Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Hahaha, muszę przyznać że dopiero przed chwilą zajrzałem do słownika i zobaczyłem co i jak. Zawsze białogłowa kojarzyła mi się właśnie z bielą na głowie, i stąd ta wtopa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmageeelan
Dzisiaj historia ! Trzymajcie kciuki ! Powodzenia wszystkim ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albertoksoksok
kurna a za rysunki i wypisanie danych będzie coś ? powiem wam że pocieszyliście mnie mocno :) wychodzi na to że większość mam dobrze albo wszyscy mamy źle :D :D :D POZDRO ja mam wszystko za sobą oprócz matmy :) a dzisiaj p***nijcie historię jak ruskich meteoryt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po biologii ! Muszę przyznać, że chociaż jestem pewna całkiem nieźle zdanego egzaminu to test był całkiem trudny, spodziewałam się innego. Negatywne komentarze zdających oraz szybkie pustkie jakie robiły się w sali również to potwierdzają. W każdym razie jedziemy z tym co udało się zapamiętać dla tych, co zdawali: 1) Dopasowanie objajów do zatkanej tętnicy: nerkowa - nadciśnienie, kończyn dolnych - trudności w chodzeniu , wieńcowa - wieńcówka i zawał , szyjna - udar. 2) Uzupełnienie rysunku z układem pokarmowym + funkcją owego oranu: a) wątroba - wytwarzanie żółci, b) trzustka - to z enzymami. 3) Uzupełnienie tabelki gdzie był żołądek kwaśny, więc dwunastnica zasadowa i enzymi w żołądku to amylaza i pepsyna. 4) Cykl Krebsa zachodzi w mitochondrium, co mam źle. 5) Uporządkować : glikoliza -> cykl krebsa -> oddychanie (chyba też pomyliłam). 6) Organizm w upalny dzień: odpowiedź B (2,4,5) - duża ilość pobieranego płynu, zwężenie skurczów mieszków włosowych itd. 7) Wykres, gdzie najwięcej dziewczynek aktywnych to wiek 11 lat, a kolehne to Francja i Włochy, ale w zadaniu było napisane, że NIEzależnie od wieku z tą ilością,a w Finlandii w którymś przedziale wiekowym również była ta aktywność mniejsza, więc napisałam, nieciekawie sformuowane polecenie. 8) P/F - Limfocyty mają zastawki - chyba F, Limfocyty płyną w jedną stronę, zaznaczylam, również F, było coś, że limfocyt mają jakiś swój układ, który nie obejmuje serca czy jakoś tak to zrobiłam, że P i ostatniego nie pamiętam (o ile było). 9) Białka do tego rysunku nie wiedzialam jak podpisać, dałam 1sze endogenne, drugie egzo i poniżej napisałam miozyna, a o kolejne chodziło o aktynę:/. 10) Choroby otyłości no to cukrzyca i wieńcowa. 11) Dopasowanie: Drapieżnicy - to z polowanie na te muchy, Konkurencja - to ze szczurami, Komensalizm - to z gniazdami i Protokooperacja - to z rybami (nie pamiętam co zaznaczyłam w 2 ostatnich). 12) Uzupełnić tekst po kolei: 1) Na skutek przebiegu i tu: fotosyntezy mamy materię organiczną. 2) Ci co ją tworzą to producenci. 3) Ci co pożerają (jakkolwiek było to napisane) konsumenci. 4) Obieg materii występuje. 13) Ten chemiczny rysunek z białkami A,T,G i C to: uzupełnić: Reakcja T łączy się z jednołańcuchowym czymś. Białka A łączą się z guaniną. Białka G z cytozyną. Nie jestem pewna czy pisało uracyl? tutaj pomieszłam, ale według rysunku wychodziło mi okej. 14) Rysunek łańcuchów rybonukleinowych i deorybonukleinowych: trzeba było zapisać dwie róznice. Napisałam, ze w jednym jest tymina, a w drugim uracyl, no i sam fakt, że tu występuje kwas deor. a tam r., ale z tej chemii pewna nie jestem... 