Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Jeśli chodzi o zwolnienie z opłat, jest tam jedno kryterium - czyli dochód. Najpierw należy złożyć deklarację przedmiotową(wybrać wszystkie 11 przedmiotów). Następnie albo dołączyć do deklaracji wniosek o zwolnienie z opłat oraz załączniki. Lub zapłacić za egzaminy. Tylko, że opłata za 11 egzaminów wynosi 1881 zł i tyle należy wyasygnować przed samymi świętami i sylwestrem. -------------- W przypadku ubiegania się o zwolnienie z opłat można zadzwonić do OKE i się dopytać o rozstrzygnięcie. Lub zapytać się też czy niezależnie(od zwolnienia z opłat) można złożyć deklarację maturalną . Ew. jak cię nie zwolnią to tylko wpłacisz kasę na konto, przed samym terminem(31.12). A deklarację maturalną będziesz miał już złożoną. ------------------- Najważniejsze jest dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych na sesję zimową oraz deklaracja przedmiotowa. Oraz później deklaracja maturalna. Sprawa zwolnienia z opłat nie jest aż tak istotna w sensie zdawania matury czy egzaminów, pod warunkiem , że ktoś ma na zbyciu prawie 2000zł. ---------------- Ja też w tamtym roku wniosek o dopuszczenie egzaminów składałem 30 listopada(tak mi zeszło). Dopuszczenie dostałem ok. 10 grudnia(przyszedł list z OKE). Co prawda brałem tylko 7 egzaminów , ale i tak nie było by mnie stać na opłacenie ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egzaminowany - właśnie, ten dochód ma być tylko za listopad? kłopotliwe są trochę te załączniki, które trzeba dołączyć do podania o zwolnienie z opłat.., jakieś "3". 1 - to lista osób razem mieszkających w gospodarstwie domowym. 2 to informacja o dochodach poszczególnych osób , a trzecie to co ma być ? A co jeśli ja nie pracuję i ktoś z mojego rodzeństwa również , skąd mamy wziąć takie zaświadczenia, że nic nie zarobiliśmy w listopadzie? Sorry, że się tak pytam, ale wolę się spytać kogoś kto już jest w miarę obeznany w tym wszystkim. Masz rację, prawie 2 tyś. zł, przed samymi świętami, to dość obciążająca kwota, i mało kogo stać aby na raz tyle wydać, tym bardziej, że nie można być do końca pewnym, że uda się zdać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
ten "gość" powyżej to ja, mojego nick-a mi nie wkleiło :D Ogólnie to chciałem pogratulować wszystkim zdanego egzaminu :) dużo osób pisze, że egzaminy wcale do takich trudnych nie należą, ale mimo wszystko aby się do nich samemu przygotować, trzeba włożyć w to ogrom pracy. A oceny z poszczególnych egzaminów, na świadectwie ukończenia mówią same za siebie i są potwierdzeniem, że jednak "można", trzeba tylko chcieć. Nie mniej jednak jeśli chodzi o mnie będę się i tak bardzo cieszył jak dostane przynajmniej "2" mowa tu o takich trudniejszych przedmiotach jak : fizyka i chemia :D A czy wy sami nie baliście się trochę informatyki ? przeraża mnie trochę forma tego egzaminu.. i sformułowane pytania na nim. Jak czytałem przykładowy EE , z tego właśnie przedmiotu, wydaje mi się, że bez korepetycji się nie obędzie, mimo, że mam komputer tyle lat i nie mam kłopotów z podstawową obsługą, tak myślę, że ze zdaniem egzaminu mógłbym mieć problem. Czy exel jest na tym egzaminie? I czy uważacie za trudny egzamin z informatyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako osoba samotnie gospodarująca, zaznaczyłem punkt a, oraz dołączyłem tylko zaświadczenie z UP o zarejestrowaniu. I uzyskałem zwolnienie w całości z opłat za egzaminy. --------- Jest Excel na egzaminie. Po za tym egzamin nie jest z informatyki tylko z technologii informacyjnej. Egzamin z informatyki jest na maturze oraz jest dużo trudniejszy. Na egzaminie maturalnym należy napisać program. ------------- Myślę zrobić jakiś filmik do tego egzaminu. Ale to daleka perspektywa. Ogólnie egzamin nie jest taki trudny. Należy wiedzieć jak zrobić prezentacje powerpoint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
