Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość egzaminowany1565164196
Oczywiście: Liczba odwrotna od np. -2 to -1/2 czyli -0,5 A liczba przeciwna od np. -2 to 2 Troszkę namieszałem, ale odpowiedź wybrałem prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślimy, że nie - jest to troszkę cięższy dział matematyki i pozostały czas do egzaminu to zdecydowanie za mało by brać się za niego. Przerób z korepetytorem/ką jak najwięcej zadań zamkniętych z matur, to po to by mieć we krwi ograniczone zaufanie do tych zadań ze względu na ich częstą, celową zawiłość, po to byś była czujna jak sowa, spostrzegawcza jak ryś, byś była jak Tommy Lee Jones w "Ściganym". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erhegy
Jam wygląda mniej więcej egzamin z Historii ??? Czy osoba która nie uczyła się do egzaminu da radę uzbierać te 15pkt czy bez podstawowej wiedzy się nie obędzie ? Szczerze mówiąc troszkę olałem tą historię bo przykładałem się do czegoś innego a tutaj egzamin w sobotę i ja po za znajomością troszkę średniowiecza nic nie kojarzę hehe Da radę zaliczyć na te marne 15pkt, są jakieś proste pytania ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@erhegy Wbij na 130 stronę i poczytaj tam posty. ;) Historię zdaje około 70-80% zdających, tak więc jak coś tam jarzysz to nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy jest tu ktos kto potrafi w prosty/bardzo prosty sposób wytłumaczyć prawo dziedziczenia? albo podał stronke gdzie jest to wytłumaczone ale tak naprawdę prosto:-P Gdyby ktoś był w podobnej sytuacji do mojej to podpowiadam że można prosić o zdawanie egzaminu gdzieś indziej niż nam przydzielili. I to nawet 2 dni przed egzaminem:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę Wam na jutrzejszą matmę, żeby delta nie była ujemna ! Przemuś - co do tego zapisywania odpowiedzi, pisałeś coś, zeby zanotować 1A itp, ale to też jest ryzyko, bo tak samo można komuś podrzucić, nie? Także w koncu stawiamy na zapamiętanie? (chociaż to trudne, bo zapewne wszystkie odpowiedzi w jednym zadaniu będą nie raz zbliżone..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po jakiego zapamietujecie te wszystkie odp. i tak to wam nic nie da, juz bedzie po wszystkim i czy zdacie czy nie zdacie decyduje to co naskrobiecie w sali a nie na kafaterii -.-, ogolnie ani nie ziebi ani nie grzeje mnie odp do egzamin z fizyki czy wosu, jak przyjda wyniki to bede sie podnieciał, a teraz ide cos zjesc bo musze sie wyspac, a bez dobrego zarełka na sen to ni uja nie zasne, a dobry sen wazniejszy niz godziny przygotowac :P powodzenia życzę wszystkim jutro i szczesliwego szczelania :P w zamknietych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio1215 - jak Cię nie interesują wyniki to ich z nami nie porównuj, jaki problem ; ) Niektórzy potrzebują wiedzieć na czym stoją po to, żeby jak najprędzej uczyć się do matury na studia, a nie siedzieć i myśleć o tym, żeby się wyspać i najeść. Miło oszacować czy ma się dopuszczenie do egzaminu maturalnego MIESIĄC przed wynikami. Także raczej sobie zapamiętamy;) Również szczęśliwego 'szczelania', ja zamierzam jednak zadanka przejrzeć. Powodzenia! :) PS. A ja myślałam, ze to przygotowywanie, a nie sen jest ważniejsze o.o Ciemna jakaś jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po kolacyjce, a teraz w kime do 12 i jeszcze raz powodzenia życzę, bo można zdać z wiedzą z gimnazjum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
dokładnie, tak będę się cały miesiąc stresować i obgryzać paznokcie.. i nie wiadomo czy do matury się przygotowywać a tak przynajmniej wiem na czym stoję;) powodzenia wszystkim! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwuDzima
Jasio, ty chyba bedziesz pierwszy raz pisał matme, a jak masz takie podejscie, po co w ogole zaglądasz do tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albertosksoksok
połamania długopisów :D deltów, pitagorejskich, funkcjów, ułamcy samych prostych :D jednym słowem POWODZENIA ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
i jak wrażenia? ja byłam w szoku (pozytywnym:) jak zobaczyłam ta kartkę z wzorami- wszystko podane jak na tacy, wszystkie regułki i wzory rozpisane jak w podręczniku.. czyli nie takla matma straszna ;D niestety wyników nie zapisałam bo siedziałam do końca i Pani 'wyrwała' mi z rąk arkusz zanim zdążyłam spisać odpowiedzi (wiem, mogłam na bieżąco pisać..) ale nie potrzebuję porównania (i też nie chce nikogo wprowadzać w błąd bo z matmy orłem nie jestem:) wiem na 100%, że zdałam- podliczyłam na szybko 'pewniaki' i będzie spokojnie te 15pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
