Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
co zrobicie jak już będziecie mieli te świadectwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ,ide zaraz sie zapisac na EE ,zobaczymy jak mi pójdzie ,już sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" co zrobicie jak już będziecie mieli te świadectwa? " Mogę odpowiedzieć, tylko za siebie. Więc w poniedziałek lub wtorek pójdę do notariusza potwierdzić za zgodność z oryginałem świadectwo. Następnie wypełnioną deklarację maturalną, ksero świadectwa potwierdzone z oryginałem oraz pismo do dyrektora OKE(w sprawie wyboru szkoły), wyślę do OKE. I będę czekał na odpowiedź. Następnie pojadę do szkoły wskazanej przez dyrektor, mam nadzieję, że do tej, którą sobie sam wybiorę(w piśmie). I będę musiał załatwiać wszystkie sprawy związane z maturą, czyli temat na polski, sprawdzić kiedy są terminy ustnej matury(ustalane w każdej szkole). Następnie około lutego złożyć bibliografię. Może też konspekt, zobaczymy. -------------------------------------------------- " Hej ,ide zaraz sie zapisac na EE ,zobaczymy jak mi pójdzie ,już sie boje" Termin składania wniosków na sesję zimową 2014 mija 30 listopada. Powodzenia. ----------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
''Termin składania wniosków na sesję zimową 2014 mija 30 listopada. Powodzenia.'' Oczywiście to w przypadku gdy pierwszy raz się zapisujemy, bo jeśli kolejny to wymagane jest tylko miesiąc przed rozpoczęciem egzaminów dowód wpłaty i wybór przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egzaminowany podaj adres strony. Chemia to koszmar mam nadzieje że twoje podpowiedzi będą bardziej zrozumiałe niż w niektórych ksiażkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krkkrakow
yeaaahhhh udalo sie!! odebralam dzisiaj swiadectwo, matko chyba umre ze szczescia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krkkrakow
Do chemi wystarcza ci jakiekolwiek podreczniki z 3 klas gimnazjum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krkkrakow
ops chemii* pardon :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to poszło,zapisałam sie ,czekam teraz na stronke którą obiecaliscie:) trochę mam stracha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Zdałam wszystkie egzaminy :D!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, czyli teraz matura. Podobnie jak u mnie, świadectwo jest naprawdę ładne. Wyciskane litery i odciśnięte godło państwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Moje punkty: Biologia - 21 pkt (dopuszczajacy) Chemia - 25 pkt (dostateczny) Fizyka - 24 pkt (dostateczny) Geografia - 29 pkt ( dostateczny) Historia - 16 pkt (dopuszczajacy) J. Polski - 31 pkt (dobry) J. Rosyjski - 27 pkt (dostateczny) Matematyka - 33 pkt (dobry) PP - 32 pkt (dobry) TI - 27 pkt (dostateczny) WOS - 25 pkt (dostateczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z matematyki zdobyłaś o jeden punkt więcej niż ja. Z historii, to się prześlizgnęłaś. Dwa punkty mniej i poprawka. ---------- Gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egzaminowany a po co ci ten notariusz? lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doczytałem się, że świadectwo do deklaracji maturalnej musi być potwierdzone za zgodność z oryginałem. Więc najlepiej potwierdzić je u notariusza. Ale jeszcze zadzwonię do OKE i się dokładnie dopytam, bo też chcę sobie wybrać szkołę do zdawania matury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
No przecież wiesz, że historii bałam się i panikowałam jak nikt inny. W ogóle nie wiem jakim cudem zdobyłam te 16 punktów, bo swojej wiedzy z historii nie oceniam nawet na taką ocene. A z matematyki akurat spodziewałam się takiej oceny, to był przedmiot, którego byłam pewna, że zdam-nawet jeszcze przed sprawdzeniem jakie są zadania na egzaminie. . Jak podpisałam odbiór dokumentow (i jeszcze nie wiedziałam, że zdałam), a Pani z OKE podała mi reke i pogratulowała to popłakałam się ze szczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak oceniasz teraz z perspektywy czasu egzaminy eksternistyczne? ------- PS. Raczej historii na maturę sobie nie weźmiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Z perspektywy czasu? Są na pewno na niższym poziomie niż matura. I niepotrzebnie tak bardzo sie stresowalam. A do nauki wystarczy repetytorium jakies dobre. No i najwazniejsze-trzeba chcieć zdać. Bo bez chęci to ciężko będzie. No i uważam, że każdy uczeń 3 klasy liceum czy technikum, powienien także napisać takie egzaminy-pomimo matury. Bo nieraz w szkole po prostu komuś udaje się tak zdać, a te egzaminy odzwierciedlają naszą prace. Nieraz w szkole z czyms jest trudniej, a nieraz latwiej niz na egzaminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek55543