@Egzaminowany - to miałeś trochę prościej, jeśli chodzi o załatwianie sobie zwolnienia z opłat. A wiesz może jakiego progu nie może przekroczyć dochód na osobę aby być zwolnionym całkowicie z opłat? Omg... Exel to chyba najgorsze co może być... Power Point z kolei jest chyba najłatwiejszy ;d Dobry pomysł z tym filmikiem. A odnośnie tych standardów co są na stronie CKE do poszczególnych przedmiotów, to ograniczają się tylko do nich ? czy żeby np. zdać na więcej, to trzeba wykraczać po za te standardy egzaminacyjne jakie są zamieszczone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dochód: - we wspólnym gospodarstwie domowym na osobę nie wynosi więcej niż 456zł na miesiąc. - samotnie gospodarujący 542zł na miesiąc. --------------- W przypadku zwolnienia w 50% kryteria są wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
@Egzaminowany - serioo 456 zł ? ojej ja myślałem, że nie może przekroczyć gdzieś z 352 zł ., to mi na pewno 400 , nie przekroczy, od razu się lepiej człowiekowi robi :D Ale w przypadku sesji zimowej, to dochód za listopad tylko ? A o tych standardach egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów to co myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
Egzaminowany - a ten dochód to ma być liczony "brutto" czy "netto" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę cię wprowadzać w błąd. Ja tego nie zliczałem, zaświadczenie z UP, wniosek zwolnienie i wszystko. Na jakieś stronie było napisane jak to wyliczać. Zlicz, to np. dochód 1, + dochód 2 itd. podziel to przez liczbę osób w gospodarstwie domowym. Raczej to będzie dochód netto. Ile masz na miesiąc, a nie od ilu płacisz podatki. --------- Zaświadczenia od pracodawcy/ów oświadczenie o liczbie osób w gospodarstwie domowym oraz wniosek. Innymi słowy potwierdzenie dochodów. Do tego deklaracja przedmiotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
Rozumiem. Trochę skomplikowana jest ta sprawa z tymi dochodami. O wiele łatwiej wszystko wygląda jak się mieszka samemu. A ja chcę wszystko uczciwie podać, żeby potem nie było żadnych nieprzyjemności. Najwyżej będzie trzeba jeszcze przy dzwonić do nich, albo udać się do ich oddziału w kuratorium. Bo ja np. nie wiem jak mam udowodnić im, że nie pracuję, co mam się rejestrować w UP ? bezsensu.. jak są takie kolejki. Tak samo nie pracuję od ponad 3 miesięcy, dostałem zaległą wypłatę w listopadzie , o kwocie 50 zł, było to za zlecenie wykonane w sierpniu, tak samo nie wiem czy to ma się liczyć, czy nie? dla mnie to nie do ogarnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co do chcesz się do kuratorium udawać. Skoro to OKE przeprowadza te egzaminy. Kuratorium nie ma nic do tego. Od sesji jesiennej 2007, teraz wszystkie egzaminy przeprowadza OKE. Nawet egzaminy dla zawodówek. --------- Zlicz dochody, podziel przez liczbę osób, z którymi prowadzisz wspólne gospodarstwo domowe i to wszystko. Zresztą fakt mieszkania z kimś nie stanowi, że prowadzisz z nim gospodarstwo domowe. ---------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
Ale u mnie w kuratorium jest biuro OKE :P No wiem, że trzeba zliczyć dochody, tylko nie wiem czy wszystko muszę zliczać, skoro tak jak pisałem część pieniędzy miałem wypłacone z opóźnieniem za wakacje, i akurat się tak utarło, że dostałem je w listopadzie, dlatego nie wiem czy zlicza się wszystkie pieniądze, które w tym miesiącu się dostało? czy tylko to co spływa albo z jakichś aktualnych zasiłków , rent czy pensji? Podam taki wymyślony przykład: - moja mama dostała wypłatę w listopadzie za pażdziernik np. 600 zł netto - moja siostra ma rente w listopadzie w wysokości: 300 zł ojciec nie pracuje - ja także nie pracuję od 3 miesięcy , ale dostałem w listopadzie zaległe pieniądze za okres umowy z sierpnia np. 1000 zł to wtedy wszystko zliczam ? nawet to 1000 zł z wakacji? czy tą kwotę mogę wtedy pominąć, bo to jest dochód, który uzyskałem w wakacje, tylko został mi przelany w listopadzie? Ja już sam nie wiem, bo mam podobnie, tylko inne kwoty haha, i zaraz mi wyjdzie, że przekroczy to 400 zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kraków, macie już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem dziś do OKE Jaworzno w sprawie matury. I co się dowidziałem, mam złożyć "formularz zgłoszenia do egzaminu maturalnego dla absolwentów, których szkoła macierzysta została zlikwidowana lub przekształcona". Ksero świadectwa, bez potwierdzenia za zgodność oraz jak chcę zdawać w innym mieście maturę, to na dole formularza napisać, że chcę aby wyznaczyli mi szkołę w innym mieście. ------------ Aż tak tymi dochodami się nie przejmuj. Daj zaświadczenia z np. ZUS od pracodawcy, ksero jakieś tam umowy zleceni oraz zaświadczeni o zarejestrowaniu w UP. To