Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Gość tuethe
Kazdy zrobi jak chce ;) Mamy do tego prawo kobitki;) Nigdy nie odważyłabym się jakąkolwiek zranioną część ciała posmarować spirytusem! Na samą myśl przechodzą mnie dreszcze... No ale jak któras z Was napisała człowiek uczy się na błędach, tak było zawsze i tak już zostanie;) Mała wariuje mi w brzuchu, dzisiaj rano przez chwile miałam dziwny kształt brzucha- musiała się usadowowic po lewej stronie bo miałam po tej stronie piłke a po prawej płasko;) Dziewczyny a jak z farbowaniem włosów w ciaży? Mnie pokusiło coś pod koniec kwietnia na slub koscielny przefarbowac się na jasny blod a teraz wole nie farbować włosów. Ostatnio pofarbowałam w dniu jak dowiedzialam się,że jestem w ciaży bo już byłam umówiona z fryzjerką i mam takie odrosty,że nie moge na swoją głowe patrzec;P Mąż powiedzial,że jak chce to zafarbuje dopiero po porodzie, teraz mi nie da;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fryzjerka powiedziała mi że można farbować włoski w ciąży,tylko taką farba bez amoniaku bo to jej opary są szkodliwe.Ja tam farbuję :- ) .HISTORYNKO będzie dobrze.Słuchaj lekarzy i czekaj na Mężusia(lek na całe zło hihihi) Mi też samotność nie służy.Mój pracuje ile się da, nawet po 14godzin dziennie.Po pracy jedzie szykować nam mieszkanko nowe żeby zdążyć przed marcem.Kurczę nie widziałam Go już 4 dni.Dobrze że mam Synusia przy sobie,to może nie zwariuję.Zdrówka dla wszystkich Mamusiek i Brzuszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fonia29 tak jak juz pisalam ta wyprawke mi napisala kolezanka a nie ja wiec nie wiem po co jej tyle pieluch tetrowych ja tam kilka kupie ale nie wiem czy az 40.co do tej wyprawki to wlasnie ja sie bede posilkowac w kupowaniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karteczka315
Dzięki za listy zakupów, dla mnie to wszystko to nowość więc bardzo chętnie posłużę się waszymi listami żeby miec orientację co trzeba kupić. Sama z siebie tego wszystkiego w życiu niewymyśliła bym a wole być przygotowana niż poporodzie czy w trakcie stresowac się że brakuje mi jakiej podstawowej rzeczy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonka78 wiem, ale ja po prostu dopisałam swoje sugestie doświadczonej już mamy. Inne doświadczone też mogą coś zasugerować. Właśnie dla tych mam, które będą mamami pierwszy raz. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie dziewczynki każda zrobi jak chce:) my sie tu tylko możemy podzielić swoimi doświadczeniami i sugestiami a jak kto zrobi jego sprawa:) Ja na przykład mam 2 rożki po Jasiuli jeden taki z bawełny a frugi gruby polarkowy i powiem wam że używałam ich może kilka razy:/ ale wiem że niektórzy ciągle dzieci w to zawijali ja nie miałam potrzeby:) to co na pewno kupię to chustę bo mi się podobają strasznie i jak się maluch na początku roku urodzi to będzie malutki w okresie wiosenno - letnim a my juz mamy wakacje po części zaplanowane i szykuje się dużo wyjazdów więc na pewno się przyda:) och no i teraz będę wpychała smoka za każdym razem jak maleństwo będzie chciało possać coś co nie jest moją piersią:) z Jasiem byłam tego przeciwniczką i krzycząłm na teściową że mu wpycha ciągle smoka do buzi bo ... " tak słodko wtedy wygląda"... ależ miałam wtedy nerwa uważałam że niepotrzebnie przyzwyczaja się dzieci do smoków.... no i wiecie jak to z teściowymi wiekszość rzeczy które mówią jest denerwująca:D no a że jak sie potem okazało dziecko odruch ssania ma jeszcze z łona matki to wyszło na to że dzisiaj mój 7-mio letni syn ssie palca jak idzie spać i stałe zęby rosna mu krzywo heh teraz tak sobie myśle że jakby miał tego smoka to bym go po prostu do śmieci wywaliła i po sprawie a palca mu przecież nie odetnę:) heh no ale to pewnie od dziecka zależy:) a właśnie jak tam wasze teściowe?? mój M to ma nerwa na swoją mamę i mówi że teraz nie bedziemy do niej wcale chodzić jak bedziemy przyjeżdzać do rodzinnego