Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

Nie chce szukac w necie bo tylko sie schizować bede a to dzidziusiowi nie pomoże tak jak z ostatnimi wynikami moczu, wyczytalam ze nie sa dobre a lekarz powiedzial ze ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettinka87 nie denerwuj się bo na pewno wszystko będzie dobrze...mi się kiedyś gdzieś obiło o uszy, że martwić się trzeba jak wynik po obciążeniu przekracza 11,1mmol/l, a jeżeli lekarz stwierdzi, że jest podwyższony to zleci obciążenie 75g glukozy...wszystko będzie ok tylko najgorsze to picie tego świństwa, ja po fakcie dowiedziałam się, że można było wcisnąć cytrynę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettinka nie przejmuj się, będzie dobrze!! A kiedy idziesz do lekarza po interpretację tych wyników? Koniecznie daj znać. Ja mam jutro rano ten test obciążenia glukozą ale od razu 75 g. Mam nadzieję, że tego nie zwymiotuję i uda się zrobić badanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betinka z tymi wynikami to nie ma co samej interpretować, bo tylko sie nastraszysz i tyle. Ja pamietam też że któregos razu po zrobieniu wyników miałam przekroczone prawie wszystkie normy i tylko niepotrzebnie zdenerwowałam męża i sama sie nabeczałam a okazało się że w ciązy to normalne. Także na razie sie nie przejmuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny bylam dzis u mojej poloznej na kolejnej wizycie. Zrobila mi KTG, jezu jakie to fajne uczucie tak sobie synka podsluchiwac!!! Ale maly wiercil sie przy tym ze szok ;) Obwod brzucha mam 104 cm!! Dno macicy 3cm ponad pepkiem :) to tyle z mojego sprawozdania, a wy mialyscie juz spotkania z poloznymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Grudniówki:) dzisiaj miałam badania z glukozą. Nie było tak źle, bo wcisnęłam cytryny trochę. Jutro odbieram wyniki i idę do gina. Ciekawa jestem jak tam mój maluszek. Trochę mnie nie było tu, poszalałam na weselu w weekend. Bardziej przy stole niż na parkiecie:) Gdy stanęłam na wadze po powrocie miałam 2 kg na plus, ale już mi zeszło na szczęście. Apetyt mi dopisuje niestety, ciągle mam ochotę jeść. Co do położnej to ja na razie mam styczność tylko w szkole rodzenia. Ale bardzo fajne są te zajęcia i położna miła i konkretna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczęta, Ja tez jestem po wizycie u lekarza - mały waży 1167g :) wiec jak na 26tc to niezły wynik, główkę też ma dosyć dużą ;) Na szczęście wszystko wygląda ok. Jestem tez po glukozie (nie było tak źle bo wkropiłam trochę cytryny) i wynik też wygląda ok. Po 75g na czczo 3,83mmol/l a po 2 godz 4,74. Ciesze się że mam to z głowy! Póki co to najgorzej ze spaniem... no ale co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, ja niestety jednak wczoraj nie dotarłam na badanie obciążenia glukozą (dojazd do centrum okazał się niewykonalny z powodu paraliżu miasta). Tak więc zrobię to badanie pewnie w przyszłym tygodniu. Mam do Was pytanko. Czy miewacie czasami takie uczucie bólu brzucha/macicy? Jakbym miała je opisać to coś w stylu zakwasów mięśni i mocnego rozciągania? Dzisiaj w nocy przez to nie mogłam spać :( Kropka111 rzeczywiście Twój mały jest już duuuży. Mój na przełomie 25/26 tc ważył 750 gram :) to spora różnica :) kolejne USG będę miała w 29 tc i ciekawa jestem ile urośnie do tej pory...Ale podejrzewam, że nawet w tym tygodniu nie doścignie wagi Twojego synka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasja--- ja mam takie bole i pytalam wczoraj poloznej co to moze byc, wiec ona powiedziala, ze miedzy 27 a 31 tc dzieci bardzo szybko rosna, a co za tym idzie macica, wiec zaczyna tak wlasnie bolec. boze dziewczyny ja dzis znowu od 5 rano nie spie!!!!!!!! wstalam i wzielam sie za prasowanie!!!! co za masakra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explosive - dzięki za info, to mnie uspokoiłaś, bo ja już się przestraszyłam. Pierwszy raz taki ból nie dał mi spać w nocy. Na szczęście jak wzięłam no-spę to mi przeszło i zasnęłam. Z tym snem to Ci współczuję. Kurcze co robić od tak wczesnych godzin porannych... można się chyba zanudzić :) mam nadzieję, że to się poprawi i będzie Ci się spało lepiej. Ja za to śpię codziennie do 11-12 dzięki temu dzień jest krótszy i jak mąż wraca z pracy ok. 18tej to mogę z nim siedzieć do nocy i cieszyć się towarzystwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Explosive - możemy sobie podać rękę z tą 5 rano! wierciłam się dziś rano