Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Co do przedm. ścisłych, ja trzaskałam po kilka h przez 2 miesiące zadania z majcy (książki do 1 i 2 lo + strony int.) a zdałam na dwóję, chemię do której nie przyłożyłam się wcale, przewertowałam tylko książki do gimnazjum, napisałam na 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Creative009
Dzwonie do OKE ale nikt nie odbiera wiec zapytam tutaj: Do wniosku o dopuszczenie do egzaminow zalaczam oryginal swiadectwa ukonczenia szkoly podstawowej czy kopie? Z tego co jest napisane na formularzu wychodzi, ze oryginal? Egzaminy sa wazne 3 lata czyli jezeli w 2006 minely mi 3 lata i mialem zdane wszystko oprocz matematyki to rozumiem, ze wszystko przepadlo i zdaje wszystko od nowa? Z gory dziekuje za odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Jeszcze 3 dni i bede znala wyniki, nie moge się doczekac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wniosku dołączamy oryginał świadectwa. Oraz kserokopie obu stron dowodu osobistego. ------- Ubiegasz się o egzaminy eksternistyczne organizowane przez OKE. Są organizowane od sesji jesiennej 2007 twoje egzaminy były składane przed tym rokiem najprawdopodobniej przed komisją państwową powołaną przez kuratora oświaty. I te egzaminy nie zostaną zaliczone. --------- Egzaminy eksternistyczne są ważne trzy lata, ale osoba zdająca nie ma możliwośc***oprawy egzaminy jak oczywiście go zda. I ocena jest oceną ostateczna. Z tym trzyletnim okresem ważności raczej chodzi, jak by ktoś chciał przerwać egzaminy i rozpocząć naukę w szkole dla dorosłych. --------- @Wiolaaaa9393 Na pewno zdasz, jak też się stresowałem biologią i angielskim, a tutaj wszystko zdane i to nawet na dostateczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dzwoniłem dzisiaj do OKE w Jaworznie, świadectwa będą wysyłane 28 listopada ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Creative009
Egzaminowany - dzieki za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie: jak z wyborem placowki w ktorej chce sie zdawac egzaminy? Na deklaracji nie widze miejsca w ktorym mozna bylo by ja wpisac. Jezeli chce zdawac w Rybniku to musze dzwonic do tej szkoly? Czy odbywa sie to jakos inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedy będzie stronka? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Mam nadzieje, że zdałam, bo jednak bardzo dużo czasu poświęciłam na naukę. Już nie mogę się doczekać piątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Creative009
Wypelnilem wniosek i widze, ze szkola w ktorej zdaje przyznana jest chyba odgornie w zaleznosci od powiatu w ktorym mieszkam ;) Wysylam dzisiaj dokumenty i mam nadzieje, ze do 30go wszystko dotrze i w sesji zimowej bede mogl zdac kilka przedmiotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ośrodki egzaminowania, są wybierane dla powiatów, niekiedy województw przez OKE. ------- @misza93 Czyli drugiego grudnia będą u nas. -------- Co do stronki, to jest już praktyczne gotowa. Tylko, że mam przygotowany z jednego przedmiotu pomoce naukowe. Jak kogoś ratują pomoce naukowe z chemii(jedna cześć), to mogę dać adres www do tej strony. Materiały będą dodawane sukcesywnie jak będę miał wolny czas(przygotowania do matury). Po za tym jeszcze będę zmieniał cały czas wygląd strony, troszkę opisy itd. --------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie, orientuje się ktoś może kiedy będą wysyłane wyniki z oke w Łomży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz zadzwonić i się zapytać.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heh:) tyle to wiem:) po prostu myslałam, że może już ktoś się dowiadywał, bo ja nie bardzo mam możliwość w pracy a tam trzeba dzwonić do 16 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wicie czy za przystąpienie do matury są jakieś opłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem dziś do OKE ws. matury. Jeśli ktoś chce zaproponować dyrektorowi OKE szkołę, w której chcę zdawać maturę może dołączyć pismo do deklaracji maturalnej i je umotywować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuje Ci egzaminowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czego i z czego uczycie się na angielski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciężko powiedzieć z czego.. ogólnie musisz znać dużo słówek, mnie wiedza z gimnazjum wystarczyła do napisania na ocenę 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można powiedzieć coś takiego, jak nie przeczytasz i nie zrozumiesz co jest napisane to marne szanse na zdanie. Można się uczyć z materiałów gimnazjalnych. Ale słówka trzeba znać. Na maturze masz jeszcze dodatkowo egzamin ustny z angielskiego. Oraz trochę inny egzamin pisemny. Chodzi mi o rozumienie ze słuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czego uczyć się z historii ? bo słyszałam że jest trudna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
