Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Ilosia odpoczywaj! Kolorowych snów:):) Ja tez marcówka tam na dole tez się krwawi po cesarce? jestem chyba jakaś głupia ale myslałam,że nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos kafe szfankuje i nie widac postów ostatnich...ide do wanny i chyba juz sie połoze.... do jutra dobranoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilosia odpoczywaj! Kolorowych snów:):) Ja tez marcówka tam na dole tez się krwawi po cesarce? jestem chyba jakaś głupia ale myslałam,że nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TUETHE widzę, że ci napisałam na temat tego ubezpieczenia :( jeżeli idziesz do szpitala na wizytę lub do położenia się to masz 7 dni na dostarczenie dowodu o ubezpieczeniu, a wtedy M chyba weźmie kwitek. Znowu wróciłam tu :) dobrze, że K jutro idzie do pracy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kikikiki dobranoc:) Suelen i Puszek tez pewnie juz w łózku leżą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez marcówka - tak o kręgosłup...mam wrodzona rozwojową wade odcinka lędzwiowego ze zmianami patologicznymi....i po 1 boje sie jak diabli zeby mi jeszcze czegos nie zmascili a po 2 jak nie wyraze zgody na ZZO to mnie uśpią bo nie beda mieli wyjścia....hi hi ale ogólnie gin mówił ze przy tego typu zmianach nie daje sie ZZO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suelen dzięki za informacje. Zaczełam dzisiaj M o to marudzić to powiedział,że wezmie ten kwitek w lutym bo jest ważny miesiąc ale jesli można doniesc to może wziasc kiedy będzie trzeba. Jestem odrazu spokojniejsza bo się bałam,ze będą mi kazać płacić jakby cos sie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
murzynek2011: ale duzo pytan:) przerobie twojego posta tak jak powinno byc:) teraz jesteśmy na l4 do porodu w dniu porodu automatycznie zaczna zsie macierzyński ( trzeba zadzwonić do pracodawcy i poinformować go) a potem zanieść zaświadczenie ze szpitala i odpis aktu urodzenia z urzedu stanu cywilnego, gdzie rejestruje sie noworodki. najczesciej robi to tata, z tego co kojarze 2 dowody osobiste sa potzrebne, podaje imiona dzidziusia i tyle, czeka się az wystawia dokument potem 20 tyg macierzyńskiego ktore jest platne - tak potem trzeba napisac podanie do pracy że chce sie iśc na dodatkowe 2 tyg macierzyńskiego, na 7 dni przed checia rozpoczecia tego dodatkowego urlopu. pracodawca nie moze odmowic, tez jest platne tak jak urlop macierzyński potem wykorzystać urlop wypoczynkowy z zeszlego roku -jesli Ci taki zostal ( + aktualny za 2011, zalezy ile pracowalas, z 1 stycznia 2011 masz prawo do nowego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 20 dni albo 26 dni ) a potem można iśc do lekarza i poprosić o to l4 na opieke nad dzieckiem ( tylko co powiedzieć lekarzowi aby wiedział o co mi biega - bedzie wiedzial, powiesz ze dzidzius troszke choruje i nie masz go z kim zostawic i jesli wystawi tego l4 np. tylko na tydzień to potem można znowu - tak, mozesz pojsc znowu do lekarza i wziac kolejne no i potem trzeba powiadomić pracodawce że idzie sie na wychowawczy - musisz napisac podanie na 2 tyg przed chęcia skorzystania z tego wychowawczego, podajesz na jakie dziecko, kiedy urodzone i od kiedy do kiedy i ze mąz w tym czasie nie bedzie z takiego urlopu korzystac i załączyc jego oswiadczenie, ze nie bedzie korzystac w tym czasie u swojego pracodawcy. jeszcze napisac, ktora to czesc wychowawczego, bo mozna go max. na 4 czesci podzielic-warto to przemyslec. no i jeszcze ja mam takie pytanie już konkretnie o siebie jak bede już na wychowawczym