a tak z ciekawości jak obliczyliście te zadanie na końcu (którego ja w ogóle nie ruszyłam bo zabrakło czasu) o chłopaku który miał przebiec 20km (?) -zaczął od 2km, nast dnia przebiegł o 400m więcej i pytanie było ile dni musi biegać żeby przebiec dystans 20km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
+ jak rozłożyła Wam się Prawda Fałsz? i.... te równania na końcu jak policzyliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zaczynamy :D To co spisałem po egzaminie : 1.Jeśli 15 % to 60 ,ile to 100 % ? 400. 2.Liczba kombinacji (to zadanie z garniturami ,krawatami ) ja wybrałem 96. 2.To zadanie z monetą i kostką (przed ostatnie zamknięte ) wybrałem jedna szósta. 3.Pytanie o ile się zwiększy objętość sześcianu = ośmiokrotnie 4.Ostatnie zadanie z pracownikami : Pensja średnia 2600zł ,90 % ma niższą pensję niż średnia. 5.Bartek w 46 dniu zrobił 20 km za jednym razem ,łącznie przebiegł 50,600 km. Zadanie obliczyłem poprzez ciąg arytmetyczny i przez x . X= (n-1). 6.Teraz PRawda czy fałsz ! a)Czy logarytm podany na drugiej stronie był prawdą ,czy fałszem? Wybrałem prawda. b)Czy te 5 do potęgi były prawdą czy fałszem? Fałsz c)Czy ta parabola na wykresie miała ten wzór o który pytano nas w pierwszym pytaniu prawdy/fałszu ,tak to była prawda. d)Czy te miejsce zerowe były prawidłowe? FAŁSZ ,były to inne miejsca zerowe niż podane w pytanku. Tyle pamiętam. Jakbyście mogli skomentujcie moje wyniki i jakie wy macie :D Egzamin nie był najgorszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze było zamknięte pytanie o ciąg. Pierwsze trzy były takie 2,-6 ,18 i trzeba było obliczyć 5 wyraz . Mi wyszło ,że q to -3 ,więc czwarty wyraz to -54 ,a trzeci 162(chyba odpowiedz D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za pomyłkę w poprzednim poście. Powinno być tak : Że PIĄTY wyraz to 162. Pytano nas o piąty ,nie o czwarty wyraz ,więc odpowiedz 162 powinna być prawidłowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
1, 2, 4 to samo, z tym Prawda Fałsz to były dwa zadania- to z wykresem funkcji (a,c tak samo) + jeszcze jedno było:) ja czekam aż Przemuś i ambiwalentna_93 się pojawią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo prosty teścik :D z zamkniętych i prawda/fałsz będe miec co najmniej 12pkt, a w zadaniu z walcem promień 1 kulki wynosi 3cm, reszta odpowiedzi podobna do waszych, liczę na 3 lub może 4 :D. Przypominam, że nic się nie przygotowywałem, a mature piszę dopiero za rok :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
Jasio1215 też mi wyszło 3cm więc chyba dobrze mamy;) też uważam, że łatwy i też niestety się nie przygotowałam tak jak powinnam.. nie 'doszłam' do podr z 3kl, resztę materiału tylko pobieżnie przejrzałam, uczyłam się całe 3 dni; w tym 8h korków (funkcje od podstaw bo nie miałam w szkole)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
a pamiętacie jakie kąty ostre miały trójkąty w zadaniu z trapezem (i jakie pole trapezu) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katy to 60 i 30, a pole to chyba 6 pierwiastkow z 2 jesli dobrze pamietam?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
pierwszy trójkąt 60 stopni na 100%, drugiego nie pamiętam a pole trapezu mi wyszedł jakiś ułamek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhennkksss
Ile było pytań zamkniętych takich żeby zaznaczyć poprawną odpowiedź ? Czy bez liczenia a z samym zaznaczaniem odpowiedzi można zaliczyć taki egzamin z matematyki czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 pkt z zamknietych, 10 pkt z prawda fałsz, 2 równania po 3pkt i inne 4 otwarte co do trapezu jestem pewien ze 6 pierw z 2, w ogole takie zadanie jest na poziomie gimnazjum lub nawet podstawowki -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
hhennkksss było chyba spokojnie te 15 zadań zamkniętych za 1 pkt każde + Prawda czy Fałsz za 5pkt, z tym, że trzeba było się przy niektórych z nich trochę naliczyć- np. trzeba było obliczyć deltę i dwa rozwiązania (pytanie o wzór iloczynowy funkcji), otwarte też nie były specjalnie trudne (za 3-4 pkt każde)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×