Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość French Petit

Dieta Dukana - ryzyko jakie niese ze sobą i skutki uboczne.

Polecane posty

Gość przede wszystkim...
trzeba sie zastanowic ze jesli ktos ma 165cm wzrostu i wage 68kg to jesli schudnie 13 czy 14kg to jest to spory procentowy ubytek masy ciala i oczywiste jest to ze jesli twarz nadmiernie schudnie to pojawia sie zmarszczki. Moja siostra nie odchudzala sie zadna dieta Dr.Dukana tylko dieta "zryj mniej" w sumie w ciagu 8 lat schudla 55kg ale najwiekszy spadek masy ciala nastapil w dwich ostatnich latach bo az 25 kg. I uwierzcie mi ze jak jej nie widzialam przez prawie 8 miesiecy tak jak ja zabaczylam to zapytalam czy napewno jest zdrowa bo zmarszki na twarzy byly dosc glebokie. I to nie dlatego ze ich tam wczesniej nie bylo,byly ale wypelnial je tluszcz a teraz go tam oprostu nie ma. A co do wygladu w bikini to tez raczek porazka. Bo skora ktora przez wiele lat byla nadmiernie rozciagnieta nie nadazyla za znikajacym tluszczem i najzwyczajniej obwisla. A w miejscach gdzie ma rozstepy wyglada ona doklanie jak by po dnia plywala woda. Wiec nie dieta dr Dukana powoduje nieapetyczny wyglad ciala tylko utrata wielu kg osoby naprawde otylej ze sporza nadwaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ads
Dziewczyną nie jestem, ale się wypowiem. Moi rodzice stosują dietę Dukana, z konieczności mieszkam z nimi od początku miesiąca do końca roku. W dniu dzisiejszym rezygnuję z tego czegoś - nie schudłem nawet grama, ale nie o to chodzi. Przez to jedzenie cierpię z powodu problemów ze snem, ciągłych bólów głowy i brzucha. Podobnie jak niektórym osobom - zaczęły mi wypadać włosy. Mam też sińce na nogach, pochodzenie - niewiadome. Bardzo lubię warzywa - a w tej diecie ich prawie nie ma. Wolę pić zieloną herbatę, ćwiczyć i normalnie jeść (tj. czasami warzywa z odrobiną kurczaka, a czasami normalny schabowy z ziemniakami!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danysia
Jak to warzyw praktycznie nie ma.. przecież nie ma ograniczeń co do ilości spożywanych produktów.. W II fazie masz naprzemiennie proteiny z warzywami. Jeśli chodzi o mnie, to zawsze byłam przeciwna dietom, bo dla mnie zagładzanie się jest chore, bo lubię jeść i gotować i nie zamierzam z tego zrezygnować.. :P Raz skusiłam się na dietę Gacy.. Gdzie przez poszczególne tygodnie je się kilka produktów na krzyż.. to jest dopiero hardkor.. kiedy przez tydzień je się karkówkę smażoną na smalcu i pomidory i to w małych ilościach.. jest to dieta bardzo rygorystyczna.. Ale jednak postanowiłam zmienić swoje nawyki, bo za dużo jadałam mącznych rzeczy słodyczy.. Oczywiście, że dieta nie zdziała cudów, bo to jedynie chodzi o nasze przyzwyczajenia. I dzięki Dukanowi je zmieniam. Jestem na diecie 21dni, zrzuciłam 6kg. Czuję się dobrze, chodzę na fitness, mam siły bo jem.. tak jak zaleca Dukan, żeby się nie zagładzać.. Przepisów na różnorodność posiłków jest tyle, że można doznać szoku. Mogę jeść serniki, ciasta, budyń, mięsa, leczo z warzywkami (oczywiście wszystko Dukanowe, ale smakiem praktycznie nie różniące się :D). Nie można powiedzieć, że ta dieta jest zła, czy dobra, bo każdy ma inny organizm. Ja się czuję na niej super. A ktoś inny może jej nie wytrzymać. Na pewno zmienię po niej swoje nawyki żywieniowe, na czym bardzo mi zależy. A dzięki temu, że tak długo ona trwa, wiem, że na pewno mi się to uda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiedziona marcelina
