Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

@ambiwalentna_93 Ja właśnie chciałem tak zrobić na polskim ,ale się bałem ,że egzaminatorzy będą sapać o to ,że sobie coś spisuję ;/ Jak myśliscie można tak sobie spisać odp już zrobione na tek kartce z imieniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
karteczkę z imieniem chyba zabierają przy oddawaniu arkuszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
ale sam pomysł ze spisaniem wyników jest genialny- ja będę na bieżąco spisywać odpowiedzi w brudnopisie z tyłu i przy oddawaniu arkuszu zapytam czy mogę przepisać je sobie na rękę- wolę to zrobić przy egzaminatorze żeby mnie nie posądzili o ściąganie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nie wolno tego robić, jak by cię namierzyli to mogliby założyć, że piszesz odpowiedzi dla kogoś i chcesz podrzucić temu komuś ukradkiem karteczkę jak będziesz wychodził z sali - niezły byłby kwas. Sam kiedyś spisałem sobie większość odpowiedzi na tej karteczce, bodajże na chemii, ale wtedy siedziałem elegancko z tyłu sali, zasłonięty przez poprzedzających zdających, mogłem robić tam co chciałem - jakbym miał zeszyt ze ściągami to mógłbym go sobie nawet rozłożyć na stole, bo Panie dozorujące w ogóle nie krążyły po sali(pomijając oczywiście odbieranie prac, ale to robiły długo po rozpoczęciu), cały czas siedziały z przodu sali i plotkowały. Wczoraj też chciałem sobie spisać odpowiedzi, no ale zostałem posadowiony niemal pod Paniami z komisji tak więc nie było jak. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
Przemuś nie wiem jak u was ale my mamy kamery w sali a egzaminatorzy baaardzo ostatnio pilnują procedur (nawet butelki wody nie można postawić na ławce.. torby nie mogą leżeć przy nogach, kurtki na oparciach krzeseł itd.) ale fajnie byłoby porównać wyniki..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie na tej karteczce zaznaczam zawsze kreseczkami ile mam pewniaków, żeby lecieć dalej, a nie liczyć na końcu, za to mi nic nie zrobią, ale faktycznie jakoś do spisywania zadań się nie zabierałam, dziwnie bym się czuła. Jedynie robiam coś takiego, że zapisałam np: "gwiazdy" - żeby skojarzyć w domu, że chodzi o te pulsary itp, bez żadnych wyników. No i z przodu jeszcze mi się nie udało siedzieć na szczęście. A karteczki sama im zabieram, nikt mi nie wyrywa ;D Po prostu przed oddaniem arkusza wbić sobie kilka odpowiedzi i po wyjściu szybko zapisać. Z godziny na godzinę coraz bardziej te zadania wyparowują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i nam wszystkim, którzy zabierami karteczki patrzą na ręce jak wychodzimy i tak. Ale przy tym rozmieszczeniu i częstych pustkach nie dałoby się niezauważanie komuś podrzucać rozwiązań, o czym pewnie wiedzą... Kamer to my nie mamy, ale też nic wokół leżeć nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
ambiwalentna_93 Przemuś hej ale spróbujcie spisać/spamiętać te odpowiedzi, błagam;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postaram się zapamiętać jak najwięcej, i być może Pani która posadziła mnie wczoraj na przodzie przypomni sobie jak ładnie pracowałem samodzielnie i w nagrodę posadzi mnie z tyłu w piątek(:D), wtedy spiszę odpowiedzi. O ile się nie mylę, obecnie na egzaminach z matematyki jest 20 lub 25 pytań zamkniętych - wystarczająco wiele by zaliczyć lub dostać nawet trójkę bez ruszania otwartych, zatem dobrze będzie porównać. :) U nas w Poznaniu też ostro przestrzegają regulamin, nie wolno mieć nawet kubka z kawą na stole, o kurtkach czy telefonach też oczywiście nie ma mowy, ale dozorowanie polegające na siedzeniu z przodu sali i cichych rozmowach uważam za niewłaściwe, ale idzie to na naszą korzyść więc ok. :P @ambiwalentna_93 Ojj, uważam że przy odpowiednio wczesnym oddaniu pracy(kiedy pustki są jeszcze skromne), przy odpowiedniej koniunkcji(na linii: Panie z komisji, chód wychodzącego, osoba której podrzucamy), podrzucenie karteczki w trakcie swobodnego chodu bez cienia manifestowania podrzucania będzie miało szanse powodzenia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okej! Posiedzi się troszkę i powkuwa odpowiedzi, kto chciałby nerwowo wykańczać się do połowy marca x_X Mam nadzieję, ze nie polecą z trudnymi zadaniami, podobnie jak na fizyce (nie było w końcu aż tak całkiem tragicznie) patrząc na to co o niej piszą ludzie. Może CKE ochoczo czyta nasze forum i po zeszłorocznym odsetku zdania matmy 4% obniżą poziom... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemuś pewnie racja. Ale to wspaniale, że jest aż tyle zamkniętych! Koniecznie musimy dużo zapamiętać. Ja ląduję zawsze w tej surowo-zielonej sali 13 i w sumie jest tam sporo tego miejsca. Na początku byłam zła, że mnie tam przekierowuje moje nazwisko, a wczoraj byłam z tego zadowolona, bo tuż obok mnie wisiał piękny plakat z wypisanym Mazurkiem Dąbrowskiego, co nie powiem, natchnęło mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemuś widzę ,że też zdajesz w Poznaniu :D Ja z koleżanką ambiwalentna_93 też zdajemy w tym samym mieście :D Także do zobaczenia w piatek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha, no my z Przemusiem już dawno chyba wiemy, że razem jesteśmy z Poznania, tylko jeszcze go nie namierzyłam :D Placek922 - do zobaczenia znowuż jak sądzę za mną, bo nasze nazwiska wspaniale się zaczynają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albertoskoksok
@Przemuś z całym szacunkiem ale podchodzę 4 raz do matmy i chyba lepiej się wykuć i zrobić 3 otwarte niż nad tymi zamkniętymi kombinować. W każdej sesji na matmie jest procent stały, prawdopodobieństwo, geometria i równanie kwadratowe. Każde za minimum 3pkt i w tym roku zapisałem się na korki do Pana który w godzine przygotował mnie do fizyki, co prawda na 2 ale to było mocne 2. Myślę że do piątku na 20pkt się nauczę chociaż tak naprawdę interesuje mnie 15 :D 2 razy miałem 14pkt i raz 13 :) teraz liczę że będzie dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha, to się udali z tym Mazurkiem, przecież zasadnicza zasada egzaminów jest taka, że tak jak na egzaminie z przykładowo polskiego nie może być polonisty, tak też egzamin z polskiego nie powinien być przeprowadzany w sali która służy do lekcji z językiem polskim. Jak będziemy zapisywać odpowiedzi to najlepiej nie piszmy pełnych treści odpowiedzi tylko coś w stylu 1.C, 2.D, 3.D, 4.A - dla zaoszczędzenia miejsca. :) Co do ilości zamkniętych nie jestem do końca pewny, ale wspominali tu niedawno o 25 zamkniętych więc raczej tak jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ambiwalentna_93 To mam pomysł :D Ustalimy zaraz jaki gest oznacza jaką literkę i możesz mi podpowiadać :D Typu jak podrapiesz się po głowie to A ,jak spojrzysz w lewo to B ,jak w prawo do C i jak chrząkniesz to D :D To by było dobre :D Nie no żartuję oczywiście ,bo z matmy taki zły nie byłem (codziennie w pracy wykorzystuję ,więc jest powinno pójść w miare ok :D). @albertoskoksok Sorki za takie pytanie ,ale skoro zdajesz za 4 razem (czyli jakby 2 lata ) to za 5 razem wszystkie egzaminy poprzednie zdane Ci się anulują? Ja Jacek jestem :D Przemuś pisałeś w sali 13 ,czy w tej auli ostatnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@albertoskoksok Ooo, robisz matematykę 3 razy więc wiesz, czy jest 25 zamkniętych? Osobiście zgadzam się z tobą, ale jak robię sobie maturę dla treningu to zamknięte robię na 80-95% poprawnie(większość w skutek odpowiednich obliczeń, jak czegoś nie rozumiem to odrzucam bezsensowne odpowiedzi i staram się celnie strzelić). Chcę uzyskać z matematyki czwórkę więc oczywiście nie pominę otwartych, posta o zamkniętych pisałem by podnieść na duchu zdających co będą pisać. ;) @ambiwalentna_93 Twoje imię Żaneto namierzyłem już wczoraj, mieszkasz na północy Poznania, czy tak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@placek922 Yyy, nie ogarniam tych sal, zdaję w tej drugiej, nie w tej co wy, zdaję w pomalowanej na 'żółto-pomarańczowy' kolor. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Placek922 - haha, to jak jesteś taki dobry to szybcikiem zamieniamy się miejscami, lądujesz przede mną i sam udawaj zespół touretta (tylko bez mówienia). Przemuś - no ładnie, kolejna osoba mnie namierzyła przez moje ogłoszenie o korkach (ciągle o nim zapominam). ;D Tak tak, północ. Przesiedźmy całą matematyke i spiknijmy się wszyscy z tymi wynikami tuż po!