Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość French Petit

Dieta Dukana - ryzyko jakie niese ze sobą i skutki uboczne.

Polecane posty

Gość Jano
Witam,jestem na diecie Dukana 21 dni.W tym czasie schudlem 10,5 kg.zrobilem sobie wyniki,jak na razie mocz i krew swietnie.Mam kolezanki ktore juz sa ponad 2 lata na tej diecie,jedza wszystko,tylko jeden dzien czysto proteinowy w tygodniu,czytalem ze czlowiek sie starzeje,ja widze u kolezanek zupelnie cos innego,odmlodnialy ,wyladnialy a zeby bylo ciekawiej jedna z nich ,zanim zaczela diete,przeszla zawal i ma cukrzyce,o dziwo lekarka sama jest zaskoczona,ze tak dobrze przeszla diete.Ja powiem tak probowalem wszystkiego,jedyne co co mi pomagalo to drenowac moja kieszen.Mam rade dla watpiacych,sprobuj ,a jak CI sie nie spodoba,zawsze mozesz przerwac.I do pan co tak odradzaja,podejrzewam ze wolicie byc grubasami,palaszowac slodkie i wtej Waszej bezsilnosci,ze macie slaba wole straszycie innych,to takie polskie,zycze udanego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfkljsdfkljsdf
Bo tego, ze mozna dobrze wygladac na zdrowej, zbilansowanej diecie, to nie wziales pod uwage? :) Oczywiscie jak ktos zwraca uwage na negatywne skutki, to musi byc zazdrosnym grubasem... A co powiesz tym, co maja po tej diecie problemy ze zdrowiem? Ze zmyslaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doJano
Żeby nie było wątpliwości - nie jestem grubasem :O - 170 cm i 49 kg wagi Bardzo fajnie, że tobie i twoim znajomym służy zakwaszenie organizmu, niedobór witamin z grup A, D, E, K i odcięcie węglowodanów, które są paliwem dla mózgu. Super, że się w tym znajdujecie. Skoro od lat - tym bardziej superańsko. Widać jesteście inni niż reszta społeczeństwa. Statystyczny organizm potrzebuje i witamin, i węglowodanów i bardzo źle reaguje na zakwaszenie. Skoro wy reagujecie dobrze - może macie inne organizmy. Ja pracuję w szpitalu i widzę pacjentów po durnych dietach. Po dukanie też. A jeśli chodzi o słabą wolę - dukan i inne diety wykluczające grupy pokarmów są właśnie dla ludzi o słabej woli. Dla tych, którzy nie potrafią się racjonalnie odżywiać i muszą zupełnie wyeliminować rzeczy kaloryczne (bo to łatwiejsze niż ograniczenie), nie potrafią nie zeżreć ciasta (bo w dukanie można sobie zrobić na białku i słodziku), nie potrafią nie wypić coli (bo w dukanie można light), nie muszą ruszyć dupy... Nie obrażaj zatem przeciwników tej diety bo jest wśród nich mnóstwo ludzi, którzy potrafią myśleć (być może ma to coś wspólnego z węglowodanami, którymi odżywiają swoje mózgi w przeciwieństwie do ludzi na dietach bezwęglowodanowych) oraz schorowanych byłych entuzjastów dukana, którzy nagle stracili całą sympatię do tego wynalazku. I jeszcze kilka słów na temat samej diety. To żadna nowość. Jest znana od trzydziestu lat, a pan Dukan tylko ją opisał w kolorowych książeczkach, wzbogacił o przepisy, ładnie rozreklamował i wypuścił z produktami "dukanowymi". Czemu wcześniej nie była popularna? Bo znając zagrożenia, jakie niesie ze sobą dieta białkowa - przepisywano ją tylko i wyłącznie ludziom bardzo otyłym, u których ryzyko wystąpienia skutków ubocznych było mniejsze niż zagrożenia wynikające z otyłości. Nie wiem ile zrozumiesz z tego tekstu. Ale mam nadzieję, że chociaż tyle, że jak coś ci strzeli w organizmie, nie będziesz się czuł osamotniony, wiedząc że w placówkach medycznych jest już wielu twoich kolegów i koleżanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active_women
