Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość French Petit

Dieta Dukana - ryzyko jakie niese ze sobą i skutki uboczne.

Polecane posty

ja nie stosowałam diety Dukana, mam wiele znajomych stosujących te dietę jedni z powodzeniem chwalą dietę a inni odradzają te dietę u nich wystąpiły skutki uboczne, ja sama schudłam na innej diecie w 5 miesięcy 20 kg, połączyłam dietą niełączeniową z 1000 kcal i dużo sportu, sama sobie ustaliłam jadłospis i trzymałam sie jego w nim było wszystko nawet słodycze(ograniczone), teraz sie cieszę nową waga przyzwyczaiłam się do nowego trybu życia, czasem tyje czasem mi spada, ale wszystko w granicach, dużo czytałam o dietach i ta Dukana, może nie wydaje mi się najgorszą ale wydaje mi się że jest ona dla osób z dużo nadwagą, otyłością, a nie dla tych co chcą schudnąć kilka kilogramów w ich przypadku wystarczy więcej sportu i mniej używek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenaa
Ja nie wiem dlaczego niektórzy z Was tak się bulwersują skutkami ubocznymi diety... Każda ma jakieś... Dlatego obowiązkowo należy przyjmować witaminy i minerały, ćwiczyć, chociażby troszkę ( szybsze wydalanie szkodliwych substancji detoksu) i przede wszystkim obserwować organizm!! Poza tym poza kilkoma dniami I fazy, obowiązkowo warzywa i to różne. Stosuję diete Dukana co jakiś czas ( niestety uwielbiam słodycze, więc czasami muszę się trochę poumartwiać dla odmiany) i poza zaparciami, nigdy nic złego się ze mną nie działo, wyniki badań bez zmian przed i po:) Polecam umiar i rozsądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na dukanie jestem od czerwca ub. roku;jak widać w stopce schudłam 27kg:)Skutki uboczne.....no nie wiem....Jeśli sie prawidłowo prowadzi dietę,tzn. stosuje do WSZYSTKICH ZALECEŃ a nie tylko wybiórczo (bo tego mi się nie chce,a tego nie lubię,a to sobie odpuszczę),jeśli się wie,że białko to nie tylko nabiał,jeśli się uzupełnia dietę jakimś suplementem i przy założeniu schudnięcia kilkunastu/kilkudziesięciu kilogramów stosuje kremy ujędrniające,to nie powinno być skutków ubocznych:)I na początek,należało przed diętą sprawdzić czy jest się zrdowym:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrdowym=zdrowym I jeszcze jedno;rozpoczynać dietę PO PRZECZYTANIU KSIĄŻKI, a nie po dorwaniu jekichś wątpliwych wiadomości w necie,lub od znajomej :PWykazać się dojrzałością proszę 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko BDG
hm...kobiety pod ogromnym wrażeniem stosowaniu diety,niesamowite??czyli powiedzcie mi kochane będziecie jadły tak do końca życia??która jest przynajmniej rok na tej diecie?? piszą niektóre kobiety,jak wygląda Wasza cera,ciało??zatłuszczone??co z tego,że kilogramy znikają??samopoczucie lepsze??gówno prawda!!to jest dieta dla leniwych kobiet,które nie doświadczyły wysiłku!!zdrowie najważniejsze,ale wpadać w samozachwyt lecącymi kilogramami jest większy niż obiektywne pisanie na temat tej diety!!chciałbym Was zobaczyć jak odłożycie ta dietę jak kilogramy i oponka letnia będzie wystawała spod koszulki!!Dieta bez aktywności sportowej,czyli zero biegania,jazdy na rolkach,siłowni,pływania,może nawet podczas seksu.. Jedyne co daję i pobudza chęć do życia to wysiłek,a po Nim prysznic!!ale niestety do tego potrzebne są też węglowodany,bo to jest paliwo do codziennego życia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagusia252
Marko ma rację. Śmiać mi się chce, kiedy to czytam, bo to jest szczera prawda. Ja byłam na diecie 3 miesiące i schudłam 5 kg. Owszem poczułam się lepiej, ale do czasu, kiedy zaczęły mi wypadać włosy, rozdwajać paznokcie i boleć głowa, nie wspomnę o dolegliwościach menstruacyjnych :). Teraz staram się powoli wracać do normalnego żywienia i z przerażeniem patrzę na wagę. Kiedy jest 0,5 kg więcej to już mam wyrzuty sumienia i staram się jeść po dukanowsku. Kiedyś udało mi się dużo schudnąć, odrzucając słodycze i kolację i co dziennie ćwicząc. Robiłam po 1000 brzuszków dziennie, już nawet zaczęła mi się robić krata ;). Motywem był mój ślub. Ale później znowu się zaniedbałam i teraz po porodzie walczę z nadwagą - normalnie jakaś maskara. Nie mogę zjeść tego co lubię, bo zaraz jak to pisze Marko rośnie mi opona. Ćwiczyć nie mam za bardzo kiedy (a nawet mi się nie chce), bo cały czas pochłania mi opieka nad dzieckiem. Tak więc ogólnie to uważam, że wszystkie diety bez wysiłku fizycznego są do dupy. Wystarczy się trochę zapomnieć a efekt jo-jo murowany!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guzik wiecie o tej diecie i piszecie te swoje mądrości.Przeważnie baby,które byly niby na diecie i nie schudly...ha ha ha...Tu potrzebna jest dyscyplina a nie podjadanie zakazanych produktow i jedzenie tylko nabiału bo gotować się nie chce!5kg w trzy miesiące ,no proszę cię,grzeszyłaś jak wlezie a potem ,że dieta jest fe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjk
