzezenia do nich docieraly, ale ja tez w to kiedys nie wierzyłam, bo dieta cud była szybsza i wogóle, chyba kazda musi na wlasnym przykladzie t o przezyc:) Dirrty Diana pozdrawiam :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutka75
Witam.stosuję diete Dukana 3 tygodnie i zrzuciłam......tylko 1.5 kg!!! Dlatego uważam,ze to jakaś bzdura.Zaczęłam tracić siły,zawroty głowy i opózniona miesiączka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dla każdego
a ja dalej twierdzę , że to nie dieta jest przyczyną waszych problemów ,możecie sie z tym niezgodzić , nie mam doświadczenia z innymi dietami a z tą bardzo duże . Nigdy nie dałam sie naciągnąc na diety cud ,ale ta jest zupelnie inna, nie można zapominać ,że głównym jej celem jest 4 faza ,gdzie jemy normalnie. Odpowiadając na temat ,dieta ,jak kazda inna jest dietą odchudzającą ,więc jak w każdej pociąga za sobą pewne konsekwencje ,ale nic z tych rzeczy o których piszą przeciwnicy(wypadanie włosow ). Też mogę podać przykład bliskiej znajomej , wiecznie odchudzającej sie. Kiedys już stosowała tą dietę ,a raczej tak jej sie zdawało ,nie przeczytała ksiązki ,uderzeniową ciągnęła 10 dni ,jedząc ser i jajka,po 1 tygodniu nie mogła sie załatwić ,oczywiście wina diety . Kiedy ja zaczełam ją stosować ,ona znowu zaczeła ją ze mną ,dowiedziała sie co i jak ,kupiła i przeczytała książkę ,dostała przepisy ,oczywiście ładnie szło przez jakis miesiąc. Potem wychodziło za drogo ,upodobala sobie tylko niektóre dozwolone produkty i to był koniec Potem na p ,jadła bardzo mało ,na pw tylko zupę kapuścianą , po jakimś czasie okazało sie ,ze ma anemie . Oczywiście, wina diety !!!!! To był ostatni raz kiedy poleciłam tą dietę , bo wiem jakie podejście mają osoby będące całe zycie na dietach . Szkoda ,bo to naprawde dobry sposób na pozbycie sie kilogramów i powrót do normalnego jedzenia ,wyregulowanie organizmu ,sposób na koniec z innymi dietami ,wieczne chudniecie i tycie. Niepotraficie tego zrozumieć, a moze raczej jesteście uzależnieni od ciągłego odchudzania się . I proszę ,aby osoby nie mające doświadczenia i pojęcia o tej diecie ,niewypowiadały się , bo to śmieszne ,jak się pisze ,ze ta dieta jest monotonna albo ,że zleciało za mało kg na tydzień Nie stosujcie tej diety i bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutka75
uważam,że piszecie bzdury .nie ma sans schudnąć w takim czasie,jak to opisujecie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutka75
zapisze sie do klubu fitness ,zrobię badanie hormonów i wierzę ,że uda mi sie bez Dukana :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga Baba Jaga
Ja wolę chudnąć wolno poprzez wsuwanie mniejszych porcji i ruch. Stosowałam dietę opartą w dużym stopniu na Dukanie i dietę Dukana jestem jednak z tych osób, które muszą czasami ciapnąć coś słodkiego (niestety nie potrafię często się opamiętać:/) czy tłustego. Nawet jeżeli efekty są widoczne o wiele później to moje ciało mimo, że ma kilka kg więcej jest jędrne, bez cellulitu, zwisów różnego rodzaju itp. a to juz powoduje lepsze samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dla kązdego
