Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Historynko napisz proszę jak to lekarze tłumaczą, że miałaś rozwarcie na pół opuszka a potem szyjkę długą na 5cm? Czy możliwe jest aby szyjka się zamknęła? Chyba niedouczona jestem ale bardzo mnie to ciekawi, napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drugie szczęście- możliwe też że szyjka przestanie się otwierać (czy to możliwe że całkiem się zamknie przy dużym rozwarciu- nie wiem). U mnie stwierdzono nie rozwarcie (czyli taką sytuację gdzie się robi szpara między ścianami szyjki, po prostu się ścianki rozchylają) tylko sam koniec szyjki jest otwarty- lekarz może tam właśnie przyłożyć opuszek palca, ale nie więcej. Takiego określenia: "bez rozwarcia, ale otwarta na opuszek palca" używał i mój gin, i lekarze w szpitalu.Jeszcze o rozwarciu się nie mówi, takie małe, nawet półcentymetrowe np. można "wyczaić" na usg, wtedy zauważą i od środka, i od zewnątrz. Przy rozwarciu można coś wsunąć do szyjki, przynajmniej na pewną długość. A co do długości szyjki- szyjka bywa krótsza i dłuższa (podobno standard to od 3 do 5 cm, poniżej 2,5 cm. mówi się o krótkiej czy skracającej się). Ja tak jak pisałam, miałam prawie 4 cm. przy pierwszym badaniu i ponad 5 cm. tydzień później, tak że bardzo dobrze. Generalnie długość a rozwarcie to dwie różne sprawy (zwłaszcza we wczesnej ciąży), ale często za skracającą się szyjką idą też inne, niebezpieczne objawy jak właśnie rozwarcie czy skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pochwalę się swoimi zdobyczami z Allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=1263779068 http://allegro.pl/show_item.php?item=1263415508 http://allegro.pl/show_item.php?item=1272505108 Mam tylko nadzieję że tunika i sukienka będą miały przyjemny materiał. Dostałam też śliczną bluzkę z długim rękawem na urodziny od rodziców, mam dwie pary rybaczków (no ale to raczej w domu, na zimę odpadają- chyba że wysokie kozaczki kupię), sukienkę, ze dwa sweterki, przynajmniej dwie bluzeczki na krótki rękaw... No i kurtkę zimową, nową, za 100 zł. Tyle moich "ciążowych" zakupów (na samym początku musiałam nowe staniki kupić). Ale nie chcę się zapuszczać totalnie, a sukienka ma tak "moje" kolory że mam nadzieję że i po ciąży w niej pochodzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja się pochwalę zakupami: http://moda.allegro.pl/sliczna-bluzka-podkreslajaca-brzuszek-producent-i1255344278.html zamierzam kupic jeszcze takie spodnie: http://moda.allegro.pl/oasi-ciazowe-spodnie-jeans-jeansowe-ciaza-l-40-i1260928903.html noi pas ciążowy i to by było na tyle, tuniki i swetry myslę że bedą dobre te co mam sprzed ciąży, przynajmniej narazie:) i zapewne bede musiala gdzies w styczniu kupic cieplą kurtkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Historynka ubranka fajne ;-) Słuchajcie o co chodzi z tą szczelina bo mi lekarz wybadał że mam też na opuszek palca, byłam na usg szyjki mam napisane że ujście zamknięte ale długość to 43 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jus29, no spodnie fajne, też mi sie podobają. Ja zakupiłam sonie trzy pary dzinsów na allegro używane także dużo nie zapłaciłam, bo np. jedne mnie kosztowały całe 15 zł. i to mi wystarczy do końca chodzi ci o pas bawełniany ? ja używałam krótko, a teraz już leżą nie potrzebne,ale przydały się na samym początku kiedy wchodziłam jeszcze w swoje spodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak bawełniany, chodzi o to ze niektory bluzki pod tunika mogą się nie dopiąć i wtedy taki pas się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi wczoraj zaczął twardnieć brzuch, i to nie tak, że stwardniał i puściło jak to było wcześniej, tylko raz mocniej, raz słabiej ale trzymało niemal bez przerwy...do tego ból w dole brzucha... Po konsultacji z położną pojechałam na IP do IMIDu. Sprawdzili