Mam mieszane odczucia, schudłam 6 kg , waga się utrzymuje, ale... gdybym wiedziała jakie będą skutki uboczne w moim przypadku , to nigdy nie zdecydowałabym się na tę dietę. Przed odchudzniem miałam problemy z hemoroidami , ale były to tylko !!!! problemy. Teraz jest koszmar !!! Przez zaparcia wylądowałam w szpitalu, nie pomagały żadne środki . Musiałam zakończyć odchudzanie, teraz leczę hemoroidy, mam problemy z wiatrami i wzdęciami , bóle brzucha, wypadanie włosów , zmarszczki. To tylko część efektów . Wydaje mi się, że samo przeczytanie ( dokładne w moim przypadku ) książki , bez konsultacji z lekarzem to duże ryzyko . Zazdroszczę tym ,którym się udało przez dukana przejść w miarę bezboleśnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie efektem ubocznym jest to, że po lekkim spadku wagi w pierwszych dwóch tygodniach, przestałam chudnąć a nawet zaczęłam tyć.....Dukan niesłusznie zaleca, że można jeść bez ograniczeń, chyba nie zdaje sobie sprawy, ile niektórzy potrafią zjeść.(np.ja) nadal będę na dukanie ale spróbuję ograniczyć ilość spożywanego pokarmu.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja też dołożę swoją historię, mam 34 lata Dietę zaczęłam w kwietniu br. z wagą wyjściową 101,5kg w bardzo krótkim czasie schudłam 10 kg bez wyrzeczeń, głodu, zaparć, biegunek itp. i bez żadnych skutków ubocznych, zakończyłam dietę na II fazie z wagą 91,5kg potem przyszły wakacje, lody i inne pokusy owocowe ale do dnia dzisiejszego waga nie wzrosła. Odnośnie wyników badań to z ręką na sercu mogę powiedzieć iż są lepsze niż przed dietą badania robiłam miesiąc temu cholesterol z podziałem na frakcje LDL, HDL, trójglicerydy, żadnych wypadających włosów, rozdwajających się paznokci ani innych skutków negatywnych nie zauważyłam wręcz odwrotnie, spadło za wysokie ciśnienie krwi, poprawiła się cera, skóra zrobiła się jędrna i przede wszystkim fałdki zniknęły. Moja siostra 41 lat również odchudzała się z Dukaniem i również u niej nie wystąpiły żadne niepożądane reakcje, znam również dwoje lekarzy internistów którzy tą dietę stosowali ( głównie dlatego ja się skusiłam bo stwierdziłam iż osoby które mają większą wiedzę niż ja nie zrobią sobie krzywdy na własne życzenie) Od 20-11br zaczęłam znowu dietę bo zamierzam zrzucić następną 10. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaj8
NO TO OKEJ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena1985
Witajcie. Czytam i czytam i nie widzę objawów takich jak ja mam. Jak to zwykle bywa chciałam się odchudzić akurat po ciąży mój synek ma już 8 miesięcy a ja 20 kg do dawnej mnie. Zaczęłam stosować tą dietę, wszystko było ok do wtorku... Przewróciłam się na schodach z dzieckiem w gondoli, lewa noga zaczęła mi lecieć, wróciłam do domu i stwredziłam że coś jest nie tak. Czuję w tej lewej nodze jakbym miała straszne zakwasy do tego stopnia że ledwie chodzę:/ Czy któraś z WAS też tak miała? Jestem przerażona tym co sie dzieje z moim organizmem, cera nie ta jak była włosy okropnie sie przetłuszczają, jakiś koszmar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina5144
Witam :) jestem na tej diecie od 2,5 miesiąca i przyznam, że szokują mnie trochę Wasze wypowiedzi... Jeśli chodzi o posiłki to rzeczywiście ciężko było mi zrezygnować z chlebka czy kostki czekolady, o owocach i schabowym z głębokiego tłuszczu nawet nie wspomnę... Jednak od zawsze uwielbiałam drób, ryby, różnego rodzaju serki, jogurty. I FAZA ciągnęła się w nieskończoność, straciłam 2,5 kg, obecnie jestem w II FAZIE, do mety pozostało mi 5 kg. Jeśli chodzi o skutki uboczne to powiem szczerze, że takowych nie mam. A nawet wprost przeciwnie, wiadomo utrata wagi jest jak najbardziej pożądana, prócz tego miesiączki są