Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

no nie wiem ale jak sobie tak licze, to 4X4=16, czyli 17 tydz to skonczony 4 miesiąc i zaczęty 5, tak tez jest w mojej książce:) noi w necie http://www.baby-shower.pl/CIAZA/Przebieg-ciazy/Drugi-trymestr-ciazy-5-miesiac-ksiezycowy-17-20-tydzien.html Monika , no własnie sam koniec, nawet mnie juz z tabelki usuwają bo sie nie zahaczam na kopiowanie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jus nie mozesz tak dokladnie liczyc ze miesiac to 4x4 bo czasem miesiac to 4x4 plus np 3 dni albo 4 i w ciagu 9 miesiecy zrobi roznice. Oblicz sobie swoim sposobem do daty porodu i wyjdzie ci porod w 8 miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 miesiąc - 5-8 tydzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień ja sie tego trzymam dziewczynki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co co teraz poczytałam każde zrodlo mowi inaczej, jestem jestem Twoja tabelka wydaje się być najrozsądniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka41247
bo wy to na miesiące liczycie a ja na przykład nie licze tak:) tylko po tygodniach tak najwygodniej i najbezpieczniej:/ chociaż tez niby jestem w 21 tygodniu od jutra chociaż w ciąży jestem 19 tygodniu:/ wiem dokładnie wszystko miałam wyliczone nawet na plamienie implantacyjne się załapałam więc wiem kiedy sie maluch zagnieżdzał:) ale czy to ważne który to miesiąc:D ważne że puka mnie codziennie i że wyjdzie jak będzie miało ochotę:) z innej beczki: mój starszak właśnie uczy sie czytać wyobrażacie sobie:/ 21 godzina a jemu się przypomniało że czytanka jeszcze zadana chociaz pytałam 4 razy czy nie było czytanki:/ ulubiony wyraz "zapomniałem" wiem że to głupie takie ale w takim momencie po prostu wpadam w szał bo ile razy mozna coś zapomnieć:/ gdzie są 3 ołówki z piórnika były tu dzisiaj? zapomniałem... gdzie jest książka od matmy? zapomniałem... gdzie jest kurtka?... zapomniałem... a kamizelka? zapomniałem... z judo wrócił w jednej skarpecie bo .... zapomniał... a człowiek i tak chce mieć jeszcze jednego malucha:D:D:D heh dobra lecę papa dobrej nocki "ciążyczki::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze tylko u Ciebie te miesiące trwają 5 tyg:D, ja bede liczyc od OM, czyli kazdego miesiąca 22 dnia i tak mi dobrze wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jus termin masz na 31 marca a ja na 12 marca wiec ja jutro zaczynam 5 miesiac i tak: 12 pazdziernika - 5 mies, 12 listopada - 6 mies, 12 grudnia - 7 mies, 12 stycznia - 8 mies i 12 luty - 9 mies, data porodu - 12 marca, wiec z moich obliczen wynika ze ty 5 miesiac zaczniesz 31 pazdziernika :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszek z Twoich obliczen wynika ze ciąża trwa 8 miesięcy bo rodzisz w 9, ciąża od zaplodnienia trwa 38 tyg, czyli 9 miesięcy i 2 tyg czyli rodzisz w 10 misiącu, sposob jestem jestem jest jak najbardziej trafny i widzę ze najczęsciej występuje w zrodlach, a Ty juz moja droga jestes w 5 miesiącu, zresztą opieralam się na swojej ulubionej książeczce a pozatym nie ma to dla mnie zadnego znaczenia czy to 4 miesiąc czy piąty, najwazniejsza że mi Dzidzius zdrowo rosnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy wam gin podczas badań bada piersi? bo mi nigdy nikt nie badał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
to ja kupiłam sobie książke "ciaża i poród" i w niej tygodnie z miesiącami są rozpisane tak : 1-4 tydzień- 1 miesiąc 5-8 tydzien - 2 miesiąc 9-12 tydzień- 3 miesiąc 13-16 tydzień-4 miesiąc 17-20 tydzień=5 miesiąc 21-24 tydzień- 6 miesiąc 25-28 tydzień-7 miesiąc 29-32 tydzien-8 miesiąc 33-36 tydzień-9 miesiąc 37-40 tydzień 10 miesiac a to dlatego,że jest to liczone od ostatniej miesiaczki a dziecko tak naprawde w łonie matki jest 2 tygodnie krócej. W tej ksiazce jest wszystko dokładnie opisane i wszystko mi się zgadza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to z Twojej ksiazki i z Twoich obliczen wynika ze zaczelas 5 miesiac a wiec