Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość Mani-Mania
Obstawiam czarna dziurę, bo po przekroczeniu horyzontu zdarzeń nie mozna z niej uciec (tzn. mozna ale trzeba by pokonać predkosc swiatla wlasnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZOLf
Hej wszystkim. Jutro? W wawie? Fizyke? Ja zdaje:-) Wszystkim zycze powodzenia w calej sesji!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta122
Ja zdaje w warszwie. Najbardziej boje sie chyba fizyki, chociaż wydaje mi sie ze jestem przygotowana, ale zawsze może mnie coś zaskoczyć. Mimo wszystko jestem dobrej myśli. Powodzenia wszystkim na egzaminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brr. Właśnie wstałam, o 9 mam pociąg. Pogoda się podpasowała do mnie na szczęście. Ach. To ostatni raz, powodzenia na fizie! do 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Holck
Ktoś miał tak, że przedłużał o jeszcze jedną sesję? Zgadzają się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DKwrocław
FIZYKA o 15 meeegaaa stres bo fizyka to jest totalnie czarna magia, juz z matmy sie czuje lepiej, a matme slabo umiem hehe :D Zycze wam powodzenia i oby sekretny sposób zamknięte dobrze i coś urwać z otwartych sie sprawdził, OBY NAM SIE UDAŁO !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam! Dużo osób wychodziło po 15 minutach nawet... Moim zdaniem dosyć trudne... Jakie wam powychodziły wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deimos
veni vidi vici. mam nadzieje, że zaliczę, aczkolwiek egzamin nie należał do najłatwiejszych. jak wam ludziska poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętacie wyniki? Ile wam wyszło z tym wahadłem? Mi chyba coś w stylu 0,99. Co z tym spadkiem swobodnym? Z tymi falami dźwiękowymi (to z psem;p i gwizdkiem)? Z gazem doskonałym?( mi coś z cyfrą 6 ;d)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deimos
sesiii, niestety nie pamiętam jakie miałem wyniki. w ogóle byłem pod wrażeniem jak zobaczyłem ile osób w 'średnim' wieku zdaje te egzaminy. ja przykładowo mam 20 lat. u was było podobnie? średnia wieku 80? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panijabuszkowa
Sesii dzieki Ci za te arkusze co mi wysłałaś w czwartek !! jestes mistrzem bez nich nie dałabym rady. mnie z gwizkiem wyszlo 340 m/s a w b) ok. 0.6 s ten spadek byl głupi brakowało mi danych :P jak ktos wie to czekam na odpowiedź a te wachadlo i jego okres to tez wyszlo mi 0.99 ale zaokraglilam do 1 Ja sie spodziewałam kilku osób a to ponad 60 zdajacych i to duzo z nich nie po raz pierwszy i mowili ze fizyka to najtrudniejsze ze wszytskiego, ale wydaje mi sie ze moge sobie postawić 1:0 w pojedynku fizyka i ja :) Jestem dobrej myśli A zaczelam sie uczyć wczoraj od godz. 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panijabuszkowa
Ja zmykam czytac streszczenia bo nie przeczytalam zadnej lektury z zakresu LO :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deimos
pamięta ktoś może tą długość wahadła? może też mi się coś przypomni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie byli młodzi ludzie. Średnia max 22 lata. A co do tego gwizdka to nie mogło 340 m/s ci wyjść...bo to była dana którą oni podali, tam do obliczenia była długość fali w a... Co do spadku... wzór w tym 1 trzeba było wyprowadzić z s(t)= atkwadrat/2 a przechodzi w g=10m/s2, s=h, no i wyprowadzamy z tego t. Tamten drugi z prędkością końcową to wzór coś w stylu vk= at ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deimos
bądźmy dobrej myśli. w najgorszym przypadku mamy jeszcze szansę w lutym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panijabuszkowa