Dieta Dunkana jest na cenzurowanym. Wielu dietetyków nie poleca tej diety, jako sposobu odchudzania. Nie ma się bowiem co dziwić, ponieważ diety wysokobiałkowe wcale nie należą do najzdrowszych. Ekspresowa utrata masy ciała może niekorzystnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Pierwszą ofiarą diety Dunkana są nerki. Ale to nie jedyny organ, który może ucierpieć. O innych „negatywach tej diety przeczytacie na stronie http://tabletkinaodchudzanie.net.pl/2010/10/26/odchudzanie-z-dunkanem-poznaj-prawde/ Pamiętajmy, by w trakcie odchudzania pamiętać o tym, że nasz organizm potrzebuje odpowiednich dawek witamin i składników mineralnych. Co prawda - odżywianie z Dunkanem zapewnia pewne ilości minerałów i witamin, ale jest to stanowczo za mało. Ostatecznym rozwiązaniem mogą być suplementy diety, ale nie jest to idealne wyjście. Nic bowiem nie zastąpi witamin i składników mineralnych dostarczanych przez produkty naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem od 4 lutego br na diecie dr dukana. Schudlam ok 9 kd do dnia dzisiejszego ;) Co do skutkow ubocznych to tak : - obciazenie nerek- pije dzienie ponad 2l wody i nie mam zadnych problemow z nerkami/ krwia. Miałam ostatnio robione badania dokladne i wszystkie wyniki sa w normie. - wlosy, paznokcie, skora- nie zauwazylam zadnych zmian - zaparcia- wystepowaly u mnie kiedyc bo jadlam za duzo kakao i za malo otreb i blonnika. Teraz juz jest OK :) -moja twarz wyglada o wile lepiej niz przed dieta - nic innego mi nie dokucza i mam nadzieje ze tak pozostanie ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby zapobiedz problemom z włosami , paznokciami itp. polecam wypróbowany "Vita-miner Dieta"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagusia252
DO ASICY!!! Na diecie byłam w sumie 3 miesiące, łącznie z etapem III. Schudłam 5 kg, więc przez 50 dni utrwalałam wagę. W tym etapie nie schudłam ani grama. Zapewne schudłabym więcej, gdyby mój okres nie trwał 2 tygodnie. Byłam u ginekologa i lekarz powiedział mi, że dieta Dukana powoduje zaburzenia miesiączkowe. Proszę więc nie piszcie o tej diecie tylko w samych superlatywach. Każdy organizm oddziaływuje inaczej i droga ASICO zapewniam Cię, że nic nie podjadałam podczas diety. Te swoje złośliwe uwagi schowaj do kieszeni, bo nie o to tutaj chodzi na tym forum!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego mam pisać żle,skoro nic złego sie nie dzieje? Kto zaczyna Dukana żeby stracić 5kg?Wystarczy dieta MŻ i ćwiczenia,to nie jest dieta dla chudzin,jak czytałaś ksiązkę to powinnaś wiedzieć.Zrobiłaś 3 fazy a gdzie 4?Dlatego nie dziw się,że waga powróci. To co dla ciebie jest złe nie znaczy,że dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko BDG
Z tego co widzę,to największy spadek zanotowały kobiety z bardzo dużą nadwagą,szczerze nie chciałbym żadnej z Was oglądać po tej diecie,skoro raz wazyłyście 90 kg,to poczekajcie ,a waga wróci na pewno,jestem zwolennikiem, że bez pracy nie ma efektów. Może to będzie absurdalne,ale tak jak czytam wypowiedzi to z ogromną przyjemnościa można Was porównać do chudego chłopaczka,który chciał mieć duże mięśnie,nic mu nie pomagało,aż w końcu przeczytał w internecie na temat sterydów:)niemożliwe jakie można mieć efekty,szok!z tygodnia na tydzień był coraz większy,sylwetka zmieniona o 180 stopni=rewelacja!!Z Wami jest tak samo=zrobię wszystko,aby zgubić kilka kilogramów, a najlepiej 20!!I dziwicie się jak widzicie jakiegoś mieśniaka, w głowie sobie mówicie ale to obleśne,a on ma w głowie swój cel.!!!Tylko wiecie co jak ktoś ma pojęcie o dopingu,w końcu cały sportowy świat je zażywa, to o wiele mniejsze są konsekwencje niż przy Waszej super diecie proteinowej.Ponawiam pytanie,która wytrzymała chociaż rok na tej diecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale........