do 31 marca bedziesz w 10 miesiacu ciazy a jakbys przenosila to w 11....z calym szacunkiem ale to Ty zaczelas ta rozmowe o miesiacach, ja takze uwazam ze najwazniejsze zdrowe dziecko-dzieci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w mojej ksiązce "Ciąża tydzien po tygodniu tez tak jest tuethe, wiadomo ze to wszystko jest tylko umowne i nie ma co przywiązywac do tego wagi czy tez do daty porodu, bo ponoc tylko niewielki procent kobiet rodzi w ustalonym dniu, zawsze to jest +- 2 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Na tej stronce co podała jus29 tygodnie są dobrze rozpisane ponieważ są uwzględnione miesiące księżycowe(ciąża liczona od ostatniej miesiączki) a także tygodnie dziecka w łonie matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
jus29 masz racje. Takie wyliczenia mają nam tylko pomóc i nie mozemy się tego uczepić dosłownie;) Także dziewczyny bez nerwów! ;) Dziecko ma być zdrowe i silne i mamusia ma je czuć a gdy będzie chciało przyjść już na świat to my nic na to nie poradzimy jeśli to będzie 36 albo 38 tydzień albo jeszcze inny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
hej dziewczynki jak wasze bąble? czy możecie umiejscowić ruchy waszych dzieci?tzn w którym dokladnie miejscu was smyra??u mnie czasem wyżej około pępka a od wczoraj bardzo nisko zaraz nad "pi..." :) chyba mają jeszcze duuuużo miejsca skoro tak fruwają... aha i ile razy dziennie mniej więcej czujecie??i znacie może jakieś normy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u Mnie mój maluch lata po całym brzuszku i czasami mysle sobie ze nie jest tam sam... :) ale bylabym chyba wieksza noi kg mialabym wiecej a puki co tylko 1+ i lek mowi ze jest jedno dzieciatko :) a zgodnie z ksiazka tuethe to zaczynal by mi sie dzis 6 miesiac??? bo dzis mi sie konczy 20 tydzien :) jutro 20 t i 1 d czyli 21 tydzien co by oznaczalo 6 miesiac... chyba raczej nieeeee :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidian ja też czuję w różnych miejscach ruchy maluszka, nie wiem ile razy moje maleństwo się rusza bo żeby poczuć ruchy muszę się położyć na plecach i czekać, dopiero zaczęłam czuć ruchy w niedzielę:) Co do miesięcy to ja też nie wiem jak je liczyć, dlatego przeważnie każdemu mówię który to tydzień, ale jakbym miała liczyć to albo od ostatniej miesiączki którą miała 06.06 czyli kolejnego 06 każdego miesiąca zaczynałby się nowy miesiąc albo tak jak dziewczyny wyżej wspominały wg wyznaczonej daty porodu, czyli jak mam termin na 13.03 to 13 każdego miesiąca zaczynałby się kolejny miesiąc, jednak byłabym zwolenniczką aby liczyć od ostatniej miesiączki bo np. wg usg mam tertmin na 10.03:) P.S. Jak wygląda takie badanie piersi w ciąży? I w którym tygodniu? Ja nie miałam jesczze badane ale w karcie ciąży jest napisane coś takiego: "badanie sutków" a nie piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) Kupilismy wczoraj z narzeczonym to urzadzenie do sluchania bicia serca dziecka,ale neistety nic a nic nie slyszelismy :(.Nie wiem,moze dzidzius jets za maly anrazie... choc to koncowka 17 tyg :O.Troche mam obawy,ze jednak to malowanie w naszym domu moglo zaszkodzic dzidziusiowi. ILOSIAA GRATULUJE pierwszych ruchow!! :D mamy taki sam termin wiec licze ze i mnie male kopnie wkoncu ;).Czesto mi sie rpzelewa w brzuchu...ostatnimi czasy ,moze to ONO filka ??? ;) SONIA!! nie martw sie ta czekolada ,ja wcale nie jestem lepsza :P,wczoraj zjadlam pol czekolady milki i opakowanie rogalikow a teraz poprawka :P,obiecuje sobie,ze nie bede jesc slodyczy...ale ja zaaaaawsze je lubilam wiec... :P slabosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz rację Karolina co do terminu porodu ,jest umowny, i zawsze sie może zmienić a termin ostatniej miesiaczki na pewno sie nie zmieni:) Co do badania piersi to wiem ze jest takie obowiązkowe w ostatnich tyg ciązy, ale wydaje mi sie ze dobry gin powinien czesto badac, a przynajmniej przy rozpoznaniu ciązy:P Ja ruchow Maluszka nie czuję (17 