miasta ja tam sie nie wtrącam bo uważam że szacunek musi być i że raz na jakis czas mogę sie u niej pomęczyć choć faktem jest że też mnie wkurza:) bo to prosta kobiecina jest z małego miasteczka i ja uwazam że trzeba czasami przymknąć oko.... jak się oburza że nie ma przy wózku czerwonej wstęgi to zawieszę jak u niej jestem po co ma się denerwować kobiecina ( twierdzi że urok ktoś rzuci na dzidzię buhahahahaha) to jest akurat mało wkurzające z rzeczy które doprowadzają mojego M do szału i mnie po części też jest palenie fajek w chałupie albo w kuchni ( wtedy niby to według niej nie szkodzi nikomu chociaż i tak wychodzimy cuchnący od niej), "dziumganie" polegające na tym że maleństwo ląduje u niej na rękach i jest "dziumgane" czyli całowane po polikach do momentu aż ocieknie śliną, wpychanie 2 miesięcznemu dziecku do buzi parówek bo... " przecież są mięciutkie i dzieci je lubią" oraz u "starszaka" czytaj powyżej 9 miesięcy pakowanie do buzi żelków, chipsów, batoników i pojenie dzidzi colą bo... "przecież to słodkie a dzieci lubia słodkie":) hehe Janek jak do niej wchodzi to nie mówi "cześć babciu" tylko "gdzie są chipsy :) a jak tam wasze teściowe bo aż jestem ciekawa czy tylko moja tak wydziwia:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Ja mam wspaniałą Tesciową choć teraz troche głupieje bo jeszcze nie ma wnuka i dzwoni codziennie jak sie czuje,że mam jeśc to albo tamto. Już mnie to wkurza ale wiem chce dobrze, martwi się. Złego słowa o Niej powiedzieć nie moge bo naprawdę jest super;] na zakupy ze mną chodzi jak Mąż w pracy a Ona siedzi u siebie. Na nogach mam do Niej 40 minut więc teraz spacerków sobie takich nie robie. ewka4127 ważne,żebyś nie dała jej tak robic. Jesli bedzie wpychac chipsy, zelki i dawała do popicia cole to Twój synek za niedługo będzie wyglądać jak kluska a tego nikt by nie chciał... Trzeba umiec się postawić nawet gdy to grozi tym,że Teściowa sie obrazi. A jeśli chodzi o "dziumganie" to Mąż stwierdził,że Julke nauczy, kopania w kostki albo nadeptywania na stopy jak ktoś będzie Jej tak robił;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh no o Janka to sie nie boję bo my rzadko jeżdzimy do niej na święta co najwyżej na kilka godzin właśnie z wyżej wymienionych powodów:) ale wiesz nie chce mi się kłócić bo wiem że to nic nie da taki typ żadne tłumaczenie nie pomoże M walczył lat 6 i dopiero teraz trochę odpuszcza:) ja juz dawno zauważyłam że nie ma sensu bo do tej kobiety nic nie dociera:) ale w zeszłym roku Janek był u niej na tydzień bo my byliśmy za granicą i po tygodniu Janek rzucił się na nas i powiedział " mamo już nie chcę dłużej być u babci i przez rok nie będę jadł żelków, chipsów i pic coli" heh też się ucieszyłam że jednak dzieci mogą się nasycić tym co zakazane :) okazało się potem że babcia zbaraniała bo misiek po 4 dniach pobytu stwierdził że już nie chce jeść tego świństwa i zjadłby jabłko albo banana ewentualnie nektarynkę i babcia zbaraniała bo nie mogła tego pojąć jak można chcieć zamienić słodkości na owoc:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Monika **. dopisz się do naszej tabelki, ja tez się dopiszę bo niestety ktoś mnie usunął:P NICK-----------------WIEK---------MIASTO------------- -------------TERMIN ewka4127.............24........Szczecin.................. ......28.02.11 tahitiana...............23..........podhale ......................28.02.11 Nassani.................26......Piastów(pow.pruszków). .....28.02.11 x 2 Milutek.................23...........woj.śląskie..... ..........28.02.11 x 2 ja tez marzec 2011..31..........Wejherowo...................1. 03.11 ja też marcówka.....29.....zachodnio-pomorskie............1.0 3 .11 madzia_ ...............25.........świętokrzyskie.................1 .03.11 Paulka_Paulka.......30............Radom................ .........01.03.11 Shastraa...............26 ............