Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

ja też uważam że ojciec powinien być przy porodzie i widziec i wiedziec ile kobieta musi wycierpieć żeby później móc razem cieszyć się szczęsciem....mojej siostry mąż był przy porodzie i twierdzi że to jest największe przeżycie w jego życiu i powiedział że nie miało to wpływu na życie seksualne, więc chyba zależy to od dojrzałości faceta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj kończę 20 tc i tym samym mija nam połowa ciązy :) W poniedziałek USG połówkowe nas czeka i może drugie maleństwo pokaże co ma między nóżkami :) Ja ruchy, takie smyranie, głaskanie, obracanie czuję już od jakiegoś miesiąca, ale w ostatnią niedzielę oberwałam dwa kopniaczki na wysokości pępka - nie mogło to być nic innego, bo w rękę oberwałam, więc nie mam wątpliwości. Od tego czasu oprócz sporadycznego wiercenia się maluszków nie było żadnych gwałtowniejszych ruchów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinat
czasem zaglądam tu z sentymentu... Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy. Ciekawe co będę czuć 3 marca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ja bym chciala zeby maz byl ale jesli zdecyduje ze nie to niebede go zmuszała bo po co ma miec uraz jakis czy no niewiem to jego decyzja czy wytrzyma jak mi sie cos dzieje .... pamietam jak w szpitalu w zeszłym roku straciłam dzidzie i złapały mnie skurcze przy nim az płakałam to mało niepobił lekarza wiec moze lepiej gdyby czekał na korytarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinat, pozdrawiam Cię serdecznie i życze powodzenia❤️ powiem Wam dziewczyny, że rodziłam córkę z mężem, był na sali i się nie udzielał, tzn, siedział koło mojej głowy, podawał mi picie, rozmawiał, pocieszał, ale nic nadto, "tam" nie zaglądał, przeciął pępowinę. Potem trzymał jąw ramionach i patrzył na nią jak na najdroższy skarb. Do tej pory, kiedy jestesmy w towarzystwie i rozmawaimy o porodzie, kiedy sie wyrażę że urodziłam to on poprawia mnie "urodziliśmy" hehe. Na życiu seksualnym to się nam nie odbiło, ale może to zależy od typu mężczyzny, przecież oni się różnią. Teraz nawet nie ma mowy bym go wypchnęła z porodówki:) Byłam wczoraj u mojego gina, miałam usg, płci nie poznałam, nadal ruchów nie czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, kiedy przed porodem pytałąm go czy chce być ze mna to był raczej nastawiony na nie. im bliżej porodu było, to wogóle unikał odpowiedzi, a kiedy przyszło co do czego i połozna w szpitalu go zapytała czy tata zostaje przy porodzie to od razu wyraził chęć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak jak zapytalam meza czy bedzie rodzil ze mna powiedzial ze nie wie i sie zobaczy, ale powiem wam ze dzis mnie zaskoczyl bo rozmawial z kumplem przez telefon ktorego zona tez jest w ciazy :D w 4 tygodniu i w trakcie rozmowy mowi"a MY mamy termin na marca"az mi w oczach lzy sie pokazaly ze chyba nareszcie zmienil zdanie i nie mowi ze ja mam termin tylko my:) a ja dzisiaj juz zrobilam male zakupy dla maluszka na allegro kupilam materacyk 2 przescieradelka i sie zastanawiam nad kocykiem kurde drogi troszke ale chyba sie zdecyduje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maz chce byc przy porodzie a ja wolalabym zeby nie widzial tej ogromnej dziury itd.. znajac jego ciekawosc napewno bedzie zagladal tu i tam a ja sobie tego nie wyobrazam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny 🖐️ ja mam termin na 8 marca, to moja druga ciąża z tym ze pierwsza skończyła się obumarciem. Teraz jestem w 19t1d ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinat trzymaj się ciepło:* Ja też jestem za tym by mąż był przy porodzie, no chyba że by nie chciał to bym go nie zmuszała. Mam takie pytanko odnośnie zwolnienia, mam iść do gina w pon by dał mi zwolnienie na tydz, tylko pyt czy on moze mi dać to zwolnienie od tego dnia co przyjdę czy od następnego (wizyta po godz 16), nie pomyślałam by się go zapytać. Manika 74 Twoje dzieci w podobnej różnicy wieku co ja ze swoim rodzeństwem (jestem środkowa:). I powiem Ci że ten młodszy brat lepiej dogaduje się ze starszą siostrą niż ja z nimi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja nie chcę męża na sali porodowej.Niespotykanie spokojny człowiek ale w ekstremalnych warunkach potrafi pokazać pazury. '- ) .wolę żeby nie' umilał' położnej pracy.Lepiej dla wszystkich żeby został w domu,a jak się uprze to niech czeka na korytarzu.Dziewczyny mam problem ,chyba załapałam jakiegoś grzyba.Biała grudkowa wydzielina,okropnie swędzi i piecze.Używałam tantum rosa ale piecze jak ogień.