Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

@placek922 - dzisiaj już w panice zadzwoniłam do tej szkoły, a nóż bym kogoś z komisji złapała i podali mi nazwisko, która kobieta się zajmuje tymi arkuszami, czy jakoś tak, więc zapytam czy w tej naszej komisji są na tyle stanowczy, żeby kasować za niedopatrzenie same (no, większość) dobre odpowiedzi. Także mogę dołączyć pytanko jak jest na WOSie ;) Ja WOS chyba kółkowałam, albo też robiłam to i to, ale nie przejmowałam się, bo i tak miałam pewniaka zdanej nawet bez zamkniętych. Mi zostały jeszcze biologia, matma i angielski. Z matmy z kolei nie umiałabym się nauczyć z neta, tzn potrzebowałabym więcej czasu, wezmę sobie chyba kogoś na te 4 dni, niech mi to wbije, bo już zaczynam z nerwów robić dziwne rzeczy:D Biologia powinna być okej, przeczytałam repetytorium no i lubię ją, tylko OD RAZU zapytam czy chcą do diabła kółeczka czy kreseczki, bo ciągle chcą co innego. W sumie mogliby zrobić ten arkusz odpowiedzi i spokój. No a angol to jedyne co muszę pilnować to zdrowie, bo grypa szaleje, wpadam tam na kwadrans i liczę na 6, tylko z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
dołączam się do apelu placek922 zapytajcie jak ktoś będzie dzwonić do OKE czy zaliczą jak jest podkreślone i w kółeczku jednocześnie (tak, ja oczywiście też tak zrobiłam, a jak;) wydaje mi się, że zaznaczenie w kółeczko błędnej odpowiedzi dotyczy karty odpowiedzi które są na maturach /te z kwadracikami do zamazania/ a nie mieliśmy tej karty dołączonej z tyłu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na stronie 95 tegoż tematu rozprawiali o kółeczkach i wszystko było ok. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
widzę większość pytań zamkniętych już porównaliście i wyłapałam u siebie głupich kilka błędów.. napisałam Mazurek dOMbrowskiego (powinno być przez 'ą') chyba nie zaliczą, kilka fuckupów dot. treści potopu /nie czytałam nawet streszczenia więc i tak dobrze/, no i środki stylistyczne popieprzyłam.. kurde a takie łatwe były grr:/ ostatnie zadanie chciałam pominąć ale dobrze, że się wysiliłam bo nie wiadomo jak z tymi pyt. zamkniętymi w kółeczku.. oczywiście jedna wielka improwizacja i lanie wody.. nie przeczytałam większości lektur więc nie miałam się do czego odwołać- na podstawie przytoczonego fragmentu napisałam o Potopie ;D ktoś pisał, że nawiązał do Bogurodzicy- wydaję mi się, że nie zaliczą tego bo to nie jest lektura a jedynie utwór literacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemuś dziękuję za wskazanie tej strony! Może przestanie mi skręcać żoładek do jutra! Skoro już tyle osób na forum się z tym plącze, to zapewne wiele innych ma ten sam problem i w OKE nie powinni unieważniać tych odpowiedzi... Na 29 stronie też się gdzieś doczytałam podobnych rzeczy i w końcu pozdawali nawet zaznaczając samymi kółeczkami z polaka. Wdech wydech. Jutro zadzwonię, żeby odzyskać spokój ducha i napiszę co powiedzieli ;) Też tak mi się zdawało, że Bogurodzica nie należy do kanonu lektur, Potop pewnie, no i Quo Vadis, ale nie znałam właśnie tej, żadnych szczegółów. Na maturkę porządnie przerobię trylogię, coś chyba dawno było ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@t54iu7t - zagubiony wśród dysput o kółeczkach, jeżeli nic nie zrobiłeś, a egzamin z historii za tydzień to polecam repetytorium gimnazjalisty, przeczytasz raz, dwa + o IIWŚ z neta, ja tak zrobilam i wyszło dobrze :) @moonchild - też mi się zdaje, że te anulujące odpowiedź kółka są do karty kodów.. o.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
ambiwalentna_93 no Quo Vadis też by nie zaliczyli bo religia miała wpływać na historię Polski a tam akcja toczy się gdzie indziej;) a z tymi kółeczkami to zaczęłam panikować dopiero jak weszłam na forum, niedobry placek922 ;D też mi się wydaje, że nie powinno być problemu ale w gorszej sytuacji są Ci którzy zaznaczyli tylko w kółeczko /w kilku zadaniach było wyraźnie napisane w poleceniu żeby podkreślić, te mogą nie zaliczyć za niezrozumienie polecenia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@moonchild6236 Mnie się wydaje, że jednak zaliczą mi tę Bogurodzicę. :P Jak pamiętam, polecenie brzmiało mniej więcej tak: "Na podstawie dwóch dowolnych tekstów literackich z kanonu lektur, wyjaśnij jakie znaczenie miała dla narodu polskiego wiara/religia." Lektura to nie musi być przepastna książka jak się potocznie utarło, do definicji lektur zaliczamy także poezję śpiewaną, a do tej Bogurodzica elegancko się zalicza. Do tego spójrzmy do informatora, napisane wielkimi literami słowo "LEKTURA" a tuż pod nim podana jest Bogurodzica - jestem dobrej myśli. :) Do historii, zwłaszcza II W. Ś. polecam 'Sensacje XX wieku' dostępne na YT - Bogusław Wołoszański niesamowicie ciekawie prezentuje te czasy. O kółka się nie martwcie, bo może być tak, że pomyślą że byliście tak pewni odpowiedzi że nie wystarczało wam podkreślanie, musieliście jeszcze zaznaczyć w kółeczko - może pomyślą że byliście po prostu bardzo pewni tego co zaznaczacie i dzięki temu docenią wasze podejście. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, no to ja się nie wypowiadam w sprawie wypracowania już ;D Haha, no ja tak samo, wyszłam bardzo zadowolona i chciałam sobie dzisiaj odpocząć, mamy teraz swój "weekend" przez egzaminami, a tu Placek922 wszystko zaburzył :D No nic, może zrobią porządek kiedyś z tymi odpowiedziami, ja już zaczynam myśleć co z fizyką chociaż tam nic o podkreślaniu nie pisali ;D Ale z samymi kółeczkami to faktycznie kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahah, następnym razem rameczka i strzałka obok -> TO jest właściwe na 100%! Może racja z Bogurodzicą, ja generalnie dzisiaj myślałam czy cos napisać, bo lubię, ale nic mi nie mogło przyjść do głowy, a lektury przerabiane na egzaminie z mety skreśliłam "no bo jak to tak". A tu proszę, w tej sesji dają naprawdę niezłe egzaminy jak na razie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
Przemuś może i masz rację, nie zapamiętałam słowo w słowo treści polecenia i jeśli było napisane 'utworów literackich z kanonu lektur' to inna sprawa, w informatorach rzeczywiście były podane lektury razem z wierszami więc powinni uznać ale ja i tak 'zapobiegawczo', dla pewności wolałabym odnieść się do książki- też większe pole do popisu:) Jeśli to Ty napisałeś o tej 'Bogurodzicy' wyżej to trzymam oczywiście kciuki żeby zaliczyli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właściwie Bogurodzicę to wziąłem na przymus by mieć drugi tekst. Potop pasował idealnie no ale ze znalezieniem drugiego utworu miałem problem, delikatnie rzecz ujmując. Problem nie był wynikiem jakiegoś egzaminowego zaćmienia, przejrzałem listę i nie widzę nic co mógłbym wykorzystać tak dobrze jak Potop. Cały romantyzm z Kordianem na czele przedstawiał sprawę raczej w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
ja miałam ten sam problem, tylko, że z własnej winy bo nie przeczytałam po prostu połowy lektur /nawet streszczeń/ ALE przerobiłam za to większość epok i wierszy- nawet nie wpadłam na to, żeby je wykorzystać.. ale i bez tego ostatniego zadania zdam spokojnie i Ty pewnie również oceniając po poziomie wypowiedzi na forum:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@moonchild6236 Czyli jednak w Wosie były pytania zamkniętę ,w których trzeba było podkreślać odp? Fuck.. ;/ Trudno .Zdać pewnie zdam ,ale szkoda punktów :) Co do dalszych egzaminów to ja zdaję wszystko.Najbardziej się bałem fizyki i polskiego. Reszta testów powinna przejść :) Jak zdam wszystkie egzaminy ( w co póki co wątpię ) to idę chlać cały tydzień :D @ambiwalentna_93 Też uważam ,że niepotrzebnie się srają z tymi ciągłymi zmianami w sposobie zaznaczania odp. Człowiek zestresowany myśli o tym ,by jak najwięcej napisać i to chyba normalne ,że w stresie dużo rzeczy umyka... Dobranoc i powodzenia na kolejnych testach !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfq3r
Polski był banalny, 5teczka będzie murowana w tym wypracowanie musiałem skurczyć bo bym się nie zmieścił na tych 2,5 stronach hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałem opisać moje wypracowanie :D Orłem nigdy z polaka nie byłem ,więc proszę się nie śmiać :D W wypracowaniu napisałem o Potopie ,o tej opatrzności Matki Boskiej i wiarze ,która pomogła im wygrać (nie wiem czy tak było :D) i opisałem Dziady :D (tylko napisałem straszną głupotę ,że akcja Dziadów cz.3 była w czasie zaborów hahahaha ) i w tym drugim akapicie opisałem stosunek ludzi do Boga ,ze się go boją i szanują i to jak Konrad został ukarany za to ,że się przeciwstawił.Ogólnie też na początku wypracowaniu tuż po wstępie opisałem dzisiejszą sytuację wiary /religi xD Może 3-5 pkt z tego będę miał :) Oby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh. Wiara była wszędzie, ale pewnie mało kto postanowił w wypracowaniu nawiązać do bohaterów ze sceptycznym stosunkiem do religii. Bynajmniej, każdy miał chwile zwątpienia. Weźmy choćby tremy i etapy żałoby Kochanowskiego, gdzie jest i bunt do Boga, Kordian to już w ogóle agent ;D Aczkolwiek nie wpadłam tam na to, mogli też jakoś ciekawiej