Łomża.......................2.03.11 Upsy ...................26..........woj.podlaskie............... ..2.03.11 Historynka............23............Kraków........... ...........03.03.11 elwir_a...............32............Warszawa......... ...........03.03.11 Andzia .................24.........Kraków.................. ........4.03.11 jestem jestem........27.........Rzeszów..........................4 .03.11 Magda_1980.........30...............łódzkie....... .............04.03.11 ewelunia21............24...........Skierniewice. .................5.03.11 mooniśka.............25...............Niemcy........ ...........05.03.11 Cymbałka..............26.........Wejherowo.......... ............6.03.11 Kathaya.................23............Jastrzębie Zdrój.............06.03.11 sonka78...............32........Dąbrowa górnicza..................7.03.11 Agawa_Agawa........37...........Poznań.............. ............8.03.11 ewelona................29........świętokrzyskie.... ...............9.03.11 katia 30...............28...........Żary(lubuskie)........... ......10.03.11 szczęśliwa78.........32..............WLKP.......... ..............12.03.11 puszek666............30.............Carlow IRL............12/13.03.11 x2 single_mama.........28................Dublin........ ..............14.03.11 fonia29................33...........Wawa................. ..........14.03.11 Betty82..............28............Wielkopolska......... ........14.03.11 Jacobs.............23........wielkopolskie............ ...........15.03.11 Eli122.................27............Wielkopolska. ...............poł.marca melonik85.............24.............lubuskie...... ................17.03.11 Agniecha8087.......23........Slask->Rybnik............ .......18.03.11 ORLLA.................28.............Belfast......... ...............23.03.11 ila78....................32..........Wieruszów(łód zkie)..........21.03.11 kalina...................22...........śląsk.......... ............ .21.03.2011 Nestea tropica.................................................. .....23.03.11 malwka85.............25..........Ruda Śląska......................23.03.11 ilosiaaa...............25..............Płock............ ............23.03.11 kasia1919.............24............Katowice....... ...............24.03.11 drunia.................23...............Łódż......... ................24.03.11 dorcia80..............30...............Wwa............... ......ok.24.03.11 swem..................33............dolnośląskie... ............ok 25.03.11 mzebr.................28.............Białystok......... ..........25.03.2011 anka87................23..............Wieliczka..... ..............26 .03.11 oRunia................33..............Gliwice............ ..........26.03.11 kropeczka2011.....23.........podlaskie................... . ....27.03.11 dani_83...............27..............kuj-pom.......... .........27.03.11 jus29.................29............ mazowieckie..................31.03.11 #########################################################

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
To mądry chłopak z tego Twojego synka;) Mało które dziecko wolałoby owoc niż słodycze...:) Brawo dla niego;) Mnie też ktoś usunął z tabelki;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z moją Teściową to tak różnie bywa.Ona jest z pod lwa i ja tez lwica więc bywa ciężko :- ) .Jednak muszę przyznać że zawsze mogę na nią liczyć.Mam do was jedno pytanie(trochę dziwne)Starsza kobieta powiedziała mi kiedyś że dzieci córki traktuje się lepie niż dzieci syna.Czy widzicie taką zależność? Witaj Monika!Widzę że twoja Córcia też już spora,mój Jaś ma 7 lat.Ciekawa jestem jak będzie z zazdrością przy takiej różnicy wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej niebylo mnie od soboty i juz tyle wiadomosci:))mi lekarz zabronil malowac wloskow do 14 tygodnia malowałam po 15 na wesele:) i jak narazie niezamierzam wiecej:) i wiecie co dzis poczułam 1 ruchy mojego bobasa:)) ciesze sie strasznie:))))) w czwartek wizyta juz niemoge sie doczekac:)) padam spac dzis miałam gości i niezle sie objadłam mielismy z mezem 1 rocznice ślubu:) dobranoc kochane i do jutra:) czytałam wasze listy zakupów niedakmy sie zwarjowac dziewczyny ale uwazam ze niektore zeczy ułatwia nam napewno zycie w granicach rozsadku:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