Środek propolisowy nie pomaga.Musze jakoś przetrwać do poniedziałku,pomożecie coś zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jus 29 może ci wystawić z tego dnia w którym przyszłaś mój był dwa razy, ogromne przeżycie to było dla niego, tak jak opisała manika74 i nie wyobrażam sobie aby było inaczej. ale jak bym miała takiego ciekawskiego jak mooniśka to też bym nie chciała, także wszystko zależy od panów, po co tam są, bo jeśli pomóc i wspólnie przeżyć przyjście na świat człowieczka to tak ale jeśli z ciekawości to dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witakm wszystkie pszyszłe mamusie ja jestem w szesnastym tygodniu ciazy jest super nie moge sie juz doczekac maluszka a do marca tak daleko chciałam zapisac sie do tej tabelki ale nie wiem jak moze ktos mi podpowie jak to zrobic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniorek9 skopiuj tabelke potem kliknij na odpowiedz na temat , wklej tabelke w okienko gdzie sie pisze i dopisz sie do tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja, chociaż to już 20 t.c., bardzo słabo czuję ruchy dziecka- niestety mam łożysko na ścianie przedniej i dolnej, co tłumi odczuwanie ruchów więc się nie martwię. Mały (piszę tak na przeczucie, bo nie znamy jeszcze płci) rusza się troszkę jak zjem np. czekoladę, już zawsze po batonikach muesli z czekoladą, i trochę przy reggae- dopiero ostatnio się zorientowałam że dziecko muzyki nie słuchało i nadrabiam :) Reggae samo woli, co ja poradzę. I odkąd poczułam pierwsze ruchy, "budzi się" regularnie o godz. 23:00 :D Już widzę co nas czeka :) Ja byłam pewna że męża na porodówce chcę. Pierwszy poród, przedwczesny, był strasznym przeżyciem i pamiętam do teraz jak strasznie chciałam żeby mąż był przy mnie i jak odmówiono wpuszczenia go choćby na chwilę ("zbiorcza" porodówka). Obiecałam sobie że następny poród będzie wspólny, a o powiedział że mnie więcej nie zostawi. Na pewno nie chcę "aktywnego" udziału męża w porodzie, masaż, chodzenie ze mną, a kiedy już się położę- chcę żeby siedział przy mnie i potrzymał za ramiona czy pogłaskał po głowie :P Nawet co do odcinania pępowiny nie jestem przekonana, oglądałam filmy z porodu i to dość makabrycznie wygląda, sina poskręcana pępowina której drugi koniec wisi mi między nogami, bleee... A już na to jak dziecko "wychodzi na świat" na pewno nie pozwolę patrzyć, może i wzruszające ale mało apetyczne ;) Chodzi mi tylko o to żebym nie była sama, i żeby on mógł być przy dziecku od początku. Ale ostatnio mówiłam mu właśnie o wchodzącym do szyjki łożysku i o tym, co mi grozi w razie krwawień czy porodu naturalnego jeśli zostanie przodujące łożysko (poczekamy, za parę tyg. się okaże). I zrobił się momentalnie zielony :D Mówi że on się krwi nie boi, ale nie może myśleć o tym że mi się może coś stać. Tak że nachodzą mnie refleksje czy nie lepiej mamę albo teściową zabrać ;) A tak w ogóle, w ciągu pół roku (może się już załapiemy) mają wejść w życie obowiązkowe nowe standardy porodowe- m.in. wanny na porodówkach, porody rodzinne, możliwość rodzenia w kucki czy na siedząco, koniecznie pierwszy kontakt z dzieckiem przez godzinę (o ile dziecko oddycha jak trzeba). Tak że może będzie fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też marcówka- a nie bierzesz nic dopochwowo? Bo ja po tym też miałam dziwne wydzieliny, ale zapach był ciągle w porządku a lekarz infekcji nie stwierdził. Ja się tak załatwiłam przy luteinie, cały czas miałam mokro, musiałam nosić ciągle wkładki. Przez parę dni miałam gorsze wkładki, bardzo sztuczne