Zanim przystąpiłam do diety dukana poczytałam o niej trochę. Opinie są różne, a ja desperacko potrzebowałam schudnąć więc na dukanie byłam 4 miesiące i schudłam tyle ile chciałam (12kg), tylko pojawił się jeden problem którego nie przewidziałam. Po diecie nie bardzo wiedziałam co mam dalej ze sobą zrobić, no i im bardziej odpuszczałam tym bardziej puchłam znowu. Oczywiście to akurat moja wina bo w końcu po 4 miesiącach pozwalałam sobie na małe grzeszki. Które jak wiadomo były małymi kroczkami do powrotu starej wagi. O dukanie fajnie napisane jest tutaj i powiem szczerze, że załuje że wcześniej nie przeczytałam.... http://www.mojecialo.net/2011/05/proteinowa-dieta-dr-dukana/ Tylko teraz już wiem o co chodziło a wcześniej niestety się łudziła. Tak czy inaczej, wracam do diet dukanową sobie odpuszczę, kolej na coś nowego, mam nadzieje, że będzie zawierała więcje moich dań ( jabłka, owoce, ryż, ryby itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djkladjfsk
Ja od siebie jeszcze dodam, chcialbym zobaczyc jak bedzie wygladal pan Jano, chudnac po 10kg na miesiac ;) Sylwetka za pewne nie do pozazdroszczenia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata i mama buju buju
No coś ty - jego koleżanki młodnieją to i on pewnie będzie wyglądał jak nastolatek ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jano
Mam pytanie do DUKANKA. Jakie pijesz soki,moze masz jakies sprawdzone,podziel sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jano
Nie wiedzialem ze bedzie taki odglos,bardzo podoba mi sie wypowiedz p. o nicku Dukanka,podpisuje sie pod tym 2 rekoma.A co do chorych szczerych ludzi,nikogo nie chcialem urazic,ale duzo czytalem wypowiedzi osob ,gdzie moge sie zalozyc ze w zyciu tej diety nie probowaly,ale wypisuja glupoty.No coz , nawet tu sa maciciele.nie bede sie rozpisywac ,p. DUKANKA,polecam.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sie zastanawiam
a mnie zastanawia co by sie stalo gdyby ktos nie stosowal fazy I i II tylko zaczal odzywiac sie wg wskazan fazy III bo dla mnie tylko ta faza brzmi ciekawie, o jakies drastyczne odchudzanie mi nie chodzi ale podobaja mi sie przepisy z tej fazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Bani
go..no pravvda z zezrciem ciasta i piciem coli, i osobami, ktore nie sa tvvarde. Ja przytylam ciazy i nie moglam zgubic, salatki, zdrovve odzyvvianie sie, silovvnia, zrobilam navvet badania na tarczyce, bo nie moglam zrozumiec, i nie obzeralam sie niczym. Poszlam na Dukana i zapraszam na silonie vvszystkich, ktorzy tak nas tutaj neguja, zeby pocvviczyli ze mna, ciekavve, kto sie vvyczolga, napevvno nie ja!! schudlam 10 kg ciagu 1.5 miesiaca i jestem qrvvsko z siebie dumna,i dodam, ze nie pilam coli i nie zarlam ciasta, mam ladny brzuch, po 2 ciazach, kolezanki moga mi pozazdroscic. Jesli nie jestes osoba z nadvvaga lub troche tylko kraglejsza, jak ja, to sie nie czepiaj, bo nie vviesz co to znaczy nie moc zrzucic vvagi. Zanim zaszlam vv ciaze przy vvzrocie 176 vvazylam 60 kg, zavvsze, potem vvskoczylam na 75kg i nie moglam zgubic, i fakt, ze pravvie vvrocilam do svvojej davvnej povvoduje, ze czuje sie duzo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djkladjfsk
No to jak sie podpisujesz tak obiema rekami Jano, tzn ze uwazasz, ze wszyscy co maja problemy, to tylko dlatego, ze sie nie potrafili do diety zastosowac... G....no prawda, bo mozna sie stosowac i w 100% a stan zdrowia moze sie pogorszyc. A co do dni warzywnych, to warzywa sie je codziennie, a nie co drugi dzien. Ale wedlug was rozsadne jest co drugi dzien sie truc i odtruwac... Rewelacyjna metoda... To tak jak jednego dnia pic alkohol, a drugiego lykac witaminy i pic wode, zeby zminimalizowac skutki. I wedlug Ciebie bilans zdrowotny wychodzi wtedy na zero? :) Tak sa tu osoby co nie probowaly tej diety, bo potrafia zadbac o zdrowie i odzywiac sie zdrowo regularnie, bo maja dosc silnej woli i rozumu, zeby to zrobic i nie potrzebuja zadnych list, co im wolno, a czego nie i kiedy... Ale moze tego nie pojmujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djkladjfsk