ilosiaaa gratuluje pierwsze rocznicy ślubu i tego,że poczulaś pierwsze ruchy dziecka;) Teraz będziesz czuć codziennie kopniaki od Maleństwa;) Mi Julka poprawia humor swoimi kopniakami bo już nie wiem sama co mam ze sobą robić.. ;) Które dzieci sa lepiej traktowane? nie mam pojęcia... wg mnie wnuk to wnuk. Czy to dziecko córki czy syna no ale wiadomo różnie to z relacjami bywa i potem odbija się to na dzieciach dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. też chciałabym się dopisać do tego wątku. moja gin wyznaczyła termin porodu na 19.03.2011 podobno ma być synek ale ja klejnotów nie ujrzałam więc póki co nadal mam wątpliwości :) witam wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty82
Witaj biała porzeczko...napisz coś o sobie, skąd jesteś, która to ciąża....i koniecznie dopisz się do tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, nie pisalam caly weekend, w sobote bylam na studiach a w niedziele mielismy gosci a wieczorem bylismy w kinie na Ślubach panieńskich, mi się ten film nie podobał, wg mnie jest przereklamowany:) Ja też już poczułam pierwsze ruchy dzidziusia, zaczął mi się 19 tydzień:) wcześniej czułam jakieś przelewanie w brzuchu ale nie byłam pewna czy to jest to ale wczoraj wieczorem gdy leżeliśmy w łóżku czułam to samo więc położyłam rękę na brzuchu i poczułam jak kopie, są to bardzo lekkowyczuwalne na razie ruchy, mam nadzieję, że z każdym dniem będą silniejsze. Aha byłam dziś na zakupach i kupiłam sweterek i taki ciepły kombinezon dla dzidzi bo nie wiadomo jaka będzie pogoda w marcu:) A co do teściowej to my mieszkamy w jednym domu, my na górze - teściowa na dole, ale mamy osobne wejście z nadworza, osobną kuchnię i łazienkę - ma już jednego wnuka w wieku 3 lata i jak mały przyjeżdża to zawsze ma dla niego przygotowany koszyk pełen słodyczy, zabawek, owoców itp. Mój mąż już mówił, że my nie będziemy nic takiego tolerować, bo dzidzia pójdzie odwiedzić babcię a nie tylk odlatego, że babcia coś ma. Nie lubię takiego rozpieszczania dzieci bo jak mały będzie starszy to zacznie sam stawiać wymagania, że tego nie chce albo jak czegoś babcia nie kupi to on nie przyjedzie. Takie jest moje zdanie i mojego męża.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki zrobilam dzis cos strasznego:(( zjadlam prawie cala czekolade :( teraz mam wyrzuty sumienia nie moglam sie powstrzymac :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oRunia
jak miałaś ochotę to znaczy, że dzidzia tego chciała :) ja wczoraj wypiłam coca-cole - taką małą ze szklanej butelki - ale była taka pyszna, że :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonka rozbawiłaś mnie naprawdę.Przecież nie zjadasz czekolady codziennie!!!A sumienie może gryżć jak zrobisz komuś krzywdę.Nie przesadzajmy Dziewczyny.Buziaki dla łakomczuszków.(nigdy nie przestanę kochać chipsów,ale się ograniczam bardzo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie dopadły skurcze łydek cholera;/ w nocy mnie złapał rozmasowałam go ale boli mnie noga nadal szlak mnie trafi:(( naszczęscie w czwartek do gina to może coś zaradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
