Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Thinki100

Starania o dzidziusia od ponad 13 miesiecy!!!

Polecane posty

Gość niecierpliwa..................
raczej nie.... zawsze mam regularnie. A czy przeziebienie może mieć wpływ na wynik testu ciążowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpliwa..................
Szkoda bo już miałam nadzieję....Ale nic...czekam , a właściwie nie czekam na @:) Grunt to pozytywne myślenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewuszki, Tak sie od wczoraj zastanawiam nad czyms.... Na poczatku moich perypetii z badaniami i szukania wiatru w polu, moj lekarz wspomnial cos na temat nadzerki, pozniej powiedzial , ze tu w stanach nawet sie tego stwierdzenia nie uzywa i na tym sie skonczylo. Natomiast moje plamienia podczas stosunkow(nie za kazdym razem) niestety nie ustapily, mimo iz niby ze mna wszystko ok. Orientujecie sie moze, czy nadzerka jest wykrywana przez cytologie i czy moze byc przyczyna nie zachodzenia w ciaze??? Moje symptomy absolutnie pasuja do nadzerki i nie wiem co robic, bo tutaj sie tego niby nie leczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niecierpliwa, Przeziebienie moze miec wplyw na przesuniecie cyklu w jedna czy druga strone, ale nie na wynik testu ciazowego. Nadzieja musi byc, nie mozna jej tracic, co by sie nie dzialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja nadal czekam na @ juz 4 dzien mi sie spoznia jak narazie nie nastawiam sie na nic tylko czekam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki! ewelak- ja Ci powiem kochana, że z ta nadżerką to różnie bywa. sama miałam w wieku 17 lat bardzo dużą nadżerkę i gin mi ja wypalała. dziś tego zabiegu raczej sie nie robi, raczej stosuje się wymrażanie lub leki mmiejscowo. co ciekawe w zeszłym miesiącu zaraz po stosunku miałam plamienia. wystraszyłam się bo rok temu okazało się że plamienia po stosunku są spowodowane polipami które musiałam usunąć, więc na kolejnej wizycie powiedziałam lekarzowi,a ten po badaniu mi mówi że mam małą nadżerkę ale ona jest bardzo malutka i nie trzeba jej leczyć. zdziwiłam się, powiedział że cytologia robiona w czerwcu była idealna więc nie ma się czym przejmować, a ja zawsze byłam przekonana że w przypadku stwierdzenia nadżerki cytologia to konieczność gdyż wiadomym jest że nieleczona nadżerka może w przyszłości prowadzić do raka szyjki macicy. dlatego jutro ostatni raz jadę do swojego starego gienia na monitoring i mam zamiar poprosić o powtórzenie cytologii, bo dopłacam do wizyty tylko 25 zł więc co mi szkodzi. w zajściu w ciąże nadżerka raczej nie przeszkadza. ostatnio wyczytałam że rzeczywiście nie wszystkie nadżerki wymagają leczenia ale już przed planowaną ciąża powinno się ją wyleczyć- i bądź tu człowieku mądry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubasku, Moja mam miala nadzerke odkad zaczela wspolzyc, raz plamila, raz nie, ale nigdy z nia nic nie robila i urodzila 4 dzieci. Wyczytalam na przeroznych stronach angielskich, ze nadzerka jednak nie prowadzi do raka, ze to mit itd dlategotez nawet tego tu nie lecza (chyba ze symptomy sa uciazliwe) I teraz juz sama nie wiem, bo w sumie nie jestem pewna ze ja mam, bo lekarz tylko cos mruknal o nadzerce,pozniej ze mam strasznie wrazliwa szyjke i przeszedl dalej, ale teraz jak sie troszke na ten temat doksztalcilam, to wszystko wskazuje na to ze mam ta nadzerke. Od trzech lat wspolzyje ze swoim mezem i od samego poczatku plamie okolo tygodnia przed nadejsciem @. Z poprzednim partnerem tego nie bylo. Musze tam zadzwonic i troche go podpytac, bo przez te plamienia, ktore ostatnio pojawiaja sie coraz czesciej, nawet juz czasem nie chce sie zabierac za swojego "starego" i on juz tez jest zmeczony ciaglym sprawdzaniem czy danego dnia krwawie czy nie. Ja juz wszystko zbadalam, i wylalam morze lez a tu dalej d... o!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej!! Mialam wczoraj miec badanie pecherzyka ale niestety w sumie z mojego bledu pocalowalam klamke. Zawsze umawialam sie telefonicznie ale wczoraj postanowilam ze nie bede dzwonic, bo wiem ze nie trzeba i o! Dzisiaj jade znowu :) Wczoraj i dzisiaj odczuwam lekki bol lewego jajnika Ewelcia znalazlam cos takiego moze pomoze odpowiedziec przynajmniej czesciowo na Twoje pytanie 1. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3827363 2. http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=7733 Asiu trzymam kciuki!! Moze sie udalo dzieki zabiegowi ktory przechodzilas ?? A masz jakies objawy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Thinki, Przestudiowalam wszystko co mi podeslalas, ale teraz mam chyba jeszcze wiekszy metlik. Doslownie, ile lekarzy-tyle opinii, to jest jakies chore! Zadzwonie dzisiaj do swojego "speca", tylko ze jego chyba w srody nie ma :( Za to w czwartki jest napewno. Nie mam 100% pewnosci, ze mam te nadzerke, ale wszystkie objawy na to wskazuja. Tu w stanach niby nawet uwagi na nia nie zwracaja, ale skoro daje takie objawy jak plamienia po zblizeniach i to coraz czesciej, to musza do chol.... cos z nia zrobic, bo ja nie zamierzam sie godzic z tym krwawieniem! O! Kochana, daj znac jak sie miewa Twoj pecherzyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajoma tez po stosunku miala plamienia...okazalo sie ze to sa zmiany rakowe ale narazie nic zlosliwego..ja bym dreczyla temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane, Nie wiem od czego zaczac. Poprostu sie zdolowalam jak uslyszalam dzisiaj diagnoze od mojego gina. Stwierdzil PCOs. Na usg widziałam pelno drobnych pecherzykow gdzie najwiekszy mial okolo 6 mm. Dzisiaj jest moj 18 dc wiec one juz raczej nie urosna ale dla pewnosci mam sie stawic w poniedzialek, sprawdzic co sie dzieje. Prawdopodobnie od przyszlego cyklu dostane clostilbegyt. Wiecie cos o tym leku? Musze troche poczytac na ten temat. Mam strasznie mieszane uczucia, z jednej strony wiem co mi jest i wiem ze moge to leczyc ale z drugiej strony kurdeeee dlaczego znowu cos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Princzka, Nie zaprzestane dopoki plamienia nie ustapia!!!!!!!!!!!!!!!!! U mnie juz wszystko sprawdzili :( i niby wszystko gra,a plamienia nie ustaja od 3 lat. I 4-rech lekarzy twierdzi ze jestem zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela - a moze znajdziesz u siebie jakiegos polskiego gina hmm ? , ktory bedzie sie bardziej orientowal w temacie nadzerki , skoro tamci lekarze twierdza ze to nic takiego . Prinzesska dzieki za stronki, nie mialam okazji ich przestudiowac, przejrzalam je po krotce ale juz widzialam ze artykuly sa dosc interesujace!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thinki, PCOS? Przeciez badasz sie na okraglo i wczesniej nikt tego nie widzial? Cos tu jest nie tak! Moja siostra ma PCOS, ale wykryto to u niej na jednej z pierwszych wizyt, ma okolo 20 pecherzykow na kazdym jajniku. Nie jestem ekspertem, ale tego raczej latwo nie mozna przeoczyc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thinki, Ja mam do czynienia tylko z polskimi ginekologami i zastanawiam sie wlasnie nad konsultacja u jakiegos "amerykanca" dla odmiany. Baaaaaardzo lubie swojego lekarza, ale coz......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK .........WIEK ..............OSTATNI OKRES ......CYKL STARAŃ....... ********************************************************* **************************** Thinki100...... 26........ .......31.10......................................16 EwelaK..........25........ .......03.11......................................25 dziubasek25...26................19.08.................... .................13 jenyyy..........27................27.09.................. ...................15 neonka25..... 25........... ....18.09.......................................18 kasiulaha.......26...............18.10................... ....................18 iz27.............27.................11.09.....