Ania Bani zapraszasz na silownie? To napisz w skrocie jak wyglada Twoj trening :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djkladjfsk
A co do odchudzania, to wy nie pojmujecie jednej rzeczy... Akurat schudnac to zaden problem. Moge schudnac i 10 albo 15 kg w miesiac, tylko nie chce, bo to nie jest zdrowe. Jak sie odchudzam, to tak planuje, zeby zrzucac powoli. No ale nie kazdy potrafi taki rezim utrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem wam jak bezpiecznie
sie odchudzać ... Ja zwaliłam 36 kg i nie wróciłam do tej góry słoniny:O trwało gto rok . A cały pic polega na tym aby jeść baaaaardzo powoli !!!!! Jadłam wszystko ale w malutkich ilościach -6-7 posiłków dziennie Ale kęs przeżuwałam 26 razy aż nie rozpuścił mi sie w ustach w taką papkę.Sztuka polega na tym ,że powoli jesz to mniej jesz .Po 10 min do mózgu dociera sygnał ,że jesteś najedzony . Nie wierzycie zróbcie próbe : jutro na śniadanie np zamiast 3 bułek zróbcie 1 i żujcie powoli jak tylko sie da .Zakład ze ledwo zjecie !:) warto warto i jeszcze raz warto . Zaletą tego jest ,że jesz wszystko ale ostatni posiłek o max 19 godz 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brawo dla ania bani
Dwójka dzieci na karku i jedna z głupszych diet. To dopiero debilizm - urodzić a później zrujnować sobie zdrowie. Chcesz te dzieci koniecznie skazać na schorowaną matkę? Żal :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dukan to syf
dukan to syf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djkladjfsk
A jeszcze jedno Jano... tak zachwalasz post Dukanki, to zacytuje fragmenty: "W fazie proteinowej wolno jeść na przykład czosnek i pietruszkę - bomby witaminowe." "Na Dukanie jestem od dwóch miesięcy" "Na dniach proteinowych suplementuję sobie witaminy musujące. Nie piję alkoholu w trosce o wątrobę" Jak mowilem, wiekszosc zachwalajacych jest na diecie Dukana miesiac albo dwa i jest taaaak super... I odnosnie tych warzyw... Rozbawilo mnie te pisanie o witaminach. A dlaczego? To zadam Ci pytanie podstawowe wlasnie: Dlaczego nalezy jesc duzo warzyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Bani
luudzie ale dlaczego zrujnovvac zdroie?!! jednemu sluzy drugiemu nie, jeden ma takie predyspozycje, zeby schudnac, drugi nie, a jesli chodzi o silovvnie robibie od zajec grupoych, od pilates do body max, nie bede tlumaczyc na polski szystkiego, moj mazlonek jest bylym trenerem kulturystyki, vviec treningi mam opracovvane. Sluchajcie, jeden pije, drugi tyje i tyle, nie podnosmy vviecej temp na forum, bo za chvvile sie niemilo bedzie robilo, jesli ktos postanovvi pojsc na ta diete to pojdzie, czegokolvviek bysmy tu nie napisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djkladjfsk
Ania Bani zakwaszenie organizmu nie sluzy nikomu, az tak to sie nasze organizmy nie roznia... Tylko ze efekty takiej diety nie wychodza po miesiacu albo dwoch, ale moze wyjda po 5 latach albo 10... Co do treningu to prosze Cie... pilates albo zajecia grupowe to wedlug Ciebie wycisk na silowni? Odnioslas sie do mojego stwierdzenia, ze gdyby te panie tak pocwiczyly jak panowie to by sie wyczolgaly... piszac, ze ciekawe kto by sie wyczolgal... A cwiczysz tak? Przysiady z ciezka sztanga, martwe ciagi itd? Bo niektore kobiety tak cwicza, ale raczej nie sa na Dukanie ;) Co do podnoszenia temperatury na forum... Spojrz na temat tego topicu... jest o negatywnych skutkach diety Dukana. Wiec wchodzisz tu negowac takie stkutki i oczekujesz, ze przestaniemy o nich pisac, zeby Cie nie denerwowac? :) I jeszcze raz, bo juz wczesniej o tym bylo... te diety bialkowe pojawiaja sie i znikaja od chyba 30 lat, Dukan tego nie wymyslil... Ciekawe wiec, czemu moda na nie tak przemija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djkladjfsk