15) Gdzieś trzeba było zaznaczyć który numer hm.. cóż to było nuklotydy? był pierwszy który drugi, to było jakoś na początku, zrobiłam: II , I. 16) Tabelka z genetyki : dziękuję serdeczne, do genetyki nie zajrzałam, choć tabelę dali jak najbardziej podstawową, no trudno. 17) Dwa wykresy na ostatniej stronie: opisałam, że zwiekszenie spożywania mięsa zwiększy wydzielanie gazów o prawie 30mld ton, ale tu właśnie mamy z Plackiem problem, gdyż on zobaczył, że to większe pole wydzielania gazów było przez "inne rzeczy", a ja że to większe było powodem hodowli tych zwierząt i nadal mam to przed oczyma, więc wydaje mi się, ze jest prawidłowo, ale oczywiście musimy porównać z innymi. 18) Podpasować cyferkami co zagraża, a co pomaga zachowaniu bioróżnorodności: no było to nieco podchwytliwe, ale nie chce mi się przypominać, do zagrożeń mam: 3,5 do przeciwnych mam: 1,2,4. 19) Ośrodek ruchu w mózgowiu? Napisałam móżdżek. Mięsień oddzielający klatkę piersiową od układu napisałam: Przepona. 20) To co przenosi tlen we krwi : Erytrocyty. Ich budowa, która im w tym pomaga : nie pamiętam. 21) To po***ne ze stereometrem, gapiałam się w to jak kretynka nie wiadomo po co, wcale to nie życiowe: no ale mamy tam fałsze i prawdy: więc tak: To coś A (po środku) kurczy się - F, to coś I kurczy się - P, oba się nie kurczą - F, stereometr się kurczy - F. Prawdopodobnie pytanie mogło być na odwrót, że się kurczą, to wtedy prawda itp, ale to wszystko ładnie z mojego zdania wynika. 22) Wpisać Insulinę u góry jak cukier rośnie i Glukagon na dole, jak spada. Nie wiem, na pewno mi się coś jeszcze przypomni, to na razie tyle. Mogłam zapomnieć to, co od razu zaznaczyłam bez myślenia i teraz mi wyleciało, za krótko nad tym siedziałam. Generalnie jestem zdziwiona. Dlaczego nie poczęstowali nas jakimiś witaminkami, ciekawymi układami, hormonkami, odżywianiem, cokolwiek nie tylko sama chemia i dedukcja! No ale mi tam poszło. Dajcie znać jak tam, oczywiście będzie też tu zapewne analiza hist, PP i geo przez cały weekend. U mnie już po wszystkim co najgorsze, została angielska nagroda, byle już to napisać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daviduu
Szkoda, ze tak mało tych zadan z matmy, pamietacie, no ale przynajmniej wiem, ze te 5 czy tam 6 mam dobrze, albo i zle tak jak wy, a gdzie reszta...Moze ktos pamieta z tych zadan prawda fałsz, zadanie z tym pierwiastkiem z 2 - 1 chyba czy jest to rowne = pierwiastkowi z 2 + 1 jakos tak, noi nie wiem co by tu jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daviduu
Dzieki Przemo :D pamietasz cos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ambiwalentna_93 Sprawdzałaś już te odpowiedzi? Bo jeśli masz dobrze to co napisałaś to mi wychodzi ,że powinno styknąć 24 pkt ,ale trzeba brać na poprawkę ,więc koło 19p. Jeśli chodzi o mnie . Test była nieziemsko trudny ,niektóre rzeczy po raz pierwszy na oczy widziałem i to pierwszy test ,z którym mam poważne obawy czy zdam... Co do Historii to podam za chwilkę co było mniej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Daviduu No właśnie zauważam u siebie ciekawe zjawisko - tak skupiłem się na rozwiązywaniu, że nie pamiętam zadań, za to odpowiedzi pamiętam elegancko, tak więc wy podawajcie zadania a ja będę podawał odpowiedzi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masakraaaagdgv