to kończy mi sie umowa to znaczy mam umowe o prace do 31grudnia 2012 i co wtedy ? umowa przedłuża mi sie do końca wychowawczego? Wychowawczy niestety tak nie dziala, tzn umowa rozwiąże się 31.12.2012 r. i tym samym nie bedziesz juz miec prawa do urlopu wychowawczego, no chyba ze zlozysz wczesniej podanie i pracodawca wyrazi zgode aby kontynuowac twoje zatrudnienie, ale nie wiem jaki masz uklad w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TUETHE krwawi sie tak samo,tylko wyobraż sobie ze nie możesz sie sama podmyć i zmienić tej wielkiej podpachy,tylko ktoś inny musi ci to zrobić jak lezysz jak sparalizowana(dla mnie to było bardzo wstydliwe Boje sie że dadzą mi ta kroplówe naskurczową(malusze jest wtedy inaczej przygptowany do porodu,jak sie zacznie akcja porodowa) A ja miałam bóle krzyzowe i z brzucha i do tego jeszcze ból po operacjii.......... trudno przeżyjemy i to Acha polecam lewatywę,nie wzbraniajcie sie na siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suelen oj tak zaskoczyłas:) Myślałam,że K przywiązał Cię już do łóżka:P Tosmag teraz to juz wszystko wiemy. Dziękujemy za informacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo teraz to już ide :) Ide sie myc i do wyrka :) Ale sie Bartolini rozpycha...... DOBRANOC 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez marcówka to ja jestem naprawde głupia:) Tosmag ja mam jeszcze pytanie... Umowa skończyła mi się pod koniec pazdziernika i nie dostałam nowej tylko księgowa powiedziała mi,że automatycznie przedłuża sie do porodu. Mąż się ze mną kłóci,że nie będę miała przez to macierzyńskiego bo w chwili jak urodze szef nie ma już nic ze mną wspólnego. Ma racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sprawy ale jak czytam o cc i w o gole o porodzie to az mi sie slabo robi tego filmiku tez nie odwazylam sie obejrzec ale macie fajnie, ze tak wczesnie sie kladziecie, ja probuje sie zmeczyc tak do 1.00, ale to i tak nic nie daje, bo po 1h juz sie przebudzam:( odsypiam w dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc pamiętaj Tuethe jak coś się dzieje to zasuwasz do lekarza/szpitala, a mąż doniesie ubezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie te przepisy i tak za bardzo skomplikowane.Moze pójde do dobrej księgowej i przedstowie moja konkretną sytuację.Niech podpowie co najlepiej zrobić.Bo jezeli macierzyński mozna wystawic tygodnie przed porodem,a ja mam 1 lutego dostać wypowiedzenie 2 tygodniowe tzn do połowy lutego,termi porodu na 1 marca(a prawdopodobnie bedzi cc wcześniej) to może ja sie załapię na ten macierzyński jakoś.Tylko to L4 do 1 marca poszło juz do ZUSu A do wychowawczego to raczej sa potrzebne dochody obojga rodziców z poprzedniego roku(do rodzinnego tak właśnie jest) popepszone te przepisy bo dla nich nie jest ważne ze np.ojciec miesiac temu stracił prace,tylko patrza na dochody z całego poprzedniego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOSMAG podobno bezsenność dość często zdarza się w ciąży :( powiem ci, że mnie też poród przeraża, ale jeszcze bardziej przeraża mnie czas po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ! muszę sie odezwać :) bo jak widze to nerwówka była niedawno ... kikikiki, jestem u mamy, nie moge tyle pisac bo mama mnie goni od kompa (w dodatku ma strasznie wolnego i starego ) ale Was nadrabiam fonia, wyrazy współczucia puszek, murzynek wyglądacie naprawdę pięknie :) u mnie w miarę ok, tylko te kostki cholera puchną :( a dziś to nie założyłam nawet obrączki bo palce też zaczęły :( ... ale jeszcze trochę wytrzymać ... tuethe, po cc też się krwawi bo