praktycznie niewyczuwalne (wcześniej zwijałam się z bólu pierwsze 2 dni), włosy wypadają w niedużej ilości, wiadomo podczas spłukiwania, dosłownie kilka dziennie, paznokcie bez zmian, zawsze mam krótkie, żadnych białych plamek na płytce. Jeśli chodzi o cerę, to nie narzekam, wiadomo przez okresem jakieś zmiany skórne następują, ale to normalne. Z wypróżnianiem nie mam problemów, w dodatku sikam co godzinę, ale to dobrze, nerki pracują :) nie wiem co jeszcze dodać, moje samopoczucie jest na prawdę dobre, uczęszczam na zajęcia z aerobicu i fitnessu, daję sobie radę :) myślę, że wszystko zależy od organizmu, moja znajoma także stosuje dietę, często ma biegunkę, widocznie żołądek się broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nattttka
Witam, diete zaczełam 9.11 1 faza trwała 7dni z czego od 4 dnia czułam sie fatalnie, zero sily nastroju. rozumiem brak cukru, podobno miał minać ale w chwili obecnej nadal jestem ciągle zmęczona, dużo sypiam. nie jestem w ciazy lekarz spawdzal a jednak sie czuje jakbym byla(zmeczenie i duzo snuw moim przypadku). Stosuje natykoncepcje Azalia przy ktorej nie ma sie miesiaczek, a tu nagle pojawiły sie krwawienia(tydzień krwawień, tydz przerwy i znowu krawie). jedzenie białek spowodowało ze nie czuje apatytu, moze spowodowane jest to tym iz nie odczuwam przyjemności z tego jedzeni, choc staram sie urozmaicać i wymyślać posiłki jak najbliższe normalnemu jedzeniu. a teraz waga. wyznaczyłam sobie 15kg, jest miesiąc siety a ja schudłam 4kg. ta waga to tez dziwna rzecz, bo wyglada to tak. pon. 78kg, wtorek 77, sroda 78,5kg. i tak to trwa od 1,5tyg. oscyluje w przedziale 78,5-77kg i nic sie nei zmiania. wzrosty wagi notuje przy piciu zalecanej ilosci wody takze staram sie ograniczac plyny. Jednakze jest to ciężkie gdyz odczuwam wyjątkowa suchość jamy ustnej, jakbym byla wiecznie na kacu. szybko sie mecze, juz nie mowie o spacerach, sex jest dla mnie wyczerpujący, mam mega zakwasy po nim. jutro ide do lekarza, zrobie sobie badania, zapytam o krwawienie. chce schudnąć ale chyba nie takim kosztem... zdecydowałam sie także na zmianę antykoncepcji, ktora winie za przybranie na wadze(zanim zaczęłam przyjmować hormony ważyłam norlanie, nawet po porodzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majcie oci na telebimkach
katafalk nie dziw sie ze przytylas jak zaczelas jesc bez ograniczen:O Dukan pisze o jedzeniu ale z rozsadkiem,a nie tak jak przed dieta, ze doprowadzilo cie to do otylosci, bez przesady :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiab1608
witajcie.Jestem na diecie Dukana 45 dni.Schudłam do tej pory 10 kg.Cóż wiadomo jak każda dieta jednym pasuje innym nie.Jednym Szkodzi a innym wręcz przeciwnie.Przed zaczęciem diety trzeba zrobic badania czy z naszym organizmem wszystko jest w porządku i czy można zacząc ją stosowac.Jestem zdrowa więc zaczęłam.Na początku rzeczywiście były zaparcia przez pierwszy tydzień.Potem już się uregulowało.Trzeba zarzywac witaminy ponieważ sami nie dostarczamy ich na tej diecie przynajmniej w pierwszych dwóch fazach.Bo w 3 fazie powoli wprowadzamy warzywa i trochę węglowodanów.Ja tak szczerze nie zauważyłam żadnych zmian w mojej skórze i cerze.Troszkę lepiej jest z cellulitem ponieważ pije więcej płynów niż wcześniej.Włosy mi nie wypadają,paznokcie też mam zdrowe.Trzeba mnóstwo pic,żeby nerki nie siadły.Jeśli się źle stosuję dietę to i sa problemy zdrowotne.Czytałam ksiązkę czhyba z 5 razy,żeby wiedziec jak dobrze stosowac tą dietę.Robiłam badania kontrolne-ponieważ trzeba je robic co jakiś czas ze względu na duże ilosci białka, które szkodzą nerkom.U mnie wszystko ok.tak więc mi osobiście dieta nie szkodzi więc dalej zamierzam ją kontynuowac.Pozdrawiam forumowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nattttka
