Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

To jest spraw indywidualna każdego zdającego. Nie można powiedzieć, że zdasz czy nie zdasz. --------- Do końca grudnia należy podać przedmioty, ale do końca listopada należy złożyć wniosek o dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych. Oraz jak zadeklarujesz wszystkie 11 przedmiotów z zakresu LO, to możesz również złożyć deklarację maturalną w innym przypadku nawet jak zdasz wszystkie egzaminy, to do matury nie przystąpisz. ------ Jak masz jakieś pytania, to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a takie pytanko czy na kolejna sesje skladam wniosek o dopuszczenie znowu? bo znowu zbiezne info ze do jednych oke tak do drugich nie a pod krakow naleze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie musisz, ale najlepiej jest zadzwonić do OKE. Pani wpisze do komputera twoje dane i wszystko c***owie. Albo skonsultuje się z innymi pracownikami i zadzwonisz później. -------- Ewentualnie wniosek składamy do 30 listopada. Wg. mnie składasz wniosek o przedłużenie zdawania lub z urzędu c**przedłużyli do 6 sesji ja weszło w życie nowe rozporządzenie i masz jeszcze dwie sesje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Creative009
Witam. Mam pytanie: gdzie zlozyc wniosek o dopuszczenie do egzaminow? Czy musze wysylac do OKE czy mozna go zlozyc w szkole w ktorej beda egzaminy? Z tego co tutaj wyczytalem to czas jest do konca listopada jezeli chce zdawac w lutym? Oplate trzeba uiscic teraz czy wystarczy przyniesc potwierdzenie na egzamin? Kiedys zdawalem i trzeba bylo na egzamin dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wniosek wysyłamy do OKE. Opłatę lub wniosek o zwolnienie z opłat przesyłamy do OKE do końca grudnia. Osobiście nie pokazywałem zwolnienia z opłat przed samym egzaminem. ------ Ale o przesyłaniu do OKE dowodów wpłat tylko czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egzaminowany, ja nie pamiętałem nic dosłownie z gimnazjum, ukończona 1 klasa liceum i zdane bez nauki chemia (na ocenę 2) fizyka(ocena) i biologia(ocena3) więc można, wiadomo to nieodpowiedzialne ale miałem przed sobą luty i nic do stracenia, więc nie można mówić że na 100% ktoś nie zda jak się nie uczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam inny system nauki. Nie uczę się dzień czy dwa przed egzaminem. Bardzo nie lubię być czymś zaskakiwany czy zaznaczać odpowiedź na chybił - trafił. ------------- Lubię być przygotowany. Dlatego poświęcam dużo czasu na naukę. Już mam taki charakter. Napisałem tylko, że iść na egzamin i liczyć na szczęście, niski poziom i myśleć sobie jakoś to będzie może na dopuszczający się zaliczy. I dlatego napisałem, że jest to co najmniej nieodpowiedzialne. Nigdy nie pisałem, że nie da się zdać na 100%. Mnie zaskoczył tylko jeden egzamin biologia. I nie było to nic przyjemnego. ------ Jak przeglądałem wyniki z sesji jesiennej 2012 i zimowej 2013 OKE Jaworzno, to moje wyniki są na wysokim poziomie. W szczególności matematyka, chemia i fizyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedmioty ścisłe zawsze są najtrudniejsze dla zdających, więc nie dziwne, że Twoje wyniki są na wysokim poziomie :) wiesz może czy szkołę wybraną przez okę do zdawania matury można w jakiś sposób zmienić ? bo jeśli mam iść do tej w której się uczyłem to spalę się ze wstydu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre pytanie, ja też bym sobie chciał wybrać. I jak tylko OKE przyśle mi świadectwo, to zadzwonię do OKE. I zobaczę, co mi powiedzą. Zobaczymy może da się negocjować. Jest mało informacji o maturach po ekstremach, ale z tego, co się doczytałem to ma być szkoła najbliższa miejsca zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezusie !!! ta do której chodziłem jest najbliżej miejsca zamieszkania... może uda mi się zameldować gdzieś indziej, dziękuje za info...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OKE Kraków jak zwykle na końcu... Wyniki dziś dopiero drukuje.... Wysyłka dopiero w piątek, czyli dostaniemy w poniedziałek, być może wtorek. Pani przez telefon nie chciała mi powiedzieć nic o moich wynikach. Nawet już nie chodzi mi o oceny jakie są, tylko czy są zdane... Masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście OKE Jaworzno się uwinęło. Jak sprawdzałem w kalendarzu, to wyniki po sesji zimowej(luty), przysłali mi 25 marca. ------------- Tak swoją drogą, to oczekiwanie jest dobijające. Ja obecnie czekam tylko na świadectwo, ale też chciałbym już je mieć i złożyć już deklaracje maturalną. -------- Do matury zostało 159dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egzaminowany pytanie do Ciebie proszę o odpowiedź. Miałem już czwartą sesję teraz w październiku i muszę jeszcze zdać jeden przedmiot który przypada na luty. Dostałem wniosek z OKE że to była moja czwarta sesja i mam napisać im że chcę przedłużyć o dwie sesje egzaminacyjne i do wniosku dołączyć jakieś dokumenty, kompletnie tego nie rozumiem, jakie dokumenty mam tam dołączyć ? nie wystarczy im po prostu to że chcę przedłużyć o te dwie sesje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srodkowapolska