blagam niech ktoś mnie pocieszy... pisałam z historii i jestem zalamana , tak niepewna.... np zadanie z mapa to które to było powstanie?? .... bo ostatniego zadania w ogóle nawet nie ruszylam bo nie o niepodleglosci nie czytalam :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@masakraaaagdgv {pocieszacz} :) Egzaminu dziś nie pisałem, więc nie mogę się do niego odnieść, czekam na jakąś nieskromną relację z opisem zadań. Skoro była mapa i trzeba było podać nazwę powstania, to podejrzewam że chodziło o Powstanie Wielkopolskie, powstanie śląskie, powstanie warszawskie lub powstanie Chmielnickiego. ;) Bo chyba nie chodziło o listopadowe lub styczniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas rozprawić się z historią ! Proszę Was jeśli zdawaliście też histę dzisiaj to podawajcie pytania :) Oto moje ,które zapamiętałem : 1.Obrazek z jakimś faraonem na stronie pierwszej -oczywiscie egipt :D 2.Trzeba było odpowiedzieć ,które z podanych zdań są prawdziwe (były 3 ,a dwa były prawdziwe) Pytanie dotyczyło pisma egipskiego -hieroglifów .Pierwsza dwa były prawidłowe ,trzeci mówił o dostępie tego pisma dla kapłanów ,więc nie był prawdą . 3.Było pytanie o skutki tej epidemii : -Ludzie wynosili się na tereny nieskażone ,gdzie tak naprawdę jeszcze bardziej pogarszali sytuację -Miasta pustoszały -Ziemie popadały w ruine.. 4.Pytanie o postacie ,pierwszy Opis był o jakimś władcy ,coś z indiami ,więc Aleksander Wielki ,drugi był o sparcie i zaznaczyłem tego kolesia na L (skojarzyło mi się ze spartakusem) 5.Dalsze pytania...wybór postaci ! -kto opłynął cały świat -Magellan -Kto dopłynął do Indii -Vasco da gama -Kto był premier i ministrem skarbu -Paderewski -Kto był wicepremierem -Eugeniusz Kwiatkowski Było też pytanie o jakąś dynastie ,ja wpisałem WAZA ,ale pewnie źle xD Jak myśliscie? Kolejne było z zamkniętnych o tym czego dokonał Kazimierz Jagiellończyk ,tu źle zaznaczyłem(zaznazyłe ,ze uniwerek w krakowie). Będę bardzo wdzięczny za kolejne pytania z historii ! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@placek922 Leonidas. ;P Zasadnicza sprawa - co było tematem wypracowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masakraaaagdgv
wypracowanie to opisać metody walki Polakow o niepodleglosc.... eh czyli widzę że nieźle pokrecilam... co z mapa ja zaznaczylam jako styczniowskie.. A które zdania były FALSZYWE w tym żądaniu z tekstem bodajze o polskę i litwe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) Tematem wypracowania były metody walk polaków podczas walk o niepodległość w XIX wieku. Ja napisałem to co mi w głowie świtało ,czyli edukacja prowadzona w języku polskim ,pisanie polskiej prasy ,polskich książek ,tworzenie małych grup partyzanckich ,które miały często większą "siłę" niż uzbrojone wojska zaborców i organizowanie powstań. Nie wiem czy dobrze ,ale wolałem coś napisac niż nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fałszywe było to o prowadzeniu wspólnej polityki zagranicznej . Nie wiem jak było w tekscie ,ale to na pewno to. Dokładnie nie powiem czy chodziło o prowadzenie takiej samej ,czy różnej polityki zagranicznej ,ale to dało się wychwycić w tekście. Więc to było fałszywe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masakraaaagdgv