czy serduszka biją, zmonitorowali czynność skurczową macicy, pani doktor zbadała szyjkę, obejrzała dzieci na USG i stwierdziła, że jak na razie wszystko w porządku (szyjka zamknięta, 42mm), ale dostałam nospę 3x1 i Luteinę pod język 2x2. Muszę się oszczędzać i dużo odpoczywać, tak więc definitywnie pożegnałam się z pracą. Dowiedziałam się przy okazji, że dzieci ułożone są podłużnie - synek z lewej strony, dupką do dołu i wagą 360 g, a córeczka po prawej, główką do dołu i waży 383 g. Słyszałam ich serducha, widziałam jak się wiercą, więc chociaż one mogą spokojnie pobrykać. Na połówkowym za kilka dni dokładniej je zbadają i zobaczymy jak się rozwijają. Teściowa przeszczęśliwa z powodu wnuczki już planuje zakupy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
a jak wasza temperatura ciała?? ja od czasu do czasu dziś tez mam 37, to lekki stan podgorączkowy ale czy wy tez tak macie?zbijacie ją jakoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja dziś miałam spięcie z moja mamą co do imienia dziecka my wybraliśmy niespotykane i nietypowe zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki to moja mama wręcz płakała ze dziecko musi mieć imie świetego lub dugie imie świętego żeby miało patrona i nieszło przez życie bez duchowej opieki. dla mnie to paranoja no ale moja mama kobieta starsza z zasadami wręcz sie zanosiła ze pokaram dziecko imieniem bez znaczenia;/ cuż zasmuciła mnie:( ale rozpoczełam poszukiwania imion i oto moje propozycje: dla chłopca: IGOR, NIKODEM, KACPER, FILIP, WIKTOR:) dla dziewczynki: LAURA, NINA, WERONIKA, LIDIA, ANASTAZJA, WIKTORIA, MATYLDA, ALEKSANDRA:) co wy na to dziewczynki może cos poradzicie?? kompromisy:)) chcieliśmy dla syna Igor więc tu sie niezmienia lub Nikodem a dla dziewczynki Nadia ale niema takiej świętej więc może Weronika:) dziś mam WIZYTE u GINA jupiiii:)) wkońcu to 18 tydzień wiec możę dowiem sie jaka płeć:)) buziaczki kochane i dzieki za pomoc:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
daj spokój :) to wam ma sie imie podobac a nie mamie. Popłacze troche i jej przejdzie:) moja siostra tez dała niespotykane imię swojemu dziecku, mojej babci z kolei sie nie podobało i..... nie zwraca sie do niego po imieniu...jak juz to ciezko jej przechodzi przez gardło:) ale my sie tylko z tego smiejemy to problem osoby której sie nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuję... tego wtrącania się w kwestii imienia. Ja bym na to nie pozwoliła. Owszem bierzemy pod uwagę opinie bliskich, ale nie ma czegoś takiego, że ktoś nam coś narzuca. Tym bardziej, że imię świętego wybiera się na bierzmowaniu :) Mi się bardzo Nadia podoba, ale to sentyment bo moja bratanica tak ma na imię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasani to bardzo ciekawe ułożenie dzieci masz ;-) dobrze że w porządku ale o ile pamietam to pisałaś że ciężko pracujesz,więc dzieci wybrały odpoczynek dla mamy ;-) ilosiaaa popieram dziewczyny że to wasza decyzja ale ewentualnie dałabym po prostu na drugie święte, a na pierwsze tak jak chcecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nassani to super że masz parkę! tak mi sie wydawalo własnie że to drugie będzie dziewczynką:P gratulacje:) ilosiaaa nie przejmuj się mamą, to rodzice a nie dziadkowie wybieraja imiona. A poza tym dla świetego spokoju mozesz dac jakies świete imię na drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do twardego brzucha to ja bardzo czesto mam twardy i gin powiedzial ze to wzdecia i zeby jesc lżejsze potrawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tak zrobie żebyście ja widziały dziewczyny byłam w szoku jakiej histerii dostała to masakra no kompletnie niewidziałam jak sie zachowac;/ no jak sie dzis okaze co mamy czy dziewczynke czy chłopca wybiore imie odrazu i koniec bede sie go trzymała i basta NADIA tez bardzo mi sie