Hej ludzie! :* Mam pytanie odnośnie języka polskiego, tzn. tych wymagań. Moglibyście mi objaśnić o co w nich chodzi, str.14, LEKTURA i pierwszy podpunkt, konteksty biblijne, antyczne i inne kontynuacje i nawiązania. Nie wiem o co dokładniej im chodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można napisać coś takiego: - np. proszę o przedłużenie okresu z zdawania egzaminów z powodu tylko jednego pozostałego egzaminu do zdania. - np. że chciałbyś zdawać maturę w 2014 roku - np.:Wg. rozporządzenia MEN z dnia , osoby miały 4 a obecne rozporządzenie z dnia 11 styczna 2012 roku przewiduje możliwość zdawania egz. eksternistycznych przez osoby w ciągu 6 sesji egzaminacyjnych. -------------- Z tymi załącznikami, może chodzić o np. jak byś był w szpitalu i dlatego nie przybyłeś na egzamin i możesz dołączyć zaświadczenie lekarskie Ja tak to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiecie cos o polskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo czytania, dużo do zapamiętania zakres szeroki a sam egzamin w miarę prosty. I trochę szczęścia nie zaszkodzi. Poczytaj sobie o funkcjach językowych o archaizmach. Przeczytaj też lektury, wiersze itd. Do tego jakieś wypracowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a o tym co napisane bylo wczesniej o kontekstach biblijnych itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi ci o standardy wymagań? Tam było coś ale o Bogurodzicy. Jeśli o to chodzi, to z tego co było pisane na tym forum Bogurodzica była w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eksternwaw
Przyszły mi wyniki ostatnie dwa egzaminy zaliczone także koniec przygody z eksternami. Jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informator00
Od pierwszej sesji, w której nastąpiło dopuszczenie, liczy się trzyletni okres zdawania egzaminów z danego typu szkoły /6 sesji/ bez względu na to, czy osoba zdająca pominie którąś z sesji i ile razy będzie przystępowała do poszczególnych egzaminów. Warunkiem koniecznym przystąpienia do każdej kolejnej sesji jest przekazanie do komisji deklaracji o wyborze egzaminów oraz dowód uiszczenia opłaty za wybrane egzaminy nie później niż na 30 dni przed terminem rozpoczęcia sesji egzaminacyjnej. Osoba, która nie zdała wszystkich egzaminów z zakresu danej szkoły w okresie 3 lat, może złożyć do komisji wniosek /bez załączników/ o przedłużenie okresu zdawania egzaminów o dwie sesje oraz wniosek o zaliczenie zdanych w tym czasie egzaminów eksternistycznych. Zaliczone przez dyrektora OKE w Warszawie poprzednio zdane egzaminy zachowują ważność w okresie nie dłuższym niż 3 lata od upływu okresu ich zdawania, to jest terminu sesji, w której zostały złożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kraków macie wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no mamy jak sobie namalujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kraków będzie wysyłać wyniki dopiero 29-go, czyli dostaniemy je gdzieś za tydzień, okolice poniedziałku, wtorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałem pierwszą sesję egzaminacyjną w lutym 2012 roku to dla mnie liczą się cztery sesje czy sześć ? Bo dostałem list z OKE że okres zdawania egzaminów minął 1. listopada 2013r. To wychodzi na to że mnie obowiązywały tylko cztery sesje i teraz muszę pisać wniosek o to żeby mi jeszcze przedłużyli o dwie ? Troszkę bez sensu, myślałem że to automatycznie wiadomo że jest sześć a nie cztery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z osób komentujących tutaj widzę same prosy :} Np. w sesji zimowej w 2012 roku matematykę zdało 6 % osób, średni wynik egzaminu to 13% a tutaj dla wszystkich jest łatwa. Zdawalność fizyki 47% chemii 68% angielski 60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo weźmy sesje zimową 2013r. Województwo lubuskie i zachodniopomorskie (inne niestety nie podają tych danych) Na 60 osób zdających technologie informacyjną 20! osób nie zdało. Matematyka na 101 osób 41 nie zdało.. Fizyka 88osób zdających i 36 porażek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja powiem szczerze że też się bardzo matematyki bałem bo zawsze byłem z niej tępy w dodatku w podstawówce babka mnie gnębiła i tak mi już został wstręt do tego przedmiotu. Ja byłem pewien że wszystko zdam w terminie i tak też się stało ale wiedziałem że jak maty nie zdam to mam po średnim i co ? Przychodzę na egzamin z matematyki piszę kompletnie zielony, korzystam z wzorów a raczej staram się i męczę męczę...Czekam na wyniki dostaję i oczom nie wierzę 32% matematyka zaliczona za pierwszym podejściem szok i dla mnie i dla rodziny :) Da się ? da się :) Fizykę niestety oblałem i czeka mnie ona w lutym jak zdam to średnie wita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×