i skórę poobcierałam tak że każde podcieranie się to był problem, a chodziłam jak kaczka. Ja wróciłam do dobrych wkładek- lepszych niż Biedronkowe nie znalazłam, a lekarz po wykluczeniu infekcji doradził pytanie w aptece o krem na podrażnienia. Używam kremu Pentacrem, jest na pieluszkowe zapalenie skóry u dzieci, odparzenia, podrażnienia itp. Rano i wieczór podmywam się, osuszam skórę i smaruję kremem, później leżę jakiś czas. Ale jeśli masz powody podejrzewać infekcję, zapytaj w aptece najlepiej. Na pewno bezpieczne i przynoszące ulgę są okłady z rumianku- zaparz sobie rumianek, połóż się rozebrana, podłóż ręcznik pod pupę i okładaj się nasączonymi w rumianku okładami, ciepłymi ale nie gorącymi - polecam chusteczki higieniczne, wyrzucisz po jednym przyłożeniu. Lepiej nie używaj gazy i podobnym wielokrotnego użytku, jak raz zamoczysz to już wyrzuć, chodzi o to żeby bakterii kałowych nie przenosić do wywaru i z powrotem, Koniecznie idź do lekarza i skonsultuj, bo infekcje w ciąży zaniedbane są bardzo niedobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonka 78 ja tez jestem przerazona:(......jeszcze ta mysl ze bede sama na porodowce......(ale meza i tak nie chce)...:P strasznie sie boje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Widze,że zdania co do bycia Męża przy porodzie są podzielone ale to normalne. Tak czy siak wszystko się okaże czy będzie czy nie jak będziemy w szpitalu. Byliśmy dzisiaj spytać się w szkole rodzenia kiedy mamy się zapisać-w 25 tyg czyli jeszcze troche. Płatne 150 zł ale Mąż stwierdził,że i tak pójdziemy. Nachodziłam sie dziś po szpitalu, potem na miasto wykupić leki, zanieść l4,że mam dość. Do tego zrobić jeszcze obiad... wymyśliłam pstrąga w folii bo to mój M może jesc;) A teraz dałam mu owoce do zdjedzenia a na kolacje dostanie parówki cielece i kajzerke;) Teraz musze gotowac wg kartki co nam dali w szpitalu. A teraz po kryjomy chyba zjem coś słodkiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Monika **. dopisz się do naszej tabelki, ja tez się dopiszę bo niestety ktoś mnie usunął NICK-----------------WIEK---------MIASTO------------- -------------TERMIN ewka4127.............24........Szczecin.................. ......28.02.11 tahitiana...............23..........podhale ......................28.02.11 Nassani.................26......Piastów(pow.pruszków). .....28.02.11 x 2 Milutek.................23...........woj.śląskie..... ..........28.02.11 x 2 ja tez marzec 2011..31..........Wejherowo...................1. 03.11 ja też marcówka.....29.....zachodnio-pomorskie............1.0 3 .11 madzia_ ...............25.........świętokrzyskie.................1 .03.11 Paulka_Paulka.......30............Radom................ .........01.03.11 Shastraa...............26 ............Łomża.......................2.03.11 Upsy ...................26..........woj.podlaskie............... ..2.03.11 Historynka............23............Kraków........... ...........03.03.11 elwir_a...............32............Warszawa......... ...........03.03.11 Andzia .................24.........Kraków.................. ........4.03.11 jestem jestem........27.........Rzeszów..........................4 .03.11 Magda_1980.........30...............łódzkie....... .............04.03.11 ewelunia21............24...........Skierniewice. .................5.03.11 mooniśka.............25...............Niemcy........ ...........05.03.11 Cymbałka..............26.........Wejherowo.......... ............6.03.11 Kathaya.................23............Jastrzębie Zdrój.............06.03.11 sonka78...............32........Dąbrowa górnicza..................7.03.11 Agawa_Agawa........37...........Poznań.............. ............8.03.11 ewelona................29........świętokrzyskie.... ...............9.03.11 katia 30...............28...........Żary(lubuskie)........... ......10.03.11 szczęśliwa78.........32..............WLKP.......... ..............12.03.11 puszek666............30.............Carlow IRL............12/13.03.11 x2 single_mama.........28................Dublin........ ..............14.03.11 fonia29................33...........Wawa................. ..........14.03.11 Betty82..............28............Wielkopolska......... ........14.03.11 Jacobs.............23........wielkopolskie............ ...........15.03.11 Eli122.................27............Wielkopolska. ...............poł.marca melonik85.............24.............lubuskie...... ................17.03.11 Agniecha8087.......23........Slask->Rybnik............ .......18.03.11 ORLLA.................28.............Belfast......... ...............23.03.11 ila78....................32..........Wieruszów(łód zkie)..........21.03.11 kalina...................22...........śląsk.......... ............ .21.03.2011 Nestea tropica.................................................. .....23.03.11 malwka85.............25..........Ruda Śląska......................23.03.11 ilosiaaa...............25..............Płock............ ............23.03.11 kasia1919.............24............Katowice....... ...............24.03.11 drunia.................23...............Łódż......... ................24.03.11 dorcia80..............30...............Wwa............... ......ok.24.03.11 swem..................33............dolnośląskie... ............ok 25.03.11 mzebr.................28.............Białystok......... ..........25.03.2011 anka87................23..............Wieliczka..... ..............26 .03.11 oRunia................33..............Gliwice............ ..........26.03.11 kropeczka2011.....23.........podlaskie................... . ....27.03.11 dani_83...............27..............kuj-pom.......... .........27.03.11 jus29.................29............ mazowieckie..................31.03.11 ######################################################### aniorek9 38 pomorskie 28.03.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Dziewczyny ... jak przyciskacie sutki to wypływa Wam hmmm płyn? nie wiem jak to nazwac bo mleko to nie jest bo do tego jeszcze daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK-----------------WIEK---------MIASTO------------- -------------TERMIN ewka4127.............24........Szczecin.................. ......28.02.11 tahitiana...............23..........podhale ......................28.02.11 Nassani.................26......Piastów(pow.pruszków). .....28.02.11 x 2 Milutek.................23...........woj.śląskie..... ..........28.02.11 x 2 ja tez marzec 2011..31..........Wejherowo...................1. 03.11 ja też marcówka.....29.....zachodnio-pomorskie............1.0 3 .11 madzia_ ...............25.........świętokrzyskie.................1 .03.11 Paulka_Paulka.......30............Radom................ .........01.03.11 Shastraa...............26 ............Łomża.......................2.03.11 Upsy ...................26..........woj.podlaskie............... ..2.03.11 Historynka............23............Kraków........... ...........03.03.11 elwir_a...............32............Warszawa......... ...........03.03.11 Andzia .................24.........Kraków.................. ........4.03.11 jestem jestem........27.........Rzeszów..........................4 .03.11 Magda_1980.........30...............łódzkie....... .............04.03.11 ewelunia21............24...........Skierniewice. .................5.03.11 mooniśka.............25...............Niemcy........ ...........05.03.11 Cymbałka..............26.........Wejherowo.......... ............6.03.11 Kathaya.................23............Jastrzębie Zdrój.............06.03.11 sonka78...............32........Dąbrowa górnicza..................7.03.11 Agawa_Agawa........37...........Poznań.............. ............8.03.11 ewelona................29........świętokrzyskie.... ...............9.03.11 katia 30...............28...........Żary(lubuskie)........... ......10.03.11 szczęśliwa78.........32..............WLKP.......... ..............12.03.11 puszek666............30.............Carlow IRL............12/13.03.11 x2 single_mama.........28................Dublin........ ..............14.03.11 fonia29................33...........Wawa................. ..........14.03.11 Betty82..............28............Wielkopolska......... ........14.03.11 Jacobs.............23........wielkopolskie............ ...........15.03.11 Eli122.................27............Wielkopolska. ...............poł.marca melonik85.............24.............lubuskie...... ................17.03.11 Agniecha8087.......23........Slask->Rybnik............ .......18.03.11 ORLLA.................28.............Belfast......... ...............23.03.11 ila78....................32..........Wieruszów(łód zkie)..........21.03.11 kalina...................22...........śląsk.......... ............ .21.03.2011 Nestea tropica.................................................. .....23.03.11 malwka85.............25..........Ruda Śląska......................23.03.11 ilosiaaa...............25..............Płock............ ............23.03.11 kasia1919.............24............Katowice....... ...............24.03.11 drunia.................23...............Łódż......... ................24.03.11 dorcia80..............30...............Wwa............... ......ok.24.03.11 swem..................33............dolnośląskie... ............ok 25.03.11 mzebr.................28.............Białystok......... ..........25.03.2011 anka87................23..............Wieliczka..... ..............26 .03.11 oRunia................33..............Gliwice............ ..........26.03.11 kropeczka2011.....23.........podlaskie................... . ....27.03.11 dani_83...............27..............kuj-pom.......... .........27.03.11 aniorek9............. 38............. pomorskie.................. 28.03.11 manika74.............36............zach-pom.....................30.03.11 jus29.................29............ mazowieckie..................31.03.11 #########################################################

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuethe, tak to siara. to normalne, mi już też leci, ale tylko jak wycisnę:) jus29, to podobnie jak u mnie z tymi przerwami, ja najstarsza, 4 lata i siostra, 4 lata i brat. Właśnie ja z nim miałam najlepszy kontakt, z siostrą jakoś się nie dogadywałyśmy. Teraz zacieśniłam więzy z siostrą, gdyż brat od 2 lat nie żyje i została mi tylko ona, ale ja się czuję jakbym straciła dziecko, a nie brata:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuethe- przezroczysty, żółtawy i lepki płyn? To siara (czyli pierwszy pokarm). W pierwszej ciąży miałam od 18 t.c., teraz też już mam od tygodnia czy dwóch, ale leciała mi tylko z jednej piersi. Od położnych w szpitalu słyszałam że nie powinnam przyciskać piersi (tzn. mam uważać żeby się nie gniotły), nosić dopasowany, wygodny stanik, bo to jeszcze nie ten czas żeby pobudzać laktację. Nie wyciskaj płynu, staraj się nie przygniatać piersi. Ja śpię w staniku sportowym i już nawet w nocy nie cieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
dzięki dziewczyny ;) ja jak narazie w tym wszystkim ciemna jestem, wkońcu to moja pierwsza ciąża i jak coś się dzieje to panikuje:P:) Co do różnicy między rodzeństwem... Mam 3 starszych braci, jeden starszy o 7 lat, drugi o 5 a trzeci o 2 lata ;) z żadnym z nich nie mam lepszego kontaktu, raz lepiej się dogadujemy a raz gorzej, jak to bywa z rodzeństwem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani w aptece poradziła mi lacibios femina,kiedyś już stosowałam ten probiotyk doustny,kupiłam też floragyn dopochwowy.Mam nadzieję że jutro będzie chociaż trochę lepiej.Historynko dziękuję za porady.Dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, dawno mnie nie było - mała awaria neta, ze zdrówkiem wszystko w porządku. Witam nowe mamusie! Leci mi 18tc, czuję delikatne ruchy, brzuch mam miękki - nie twardnieje nawet wieczorami więc wydaje się być OK. W ubiegłym tygodniu na usg mój gin potwierdził, że będzie chłopiec :-) Na początku 17tc dzidzuś ważył 130gr i miał 9cm. Termin po raz kolejny wyszedł mi z usg na 25 marca (wszystkie usg tak mówiły). Jestem 6kg na plusie a tylko dlatego, że lubię dobrze zjeść - co nie znaczy, że niezdrowo. Po prostu mam apetyt i pichcę sobie różne smakołyki np rybę w warzywach z kaszą, zapiekanki warzywno-mięsne, kolorowe kanapeczki, hitem jest jogurt naturalny z wkrojonymi truskawkami - po prostu się zajadam. Wklejam się do tabeli: NICK-----------------WIEK---------MIASTO------------- -------------TERMIN ewka4127.............24........Szczecin.................. ......28.02.11 tahitiana...............23..........podhale ......................28.02.11 Nassani...............26......Piastów(pow.pruszków). ...28.02.11 x 2 Milutek...............23...........woj.