Odebrałam wyniki. steżenie kwasy moczowego ponad normą. lekarka mi odradziła diete, proponuje wizyte u dietetyka i tak właśnie zrobię. zobaczymy co bedzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scoolik
Witam. Jestem na Dukanie ponad miesiąc, w tym czasie schudłem 12 kg (182 cm, 98 na 86 kg, jeszcze 15 kg do celu). Jem mniej więcej 2 razy mniej niż normalnie, ale nie dlatego, że się głodzę, po prostu nie czuję się głodny. I to jest chyba podstawowa korzyść tej diety - zanik łaknienia. No, przynajmniej u mnie tak to zadziałało. Nie jadam szczególnie wyszukanych potraw, często cały dzień jestem na jakiejś wędlinie z indyka, serku i jogurcie, ale wynika to głównie z mojego lenistwa:) Oczywiście w fazie warzywnej staram się zjadać jak najwięcej zieleniny. Kilka razy w tygodniu wybieram się na piwko, czasami pijam wino, ale nie zauważyłem, żeby wpływało to w jakikolwiek sposób na spadek utraty wagi. Nie ćwiczę, nie biegam, nie chodzę na spacery. Nie jadam otrąb, są ohydne. Nie mam żadnych skutków ubocznych. Wniosek z tego taki, że chyba każdy reaguje inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmiczna_29
Stosuje tą dietę ponad 2 tygodnie . Kiedy poszłam do lekarki i powiedziałam że zaczynam Dukana skierowala mnie na wszystkie możliwe badania z krwi . Powiedziała też że badania te nalezy przeprowadzać regularnie by móc monitować zdrowie swojego organizmu . Do tego przepisała mi witaminy bo tego w tej diecie nie ma , kwasy omega3 bo jak się nie je dużo ryb to trzeba i skrzypowitę . Po 2 tygodniach zrobiłam badania i są lepsze niż te przed rozpoczęciem diety . Dla mnie ta dieta to deska ratunku bo cierpie na chorobliwą otyłość z każdym kilogramem czuję się lepiej , fakt że sama się zapuściłam co bylo łatwe niestety pozbycie się kg jest trudne :-( Po to mi lekarka zaleciła badania by sprawdzic czy nie mam problemow z nerkami , wątrobą , tarczycą co by uniemożliwiło mi stosowanie tej diety . Mam nadciśnienie i jednak podjeliśmy próbę a dzięki tej ziecie ciśnienie mam w normie . Skutki uboczne to takie przez pierwszy tydzień organizm zareagował szokiem i było mi bardzo zimno oraz strasznie bolały mnie mięśnie , wszystko na szczęście przeszło . Schudłam w 2 tygodnie 14 kg a moje samopoczucie jest rewelacyjne . POLECAM TĄ DIETĘ ALE TYLKO POD WARUNKIEM ŻE JEST SIĘ ZDROWYM Skąd wiecie że wcześniej nie mieliście problemów zdrowotnych jak większość z Was nie robiła sobie żadnych badań no skąd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nattttka
racja racja, no skąd. ja badam sie w miarę regularnie, sprawdzałam tez wcześniej czy nie mam problemów z tarczyca, cukrzyca itp. nie mam tez takich problemów z waga strasznych, moj poziom tłuszczu w organizmie jest 0,5% ponad norme. moim problemem byla woda, dietetyk mi wyliczyła ze zaczynając dukana musiałam jej miec w nadmiarze ponad 12kg, teraz jest ok5kg ponad norme. uważam ze dukan nie jest dla kazdego, a badania to podstawa bo ta dieta moze wyniszczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmiczna_29
Moja lekarka zaleciła mi badania co 2 tygodnie bo wtedy da się wykryć bardzo szybko jakiekolwiek zmiany i dzięki temu nie dopuści się do choroby . Każda dieta niesie ze sobą ryzyko jedna mniejsze druga większe . Gdybym miała do pozbycia się tylko do 10kg nie brała bym się za żadne diety tylko przestała bym jeść słodycze zmniejszyła bym o, polowę ilość spożywanego chleba oraz ziemniaków i sukces murowany . Tylko ja się dużo za późno ocknełam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina341