do 7 :/ Z tą sporą wagą to wina jest Taty Juniorka! Jak się urodził to miał 59cm i 4100 wagi a jego brat 4400 (oczywiście teściowa nawet nie ma 160 cm wzrostu...) Więc jeśli to te same geny to mi będzie musiał duuużo wynagrodzić a sobie samej już współczuje! Na szczęście bóle od rozciągania mi na razie nie dokuczają, ale miałam je wcześniej więc współczuję bo moga być faktycznie dokuczliwe. Mam za to inne 'wrażenia' - czy odczuwacie czasem coś jakby pulsowanie w brzuchu, szczególnie w dolnej części? zazwyczaj mija jak zmienię pozycję. Lekarz się zdziwił jak go o to spytałam, mówił że moze to od naczyń uciskanych przez macicę (albo Juniorka). Ale jakoś zbyt pewny nie był i mnie nie przekonał, a wizytę u innego lekarza mam dopiero za 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Tez czuje czasem takie pulsowanie w dole.. jakby w srodku macicy, zastanawialam sie ostatnio czy to nie czkawka malca? :] ja sie martwie inna rzecza :/ otoz moj maly chlopczyk nie bryka tak jak wczesniej :/ teraz daje o sobie znac tylko wieczorem, pare kopniec i koniec, nie rozpycha sie juz tak ;( nie wiem co jest grane.. jestem teraz w 28 tc, lozysko mam na przedniej scianie, wiec to moze ono tak wyglusza ruchy? Tydzien temu ( w 27tc) bylam u lekarza to maly wazyl 1300g, jest juz glowka w dol i ogolnie jego glowka byla na 31 tc a brzuch na 28 tc, wiec lekarz mi powiedzial, ze powinnam sie go spodziewac po 20 listopada ;), ogolnie powiedzial, ze wszystko jest ok... czy Wy tez moze mniej odczuwacie swojego malucha? Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do bolow macicy to tez mam takie bole.. lekarz mi powiedzial, ze jesli sa w dole brzucha to jest to rozciaganie sie macicy, aby zrobic wiecej miejsca maluchowi... bol normalnie jak na okres :/ az mi do ud promieniuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka-- z tymi ruchami to ja mam podobnaj sia tak przestraszylam, bo maly zazwyczaj cala noc szalal. Tzn jak sie w nocy przebudzalam to zawsze kopal, a wczorajszej nocy nic!!! Nawet rano po sniadaniu tylko leciutko dal o sobie znac. Dobrze, ze mialam akurat wczoraj termin u poloznej, to mnie uspokoila, ze wszystko jest ok. Powiedziala, ze maly teraz duzo spi i zaczyna miec stale pory ruszania sie. Wiec zaczal wcoraj po poludniu kopac i sie wiercic az do wieczora, dzisiejsza noc byla spokojniejsza, ale po sniadaniu sie zaczal mecz futbolowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny.Nie miałam ostatnio czasu żeby do Was zajrzeć. Czuję się dzisiaj fatalnie.Synek się przeziębił i przy okazji od razu ja.Gardło mnie bardzo boli i mam katar.Na razie kuruje się domowymi sposobami ale jak będzie gorzej to nie obejdzie się bez wizyty u lekarza. Pozdrawiam cieplutko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he mój maluszek też dzisiaj rozbrykany jak nigdy.Czasami to pól dnia siedział cichutko a ja już się zamartwiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was już z Polski :) W końcu dotarliśmy w Bieszczady, powiem Wam, że podróż po Polsce była bardziej męcząca niż po Europie, drogi fatalne, źle oznakowane objazdy i ogólnie jeden wielki chaos. Samą podróż zniosłam super, jedyny problem to nogi o których nie pomyslałam, bo do tej pory mi nie puchły, a po podrózy wyglądały masakrycznie :o Ale opuchlizna już zeszła - swoją drogą polecam krem na opuchnięte nogi Perfecta Mama, kupiłam jak przyjechaliśmy i szybko pomógł. Kilka dni bylismy u mnie więc nacieszyłam się swoją Rodziną, a wczoraj przyjechaliśmy do domu Chłopaka i cóź już chwilami nie wytrzymuje :o Teściowa zdażyła mi już wymarudzić, że nie mogę chodzić po schodach, że za dużo noszę, ostrych potraw też jeść nie mogę bo wywołują poród, a zwykła herbata jest kategorycznie wykluczona, bo podnosi ciśnienie... Jak nie zwariuje to będzie cud ;) Ehh teraz zaszyłam się na piętrze i odpoczywam. Jutro umawiamy się do nowego gienkologa tutaj, mam nadzieję, że będzie fajny, pracuje w szpitalu na miejscu więc byłoby fajnie gdyby rownież ten szpital okazał się taki jak go opisują. Ok, uciekam, jeszcze nie nadrobiłam zaległości w czytaniu więc nie jestem na bieżąco ale mam nadzieję, że czujecie się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez ostatnio dopadlo przeziebienie ( ponoc jakis wirus panuje), ale szybko wyleczylam sie herbatka malinowa, mlekiem z miodem i czosnkiem i bralam cerutin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na bol gardla polecam tantum verde, mi