z perspektywy czasu to ja żałuje że straciłem rok bo o tych egzaminach nie wiedziałem, a same egzaminy są łatwe i wolałbym dostać taki test od razu po gimnazjum i być 3 lata do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Tego tez bardzo zaluje, ze o egzaminach nie wiedzialam wczesniej. Moglam juz byc na studiach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek55543
dlaczego szkoły milczą na temat egzaminów eksternistycznych ? boją się że Ci którzy nie zdali np. 1 klasy liceum podeszliby do nich i by mieli wcześniej świadectwo ukończenia liceum niż dany rocznik ? gdybyśmy mieszkali w usa to już by była pozwana moja szkoła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
to ja już nie rozumiem..., to jak chcę zdać wszystkie przedmioty w sesji zimowej 2014 to nie mogę pisać matury w maju 2014 ? czy mogę złożyć do końca grudnia deklaracje maturalną i po prostu czekać na rozwój wydarzeń i wyniki do końca marca? niech się ktoś wypowie bo mi zaraz wszystkie włosy z głowy wyjdą... dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wersja druga jest prawidłowa. Do końca grudnia należy złożyć deklarację maturalną, do dyrektora OKE, następnie czekać na wyniki egzaminów. ------------ Oczywiście jak się zadeklaruje wszystkie przedmioty na sesję zimową oraz jak się wszystkie te egzaminy zda. Wtedy można będzie zdawać w maju maturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
Egzaminowany - to mnie pocieszyłeś :D od razu mi się micha uśmiechnęła. Tylko zastanawia mnie jeden fakt... skoro wypełniam deklaracje maturalną "1b" i na niej trzeba zaznaczyć , że składa się deklaracje do dyrektora OKE , ponieważ... i są dwie opcje do wyboru ( "zlikwidowano szkołę" , albo " ukończyłem liceum na podstawie egzaminów eksternistycznych" ) co w takim razie mam zaznaczyć jak żadna z tych opcji jeszcze do mnie nie pasuje, bo jestem przed samym zdaniem tych egzaminów eksternistycznych ? To na pewno nie znaczy, że nie mogę tej deklaracji wysłać dopóki nie mam świadectwa ukończenia ? ehhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
ojś deklarację "1a"*** , a nie 1b, co ja gadam -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jesteś dopuszczone do egzaminów eksternistycznych i składasz/lub już złożyłeś deklarację przedmiotową. Więc zaznaczasz, że ukończyłem/am LO na podstawie egzaminów eksternistycznych. Trochę jest to nastawianie wody na "pożyczoną kaszę". Ale jak zdasz egzaminy, to zdajesz też maturę, a w przypadku nie złożenia deklaracji nawet jak zdasz egzaminy matury zdawać nie będziesz. Nie wpisujesz roku ukończenia szkoły. ----------- Oczywiście w przypadku zadeklarowania wszystkich przedmiotów na luty. W przypadku składania wniosku o zwolnienie z opłat można poczekać na zwolnienie. Ale do 31 grudnia należy złożyć tą deklarację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
egzaminowany - rozumiem..., dzięki za wyjaśnienie, trochę mnie tym uspokoiłeś. Już dziś nawet pytanie ze zdenerwowania wysłałem do OKE, bo nie wiedziałem czy tu czegoś na pewno się od was dowiem. W ogóle termin składania podań na sesje zimową mija 30 listopada, a ja z poślizgiem wysłałem 29... tylko co. Z tą deklaracją wpłat jak mówisz, też do końca właśnie nie wiem jak jest..., bo na stronie pisze, że płatność trzeba uregulować do 31 grudnia... wraz z listą przedmiotów jaką chcę się zdać trzeba ją wysłać. Tak więc mam zrozumieć, że jeśli chcę być chociaż częściowo zwolniony z opłat, najlepiej wysłać im to podanie jeszcze na początku grudnia, aby w razie nieprzyznania mi zniżki czy zwolnienia z opłat, zdążyć wysłać potwierdzenia wpłaty i listę przedmiotów jaką się chcę zdawać , tak ? czy w styczniu też można uregulować płatność? czy tylko listę przedmiotów trzeba zadeklarować do 31 grudnia? w sumie tyle razy do nich dzwoniłem, ale czasem trudno się jest na tych ich stronach dokładnie doczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×