spadaj na siłownie dowartościować się,ciebie też nie chcemy oglądać więc idż leczyć swoje kompleksy gdzie indziej a nie na dietach,maczo...na babskim forum...ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tej diecie jest się do końca życia:) A prównanie do chudzielca łykajacego sterydy jest bez sensu,bo diętę tę wymyslił lekarz,doświadczony w leczeniu otyłości;nawet wiedząc że zrobił to dla pieniędzy,należy pamietać o tym,że ma wykształcenie medyczne i praktykę w tym zakresie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markoBDG
Teraz to dałaś radę!! Sterydy wymyślili Bolek i Lolek bo Tola nie dawała im dupy??kto stosował ją tyle lat,że jest się na niej do końca życia??no w mordę co za próżność!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markoBDG wiesz w ogóle na czym Dukan polega? Bo mam duże wątpliwości. Na Dukanie jest się do końca życia, bo na IV fazie robisz jeden dzień proteinowy w tygodniu. Takie są założenia diety, że trwa po wieki wieków amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widać matole jaką wiedzę masz na temat tej diety!!!!Spadaj na siłownię i tam się wymądrzaj harcerzyku,chyba ,że już po mordzie dostałeś. A egzamin w gimnazjum napisałeś już dzisiaj matole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz ......dziewczyny🌼Cie podsumowały,wiec ja -staruszka już się nie muszę wysilać:)tym bardziej,że za leniwa na to jestem:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markoBDG
Widać jakie jesteście zafascynowane dietą!!Ja nie wychwalam się na temat tej diety tylko co za wielkie przyjemności(wady) ona daje;]wyzywać to możecie do lustra,kultury Was też pan proteinka nauczył??Do końca życia??to koleżanko nie chcę Cie widzieć jak Twój organizm zasmakuje schabowego na smalcu z ziemniakami co będzie się działo;)Współczuję WAM!!naprawdę, a tymczasem spadam na pizzę;)pamiętacie jak ona smakuje??buahahahahahahahah...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markoBDG
Cytuję??ewelina386 Ja byłam na dukanie ( proszki ) dwa miesiące potem stopniowo przechodziłam na jedzenie wg. przepisów z diety Dukana. Schudłam prawie 15kg w 4 miesiące. Potem stopniowo wprowadzałam lekkie ale normalne jedzienie już nie tylko te wg przepisów Dukana. Odrzuciłam całkowicie słodycze, chleb, ziemniak, mięsko tylko gotowane dużo warzyw i owoców i co? Efekt taki że powoli waga wracała do swojego stanu sprzed diety. mimo cwiczen i przestrzegania założen nie udało mi sie utrzymać wagi. Na dodatek pogorszył się wygląd skóry, włosy się osłabiły, paznokcie szybko się łamały, pogorszyły sie wyniki krwi, do tej pory mam problem z regularnym miesiączkowaniem. Naprawdę nie polecam tej diety, nie dość że jest bardzo droga (proszki) to na dodatek niesie ze sobą wiele negatywnych skutków. NIE POLECAM!!! Do końca życia??próżne jesteście!!I właśnie o to mi chodzi,że nie będziecie w stanie wytrzymać nawet rok na tej diecie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markoBDG
Niech moc JOJO będzie z Wami!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagusia252
Jeszcze raz do ASIENICY!!! Jestem właśnie na etapie IV. Gdybyś uważnie przeczytała co napisałam, to zauważyłabyś, że 5 kg zrzuciłam w 1,5 miesiąca a kolejne 1,5 trwał etap III. Założenie było na ok. 10 kg, ale mój organizm źle tolerował dietę i dlatego przeszłam na etap III a teraz jestem na etapie IV. Dukan pisze, że w etapie IV jemy wszystko, zachowując zdrowe nawyki żywieniowe. Więc jadam pieczywo pełnoziarniste, nie jem ziemniaków ani smażonego mięsa itd. Jednak kiedy przychodzi dzień uczty to zaraz na drugi dzień ważę prawie 1 kg więcej. To jest jakaś paranoja. A przecież wystarczy jeden dzień protalu w tygodniu i co dzień 3 łyżki