sformuować polecenie, ludzie raczej szukali literatury religijej. A ja zadowolona pomyślałam sobie 5 minut czy opisywać tę chwiejną wiarę bohaterów, ale podliczając swoje punkty wybiegłam radośnie.. oby wszystko się potwierdziło ;D @Placek922 nie pamiętam już czy to w wosie czy w pp chcieli podkreślenia, ale gdzieś z tego co kojarzę chcieli. Wspaniały system, cudowny wręcz! Na biologii skupię się na tym, a nie na pytaniach! Załatwiłam sobie korki z matmy, od jutra czas się zakatować (to mnie akurat totalnie wykańcza), ale to już 4 dni.. pociesza mnie, że zdawalność matematyki jest większa niż fizyki (nie jest na odwrót?) i to całkiem sporo oraz fakt, że karta wzorów posiada chyba wszystkie :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ambiwalentna_93 Czyli jak tylko zakreśliłem w kółko te odp na tym wosie to mi nic nie zaliczą ?;/ sHIT..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem w pełni przekonana, rano wykonam telefon do OKE, nasze poznańskie jest dośc przychylne i wszystko ładnie tłumaczą i się dowiem. Myślę, że mogą zaliczyć, ale nie mam pewności : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo ! Kurna przez te nerwy spałem w dzień ,a w nocy buszuję . Mimo wszystko mam małą nadzieję ,że zdam i dokończę proces żmudnej edukacji w tym roku :D Dobranocka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa2235
Pomocy egzamin z podstaw przedsiębiorczości w piątek a w głowie pustka.Co najlepiej się nauczyć?Co mi się najbardziej przyda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
justa przedewszystkim podstawowych pojęc ekonomicznych takich jak podaz,popyt,równowaga rynkowa, akcje, formy działalności gosp. itd.... w zeszłym roku były jakies zadania z obliczeń typu odliczyc koszty od zgromadzonej sumy czy obliczenia wartości procentowych. bez stresu myslę że zdasz bo zyjemy w takich czasach że nie sposób egzystować bez znajomości ekonomii... najlepiej zrobisz jak wyporzyczysz sobie z biblioteki podręcznik - przeczytasz raz i będziesz wiedziała wszystko. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfhth
@justa2235 Na Przedsiębiorczość naucz się skrótów czyli np co to jest PKB, NBP, MON..Do tego obecna gospodarka w kraju jak wygląda, wpływ Unii Europejskiej na Polskę, zasady Unii, ile Państw wchodzi w skład Unii, coś tam o bankach Polskich, kapitał krajowy, było trzeba dokończyć zdania albo wypisać jakieś z tekstu albo wstawić odpowiednie pojęcia troszkę tego było (mówię o egzaminie z PP z luty 2012).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KONIEC PANIKI! Powiedziano mi, że jeśli jakkolwiek mamy pozaznaczane tylko po jednej odpowiedzi i oni znają ten nasz klucz, to nie ma podstaw, żeby anulować, gdyż oni zawsze działają na naszą korzyść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa2235
Kurcze dzięki za pomoc.Sam stres z tymi egzaminami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ambiwalentna_93 To świetnie ! Poprawiło mi to humor :D Dziś obczajam PP ,a Wy?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i co? No i co?! Co pisałem? :P Liczy się to co zaznaczyliście a nie jak. :P Co do matematyki, to aktualnie doszlifowuję wiedzę oraz robię matury próbne. Zapodam jeszcze link: http://kwejk.pl/obrazek/1146353 Jest tu opisany sposób na zdobycie 10% punktów na maturze, kto wie, może takie zadanie pojawi się na piątkowym eksternie, wart znać co i jak. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moochild109
ambiwalentna_93 dzięki wielkie, uff ciśnienie opadło;) mam teraz pytanie do matmy- czy te wzory które podali w informatorach /19 stron/ to my to wszystko dostaniemy na egzaminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, dostaniemy te wszystkie wzory, tabele, rysunki i co tam jeszcze dodali. :) Oczywiście nie są to wszystkie wzory, jakie umieć musimy(nie ma tam choćby wzoru na pole kwadratu, czy też na jego przekątną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i Przemuś dobrze mówiłeś ;D Ale panikę nie tak łatwo zgasić :D Hm, faktycznie sporo byśmy tych kartek musieli dostać na matmę o.O Ja zaraz idę na korki i co zaskakujące to one bardziej mnie dobijają, wolę już egzaminacyjną tremę i poztywne emocje po nich, że jestem do przodu aniżeli siedzenie z obcym, chociaż znam i wiem, że niektórzy bardzo by takie chcieli, ale brakuje już kasy, więc nie będę narzekać. 4 dni i do boju! Mam nadzieję, że uda nam się też jakoś porównać wyniki z matmy, bo to może być bardziej skomplikowane. Napiszę sobie coś na tej karteczce z imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×