Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

acha i dziś rozmawiałam z koleżanką która wyszła 2 tyg, temu ze szpitala i nie brała spirytusu do szpitala mówiła że przemywali pępek wodą i mydłem, coś nowego, ale podobno teraz w szkole rodzenie o tym mówią a te co chodzą to coś o tym słyszały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nic nei miałam o kąpaniu noworodka ale jak będzie o tym to napewno napisze:) a co do przemywania krocza... położna powiedziała,ze najlepsze jest mydło biały jeleń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja pytalam gina co mam miec zesoba do szpitala odpowiedz-pieluchy paczke najmniejszych,podpaski paczke i ubranka na wyjscie ze szpitala.wiadomo ze koszule kosmetyki dla siebie linomag dla malucha.stanikow do karmienia nie kupuje i majtow poporodowych tez nie pierdziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam majtki poporodowe, podklady i te podpaski duze i 2 koszule a reszta dla Małej. Ubranka nie wiem jakie zabrac... juz nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to też właśnie zależy od szpitala, bo u mnie nic nie daja, a poprzednio jak rodziłam to wszystko ze szpitala dostałam, nawet podpasek nie przynosiłam ja do karmienia kupiłam dwa staniki, bo próbowałam z normalnego wyjąć i niewygodnie, poza tym stanik się zniekształca, drogie nie były bo po 10 zł. płaciłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuethe normalnie skompletuj na trzy dni jakbyś chciała ubrać maluszka i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my o pielegnacji noworodka i kapieli bedziemy mili dopiero na poczatku luteg wtedy napisze na forum czego sie dowiedzialam, a czy wykonujecie jaies cwiczenia dla ciezarnych? Bo ja dostalam 2 strony cwiczen ze szkoly rodzenia ale jakos mi sie nie chce, ucze sie teraz do egzaminow, aktualnie siedze nad psycholigia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez w szpitalu nic nie dadza. Jak moja mama zobaczyła ta liste to sie tak wkurzyła... bo kiedys nic do szpitala sie nie brało, wszystko dawali a do tego jeszcze wyprawke dla dziecka sie dostawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina ja jak dostane kartke od gina,ze moge uczestniczyc w cwiczeniach to bede jezdzic do szkoły rodzenia choc mi się naprawde nie chce zapierniczac w tym sniegu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fonia to najlepsze cwiczenia hehe;) Mojemu wlasnie kończy się robic obiad:) ucieszy sie ze spaghetti:) Musze dzisiaj M wyciagnąc do sklepu po proszek i inne pierdoly i zabrac sie za pranie i prasowanie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dalej nie wiem ile jakich ubranek wziasc do szpitala i co wziasc na wyjscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina, dzieki za słowa pocieszenia :) masz rację :) zrzucimy :) popatrzyłam na to z innej strony : zostały mi jeszcze ok. 2 m-ce i mam 14 na plus , a inne kobiety w tym czasie mają już 20 na plus albo i więcej :P co do pielęgnacji pępka to czytałam ze się zmieniło i spirytusem już się nie robi, tylko normalna woda i osyszyć ręcznikiem delikatnie i żeby pampers nie uwierał mozna obciąć brzeg pampersa nożyczkami ( wyciąć rowek ) i jeszcze żeby pępek stykał sie z bawełną a nie z czymś sztucznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina,ze wszystko jest dobrze i że moge ćwiczyc. Ale sama nie wiem... boje się,ze cwiczenia mi zaszkodzą bo i tak mam często już skórcze. sama juz nie wiem. Za tydz bede u gina i musze o tym pamietac. M wcina obiadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim razie masz racje tuethe lepiej poczekac na decyzje lekarza zeby sobie klopotow nie sprowadzic, jeszcze odnosnie wagi - moja kolezanka miala w 20tyg + 12kg a przez cala ciaze przytla ponad 30kg a dzidzius troche ponad 2kg tylko, ja mam nadzieje, ze