otrębów i jest gitara. BZDURA! Mogę się założyć, że gdybym zaczęła jeść pieczone ziemniaczki i makarony (jak to pisze Dukan - dozwolone) to dupa znowu by mi urosła. Wydaje mi się, że jeżeli nie dołączę do tego ćwiczeń, to nigdy nie będę mogła sobie pozwolić zjeść to co lubię. A kolega, z którym tak zażarcie dyskutujesz po części ma rację. Najbardziej zadowolone są kobiety o większej wadze, bo im najłatwiej zrzucić zbędne kilogramy, oczywiście do pewnej granicy. Ja zaczęłam się odchudzać przy wadze 74 kg i zdziwiona byłam, ze przez pierwszy tydzień schudłam tylko 1 kg, gdzie w książce Dukana pisze, że jest to zazwyczaj ok 3 kg. Więc proszę nie krytykuj mnie za mój organizm. Na twój dieta reaguje rewelacyjnie a na mój nie za bardzo. Nie ma złotego środka dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolego a o jakich proszkach w tamtym poście była mowa? Bo Dukan to NIE są proszki. A o pseudoDukanach nie rozmawiamy. I co Ci do tego, jaką diete stosujemy? To MY, schudniemy, MY bedziemy mieć ewentualne problemy ze zdrowiem i jojo a nie Ty. Więc czemu żal Ci dupę ściska?Tobie jakaś dieta nie wyszła? Pilnuj siebie i zajadaj się tą swoją pizzą. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmiczna-29
Marko ja jestem na diecie od 4 miesiecy schudłam 30kg dzięki diecie ale też dzięki temu że ćwicze , nie mam zwisów skory bo codziennie uzywam kremów i masażera . Wiem dlaczego wazylam tyle co ważyłam i już tego bledu nie popełnię . Badania wykonyje co 2 tygodnie i są rewelacyjne . Ja nie namawiam do stosowania tej diety nikogo a jak już ktoś zaczyna ja stosowac to go uprzedzam o skutkach ubocznych . Moim zdaniem mamy się z czego cieszyć i nikt złosliwy i krytyczny nie zmąci tej radości . Normalni ludzie którzy stosują ta dietę więdzą że to jest sposób na życie do konca życia a nie tylko po to by się pozbyć 2-3kg . Dieta ta została wymyślona nie dla osób z nadwagą 5-10kg a dla osób z otylością ! Otyłym można być z wielu powodów nie tylko obrzarstwa mozna miec też genetyczne obciążenie , brac sterydy albo być cukrzykiem . Ważne że taki otyły osobnik chce pracować nad soba i robi to !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pizzę jadłam w niedzielę:) To,że po uczcie waga pokazuje zwyżkę,to naturalne:)Nawet nie przyszłoby mi do głowy,że ktoś tego nie wie....No taka jestem próżna....:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bryssska
śmieszą mnie tu niektóre wypowiedzi przeciwniczek dukana, ponieważ nie przypominam sobie aby ktoś zabronił ćwiczyć w tej diecie, każdy kto dokładnie czytał książkę dr. Dukana, ten wie że on nawet nakazuje dużo ruchu, poprzez szybkie spacery i królewskie ćwiczenie(zainteresowani zajrzeć w książkę), a nawet ćwiczenia, ja jestem na dukanie i codziennie ćwiczę godzinę callanetics, więc nie wiem w czym problem, a po za tym przeważnie każdy choć raz w życiu stosował jakąś dietę więc wie jak jest ciężko się głodzić, a Dukan jest inny bo ja na nim nie czuję się głodna, i podstawą jest picie dużo płynów, a nawet powiem bardzo dużo płynów, ostatnio się doczytałam im więcej się pije tym szybciej się chudnie bo organizm oczyszcza nasz organizm , a co do dietetyków to wcale się nie dziwię że nie polecają tej diety, no bo tracą przez dietę Dukana klientów i pracę, bo jak wszyscy stosują Dukana to nie chodzą do dietetyków bo niby po co .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brysssska,dobrze piszesz:)Uściślając,Dukan zaleca godzinę marszu dziennie.Znam dziewczyny,które biegają na silownię,na basen,na jakieś "szalone tańce",nie mowiac o tych-które ćwiczą w domu:)jesli ktoś lubi-to to robi;a jeśli nie -to nie;jak to w życiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×