ma być miesięczny dochód, a miesięczny dochód liczy się z jakiegoś okresu, czyli np. z ostatniego roku czy pół roku. Zliczasz dochody, dzielisz przez miesiące i przez liczbę osób w gospodarstwie domowym. Znalazłem ci coś takiego: Osoby uzyskujące inne dochody w miesiącu poprzedzającym składanie wniosku przedkładają: potwierdzenie otrzymania alimentów ; b) potwierdzenie otrzymania renty rodzinnej (ostatni odcinek renty ) ; c) potwierdzenie otrzymania zasiłku na opiekę i wychowywanie dziecka w rodzinie zastępczej ; d) potwierdzenie otrzymania z MOPS - u lub innych instytucji do tego uprawnionych zasiłków stałych i okresowych (np.: rodzinny, pielęgnacyjny); e) potwierdzenie otrzymania dochodu jednorazowego uzyskanego w okresie ostatnich 12 miesięcy ; f) dokumenty poświadczające uzyskanie dochodu za okres od ........................ do ................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@egzaminowany, właśnie miałem już wypełnioną deklaracje przystąpienia do matury, i chciałem jechać ją wysłać, ale po Twoim poście zadzwoniłem do oke sie dopytać i rzeczywiście dowiedziałem się że trzeba najpierw wysłać "Formularz zgłoszenia do egzaminu maturalnego dla absolwentów, których szkoła macierzysta została zlikwidowana lub przekształcona", i dopiero później oni wyślą deklaracje, ponadto na dole tego zgłoszenia można krótko napisać w której szkole chce sie zdawać, i jak z tą szkołą współpracują to mogą się przychylić do prośby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To samo się dowiedziałem. A powiedzieli ci gdzie to znaleźć. Mi pani powiedziała, że na stronie głównej OKE Jaworzno wnioski i druki. I tam to jest faktycznie, ale w instrukcji jest napisane, żeby to złożyć do 30 września, ale dla absolwentów, którym zlikwidowano szkołę. -------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Ja deklaracje zlozylam od razu przy odebraniu swiadectwa. Najpierw musialam napisac sama podanie do dyrektora OKE o przystapienie do matury. A pozniej dostalam jakies 2 kartki A4 do wypelnienia i juz. Mam czekac na list z przydziałem szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@egzaminowany, mam wydrukować i wypełnić to ze strony, dla absolwentów do 30 września, my ukończyliśmy w listopadzie, ale babka mi powiedziała żebym to wypełnił i wysłał jak najszybciej, nic mi nie mówiła że jest po terminie czy coś. Dla mnie osobiście dziwne to jest że trzeba jeszcze podania pisać mimo że sie kwalifikujemy, i tak na prawde wszystko z tego podania zawarte jest w deklaracji, no ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa i wg. tego co się dowiedziałem przez telefon taki link jest tam tylko jeden, wiec to musi być to ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
Egzaminowany - z tymi dochodami , to ja i tak się gubię, nic nie rozumiem, ale jeszcze na szczęście jest trochę czasu aby się nad tym zastanowić haha . A co do matury, to nie piszesz jednak podania, do jakiej chcesz szkoły aby Cię przedzielili ? czyli wychodzi na to, że oni sami narzucają szkołę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to jest obojętne. Mam złożyć ten formularz, to go jutro lub po jutrze wyślę. I będę czekał na list z OKE. Kazała pani przysłać list, kazała to przyślę. I jest ok. Będę się przejmował. Jak coś, to mnie wezwą do sprostowania oraz będą musieli mnie pouczyć na piśmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matura2014matura
hej, mam do was pytanie, czy trzeba osobiscie zlozyc swiadectwo ukonczenia lo w wybranej przez dyr. OKE szkole? I nastepnie tam wybrac temat prezentacji? Do kiedy trzeba to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matura2014matura