(przerwa na leczenie)... .16 prinzesska.....27.................12.09.................. ..........ok 85-90 fioletowy lakier..28............15?..................juz nie licze ponad 24 kopelinka .........32............7.09................................o koło 40 zonka83.......27.................15.09................... ..................30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela Wlasnie to byl moj drugi monitoring w zyciu, wczesniej nigdy nie sprawdzalam okresu owulacji. Owszem mialam juz niejedno usg dowcipne ale nigdy nie sprawdzano mi owulacji , bylo to u lekarza do ktorego chodzilam na nfz . nie bylo nieprawidlowosci - przynajmniej nic mi nie wiadomo. Teraz chodze prywatnie i powiem ze slono place za te wizyty. Pierwszy raz bylam jakies 2 miesiace temu - wszystko bylo pieknie - owulacja sie odbyla, pecherzyk sam pekl. W tamtym cyklu monitoring odpuscilam ze wzgledow finansowych. A w tym ... wyszlo co wyszlo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ( te ktore tego nie zrobily) moze zmodyfikujecie tabelke ? bo widze ze daty sa nieaktualne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej siostrze wykruto PCOS poprzez USG. Nie znam sie na tym za bardzo, ale to dziwne, ze nie mialas nic 2 miesiace wstecz, a teraz az 18??? Mialas jakies objawy, ktore by na to wskazywaly..... Nieregularne miesiączki, przetłuszczająca się cera, bezskuteczna walka z trądzikiem i nadmiernym owłosieniem, przybieranie na wadze z niewyjaśnionych przyczyn... To mogą być oznaki zespołu policystycznych jajników (PCOS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela , pisalam ze dzisiaj moj 18 dzien cyklu :) Tez mnie zastanawia ta diagnoza i mam nadzieje ze gin sie mylil, chociaz sama widzialam usg :( widzialam duzo malutkich pecherzykow a dzisiaj moj 18 dc , niebawem powinna byc owulka a tu o! Jezeli chodzi o objawy to mialam nieregularne miesiaczki - jak ostatnio nawet pisalam cykl mi sie wydluzyl az o 7 dni , no i mam ostatnio problem z tradzikiem. walcze z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane! dziś byłam u gina i poprosiłam o ta cytologię, zrobił i jeszcze raz zaznaczył że nadżerka jest bardzo mała i absolutnie niegroźna. o dziwo w 11 dniu cyklu ( po clo) dwa 16 mm pęcherzyki, gin kazał zjawić się za dwa dni i wtedy zadecydujemy czy dajemy zastrzyk na peknięcie. szczerze na cuda nie liczę,w poniedziałek jak pisałam wizyta w invimedzie i na nią czekam! thinki- nie martw się, ja sama kiedyś miałam stwierdzone pco i udało mi się z tego wyjść. ponoć to czesta przypadłość. clo też brałam- ma spowodować wzrost pęcherzyków , choć ja reaguje na niego średnio. tak więc głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziubasku - dzieki, to pocieszajace ze Tobie sie udalo z tego wyleczyc. A jak dlugo bralas clo przy leczeniu pco ? Daj koniecznie znac tez po tej wizycie w invimedzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i wiecie co jeszcze zaopatrzylam sie w castagnus wreszcie :) gin stwierdzil ze nie ma zadnych zastrzezen co do tego leku a moja prolaktyna nie jest az tak wysoka zeby truc sie jakimis silnymi lekami. dlatego od 1 dc zaczynam go stosowac , czytalam o nim mnostwo pozytywnych opinii. Najgorsze teraz tylko to czekanie na pewna @. Ale juz sie oswoilam z ta mysla ze ja dostane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! thinki- powiem Ci moja droga że u mnie PCOs wyszedł przypadkiem w trakcie rutynowego badania kiedy lezałam w szpitalu, ale ta gin się nawet tym nie przejęła, ja trochę bardziej ale jak się okazało niepotrzebnie. ja biorę też luteinę podjęzykowo bo u mnie stale mało progesteronu. policystyczne jajniki to jak nazwa mówi jajniki z cystami- czyli tymi naszymi pęcherzykami które nie chcą pękać, trzeba uważać bo zbyt duże pęcherzyki moga przekształcić się w torbiele. dlatego ja biorę tez luteine która powoduje że kiedy jakiś pęcherzyk nie pęknie to się wchłania :) biorąc clo musisz pamiętać o monitoringu. to troche uciążliwe i kosztowne ale wyjścia nie ma, a przestymulować jajniki tez nie trudno. Ale gin pewnei o wszystkim Ci powie. a ja czytam chyba niepotrzebnie opinie o tych wszystkich klinikach leczenia niepłodności i trochę mam mętlik w głowie, dziewczyny prześcigają się która lepsza, która skuteczniejsza i bądź tu mądry- mam nadzieje że mój wybór okaże się dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubasku, czy Ty kontrolowalas moze swoja tempke przy pco ? tak sie zastanawiam, czy jezeli do owulacji wtedy nie dochodzi to tempka powinna podskoczyc jak to w kazdym cyklu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×