tc) niestety, to moje marzenie jak narazie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski;-) wlasnie zajadam M&M's i juz prawie koncze:D.....duza paczke:P... ruchy malenstwa to i ja chyba czuje...mowie chyba bo to chyba to trwa u mnie juz dluglooooo....natomiast czuje takie jakby napieranie, wypychanie, przesuwanie sie po skorze od srodka.....i CHYBA to maluszek:D. Zazwyczaj dzieje sie to rano i wieczorem a czasaaaami po poludniu. Zdarza sie tez ze czuje cos chwilke rano i tyle. I jest to baaardzo przyjemne;-) W tesco dziewczynki widzialam przedwczoraj sliczne kombinezoniki takie pluszowe.....rozowe, niebieskie i ecri za 42zl przecena z 69?.....sliczne!! I starsznie slodziutkie,,,,takie do schrupania:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oRunia
a ja nic nie czuje :( no ale to dopiero 16 tydzień ... i znowu się zważyłam i ... znowu nie przytyłam :( cholera czy wszystko jest ok??? ważyłam przed ciążą 62 kg, choć nie wymiotowałam ani razu schudłam 2 kg - i teraz niby mam 61,4 ale ... oglałyście może wczoraj rozmowy w toku??? była dziewczyna, która przytyła w ciąży ... 55 kg! przerażenie padlo mi na oczy! jej brzuch po ciąży to ... była masakra :( a ja się martwę, że nie tyje - no bo w każdą stronę przegięcie jest złe :( dziewczyny, jakie kremy stosujecie na brzusie? i jeszcze jedno - czy mimo stosowania kremów macie przesuszoną skurę na brzusiu? ja mam :( i nawet w pewnym momencie zaczeła mi się jakby łuszczyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oRunia polecam olivki.. ja stosuje od ponad miesiaca.. tutaj w De kupuje specjalna dla kobiet w ciazy ale podejrzewam ze i ta dla dzieci tez bedzie dobra :) i nie martw sie tym ze nie tyjesz.. ja tez nie :) wrocilam tylko do swojej wagi przed wymiotowaniem bo w pierwszy trymestr ubylo mi kilka kg.. i wcale nie czuje sie z tym zle.. wazne ze malenstwo dobrze sie rozwija..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Andzia ja robie tak jak Karolina_r22 jak się ktoś pyta w którym miesiacu jestem to mówie poprostu,który to tydzien bo tak jest łatwiej. Co do ruchów to ja je czuje bo całym brzuchu ale najbardziej mi Mała wariuje jak leże;) Badania piersi tez jeszcze nie miałam podczas ciąży ale przed nią tak więc moze dlatego mi jak narazie ich nie bada. zreszta bolą mnie i bym chyba gina ochrzaniła;P Dziewczyny prosze Wam nie piszczie o słodyczach bo zaraz i ja coś zjem;P nakupowałam tyle smakołyków Mężowi zanim trafił do szpitala ,wszystko mi leży a On ich zjeść nie może i aż mnie korci jak na nie patrze... Jestem jestem myśle,że czujesz swoje maleństwo,ktore bryka Ci po brzuchu;) ja chciałam kupić kombinezonek dla dziecka w realu bo mialam jechać z Bratem ale Mama wybiła i to z głowy... no ale i tak kupie jak coś z Mężem fajnego zobaczymy;) oRunia nie martw się, jeszcze zaczniesz tyć;) ja właśnie w 16tyg zaczełam wiec wszystko przed Tobą! Ja rozmów w toku nie oglądam chyba,że czasem na to trafie i jest coś smiesznego. 55 kg?! Matko to co ona jadła?! Ja tyle waże teraz, az trudno to sobie wyobrazic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oRunia, to musisz zmienić krem, po oliwce mam bardzo tłustą więc smaruję się tylko na noc. badanie piersi miałam na pierwszej ciążowej wizycie. wydaje mi się że to od profesjonalizmu lekarza zależy.Chodziłam do takiej babki co mi nigdy nie badała. A trafiłam na lekarza co od razu dał mi skierowanie na usg i bardzo pilnuje żebym miała aktualne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORLLA zaczeło sie od przelewania własnie;p kochana a na drugi dzien jak lezałam na pleckach połozyłam reke i ciach jest:)) i teraz biega :))) juz czyc wyraźniej:) ja w czwartek zaczynam 18 tydzień ale co do miesiecy to niemam pojecia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_112
Witajcie, to ja też się dołączam z moim podwójnym szczęściem :) Maluchy przyjdą na świat pod koniec marca, by może dziś, w 17tc, poznamy płcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×