Egzaminowany fajna strona! brakuje tylko odpowiedzi na moje pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, ja też jeszcze nie jestem na tym etapie. Na razie jestem na etapie złożenia jakiegoś formularza, w którym w ogóle nie ma słowa o egzaminach eksternistycznych. To jest raz a dwa to, że mam na dole napisać iż chcę szkołę w taki a takim mieście. ------------- Dopiero jak przejdę ten etap to będę coś widział. ------ A teraz moje podejrzenia: - po pierwsze deklarację będziemy musieli wypełnić w wybranej szkole oraz odesłać do dyrektora OKE. W terminie nie przekraczającym do 31.grudnia. Najprawdopodobniej będziemy musieli w szkole wypełnić deklarację w kilki kopiach lub skserować. Jedna dla dyrektora szkoły, druga dla dyrektora OKE a trzecia dla nas. - złożyć do dyrektora szkoły bibliografię być może też ramowy plan wypowiedzi. - prawdopodobnie też jakąś kopię świadectwa LO. Albo wystarczy zwykła kopia lub kopia potwierdzona przez dyrektora szkoły lub przez notariusza. - Jak czytałem to forum w maju osoby, które zdawały maturę pisały, że muszą mieć ze sobą przed każdym egzaminem oryginał świadectwa LO lub kopię potwierdzoną. - zajmować czas dyrektorowi szkoły oraz nauczycielowi od polskiego. --------- Jeszcze tak się zastanawiam, co napisać w bibliografii przy imię i nazwisko. Uczniowie tam wpisują klasę a my co? Imię i Nazwisko, egzaminy eksternistyczne OKE Jaworzno. [moja propozycja] ----------------- Ogólnie żeby ta matura była jak najszybciej i mieć spokój. I na studia, skończyć ten etap nauki i mieć to już jak najszybciej z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matura2014matura
czy ja dobrze rozumiem te procedury ? Pisze mature po raz pierwszy, w tym roku skonczylam lo na drodze egz.eksternistycznych. 1. wysylam do OKE -Deklaracje - (1a) dla osób przystępujących do egzaminu po raz pierwszy w roku szkolnym 2013/2014 -Kopie swiadectwa LO 2.otrzymuje od dyr. OKE potwierdzenie przyjecia i przydzial szkoly w ktorej bede pisala mature 3.Ide do wyznaczonej szkoly, tam wybieram temat prezentacji,skladam dyrektorowi oryginal swiadectwa,wypelniam znowu?deklaracje w ktorej wpisuje temat prezentacji. 5.Skladam bibliografie w terminie ktory wyznaczy mi dyr. szkoly macierzystej. Moze ktos wie jaki jest termin skladania tych deklaracji i swiadectw w szkolach macierzystych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matura2014matura
Chyba poza pierwsza deklaracja/formularzem nic juz nie musimy wysylac, jedynie umowic sie z dyr, macierzystej szkoly tam wypelnic deklaracje a reszta on juz sie zajmie. po złożeniu przez zdającego deklaracji wraz z dokumentami w OKE dyrektor OKE wskazuje szkołę, w której zdający przystąpi do egzaminu Zdający, przed terminem złożenia deklaracji ostatecznej, zgłasza się z przyjętą przez OKE deklaracją wstępną do szkoły wskazanej przez dyrektora OKE w celu wybrania tematu prezentacji ze szkolnej listy tematów Wybrany temat wpisuje do deklaracji i potwierdza wprowadzenie w deklaracji zmian; dyrektor szkoły potwierdza odbiór deklaracji i jej kopię przekazuje zdającemu . Zdający, jeśli wynika to z instrukcji OKE, przesyła kopię deklaracji do OKE . Bibliografię wykorzystan ą do opracowania wybranego tematu zdający dostarcza w obowiązującym terminie do szkoł y, do której został skierowany . dyrektor szkoły przyjmującej absolwenta: -przekłada deklarację absolwenta na wersję elektroniczną i przesyła w odpowiednim terminie do OKE -informuje zdającego o zasadach zdawania egzaminów i ich harmonogramie -przedstawia absolwentowi listę tematów z języka polskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw formularz z kopią świadectwa. Następnie dyrektor OKE wyznacza szkołę. Idziemy do szkoły składamy deklarację maturalną. Jedną kopię przesyłamy do OKE. Umawiamy się na temat i później składamy bibliografię. ------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
.. Dla mnie np. jest ważne w jakim liceum będę zdawać maturę. Ponieważ nie wyobrażam sobie sytuacji, że rzucą mnie do jednego z gorszych liceów w moim mieście, ( gdzieś blisko mojego miejsca zamieszkania), gdzie masa "różnych" ludzi uczęszcza... ktoś wyciągnie ściągę albo telefon na maturze i wszystkim unieważnią xD chyba bym się wku***wił, bo 2 lata w plecy, bym się załamał wtedy xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej za dużego wyboru nie mamy. Ja piszę, żeby mi w innym mieście wyznaczyli szkolę. Ale na jej poziom nie mam wpływu. -------- Po za tym jest gorszy problem. Mianowicie przerwa świąteczna jest od 21 grudnia. A faktycznie od 20 (piątek). Czyli zostało 17 dni. Juto z samego rana wysyłam list. -----------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
Egzaminowany - a co Cie powinna obchodzić przerwa? termin nadsyłania jest do 31 grudnia.. ;d P.S , wiecie czy gdzieś są przykładowe arkusze egzaminacyjne z eksternistycznych ? i czy są gdzieś odpowiedzi do nich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×