Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Ha! No nie wierzę, aby to co napisałeś działo się w rzeczywistości. W tym kraju wiele osób jakoś życie mając 0zł dochodu i nikogo nie interesuje skąd ma pieniądze, aby ''nie umrzeć z głodu'' :D Analogicznie ze zwolnieniem z opłat powinno być tak samo. Nawet jeśli taka kontrola ma mieć miejsce, to jest wcześniej zapowiedziana i zwalniającemu z opłat daje się wybór, czy ma ochotę w dalszym ciągu o to zwolnienie się starać. Całkiem sporo osób w oke wawa zwolniło się i naprawdę ani słowa nie słyszałam o tym, aby jakaś kontrola ich nękała.. Może zaczęli tak straszyć - a ilość płacących osób to dla nich wyższa prowizja czy cuś:P Dla mnie osobiście to science fiction^ Bujda najnormalniej... wątpię szczerze, aby tak było w rzeczywistości... Przekonacie sie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka.., idąc twoim tokiem rozumowania każdy mógłby się zwolnić z tych egzaminów, wystarczyłoby się tylko zarejestrować w UP jako bezrobotny i wysłaniu zaświadczenia ze jest się osobą samodzielnie gospodarującą i nikogo by to nie interesowało że dana osoba potrafi przeżyć za 0 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy, bo niektórzy pracują i mają wykazywalne dochody(np. ja) inni maja gospodarstwo rolne, jeszcze inni prowadzą działalność.. Mowa tu o osobach, które nigdy nie pracowały(zwłaszcza w przeciągu bieżącego roku podatkowego i ubiegłego). Czemu to ich rodzice mają fundowac im te egzaminy? Skoro nie mają obowiązku alimentacyjnego? Myślę, że zwłaszcza w wieku 18-19 lat śmiesznym byłoby żądanie od młodego człowieka, aby płacił (o ile on nie pracuje). Osoby, którym zależy na maturze dobrze zdanej na przykład... wiadomo, że nie podejmą raczej pracy. Ja miałam jedynie 4 miesiące przerwy w pracy przez matury i egzaminy, nie każdemu się tak uda:P A jak wygląda Twoja sytuacja? Może twoje oke ma swój etos :P Może ściemniają:P Może sami są niedoinformowani w prawie:P Różne rzeczy na tym świecie mają miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niteczka158975267473
1. Zwolnienie w całości, w przypadku: -osoby niepracującej, która przedstawi zaświadczenie o zarejestrowaniu w Urzędzie Pracy lub dowodu pobierania zasiłku dla bezrobotnych, -osób samotnie gospodarujących, jeżeli ich dochód nie przekracza 477 zł netto (zaświadczenie o dochodach z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku), -osób w rodzinie, jeżeli dochód na osobę we wspólnym gospodarstwie domowym nie przekracza 351 zł netto na osobę (zaświadczenie o dochodach wszystkich osób pracujących i oświadczenie o liczbie członków rodziny pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym). To jest LUB, LUB, LUB, jesteś bezrobotny to jesteś zwolniony i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaaaaD
jest ktoś kto będzie zdawał w sesji zimowej we WRO? w ogole jak sie uczyliscie? drukowaliscie wszystkie zagadnienia z informatorow? jakie ksiazki? prosze pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się uczę z podręczników do lo, repetytoriów maturalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niteczka158975267473
sesiii Ty pisałaś , że w ostatnim tyg. lipca dostaniesz odp. o zwolnieniu z opłat i co tak słychać w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam nadal na odpowiedź. Jutro minie 14 dni roboczych od otrzymania przez nich mojego zgłoszenia( taki mają limit na odpowiedź),więc najprędzej będzie jutro, a najpóźniej w następnym tygodniu, niestety nasza poczta jest okropna;/. Do oke moje zgłoszenie leciało 7 dni;/. Jak tylko dostanę odpowiedź to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieciokrotnie
Sesii, a Ty zdajesz w gdańskim OKE? można jeszcze składać papiery o zwolnienie z opłat? i czy w gdańskim oke też obowiązuje to, że jak ktoś jest bezrobotny to może być zwolniony? bo na wniosku tego niestety nie ma. mogę prosić o te arkusze? będę wdzięczna. pieciokrotnie@wp.pl sprawa nie tyczy się mnie, tylko mojego chłopaka, staram się mu pomóc jak mogę, ale pomysły mi się już kończą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fefeg
Od października zaczynam roczne liceum eksternistyczne i mam w związku z tym pytanie.Dowiedziałem się że będą dwie sesje egzaminacyjne które są oparte tylko i wyłącznie na testach, nie ma odpowiedzi ustnych i zdawania przed komisją.W związku z tym jak to wygląda ? Jak np wygląda egzamin z J.Polskiego, Matematyki ? Są cztery odpowiedzi i zaznacza się poprawną ? bo skoro egzaminy są w formie testu to nie wyobrażam sobie tego inaczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawoli
Tak jak matura, zadania otwarte,zadania zamknięte. Wejdź na stronę OKE/CKE są tam informatory i przykładowe arkusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieciokrotnie- możesz jeszcze wysłać. Tak jestem z gdańskiego oke. Kobieta, która się tym zajmuje mówi, że obowiązuje tamto z bezrobociem. Ale śpieszcie się...bo ja wysłałam na początku lipca a odpowiedzi nie mam jeszcze.Zaraz wyślę ci arkusze. fefeg- nie musisz chodzić do tego pseudo Lo. Możesz się normalnie samodzielnie przygotować, ewentualnie z korkami i zdawać w ile sesji chcesz(max 4). Co do tego jak wyglądają egzaminy to zobacz sobie na stronie oke informatory z egz eksternistycznych do poszczególnych przedmiotów. Ale w skrócie powiem. Polski to ileś pytań zamkniętych, coś otwartego i wypracowanie. Matematyka kilkanaście zamkniętych plus otwarte. Wyglądają podobnie do pdst matury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niteczka158975267473
do 15 sierpnia można wysłać to o zwolnienie z opłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawoli
do 31 lipca deklaracja do 31 sierpnia zwolnienie tak przynajmniej ja sie dowiedzialem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 31 jest opłacenie... Wątpię, żeby do 31 zwolnienie, bo co jeśli nie dostaniesz? Ja od momentu wysłania na odpowiedź czekam około miesiąca, a potem jeśli nie zwolnią trzeba wysłać im jeszcze potwierdzenie zapłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawoli
"Do 31 sierpnia przesyla do OKE: deklaracje o wyborze zajec edukacyjnych dowod uiszczenia oplaty za egzamin ALBO sklada wniosek o zwolnienie z oplat Tak ja mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Martzepan*
Zapraszam was na alternatywne forum Kafeterian. Tam kiedyś odeszła cz esc starej elity z Kafeterii i na czat Kafe. Od roku już go nie używamy. Ponieważ stało puste, postanowiłem je reanimować i udostępnić pisanie w tematach bez rejestracji. Nie ma także szczególnej cenzury. Chyba, że ktoś zakłada 100 tematów o kupach. Ale nie usuwam nawet głupich i śmiesznych tematów jak modka tutaj. Możecie w postach wstawiać zdjęcia i filmiki You Tube. Macie możliwość manipulacji kolorem i grubością czcionki. Także każdy może mieć swój avatar. Spróbujcie. Zarejestrujcie się i załóżcie swój temat na próbę :) Zapoznajcie się z nim. Jeśli Kafeteria będzie się wieszała, zawsze możecie tam się przenieść, więc zachowajcie sobie link. http://marcepan.frix.pl/ - portal http://marcepan.frix.pl/forum Linki do dwóch pokoi na czacie Kafeterii: http://www.polchat.pl/chat.php?_room=kafeteria http://www.polchat.pl/chat.php?_room=kafeteria2 Pozdrawiam Martzepan Przekazujcie linki innym :classic_cool: Elta Kafe może mieć swoje tematy :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jeszcze raz dziękuję za arkusze i mam pytanie, czy ktoś posiada arkusze egzaminacyjne z pozostałych przedmiotów? Ja dostałam arkusze z biologii, chemii, fizyki i matematyki. A czy posiadacie pozostałe przedmioty, jak polski, WOS, historia, angielski itd. Ewentualnie gdzie można je znaleźć? Czy ktoś z osób, które zdały lub będą zdawał uczył się z takich książek jak tzw Vademeum z danego przedmiotu. Jest w nich niby kompleksowa wiedza z całego przedmiotu. Czy ktoś posiada arkusze z matur podstawowych, bo są podobne do egzam eksternistycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niteczka158975267473
Terminy przesłania w/w dokumentów do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie: Sesja zimowa w lutym do 15 grudnia roku poprzedzającego sesję zimową, sesja jesienna w październiku do 15 sierpnia br. Ja mam takie info :) I ja wysyłam papiery w pon. (1.08)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znając życie w każdym oke jest inaczej;). Ja nadal nie dostałam odpowiedzi... Najpóźniej powinno być we wtorek, chyba, że poczta będzie dostarczać mi to tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marianna2345
Na jakie procenty zdaliście matury w tym roku?? Polski matematyka angielski??? ja chce zdawać egzaminy w lutym wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie dostałam ;/. Ale dzwoniłam i powiedzieli, że dostałam zwolnienie 100% i jutro wysyłają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawoli
W tym wniosku o zwolnienie,w przypadku wspólnego gospodarstwa domowego,to trzeba podać dane osobowe rodziny,czy po prostu tak jak jest w przykładzie (np. rodzice/rodzeństwo)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bavj wyefgdv hljdmxc
Co Ty dokładnie wysłałaś sesiii o to zwolnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jest ze wspólnym nie wiemy, zadzwoń. A Sesiii podejrzewam, że załączyła to co wymagali..czyli zaświadczenie z UP i oświadczenie-tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bavj wyefgdv hljdmxc
Myszka.., Ty się też zwalniałaś w lutym z opłat? Ja w pon wysyłam wszystko, dlatego pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×