podoba:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilosiaaa a my prawdopodobnie damy synkowi na imię Wiktor bo mi i męzowi się podoba. Ale jak teściowa usłyszała to z pół godziny przez telefon próbowała męża przekonać że jak to dziecko będzie funkcjonować w społeczeństwie z takim imieniem;) biedna tak to przeżywała;)ale na drugi dzień zadzwoniła i powiedziała że choćby synek miał na imię Ildefons to i tak go będzie kochać ( nie ma tez wyjścia bo to jej pierwszy wnuk;) A dla dziewczynki podoba mi się rónież Nadia i Aleksandra ( no ale u mnie to nie gra roli już)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje swędzenie się nie zmniejszyło.Mam nadzieje że po dzisiejszej kuracji będę miała spokojna nockę.MANIKA74-napisz proszę w którym szpitalu chcesz rodzić.NASSANI-super że z dziećmi ok.Fajnie mieć parkę i dodatkowo na raz.Co do imion to na pewno będzie Hanna Magdalena.Dla chłopca nie mam wybranego imionka.Mąż nie bierze pod uwagę chłopca i nawet nie myśli jak miałby na imię.A nasz Synek wybrał dla brata imię Julian,czyli Julek.Jest tyle dziewczynek Julek......Po USG będziemy się ewentualnie zastanawiać jak nazwać drugiego Synusia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z mezem jeszcze nie wybralismy imion, ale zamierzamy wybrac sami, podjąc decyzje bez niczyjej pomocy i postawic rodzine przed faktem i średnio mnie interesuje czy im sie bedzie podobało :) to nasze dziecko :) ale rozumiem Was dziewczyny, mam babcie 94 letnia i jak moja siostra wybierała imię dla synka to na kazda propozycje miała jakąs historie, ze to imie to miał ktos "głupi", albo że takie imie miała osoba niepelnosprawana... jakby to miało wpływ.... ja nie popełnie błedu mojej siostry nie bede konsultowac z wyboru imienia z rodzina:) a brzuszek mi tez twardniał, ale od kiedy biore no-spe i magnez to jest ok, wczoraj zauwazyłam jak lezałam na pleckach że na brzuchu robi mi sie taka twarda gula a jak pomasowałam reka to znikła, tak jakby małe wypinało sie pupa albo glowa :) super uczucie... i byłam u lekarzawczoraj , wszystko dobrze, u mnie szyjka zamknieta i twarda i dostałam skierowanie na kolejne badania morfologie, mocz i toxo w II trymestrze, teraz aby do poniedziałku, do usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwir_a pewnie Twój mały(a) się juz tyłkiem na rodziców wypina hihi;)a pomysl co będzie jak zacznie dojrzewać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jus29 i ja tez kupiłam te bluzeczki jedna białą a druga czarna, fajna bawełenka i dobrze zaktywaja brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po wklejeniu linku wyświetla mi się strona a na niej brak artykułu;/jak możesz sprawdź go ;)ja znam płeć dziecka więc chętnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w którym tyg poznałyście płeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba chodziło Ci o ten kalendarz chiński;) a więc mój wynik: Chinka mająca 21 lat, zapłodniona w 5 miesiącu księżycowym powinna mieć... Chłopca i by się zgadzało;) z tym że ja Chinką 21letnią nie jestem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba skopiować cały link i wkleić w przeglądarkę i trzeba usunąć spację:D a jak nie, to po lewej na samym dole jest chłopiec/ czy dziewczynka? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tak o to chodzi o ten kalendarz. ja nie znam płci jeszcze:P mi wyszło , że mam 24 lata niby a przeca mam trochę więcej. chodzi mi bardziej o to, czy płeć się zgadza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się muszę Wam przyznać do czegoś. Wypełniliśmy z mężem test na stronie jakiejś "ile będziesz mieć dzieci" no i z rozpędu wysłalismy smsa (31 zł :| ale jak sie nie czyta regulaminów to się płaci) i wyszło nam, że będziemy mieli dwójkę dzieci - chłopca i dziewczynkę.... No i co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×