Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

Gwiazdeczko ja karmię tylko piersią,ale chciałam żeby spróbował coś innego niż mleko mamy ,parę dni wcześniej dałam troszkę jabłuszek i parę łyżeczek soczku .Mój mały podobnie zachowuję się jak twoja mała wpatruje się jak ktoś je widać że miałby ochotę .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u mnie jest to samo, Malutka strasznie obserwuje nas gdy jemy, pijemy , normlanie gdyb y mogla to by podeszla i zjadła. Juz się nie mogę doczekac kiedy bedzie z nami siedziec przy stole i jesc :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do jedzenia ,to jak Mateuszek jadł kaszkę to w około wszystko brudne było ,bo rączki do buźki wpychał a potem wycierał w fotelik.............postanowiłam jak wrócę kupić krzesełko do karmienia w końcu regulowane oparcia mają .....Jutro wyjeżdżamy i kurczę trochę mam lęk ja to moje małe dziecię zniesie jutrzejszy lot chociaż to tylko dwie godzinki ,ale obawy mam ,będę do Was zaglądać do mój Bartek ma laptopa i internet w domku jest.Pozdrawiam życzę spokojnej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj dziewczyny:-) Myślałam,że topik już umarł ale widzę,że wciąż Tu piszecie.Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola jak się człowiek tak denerwuje to potem zazwyczaj jest pozytywnie zaskoczony;-) Daj znać jak było. Co do tych fotelików to ja się nie spotkałam z regulowanym oparciem a z chęcią bym taki kupiła jak będziesz miała sekundkę to wklej jakiegoś linka proszę;-) evangeline- żyje, żyje topik;-) I całe szczęście, bo jakoś łatwiej gdy ma się wsparcie tylu Mamusiek;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane, chcialam wam zyczyc zdrowych i pogodnych swiat wielkanocnych. Zycze wam aby byly to piekne i rodzinne swieta. smacznego jajka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołych Swiat Wielkiej Nocy smacznego jajka i mokrego dyngusa jednym słowem WESOŁEGO ALLELUJA!!!!!!!!!! dla Was i waszych kochanych pociech oraz całych rodzinek :)przesyłam Ja gwiazdeczka32 z rodzinką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech Wam jajeczko dobrze smakuje, bogaty zajączek uśmiechem czaruje, mały kurczaczek spełni marzenia, wiary, radości, miłości, spełnienia. Zdrowych,pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary,nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz Wesołego Alleluja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie. Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej. Z rodziną i przyjaciółmi. Tego wszystkiego życzę wam z całego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również życzę Wam wszystkiego co najlepsze, Dużo zdrowia i radości (nie tylko w tych dniach), cudownej i spokojnej atmosfery w domu, pełnej miłości i mile spędzonych chwil z rodziną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Muszę się pochwalić, że dałam w niedzielę Radziowi soczek jabłkowy, wczoraj tak samo i na szczęście nie było żadnych objawów alergii :D Teraz może zabierzemy się za kaszkę ryżową... Jak myślicie? Co najlepiej podać teraz? Słuchajcie, może ktoś będzie wiedział o co chodzi - w niedzielę zauważyliśmy, że Radzio na dolnym dziąśle w miejscach trójek ma symetryczne dwie ranki... i tak nie wiemy co to może być, bo ząbki to chyba jak wychodzą nie robią ran na dziąśle, w większości przypadków pierwszy wybijają się jedyneczki a nie kły... braliśmy pod uwagę że mógł się jakąś zabawką podrapać, ale nie mamy pojęcia, która to by mogła być :] pazurki też raczej odpadają, bo jednak te ranki są symetrycznie umiejscowione.... w necie nie mogę znaleźć żadnej informacji. Szczepienie mamy 5.05 i nie wiem czy nie iść z tym wcześniej do lekarza. Może się z tym już spotkałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) nawet nie miałam czasu złożyć Wam życzeń, bardzo przepraszam:)Przed świętami miałam tyle roboty, że czasu brakowało na odpoczynek nie mówiąc już o komputerze. W Wielkanoc Wojtuś miał chrzest, na szczęście nie płakał, zasnął na kazaniu:)Obudził sie jak go wodą polewali, ale nie zapłakał, zasnął sobie dalej i obudził sie do zdjęć po mszy. Cieszę sie, że to już za nami. Komunię będe mu jednak robić w restauracji. Masakra gotować na tyle ludzi, na obiedzie nawet nie usiadłam do stołu tylko latałam jak wariatka z talerzami itd. To nie na moje nerwy. A jak tam u Was kochane po świętach? Odpoczęłyście? Kotlinka nie mam pojęcia co to może być na Radzia dziąsełkach. U nas z kolei jest biała krostka na dziąsłach, też nie wiem co to jest, na razie nie szłam z tym do lekarza, chyba najpierw zajdę sama i zapytam. Nie chce go ciagąć ze sobą, żeby sie nie zaraził czymś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam z koli problem, bo Wojtka wysypuje naokoło ust. Dwa tyg temu lekarka powiedziała, ze to od wsadzania rączek do buzi i dała maść. Niestety to nic nie pomaga, do tego za uszkami zrobiły sie suche plamy. Może to od mleka? Spróbuje chyba zmienić mleko, moze cos pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo - jak Ci dobrze, że już po chrzcinach jesteście. Jestem ciekawa jak Radzio bedzie się zachowywał w kościółku. Ta krostka to może pleśniawka? szukałaś w internecie? Ja zaryzykowałam i dałam małemu kilka łyżeczek kaszki z Bobovity z morelami - wcinał aż mu się uszy trzęsły :D Teraz tylko czekam do wieczora czy nic z tego nie wyniknie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A te krostki wokół ust.... słyszałam, ze jak dziecku wychodzą ząbki to ślina ma bardziej kwaśny odczyn bodajże i podrażnia skórę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak tez mi lekarka móiła. Myje mu buzie, rączki kilka razy dziennie i nic nie pomaga. Maść tez nie daje żadnych efektów, do tego teraz jeszcze te suche plamy. Pleśniawki to chyba sie na języku robią. Pójde dzis do lekarza sie zapytac sama co mam robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotlinko tutaj znalazłam inf na temat ząbkowania... dodam, że u mojej Tosi zaczęło się ząbkowanie już 3 tygodnie temu jak tylko skończyła 3 miesiące i na początku wyglądało to tak samo a ząbka jak nie było tak nie ma... Pani doktor mówiła, że pierwszy ząbek może się wyżynać nawet 2 miesiące i jest tak, że są 2 tyg spokoju i tydzień niepokoju no i u Nas tak to wygląda, ale nie jest źle;-) mam nadzieje, że pomogłam OBJAWY: * u większości dzieci ząbkowanie przebiega prawidłowo, bez patologicznych objawów klinicznych, * nasilone ślinienie i ssanie palców pojawia się około 3-4 miesiąca życia; jest to jednocześnie okres wzmożonej stymulacji wydzielania śliny na drodze ręce-usta, * na obrzękniętym dziąśle, nad obszarem wyrzynającego się zęba, może się pojawić niewielka czerwona lub biała plamka, * czasami pojawia się niewielki stan zapalny lub krótkotrwałe krwawienie z dziąsła, * dziecko może być niespokojne, zwłaszcza w okresie wyrzynania się pierwszego zęba, zębów trzonowych lub gdy kilka zębów wyrzyna się jednocześnie, * niektórzy rodzice bserwują u swoich dzieci w okresie ząbkowania: drażliwość, niepokój, zaburzenia snu, niechęć do jedzenia lub zmianę rytmu karmienia, obecność wydzieliny z nosa, niewielki kaszel, wysypkę na bródce, gorączkę, biegunkę, pociąganie się za ucho i ocieranie policzkiem o posłanie; brak jednak podstaw, aby sądzić, że przyczyną tych objawów jest ząbkowanie; w związku z tym zarówno rodzice, jak i lekarze powinni szukać innej ich etiologii, aby nie przeoczyć współistniejącej choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21_joanna