Alutka o co Ci chodzi? Na Dukanie jest prawidlowe tępo chudnięcia ,kazdy organizm inaczej reaguje , wychodzi 1 kg na tydzień. Przy takim tępie nie ma mowy o obwisłym ciele , pozatym to co sie je w otym okresie II fazy powoduje ,że skora wygląda jak nigdy dotąd ,oczywiście to sie zmienia ,jak już w 3 i 4 fazie wprowadzamy inne produkty ,ale i tak jest dobrze Co do ćwiczeń to nawet nie jest złe ,ruch to zdrowie ,tylko ,ze to trzeba robic sytematycznie ,jeść co sie chce i pilnowac aby bilans na począku był na - a potem na zero Niewiem ,czy to takie dobre dla organizmu , zjadanie czego sie chce a potem koniecznie ćwiczenia aby to spalic ,jaki to wysiłek dla ciała i obciążenie ,mozna sie szybko wypalić a co jak przestaniesz ćwiczyć? Na Dukanie tez organizm podejmuje duży wysiłek ,ale to tylko przez krótki okres 2 fazy , a z ćwiczeniami zostajemy do końca zycia Więc wole Dukana i uprawiac spor dla przyjemnosci a nie konieczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mansworld
Jestem facetem i chce dodac kilka slow do dyskusji. Po pierwsze prosze przeczytac ksiazke przed zaczeciem diety!!! Przeczytac do konca!!!.Jest tam rozdzial o problemach ktore moga miec kobiety i co robic aby temu zapobiec. Jestem na tej diecie trzy miesiace - zrzucilem okolo 15 kg i wlasnie zaczynam 3 faze. Czuje sie swietnie, wygladam dobrze, wyniki badan jak nigdy wczesniej!!!nawet lekarz byl zaskoczony bo wczesniej mailem problem z cholesterolem. Nie jest to dieta monotonna , jest tyle produktow ktroe mozna jesc ze naprawde nie rozumiem skad sie wzial tylko jogurt i kurczak? Warzywa co drugi dzien tez pomagaja a podejrzewam ze niektorzy nie jedli wczesniej warzyw wczesniej wcale lub w ograniczonych ilosciach. Jadlem tez minimalne ilosci swiezych owocow- jagody, truskawki, melon -okolo 10-15 dkg dziennie - sezon ma swoje prawa :) Co do nerek to musze przyznac ze piwko (jedno !) raz w tygodniu pewnie pomoglo mi w regeneracji :) Podsumuwajac - dieta super- mozna troche oszukiwac - picie plynow i 30- 45 minut cwiczen lub przynajmniej spacer wskazane. Takie sa moje doswiadczenia- podjerzewam ze kazdy organizm jest inny i nie kazdy moze byc na tej dietcie. Pozdrawiam wszystkich ktorym sie udalo i tych ktorzy musza szukac dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dukanka
Witam Jestem na tej diecie 3 miesiące, zrzuciłam 13 kg, zostało jeszcze 5 i będę zadowolona. Potwierdzam ta dieta nie jest dla każdego, jest zbyt wiele za przeproszeniem "pustych" ludzi którzy łamia zasady diety, a później na nią naskakują. Regularnie udzielam się na jednym z for i widze co się dzieje dziewuchy z BMI 19 chcą zejść na 17, zmienianie zasad pod swoje upodobania itd O_O zgroza... Fakt kilka osób przestrzegało dietę i musiały ją przerwać ze względów zdrowotnych, jednak większość ma świetne wyniki, często nawet lepsze niż sprzed diety. Nie chcę brać udziału w wojnie dobra czy niedobra, kazdy organizm jest inny i trzeba siebie obserwować na KAŻDEJ diecie, nie tylko na Dukanie. Dieta odchudzająca ma to do siebie, ze trzeba ograniczyć jedzenie żeby zmusić organizm do spalania tłuszczu, jednemu będzie pasowała taka dieta, drugiemu inna.. Jest to moja pierwsza dieta zanim na nią przeszłam przez 2 tygodnie zbierałam informacje i przejrzałam opinie za i przeciw. Żadnych problemów nie mam, trochę chęci i dieta jest smaczna - Dukanowcy wymyślili nawet pyszne ciasta! COdziennie można jeść co innego jak nie ma fantazji to jest tysiiące przepisów na necie - więc dieta nie jest monotonna. Wciąż czytam opinie, jednak większość z tych negatywnych nie ma żadnego uzasadnienia... Zwłaszcza jak czytam, że ta dieta jest bez warzyw... z miejsca widać, ze osoba która to napisała nie ma o tej diecie zielonego pojęcia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaaadzik
Witam :) I ja chcialabym ostrzec wszystkie dzieewczyny przed dieta proteinowa. Oslabienie , klopoty ze snem ( moglam nie spac 3 dni z rzedu i tego nie odczuwalam) , zaczerwienione oczy , wypadajace wlosy,alergia , bole glowy , oslabienie organizmu to tylko czesc ze skutkow ubocznych. Nie twierdze , ze dieta nie pomaga , chudnie sie niezwykle szybko i jedzenie , kiedy ma sie na to ochote to gigantyczny plus. Nie wszystkich dotykaja skutki uboczne , ALE mysle ze pojawia sie predzej czy pozniej. Brak skutkow ubocznych to takze nie oznaka ze z organizmem jest wszystko ok. Widzimy tylko to co dzieje sie z nami od zewnatrz , a naszych organow wewnetrznych nie widzimy. Nie chce tez nikogo na sile naklaniac ze dieta jest zla , bo ludzie jak to ludzie chca szybkiego efektu w zamian za nic... Zastanowmy sie troche czy niszczenie doszczetnie zdrowia i organizmu jest warte utraty tych kg.. Szczerze watpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATEA
tez bylam na tej diecie,schudlam 6 kg w dwa miesiace,ogolnie jej nie polecam,mialam zatrzymanie okresu az 2 tygodnie,mega zaparcia,o wypadaniu wlosow juz nie wspomne...efekt jojo,kilogramy wrocily z nawiazka,rzucilam sie na weglowodany:(na mieso i nabial nie moge patrzec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dukanka
Bardzo dziwi mnie pisanie o tej diecie jako o monodiecie. W związku z tym wiem już skąd tyle skutków ubocznych. Otóż drodzy poszkodowani - czy nikt nie uświadomił Wam, że na tej diecie je się warzywa w regularnych odstępach? I to nie może być ogórek czy pomidor, ale około kilograma świeżych warzyw dziennie. Rozmaitych - znów nie tylko ogórek i pomidor. W fazie proteinowej wolno jeść na przykład czosnek i pietruszkę - bomby witaminowe. Wszystkie problemy wiążą się z zaniedbywaniem swojego organizmu. Na Dukanie jestem od dwóch miesięcy - schudłam 9kg i czuję się doskonale. Wygładziła mi się cera, zniknął cellulit. Skóra jest dekatniejsza, a włosy bardziej lśniące. Różnica między nami polega na tym, że ja maksymalnie wykorzystuję dni warzywne - soki z warzyw, surówki, warzywa gotowane pod różną postacią. Szpinak, brokuły, pomidory, brukselka, cukinia, fasolka szparagowa... Na dniach proteinowych suplementuję sobie witaminy musujące. Nie piję alkoholu w trosce o wątrobę, dzienna podaż płynów znacznie przekracza 2 litry. Niedawno robiłam sobie pełne badania krwi w próbami wątrobowymi. Są wzorcowe. Nic więcej nie dodam i przychylam się do opinii, że skutki uboczne to wyłącznie wina nieodpowiedzialności dietujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tej diety podchodziłam 6 razy i za każdym następnym razem szybciej musiałam ja przerwać, mimo tego że bardzo lubię potrawy białkowe. Najdłużej wytrzymałam na niej 5 dni, ale zaraz potem wymiękałam z powodu jej monotonii. Zmieniłam kierunek i teraz robię dietę ok.1000 kcal, czasami 1100. Schudłam już ponad 7 kilo w niecałe 4 tygodnie. Nie jestem głodna, posiłki zjadam co 3 godziny i jem to, na co mam ochotę, Ale liczę kalorie, czasami tylko "na oko". W ciągu 3 tygodni mojej diety jadłam 2 razy pizze (po 2 duże rożki), raz kebaba, raz frytki, piłam 2 razy piwo, szampana i jadłam kilka razy ciasto. Wszystko jednak bilansowałam i wliczałam do dziennego limitu kalorii. Jestem szczęśliwa, że wreszcie mogę jeść wszystko, na co mam akurat ochotę i chudnę jak należy. Nie głoduję, bo w momencie pojawienia się lekkiego głodu przychodzi cza na następny posiłek. Testowałam już mnóstwo diet i uważam, że ta, która teraz robię jest najlepsza: bo najsmaczniejsza i bez ograniczeń jakościowych. Dieta proteinowa jest dla mnie nie do przyjęcia pod względem jej monotonii, o skutkach ubocznych się nie wypowiadam, bo nie udało mi sie nigdy przejść 1 fazy tej diety :) No chyba, że skutkiem ubocznym jest znudzenie potrawami i monotonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×