A ja w koncu jutro będę znała wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli o mnie chodzi, to dziś mają wysłać świadectwo. Jak wyślą priorytetem, to może jutro będzie lub w sobotę pójdę na pocztę. ------------- Co, do historii, to dla jednych jest łatwa dla drugich trudna. Nie jest aż tak źle z tą historią, na pewno nie trzeba o niej pisać o 4 nad ranem. Spokojnie można napisać o 7. --------- A teraz tak konkretniej, jest podzielona na działy od starożytności do XX - wieku. Ogólnie należy przede wszystkim znać historię polski. Oraz najważniejsze fakty z historii świata. Czyli rewolucja rosyjska, francuska, coś o wojnie secesyjnej. I wojna światowa, II wojna światowa. Coś o starożytnym Egipcie, Rzymie czy Grecji . I jakoś to będzie. ------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakbym napisała o 7 dowiedziałabym się więcej od Ciebie niż '' dla jednych łatwa, dla drugich trudna'' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
"gość" ale co tu można wymienić więcej? Jak w matematyce, fizyce czy chemii można wymienić dokładniej czego się nauczyć, tak w historii trudno. Trudno ocenić jaką masz obecną wiedzę w tym przedmiocie. I to jest prawda-większość osób, która pisała egzaminy teraz to nie przejmowała się historią, ja natomiast panikowałam strasznie. Bo ja historii nie lubie, nie umiem się jej uczyć i dla mnie to jest czarna magia. Natomiast na matematyke i chemie poszłam na pełnym luzie. A dość dużo osób właśnie bało się tych przedmiotów. . Na historii masz na pewno do napisania jakies wypracowanie-z jakiej epoki historycznej to tego nikt Ci nie powie. Tak jak pisał egzaminowany-egzamin jest podzielony i z każdego działu jest pare pytań, więc trzeba się skupić na wszystkich działach. Na pewno możesz bardziej skupić się na tych ważniejszych wydarzeniach-o których było napisane wyżej. No i najważniejsza jest historia Polski. Możesz poprzeglądać fotografie jakiś ważniejszych osób, które dość często pojawiają się w historii. Fajnie też jakbyś przejrzał/przejrzała podręczniki do historii-takie jakie mają w szkołach. Bo właśnie w nich możesz znaleźć dużo jakiś fotografii, obrazków. Zawsze można przejrzeć w razie czegoś, bo każdy punkt jest ważny. Ucząc się o wojnach na pewno przejrzyj mapy, bo może zdarzyć się zadanie żeby zaznaczyć jakies ziemie. . Możesz też przejrzeć informator ze strony CKE.edu.pl - tam są opisane wymagania, jest też przykładowy arkusz egzaminacyjny z 2007 roku. Gdzieś tutaj też było pisane o przykładowym arkuszu z 2010 roku. No i możesz także porobić matury z historii żeby popatrzeć jakie tam są pytania, zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze warto też mieć wiedzę z powstań np. listopadowe czy styczniowe. Co to jest "Bramka" - [powstanie styczniowe]. ---------------- Wiadomo, wypracowanie może być z dowolnego tematu[temat wybierany przez CKE]. Jeśli chodzi o arkusze maturalne, to raczej dużo nie pomoże jest to inna forma egzaminu. Inne wymagania. ------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiolaaaa9393 jak jesteś z Krk to oni jutro dopiero wysyłają wyniki więc będą po niedzieli.Chyba,że panie sekretarki będą tak uprzejme i podadzą ci je przez telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile macie lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
"gość" nie jestem z Krakowa, ja jestem OKE Łódź. Do mnie Pani dzwoniła i pytała czy sama przyjadę po wyniki czy pocztą ma mi wysłać. A ze względu, że i tak musialam jechać do Łodzi załatwić pewną sprawe to przełożyłam to na 29 listopada to przy okazji odbiore wyniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wczoraj dzwoniłem do OKE Jaworzno to dowiedziałem się iż moje świadectwo będzie wysłane 28 listopada - czyli dziś. Najpóźniej drugiego będę miał świadectwo w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×