po dwoch dniach i 6 pastylkach przeszlo jak reka odjal! le rety---fajnie, ze jestes. Ja ci pisalam o rajstopach kompresyjnych przed twoja podroza. Ja zawsze na dluzsza jazde autemje nakladam. No i z ta czarna herbata to tesciowa ma racje kochana :) bo w czarnej herbacie jest teina ktora tak samo jak kawa podnosi cisnienie. Wiec do dwoch filizanek kawy albo herbaty dziennie, wiecej bym ci nie radzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łe rety super że juz w Polsce jesteście i że podroż przebiegła dobrze:) jeśli chodzi o tesciową to wiem co przeżywasz, ja swojej powiedzialam zeby mi tak nie mówila bo tylko mi cisnienie podnosi takim gadaniem hehe i jak narazie spokój mam :) tylko wiadomo bez nerwów i na spokojnie zeby sie nie obraziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh, no niby tak, tylko, że ja mam strasznie niskie ciśnienie więc herbata dobrze mi robi, tak poza tym to miała być jedna mała filiżanka :o Ona po prostu marudzi i tyle, a jak widzę ile gada do Siostry mojego Faceta - ma półtoraroczne dziecko - to po prostu się załamuję, bo co chwilę tylko słychać: no uważaj, źle ją ubrałaś, daj jej jeść, bo jest głodna, schowaj nogi, bo się potknie i najlepsze tu jest przeciąg niech tu nie stoi, a wszystkie okna i drzwi pozamykane :o Ehh jak to tak dalej będzie wyglądało to dla swojego dobra będę musiała przenieść się zdecydowanie gdzieś dalej, bo po prostu zwariuje. Facet już z Nią gadał, bo co zeszłam na dół to mi ciągle macała brzuch, nie mówiąc już o tym, że wczoraj cała Rodzina to zrobiła jak tylko przyjechaliśmy włącznie z męską częścią, a jak bardzo to "lubię" pisałam wcześniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do rajstop to na śmierć o nich zapomniałam.. no cóź, na szczęście mnie nie bolały, ani też nie czułam, że są cieżkie, tylko spuchły, mam nadzieję, że teraz już wszystko wróci do normy, a jeśli nie, to będę musiała o czymś pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z taka tesciowa to ja bym tez pod jednym dachem nie wytrzymala...szkoda gadac... mam nadzieje, ze macie jakies inne mozliwosci zamieszkania bez niej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm7890
hej . mam do sprzedania ubranka i buty po moim synku od 1 do 18 miesiecy nowe i urzywane. firmowe z irlandii. nie sprzedaje na sztuki tylko duze paczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm7890
moj email to agoosia87@hotmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Byłam dzisiaj u lekarza.Kupiłam ,jak radziłyście dziewczyny,cerutin i tantum verde.Lekarka powiedziała,że można brać w ciąży. Większość dnia przeleżałam w łóżku,jedyne co to obiad ugotowałam i z powrotem pod kołderkę. Kupiłam też płatki migdałowe może pomogą,bo po tych wszystkich syropach z cebuli,herbatce z malinami i mlekiem z miodem to mam straszna zgagę!W nocy nie mogłam spać tak mi dokuczała. Życzę dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evangeline trzymaj się i wracaj do zdrówka!! mam nadzieję, że szybko poczujesz się lepiej i zgaga ustąpi. Dobrej nocy,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evangeline 3maj sie i kuruj :) teraz juz idzie jesień i niestety o przeziebienie bedzie nie trudno. Moj M tez chory, wlasnie wstal z potwornym bolem gardla, nawet mnie nie caluje zebym sie nie zarazila tylko i tak trudno bedzie tego uniknąć mieszkając razem ale moze nie bedzie tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) na szczęście ja nie choruję na razie. Zdrowiejcie szybko. Za to głupia dodałam cytryny do glukozy. Pani w aptece mi poradziła. I wyszła mi glukoza po 50 g158. Gin powiedział, że to może być przez cytrynę i że nie wolno nic dodawać. Musiałam szybko zrobić test obciążenia 75 g. Jakby wyniki się powtórzył to cukrzyca ciążowa, cały dzień się martwiłam:( Na szczęście drugi wynik wyszedł 129 i jest ok. Przez głupotę jakiejś niedouczonej babki musiałam pić to świństwo dwa razy. No ale teraz już jestem w dobrym nastroju, mój synuś w 28 tygodniu waży 1178 g:):):) ładnie było widać buźkę na USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki:-) Już mi dzisiaj trochę lepiej.Gardło prawie nie boli.Tantum verde jest naprawdę skuteczny.Jeszcze tylko katar trzyma. Karo też bym już chciała podejrzeć maluszka w brzuszku:-) A właśnie dziewczyny,jakie imiona wybrałyście dla swoich maluszków? Bo ja coś czuję,że będzie chłopak a nic mi się nie podoba:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×