a ja zrobiłam sobie frytki na obiad chociaż wiem,że nie powinnam i źle sie to skończyło.. pech taki chcial,ze jak byłam u Mąża w szpitalu to mnie na wymiotywanie wzieło i Mąż kazał mi zadzwonić po brata. Ahh moja głupota. Ja codziennie coś słodkiego jem bo mam taką ochotę,że szok. A coli też bym się napiła... ale dzisiaj juz dieta bo nie czuje sie najlepiej. Mnie często łapały skurcze łydek bo spałam z podkulonymi nogami i nagle je prostowałam i ból okropny ale jak narazie mam z tym spokoj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć marcóweczki, dawno sie nie odzywałam i widze że mnie tez z tabelki wyciachano:P Nabrałam już wiary że ta ciąża skończy się porodem i odwagi by o niej rozmawiać:) U mnie to dopiero 16 tydz, bo ja z końca tabelki jestem, nie czuję jeszcze ruchów, a jeśli to nie mam pewności czy to juz to, choć to moje 3 dziecko. Nie znam tez płci, ale jutro mam wizytę u mojego lekarza, tylko nie wiem czy bedzie z usg. iloosia, skurcze w łydki najczęsciej powoduje niedobór magnezu, a to sobie możesz zaaplikowac bez obaw:) jesli pijesz kawe to musiałabys przestac na jakiś czas, bo ona wypłukuje z organizmu właśnie magnez. Moja teścowa nie żyje, ale tesciu uwielbia mnie pouczac co do karmienia i pielęgnacji dzieci, jakby to on osobiście swoimi sie zajmował:) Największy absurd- 2-miesięcznej córeczce zaproponował plaster wędzonej słoniny, bo dzieci lubią tak sobie pocmokać słoninkę i powinny poznawac smaki, zrobił wielkie oczy gdy mu powiedziałam ze karmię wyłącznie piersią:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonka78 no costy ja w wekend zjadłam moją ulubioną czek nutssbasser (nie pamietam jak sie pisze:P) staram się ograniczać ale troszkę słodkiego czasem zjem, ale za to nie pije coli ani innych gazowanych:) Dzis bylam u gina, slyszalam serduszko, wszystko z Maleństwem ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wiem dziewuszki ze maluszek tego chcial ale ja mam wyrzuty sumienia bo zadnynych wartosci odzywczych nie dostarczylam , ale jak smakowala mmmmm. i maluszek sie podziekowal jak zasmyral po brzusiu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manika74 widzę że rodzimy w podobnym czasie, jutro zaczynam 17 tydzień czyli piąty miesiąc, ale szybko zlecialo, tez nie znam płci, poznam dopiero 8 listopada na polowkowym, żadnych ruchow tez niestety jeszcze nie czuję:( hihi niezły ten Twoj teść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jus:D no tak sobie mysle, że mamy przechlapane na tym szarym końcu, cokolwiek dziewczyny przeżywają my na to będziemy musiały poczekać ze dwa tygodnie:D a tak bardzo chcielibysmy chłopca:) nie moge się doczekać kiedy się lekarz ulituje i powie co tam widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczynki!!! Nie bylo mnie bardzo dlugo i teraz weszlam na Kafe, oj bede miala duuuzo do nadrobienia z czytaniem, bylam dzisiaj u lekarza, slyszalam moje dwa skarbusie :-), czuje sie bardzo dobrze, mocz mam ksiazkowy, na wyniki morfologii czekam, w niedziele jade znowu do prywatnej kliniki na badanie szyjki macicy bo w irlandii tego nie robia - niestety - wiec musze prywatnie do polskiej kliniki w Dublinie. Moja lekarka ta z Dublina boi sie o moja szyjke, mowi ze w ciazy blizniaczej moze dojsc do szybszego rozwarcia. I nie wiem czy skusic sie na ponowne usg? Mialam robione w 13 tygodniu i teraz chce w 20 ale nie jestem do konca pewna. mialam robione w szpitalu 23 wrzesnia czyli niedawno ale to bylo robione przez irlandzka sluzbe zdrowia i nie jestem do konca usatysfakcjonowana. Myslicie ze to dobry czas na usg i nagranie plytki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
puszek666 ja robilam usg takie dokładne jak byłam w połowie 18 tygodnia więc w 20 jak najbardziej na takie idz jeśli chcesz;) będziesz spokojniesza. Dziewczyny nie martwcie sie, normalne jest to,ze mamy zachcianki na różne rzeczy, czy to czekolada czy coś innego ale byłoby dobrze gdyby się to nie kończyło tak jak u mnie;) teraz zjadłam wodzionke więc myśle,że żołądek się uspokoi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jus 29 zawsze mi sie wydawalo ze 5 miesiac jest od 20 tygodnia a nie od 17 ,wedlug mnie 17 tydzien to 4 miesiac i tydzien ale moze ja cos zle licze wytlumaczcie mi laseczki jak to jest w koncu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×