Karo Batrus tez ma taka biala plamke na dziasle i znajoma mowila ze to plesniawka ale nie wierzylam bo plesniawki sa wypukle chyba i bola a jego to po dotknieciu nie boli a to jest plaska plamka biala.Pokazalam to lekarce i stwierdzila ze to normalne i jakos to fachowo nazwala takze sie juz tym nie martwie. My tez juz po chrzcinach.To byla masakra Bartek plakal cala msze prawie!Bardzo zaluje ze wybralismy na ten dzien swieta bo bylo az 8 chrztow pelny kosciol ludzi i rodzinki z aparatami jak paparazzi normalnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Natalia :) Ranki się zagoiły, ale są tak jakby wypustki małe- jeśli to rzeczywiście ząbki to na pewno poinformuję :) Dziewczyny- ile czekałyście zanim po czymś nowy dałyście coś innego też nowego do jedzenia? Widzę, ze pogoda trzyma Was na dworze ;) i dobrze korzystajcie - tylko nie łapcie choróbsk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od tygodnia wprowadzam nowe rzeczy;-) Odczekuje około 3 dni pediatra twierdziła, że jak nie ma reakcji alergicznych to nie trzeba długo zwlekać;-) Mnie chyba nie będzie troszkę na forum, bo wyjeżdżamy do pra i praprababci Tosi:D Jej pierwsza długa podróż autobusem... mam nadzieje, że sobie poradzimy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) cisza na forum, wszyscy korzystają z pogody. Ja wprowadzałam nowości co 3 dni. Ciekawa jestem kiedy mój synek zacznie siadać, juz mi sie w gondoli pomału nie mieści,trzeba będzie niedługo zamienić na spacerówkę. Miłego dnia dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) my też już po chrzcinach, przeszło ulgowo, Asia była bardzo grzeczna. Ja też wprowadzam nowości co kilka dni i o dziwo nic się nie dzieje :P Asia jabłek nie znosi pod żadną postacią, raz nawet zwymiotowała; lubi za to marchewkę, ziemniaczki i kaszkę kukurydzianą (ryżowa ble :)) Następna w kolejce czeka dynia jako dodatek do zupki. Asia wcina już 180 ml zupki z ziemniaczków i marchewki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Ja tez malo co tutaj zagladam, bo czesto mnie w domu nie ma. Wczoraj byliśmy na 3 szczepieniu, goraczki nie ma ale Michaś coś maruda dziś :/ pójde z nim na spacerek to sie zaraz uspokoi, na swiezym powietrzu potrafi spac 4 godz. Też juz zaczelam wprowadzac nowe rzeczy, jabluzko mu nawet smakuje, kaszaka mleczno ryzowa bananowa tez. Zobaczymy jak pojdzie z marchewką. Zupki pediatra mi kazala wprowadzac jak bedzie mial 4 i pół miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny. Na początek muszę Was przeprosić ,nawet życzeń nie złożyłam świątecznych,ale byłam nieco zakręcona przed wyjazdem - więc składam teraz wszystkiego dobrego i udanej majówki. Tak bardzo bałam się jak maluch zniesie lot a tu niespodzianka zasnął w samochodzie i nawet gwar i gdy oddawałam wózek nie przerwały mu snu gorzej z Marcelem bo jakieś kumpla na lotnisku poznał i bardzo chciał z nim siedzieć ,gdzieś na końcu samolotu ,powrót też ok wróciliśmy wczoraj o 23 ale już wszyscy mój mąż też to było mi trochę lżej ,byliśmy w domu to mały też spał . Było super ,pogoda tam piękna ,ciepło że hej ,jak nigdy bo tam przeważnie nieciekawie jest ,więc spacerki paro godzinne i muszę Wam powiedzieć że za równo mały jak i ja pokochaliśmy tą lekką spacerówkę i chyba przy niej pozostaniemy .Pozdrawiam serdecznie i życzę jeszcze raz wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolu mam pytanie odnosnie spacerowki, powiedz mi czy kladziesz malego tam na plasko czy juz siedzi? Zastanawiam sie czy juz mojemu nie zmienic na spacerowke bo w gondoli coraz mniej miejsca ma. Fajnie ze ci sie urlopik udal i dzieci grzeczne byly bo to wazne przeciez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×