Jeszcze jedna zagadka dla zwoennikow Dukana... Zeby nie bylo, informacje zaczerpnalem ze strony promujacej diete: http://www.dietadukana.net.pl/przeciwskazania.php Wytlumaczcie mi ten paradoks prosze, bo nie potrafie swym mizernym rozumkiem pojac... Dlaczego wszystkie grupy osob, u ktorym potrzebna jest doskonala kondycja organizmu, nie powinny stosowac super zdrowej i doskonalej diety dr Dukana ?? PS. Do Jano -> jakos widze, ze cukrzykom tez diety nie radza stosowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djkladjfsk
No pewnie nie przekonasz, przeciez ja to walkuje od X czasu... a co tam dietetyk, tez pewnie klamie albo sie nie zna ;) Najpopularniejsze wytlumaczenie wsrod Dukanowcow... Ze po paru latach ryzyko raka? Choroby watroby, nerek? Przeciez to wymysly... Bo jak przez miesiac albo rok jest ok, to co ktos za glupoty opowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupiego nie przekonam
Teraz ulubionym wykrętem dukanowców jest, że "artykuł sponsorowany przez dietetyków, którzy się boją, że stracą pracę". A najgorsze jest to, że głupie baby odchudzają tak całe rodziny. Moja znajoma pojechała dukanem swoją jedenastoletnią córkę bo uznała, że mała mogłaby być szczuplejsza. Bezmyślność ludzka nie zna granic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djkladjfsk
No to juz jest tragedia :( Niszczyc dziecku zdrowie na samym poczatku... Ale co zrobic z takimi ludzmi? Nie znaja sie kompletnie na zywieniu i dzialaniu organizmu, ale slepo wierza w to, co im podadza w formie papki na jakiejs stronie, czy w ksiazce dr D. i nie trafiaja do nich argumenty... Madry czlowiek, to jak widzi gdzies informacje, ze cos jest szkodliwe, to sie nad tym zastanawia. I jesli jest chocby szansa, ze to faktycznie szkodzi, to nie da tego dziecku. No ale widac niektorzy sie nie przejmuja "detalami"... Pozniej mozna poczytac takich ekspertow, bredzacych cos o witaminach musujacych, bo nie maja pojecia, ze witaminy to tylko czesc problemu i ze wcale nie dlatego powinno sie jesc codziennie warzywa przy takiej podazy bialka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha przeciez wiadomo ze niem ozna zyc na kefirach i jogurtach, szkoda te idiotki ktore sie tu na pocz wypowiadaly nie przeczytaly ksiazki aha dopisze to nie jest tania diete, w niej trzeba jesc mieso!! a nie walic na serkach.. boze co za bezmozgowie totalne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie tylko mieso, owoce morza, najlepiej ryby!!! to jest zdrowa dieta tylko trzeba wiedziec jak do niej podejsc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djkladjfsk
Taaaa... baaaardzo zdrowa, dlatego tylu chorych po niej :) I dlatego nie moga jej stosowac kobiety w ciazy, aktywni sportowcy i dorastajace dzieci i mlodziez... :) Ideal zdrowej diety :) Hahah...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
w dzisiejszych czasach wszystko jest nafaszerowane chemią każdy produkt , powietrze , fale radiowe które nas przenikają a do tego radykalna dieta odbije się na zdrowiu po latach , ja kiedyś fanka odchudzania, wiem jak żle traktowałam mój organizm , obecna moja zasada to MŻ , jadam tak jak kiedyś moi dziadkowie i rodzice (normalne jedzenie ) i powiem że samopoczucie ok. waga powoli do tyłu lub czasem stanie w miejscu, wigor życia no i niewiem narazie co to lekarstwa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DuzaDziewczynaUK
nie bede sie wyklocac, moim skromnym zdaniem kobiety w ciazy dzieci i dorastajaca mlodziez nie powinny stosowac zadnej diety- kuracji odchudzajacej, no chyba ze jest do tego wyrazne wskazanie- otylosc i wtedy pod czujnym okiem lekarza/dietetyka, co to za argument :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DuzaDziewczynaUK
pani domu no tak popieram ale nie jak sie walczy z otyloscia, niestety... do tego z nawykiem jedzenia 'do oporu' ... dodam ze mierze 175 a waze ponad 90 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×