sie zmieszcze w 20:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ubranek do szpitala to jak na razie ja planuje wziac jeden komplet bialy 5 czesciowy (kaftanik, koszulka, spioszki, czapka, niedrapki) + koszulka i spioszki na drugi dzien i moze pajac i body na trzeci dzien, wiecej nie biore, jedna czapeczka i jedne niedrapki starcza:) i moe sweterek jeszcze wezme i to wszystko bo rozek mozna szpitalny pozyczyc. Ale zobacze co powiedza w szkole rodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem jestem ja jak mam skorcze to mnie tam na dole kłoje, czasem tak,ze nie wiem co mam ze soba robic. Nie powinno teraz bolec a mnie wlasnie boli ale gin ostatnio sprawdzal i wszystko było ok. Mała tez mi się często napina ale jak pomasuje brzuch to przestaje. Te napinanie to tez skorcze? Ja tez mam nadzieje,ze gora 15 kg bedzie. Jak narazie mam 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie wiem czy to napinanie to skurcze....ja tez jak pomasuje chwile to przechodzi...tak jakby Misiek poszedl sobie w inne miejsce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja naprawde boje sie,ze predzej urodze. Byleby małą do 36 tyg w brzuchu posiedziała chociaz. Chciałam jechac do sklepu po proszek i dupa... dzisiaj w coś grają. I znowu nie popiore..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi wlasnie kolezanka powiedziala ze jak mi zalozy pessar czyli krazek to jest rownoznaczne z cesarka.sama niewiem co lepsze czy naturalny czy cesarka, cesarka to brzuch pociety a dupa cala a w naturalnym odwrotnie.z inna rozmawialam co rodzila w tym szpitalu co ja mam rodzic powiedziala mi zeby miec:podpaski pieluchy, majty jednorazowki musza byc bo bielizny swojej nie mozna miec,stanik jeden , kapcie zwykle i do kapania do malucha tylko ubranka na wyjscie bo w szpitalu ubieraja w szpitalne,podklady na lozko niby bie trzeba miec ale jak sie lozko zabrudzi to salowe sie pluja ze nie ma przescieradel, no i kosmetyki dla siebie linomag dla malucha.to juz wiem mniej wiecej co wziasc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonka czyli praktycznie musisz miec to co ja. Suelen dalej ma wysoka glukoze, jutro znowu bedzie to swinstwo pic. Wczoraj wieczorem dostała 2 kroplówki na pozbycie sie białka. Pielegniarka nie umiała Natanielka znalesc i sie przestraszyła. Dopiero lekarz znalazl Go z boku bo sobie spał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuethe ty malo przyytylas:) i pozdrow Suelen niech sie trzyma cieplutko:) Ta pielegniarka pewnie jej strachu napędzila.. Ale mam nadzieje, ze wszytko bedze ok i z ta glukoza jutro tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrzac na to co schudłam na poczatku i potem nadrobiłam i przytyłam to juz 11 kg:P a od wagi startowej to 8. Patrzałam na skoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zostałam sama. M stwierdził "przeciez masz koleżanki na wiejskim forum" a Was nie ma bo pewnie coś robicie a nie tak jak ja cały dzien plackiem w łózku. Właczyłam sobie choinke, zapaliłąm świeczke i tak siedze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej...sonka MB to moje inicjaly...a ja dzis mam jakis dziwny humor....od samego rana darlam sie na M:P ciagle czyms mnie wkurzal...i strasznie boli mnie prawa noga nie moge nawet kurde stanac na niej az tak od kregoslupa na dole do samego dolu i tylko prawa...ja pierdziele znow cos mi wlazlo jakis beznadziejny bol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jesm alewnie nie bede dlugo bo o rana siedze przed kompem z mala przerwa narozmowy w toku, robilam notatki z psychologii doegzaminu gdyz mamy oprocz wykldow system elearningowy i dostajemy informacje przez net i na egzamin dostajemy iles tam pytan i trzeba sie przygotowac samemu odpowiedziec i sie nauczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×