Drogie Panie/Panowie. Faktem jest , iż wiele osób poleca te dietę. Przez to, że moi znajomi schudli na niej i bardzo ja zachwalali to tez spróbowałam.... i próbowałam 3 razy. Niestety ona chyba dla mnie nie jest. Pierwszy raz wytrzymałam 2 miesiace, schudlam moze z 5kg, drugi raz 2 tygodnie, wyglądalam dosłownie jak ząbi, a w pracy i szkole myślalam tylko o tym, żeby czas tam spędzony poprostu przetrwać. Trzeci raz wytrzymałam dwa dni, może i szok dla organizmu, może i szok dla żolądka, bo czułam się tragicznie. Diete zaprzestalam i z przykroscią stwierdzam, że nie ma sensu jej stosować bo chudnie się szybko, ale efekty uboczne są zauważalne w pożniejszym czasie. Moi znajomi, małżeństwo, które stostowało dę diete, bardzo schudło, przy czym teraz nie moga nawet wyjsć na imprezę, bo słabną, czują się źle, sennie. i to ok 1 rok po zakończeniu III fazy! Nie bez powodu lekarze nie polecaja tej diety, a żeby ja zacząć stosować należy się skonsultować z lekarzem.... Najlepsza dieta, to 5 małych, zbilansowanych posilków dziennie, ja przez 1,5 miesiąca schudlam na takiej diecie 5 kg! czyli porównywalnie z dukanem, ze np. przez 3 miesiące ludzie piszą ze chudna po 10 kg.... ale moi drodzy - z jakim skutkiem..... dostarczałam organizmowi wszytskie składniki, wlącznie z białkiem, cera mi sie poprawiła, byłam pełna energii! A skutki każdej diety, zwłaszcza takiej prędzej czy poźniej zaczniemy odczuwać, bo po schudnieciu jestesmy ogarnieci euforia ze nam sie udało zzucic kg, wiec skutków ubocznych zwyczajnie nie chcemy zauważać.... ale one są, i odczuwać je w końcu będzie nawet najsilniejszy organizm.... Nie mniej jednak - życze wszytskim sukcesów w odchudzaniu na Dukanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bryssska
dziewczęta co do diety dukana, aby ją zacząć to przede wszystkim trzeba porządnie przeczytać książkę autora tej diety przynajmniej ze trzy raz i wtedy zobaczycie że dukan mówi jakie mogą wystąpić dolegliwości jeśli nie przestrzega się tego co jest tam napisane czyli picia dużych ilości wody, jedzenia otrębów i białka jak również dozwolonych warzyw, najpierw przeczytajcie książkę a potem się wypowiadajcie na temat tej diety, bo sam autor ostrzega że jeśli się nie stosuje 100% do tego co on tam pisze to lepiej w ogóle nie zaczynać się odchudzać na diecie dukana, a przede wszystkim napisane tam jest jak byk aby skonsultować się ze swoim lekarzem jeśli macie jakieś problemy zdrowotne przed rozpoczęciem diety, a z tego co zauważyłam to dużo osób zaczyna dietę sugerując się i opierając tylko na forach nie mając nawet książki w ręku, bo niby skąd by był te beznadziejne pytania co można jeść a co nie i właśnie wtedy pojawiają się problemy, ja obecnie jestem na tej diecie 1/1 i czuję się super chudnę w swoim rytmie jakieś 3-4 kg na miesiąc i nie uważam że byłby to jakiś szokujący wynik, a przede wszystkim dużo się ruszam, co zaleca autor diety, a co do wypadania włosów i połamanych paznokci to ten problem występuje nie tylko u kobiet będących na diecie dukana więc nie stwarzajcie dodatkowych problemów bo to nie jest skutek uboczny diety, po prostu trzeba jeść jakieś witaminy typu belissa lub skrzypowita. tak na zakończenie rada zanim zaczniecie przygodę z dukanem to kupcie sobie książkę "Dieta Dukana, nie potrafię schudnąć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmiczna_29