ta krew to obkurczanie się macicy ( ona sie zmniejsza z powrotem do rozmiaru chyba jabłka ) kikikiki, pytaj o cc jak bedziemy umialy odpowiedziec to powiemy :) mnie ogolili w całości, no i lewatywa, cewnik sciagaja jak sie umie juz wstac - z reguly na 2-gi dzien jestem u mamy do wtorku , bede probowala tu zagladac ale nie wiem czy mi sie uda :) pozdrowionka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosmag ja nie potrafie zasnac do 3. Czasem zasypiam prędzej. Suelen będę pamiętac:) dziekuje;) Basilek córka pewnie ucieszona,ze jestescie u Babci?:) nigdy nie pytałam kuzynki jak to jest po cc więc bylam swięcie przekonana,ze z dołu sie nie krwawi... jakby to moj brat powiedział"głupia blondynka":P Spytała się M czy chce coś jesc a On jeśli Ty będziesz jeść to ja też... ja nie mam apatytu wiec mu to powiedziałam a On to ja tez nie chce jesc. Ugotowałam mu kiełbaske i już jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuethe: nie musialas dostac nowej umowy, ale ja tam bym Ci napisala taka informacje, ze w zwiazku z Twoja sytuacja czyli ciaza umowa ulega przedluzeniu do dnia porodu. Niezaleznie jednak od tego czy Ci to powiedzieli czy napisali, to niestety w dniu porodu zakonczy Ci sie stosunek pracy - pracodawca powinien Ci wyplacic ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. A prawa do urlopu macierzyńskiego nie bedziesz miec, bo to uprawnienie pracownicze, ale zasiłek macierzyński wyplacać Ci bedzie ZUS. Ale mam zgage...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASILEK to teraz masz dobrze, mama się sprawdza w roli babci, mała zachwycona babcią, a Ty masz chociaż chwilę na leniuchowanie. Ja o krwawieniu po cc dowiedziałam się na szkole rodzenia, bo tak to moja wiedza równa się zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOSMAG dziękuje za informacje :* to dla nas bardzo ważne!!! no a powiedz mi jesli pracodawca nie przedłuży mi umowy to co w tedy? po prostu jestem w domu bezrobotna ? i nie liczy sie do lat pracy?? a jesli przedłuży to mam prosić aby przedłużyli mi do końca wychowawczego? czy to ich coś kosztuje? to znaczy czy mogą nie chcieć mi przedłużyć?? KIKIKIKI dziękuje tak jestem młoda :) od 2 dni mam 22 latka :) dobranoc kikikiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARCÓWECZKO dziękuję bardzo, już ciut lepiej, wczoraj byłam przerażona, a dziś mówię sobie, że jeszcze troszkę musimy ze sobą pobyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli Mąż miał racje. Pięknie:/ ale jak złoże papiery do zusu to jakieś pieniądze będę dostawać tak? juz widze jak mi szef wypłąci pieniądze za urlop... będę musiała do Niego jechać i pogadac czy mam szukać sobie innej pracy czy mnie wezmie spowrotem. Eh.. Suelen u nas położna nic nie powiedziała o krwawieniu po cc a żadna nie spytała o to czyli chyba tylko ja nie wiedziałam:P Byłam z Blazim bo wczoraj z nim nie poszłam to dziś juz mi spokoju nie dawał i musiałam isc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
murzynek2011: najlepiej gdyby Ci przedluzyl umowe zwlaszcza, ze go to nic nie kosztuje, bo za urlop wychowawczy nie dostajesz kasy, ani nie nalicza ci urlopu wypoczynkowego - nic, za to dla Ciebei to lepiej, bo masz wliczane jako okres zatrudnienia tzn ze jak pojdziesz do kolejenej pracy to nie bedzie luki w zyciorysie zawodowym, bo na swiadectwie pracy bedziesz miec ze pracowalas od.. do (data konca urlopu wychowawczego). Ja bym probowala przekonac pracodawce, zwlaszcza, że i tak moze na Twoje zastępstwo od razu kogos zatrudnić na cały Twoj wychowawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×