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To przed egzaminem można się zejść i pogadać :D Jak coś to łatwo mnie rozpoznasz :D Okulary i e-fajka w dłoni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ ambiwalentna_93 jestem za :) To dobry pomysł ,aczkolwiek najlepiej jest jednak sprawdzić w necie ,najpewniej :DAlbo skoro jest na trójka ,to może każdy zapamięta po 7-8 pytań tak dodatkowo ,żeby pamiętaj treść? Spiszemy sobie wyniki na kartkach i sprawdzimy ,ale potem dobrze by było sprawdzić też w necie ,a do tego potrzebne są treści :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albertoskoksok
za pierwszym razem miałem 12 zadań zamkniętych na ilość 18pkt bodajże potem bylo ich właśnie 20 albo 25 i stanowiły chyba gdzieś 60% możliwych punktów, i właśnie zadania te są bardzo podchwytliwe i więcej czasu na nie poświęca człowiek a to nie potrzebne. Tak naprawdę potrzebne 3 otwarte i 7 zamkniętych żeby mieć egzamin z głowy. Egzamin trudny nie jest, niestety wina leży po stronie moich szarych komórek :D Wszystko zdane w 2 sesje :) za pierwszym razem nie zdałem matmy fizy i chemii i teraz już tylko matma została :D biczz jedna!! ja niestety nie wlkp :P zasuwam do stolicy chociaż bliżej mam do OKE łomżyńskiego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, i tak się ładnie komunikujemy ;d Placek922 - jak ktoś nie zda w 2 lata to wysyła o przedłużenie, nie pokazuj strasznych wizji koledze :D Mam nadzieję, że moje szare komórki również nie zawiodą, już trochę połączeń neuronowych przez ostatnie pół roku mi się potworzyło.. ;D no i te korki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
Tylko niech wasza wspaniała trójka nie zapomni wrzucić wyników tutaj na forum ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz przedłużyli zdawalność do 3 lat, potem oczywiście można złożyć wniosek o uznanie wyników. :) Nie taka matematyka straszna jak ją malują, chociaż trzeba przyznać, że wedle ostatniego raportu z OKE Poznań, matematyki nie zdało skromne 94% zdających, dla porównania fizyki około 50% jak dobrze pamiętam. Wystarczy dobrze operować tablicami ze wzorami i zaliczenie w kieszeni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że ten tragiczny odsetek naliczają ci, którym naprawdę nie zależy mocno, tylko potrzebują wykształcenie w najbliższych latach i sobie lekko pokpiwają.. Ja muszę mieć tę maturę w tym roku i muszę mieć UAM. Fizyka, na którą liczę, iż 2 będzie dodała mi skrzydeł, dlatego teraz oddaję się królowej nauk (ponoć..).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtuet7i878
Przemuś o co chodzi dokładnie z tym wnioskiem o zaliczenie wyników bo tego nie rozumiem ? Chodzi o to że jak nie zaliczę a będę miał wszystko to mogę napisać taki wniosek żeby mi zaliczyli przedmiot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@rtuet7i878 Przykładowa sytuacja - zdajesz egzaminy 3 lata, niestety wiele razy nie wyszła ci matematyka, więc aby po 3 latach nie przepadły ci zdane już przedmioty składasz właśnie ten wniosek i matematykę możesz zdawać dalej bez ponownego zdawania reszty którą już zdałeś. http://www.oke.poznan.pl/pliki/egzamin_eksternistyczny/procedury/procedury_eksternistyczny_zalacznik_2_9.pdf @albertoskoksok Dokładnie, pytania są bardzo podchwytliwe, niech fakt że jest dwadzieścia kilka zadań zamkniętych nie powoduje u nas przesadnego uradowania, w konsekwencji uśpienia czujności. Podchwytliwość polega na tym, że przykładowo jest zadanie: Która liczba jest odwrotnością liczby -2? a)2 b)-0,5 c)-2 d)0,5 Wszystko ładnie pięknie, ponieważ mamy 4 warianty, nie musimy wyczarowywać odpowiedzi sami. Jednak jak widać, możliwe odpowiedzi są do siebie bardzo podobne i jeżeli nie znamy definicji liczby odwrotnej od podanej, strzelanie bywa utrudnione więc trzeba baaaardzo uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany1565164196
Odpowiadam B. Liczba odwrotna odwrotna od np. -2 to 2 A liczba przeciwna od np. -2 to -1/2 lub -0,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×