Bryssska popieram wszystko co napisałaś . Jak już pisalam skonsultowałam się z lekarzem zalecił mi co dwa tygodnie badania za ktorę placę oczywiście sama ale warto . Dzięki badaniom wiem czy coś się dzieje i na szczęście dzieje się tylko dobrze . W miesiąc spadło mi 12 kg ale proszę sie wielką ilością nie sugerować bo ja mam do zrzucenia ponad 50kg wiec te 12 to kropla w morzu potrzeba a jednak bardzo cieszy :-) Trzymam się bardzo ściśle wskazań Dukana , dalejj czuje się rewelacyjnie :-) Jestem nadciśnieniowcem jak zaczynałam dukana odstawilam leki oczywiście bez zgody lekarki ale czuje się super ciśnienie mierzę 3 razy dziennie i mam je jak noworodek . Jem witaminy i minerały . Piję 6 - 8 szklanek czerwonej herbaty 2 szklanki kawy i szklankę mleka oraz około 2 szklanek wody czyli dziennie okolo 2,5 - 3 litrow płynow czyli 2 razy więcej niż minimum . Ruszam się chodząc na zakupy oraz codziennie dla zabawy tańczę z moimi dziećmi na macie do tanca tak około 10-15 minut :-) By nie mieć luźnej skóry smaruje się odpowiednimi kremami oraz robię sobie rano i wieczorem masaż masażerem :-) Jestem w fazie 5/5 , przyzwyczaiłam sie już że do potraw nie używam wcale soli zastąpiłam ją ziołami . Ilość dań ktore mogę robić z tego co wolno jest ogromna , nie odchudzając się nie miałam tak ruznorodnego jedzenia jak teraz :-) Teraz niestety skręciłam stopę w 2 miejscach i nie wpieram sobie że to wina Dukana bo kości oslabione to moja wina bo jestem nieuważna !!! Z tego co tu czytam to niektoży z was szybko się poddali a teraz piszą że to wina diety to ja Wam powiem to nie wina diety to wina waszej słabej woli a słabą wolę trzeba wytłumaczyć i winę zgonić na coś innego . NIEŁADNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huihhhhhui
uppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dukanka
Ja również jestem po diecie schudłam na niej 6 kg bo tyle potrzebowalłam a schudłabym jeszcze więcej ale powiedziałam STOP kiedy zauważyłam że już prawie nie mam biustu :( to jedyny mankament odchudzania. Co do efektów ubocznych to rzadnych wręcz przeciwnie. Od 4 lat chorowalam na niedokrwistosc i akurat mialam wizyte we wrzesniu u hematologa kiedy konczylam II faze lekarz powiedzial mi ze mam ksiązkowe wyniki i wszystko cudownie:) niesamowicie ciesze sie ze sprobowalam tej diety poniewaz nabralam OGROMNEGO dystansu do jedzenia i dala mi poczucie samokontroli. poza tym totalnie zmienily mi sie smaki- bardzo polubilam ryby,serki wiejskie i otreby, czego wczesniej nie tykalam. Do slodkiego mnie nie ciagnie wogole raz na jakis czas i moge smialo powiedziec ze juz nie czerpie takiej przyjemnosci z jedzenia, ale bardzo mnie to cieszy bo nie rzucam sie na ciastka jak wyglodzony dzik :) a bedac na III fazie zauwazylam ze po kazdej uczcie za drugi dzien wyskakiwaly mi na twarzy okropne niespodzianki, wiec staralam sie nie jesc normalnie chocby dlatego:) Na diecie jadlam glownie kurczaka, tunczyka, pilam duzo wody i zielonej hebraty. I taka rada dla odchudzjacy sie: cola zero, slodzik i mleko odtluszczone w proszku to zguba- lepiej nie zaczynac bo ciezko "odstawic" :) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galerianka raszpunka
dieta ta prowadzi do zaburzenia czynności układu nerwowego w tym też zaburzenia czynności serca mięśniowego ,osteoporozy ,tworzenie sie kamieni w układzie moczowych może dochodzić do obrzęku ,dna moczanowa czyli ostre stany zapalne stawów zwiększa ilość złego cholesterolu w żyłach uszkodzenie nerek trzustki wątroby przyspiesza starzenie sie organizmu alergie czesty mocz terz jest objawem http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=24521

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogi24