śląskie..... ..........28.02.11 x 2 ja tez marzec 2011..31..........Wejherowo...................1. 03.11 ja też marcówka.....29.....zachodnio-pomorskie............1.0 3 .11 madzia_ ...............25.........świętokrzyskie.................1 .03.11 Paulka_Paulka.......30............Radom................ ........01.03.11 Shastraa...............26 ............Łomża.......................2.03.11 Upsy ...................26..........woj.podlaskie............... ..2.03.11 Historynka............23............Kraków........... ...........03.03.11 elwir_a...............32............Warszawa......... ...........03.03.11 Andzia ..............24.........Kraków.................. ........4.03.11 jestem jestem.......27.........Rzeszów..........................4 .03.11 Magda_1980.........30...............łódzkie....... .............04.03.11 ewelunia21............24...........Skierniewice. ................5.03.11 mooniśka.............25...............Niemcy........ ...........05.03.11 Cymbałka..............26.........Wejherowo.......... ..........6.03.11 Kathaya.................23............Jastrzębie Zdrój.............06.03.11 sonka78...............32........Dąbrowa górnicza..................7.03.11 Agawa_Agawa........37...........Poznań.........................8.03.11 ewelona................29........świętokrzyskie.... ............9.03.11 katia 30...............28...........Żary(lubuskie)........... ......10.03.11 szczęśliwa78.........32..............WLKP......................12.03.11 puszek666............30.............Carlow IRL..........12/13.03.11 x2 single_mama.........28................Dublin....................14.03.11 fonia29................33...........Wawa.........................14.03.11 Betty82..............28............Wielkopolska......... ........14.03.11 Jacobs.............23........wielkopolskie.....................15.03.11 Eli122.................27............Wielkopolska. ............poł.marca melonik85.............24.............lubuskie...................17.03.11 Agniecha8087.......23........Slask->Rybnik.................18.03.11 ORLLA.................28.............Belfast......................23.03.11 ila78.................32..........Wieruszów(łód zkie)..........21.03.11 kalina...................22...........śląsk.................... .21.03.2011 Nesteatropica............................................... .....23.03.11 malwka85.........25..........Ruda Śląska......................23.03.11 ilosiaaa...............25..............Płock......................23.03.11 kasia1919.............24............Katowice....................24.03.11 drunia.................23...............Łódż.......................24.03.11 dorcia80..............30...............Wwa...................ok.24.03.11 swem..................33............dolnośląskie............ok 25.03.11 mzebr.................28.............Białystok................25.03.2011 Drugie Szczęście .....32..........Warszawa..................25.03.11 anka87................23..............Wieliczka................26 .03.11 oRunia................33..............Gliwice....................26.03.11 kropeczka2011.....23.........podlaskie................... . ....27.03.11 dani_83...............27..............kuj-pom.......... .........27.03.11 aniorek9............. 38............. pomorskie.................. 28.03.11 manika74.............36............zach-pom...................30.03.11 jus29.................29............ mazowieckie...............31.03.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×