A zadanie gdzie trzeba było zaznaczyc P i O ? a które wydarzejie było pierwsze w tym gdzie było powstanie chrzescijanstwa? przepraszam że tak niedokładnie ale reszty nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było łatwo, ale z obu powinienem mieć te 15p :D konfederacja barska pierwsza uchwalenie konstyrucji bedzie ostatnie, ja postawiłem niestety na powstanie kosciuszkowskie w przedostatnim bedzie obrady okraglego stolu? i w przed przedostatnim :P bedzie powstanie warszawskie? a Rzym, cesarstwo-krolestwo-republika, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurwa zjebałem punkcik, bedzie przeciez 1 wolne wybory :( napisałem wypracowanie, ale dużo nazmyślałem i nie wiem czy w ogole z niego zapunktuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety dzis sie kompletnie nie wyspałem :( ale jestem dobrej myśli po przeczytaniu waszych odpowiedzi, bo wiekszosc mi sie zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
historia jeszcze w miarę ale biologia to był jakiś kosmos!!! PIERWSZY RAZ (a jestem już na mecie) nie jestem pewna czy zaliczę przedmiot.. co to było? przyzwyczaiłam się do śmiesznie prostych testów na poziomie gimnazjum a tutaj taki szok! najtrudniejszy tekst ze wszystkich dotychczas- zaliczyłam fizykę, chemię i matmę a wyłożyłam się na takim niby 'łatwym' przedmiocie:/ ale przyznaję bez bicia, że tylko przewertowałam repetytorium ALE do każdego testu tak podchodziłam i do tej pory gładziutko mi szło.. teraz będę pluła sobie w brodę, że się nie przygotowałam.. gdybym wiedziała, że oni coś takiego przypieprzą- dla kogoś kto chodził do liceum może ten test był banalnie łatwy ale ja nie byłam na żadnej lekcji w LO i liczyłam, że to co przerabiałam w gimnazjum wystarczy jak do tej pory.. BŁAGAM o jakieś odpowiedzi bo nie wiem co mam zrobić ze swoim życiem przez nast mies do wyników;D uczyć, nie uczyć się do matury...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodziło o chronologicznie ostatnie wydarzenie to: Insurekcja kościuszkowska - 1794, a Konstytucja 3 Maja - 1791, zatem dobrze zaznaczyłeś, o ile 2 kolejne wydarzenia nie były później. ;P Temat wypracowania mieliście niezły, na pewno lepszy niż ten z sesji jesiennej 2012 r.: ''opisz Polskę dwóch ostatnich Piastów i ich politykę''. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgfhjtu
Historia beznadziejna :( Pytanie beznadziejne niestety, z tego co tutaj piszecie to sporo pokręciłem . Wypracowanie lałem wodę i starałem się jakoś nawiązać do patriotyzmu Polskiego ehhh napisałem całą stronę i lekko ponad. Mam nadzieję że chociaż te 15pkt uzbieram. Zawiodłem się bardzo że nie było ani jednego pytania o I i II wojnie światowej które mam w małym palcu nad czym mocno ubolewam. Chyba najgorszy przedmiot po którym mam wątpliwości. Wcześniejsze zaliczone została tylko Historia Mata i Fiza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
Jasio1215 ja też tylko 3h spałam (zaraz bd odsypiać) jak zobaczyłam ten materiał z biol to próbowałam się ratować jeszcze i coś w nocy czytać.. ja niestety odwrotnie i widzę, że z historii też nawaliłam ale 15pkt powinno być, jak czegoś nie zdam to będzie ta przeklęta biologia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@moonchild6236 Bio została opisana prawie cała na poprzedniej stronie :) Wiadomo może kiedy będą wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe no tak, ale ze mnie sierota, bo juz troche sie pozapominało i pomyslalem ze konstytucja to w 1795, a w necie sprawdziłem, ze 1794, dlatego ten blad z tego co sie wczoraj nauczyłem w nocy to tylko, ze watroba wydziela zolc i byłem pewny gdzie jest trzustka z obu przedmiotow dostane raczej po solidnej 2 i w sumie oto chodziło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×