Rowniez mialam przygode z dieta schudlam 6 kg przytylam po odstawieniu 8! odstawilam bo zaczela sie mnie objawiac jakas alergia pokarmowa czerwone suche swedzace i piekace plamyglownie pod oczami . walcze z tym do dzis. juz 4 miesiace znikaja i pojawiaja sie. gubienie kiogramow jest zludne organizm wydala bowiiem wode i odzywia sie wlasnymi miesniami a tluszcze pozostaja dlatego czasem mimo ze odchodzona kobieta jest szczupla to wszystko wisi i skor wyglada fatalnie a efekt jojo bedzie... jak nie za 3 miesiace to za 3 lata. radzilam sie lekarza ktory powiedzial ze ta dieta mono to zabojstwo dla organizmu i predzej czy pozniej odbij sie na zdrowiu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmiczna_29
Bogna a skąd wiesz że te plamy od diety , zbadałaś sie zanim zaczełaś ją stosować , zbadałaś sie po skończeniu, wątpie . To nie jest efekt jo jo to są skutki obżarstwa . Myslicie że waga bierze sie z nieba , nie waga bierze się z obżarstwa . Kiedy stosuje się dietę i przestaje się stosować a zaczyna jeść z powrotem jak przed dietą to nie ma co liczyć na cud wiadomo że sie przytyje !!! TĄ DIETĘ POWINNI STOSOWAC TYLKO LUDZIE ZDROWI A SKĄD WIECIE ŻE JESTEŚCIE ZDROWI JAK SIĘ NIE BADACIE . Ja schudłam 16 kilogramów nic mi nie wisi , bo używam kremy nawilżające a do tego dużo ćwiczę . Stosuje dietę prawie 2 miesiące , wygląd skory mi się poprawił , włosy zrobiły się jedwabiste i czuje się rewelacyjnie i fizycznie i psychicznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drogie kkolezani
Proszę uprzejmie zastanowić się, ile antybiotyków i hormonów spożywają osoby będące na diecie dukana, a więc zjadające olbrzymie ilości mięsa i wędlin pochodzące z masowej hodowli i przetwórstwa oraz jaki może to mieć wpływ dla zdrowia w dłuższej perspektywie, bo w krótszej to oczywiście antybiotyk zadziała antyzapalnie i człowiek na jakiś czas poczuje się lepiej. Pomijam dyskusyjne kwestie, a więc np. wpływ stresu zarzynanego zwierzęcia na tworzenie substancji toksycznych w mięsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Należy zastanowić się, czy przez 10 dni najbardziej restrykcyjnej i najdłuższej wersji I fazy diety Dukana może cokolwiek w organizmie poprzestawiać się na tyle, żeby człowiek stał się chory? Może tylko niektóre choroby są przeciwwskazaniem do diety, ale to wszystko jest w książce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam diete warzywana
czy badaliscie kosci bo ta dieta powoduje osteoporoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezdukanka
Witam,i ja sie dopisze.......jestem na D.4tygodnie,schudlam 6 kilo,oczywiscie dluuuuugo wczesniej(4 miesiace)przygotowywalam sie do niej,czyt.ksiazki opinie,konsultowalam sie z moim lekarzem i zrobilam badania,po 2 tyg.stosowania powtorzylam badania-nic sie nie zmienilo,teraz tez robilam i nic.Dziewczyny,wszystko zaley od organizmu i madrego stosowania diety!!!!!!!!!I co najwazniejsze dddduuduuuuuuuuuuzoooooooooooowody!!!!!!!Powiem Wam ze duzo tez zalezy od organizmu bo kazdy jest inny,fakt,mam zaparcia ale mam je od 15 lat:(,za to dobre sie czuje,znajomi nawet twierdza ze tryskam energia:)do tej pory chodzilam ospala i rozdrazniona wiecznie;)skora tez sie zmienia,no na brzuchu wisi troche ale cwicze i wklepuje kremy,ale piersi....wlasnie...przy kazdym odchudzaniu pierwsze chudly i wisialy;)teraz wydaja mi sie pelniejsze i bardziej jedrne...zapytalam lekarza bo myslalam ze ciaza;)a on ze organizm i skora jest bardzo dobrze nawadniania wiec piersi ZYJA:D Pozdrawiam wszystkie forumowiczkiD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×