ahh w takim razie nie pamietam co mi wyszlo, faktycznie 340 to bylo z zadania. A jak nazwaliscie ten ruch w tym co trzebabylo narysowac wykres ? Czy to jeszcze podchodzilo na prostoliniwy jednostajny uwzgledniajac bledy pomiarowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się,że to był przyśpieszony... Bo raz pokonanie 20 m zajęło 0,41 s a raz np. 0,34.Ale tylko mi się wydaje. Hm a jak to narysowaliście? Tak, że pisaliście dokladnie te sekudny? hp. 1,19 i tam kropka? czy po prostu 1 i kropka trochę za tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EhhhhAhhh
Dopiero wróciłam do domu, moim zdaniem był trudny. Byłam nastawiona na co innego. Wahadło wyszło mi 0.99s. Spadek swobodny zrobiłam ale nie wiem czy dobrze, szczerze to kombinowałam jak koń pod góre. Dlaczego gdyby nie spadała swobodnie byłaby szybciej? A z tą książką? hmm? dlaczego jest w stanie spoczynku? i co jest źródłem Fc i Fs ? Z długością fali to zrobiłam, udowodniłam że to te 0,8s. Jednak udowodniłam go na podstawie podpunktu B. Także nie wiem za bardzo wyjdzie. Wykres zrobiłam miałam z nim problem a czułam się z tego pewna, nie wiedziałam jak go oznaczyć, czy jak w tabeli tymi połowkami czy całościami i po prostu dać kropke troche dalej ale suma sumaru zrobiłam tymi polówkami, tak jak w tabeli, napisałam że to ruch jednostajnie przyśpieszony. Co do zada zamkniętych to w 1 dałam C (czyli prawdziwa 1 i 4), 2. B (zmieniłam z C, z tej windy na skok, stan nieważkości) 3. A Chyba 5 - Ten rysunkiem z falą dałam chyba B (dyfuzja i coś tam) 9 - To o izotopach to - neurony Tam gdzie był rysunek z polem, (te takie zawijasy w zamkniętych) też dałam B ale to czysty strzał. Reszty nie pamiętam jak sobie przypomne to coś dopisze ;) U mnie było 26 osób, różny przedział wiekowy, ale na matmie będzie 70 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EhhhhAhhh
W sumie to nie zrobiłam tylko 1 zadania.. tego z gazem, zabrakło mi czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EhhhhAhhh
Ostatnie zadanie, jakie znaki postawiłyście ? + czy - ? Jakie inne urządzenia były wykorzystywane? I jak nazywało się to magnesowanie cynkową blacha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalalala159357
Też w 2 zadaniu zmieniłam z C na B. W pierwszym dałam że Słońce w centrum (nie wiem, który pkt.) i 4. O izotopach także dałam neutrony. Ja z falą dałam A dyfrakcja i interferencja. A w trzecim chyba D. A książka jest w stanie spoczynku, bo leży na biurku, a to biurko jest w ruchu, bo działa na niego przyciąganie ziemskie czy coś w tym stylu :P A co do tego wykresu i jaki to był ruch to nie był to przypadkiem niejednostajny? U mnie było 63 osoby na liście i 3 pisała eksterna z zakresu gimnazjum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą książką jest w stanie spoczynku bo siły się równoważą(tak napisałam). Fc to siła ciężkości z prawa grawitacyjnego... fs sprężystość ? Też udowodniłam te 0,8 s ale to dalej było przy tym spadku chyba, tak? A z tą falą dźwiękową? to z psem? Wykres zrobiłam tak jak ty. 1 dałam chyba nie to? hm chyba tamto co dobre było 1,2,4? kurcze nie pamiętam:D.2 tutaj to było w czym jest stan nieważkości ? czy w czym nie ma, kurcze chyba dałam windę? Albo skok właśnie, wahałam się. A o czym było 3 bo nie pamiętam? To z tym rysunkiem to na 99% jest dyfrakcja i interferencja. To o izotopach to samo dałam. Zawijasy dałam coś że tamte I i II przeciwne, a III obojętne... A jak daliście to o przewodnikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EhhhhAhhh
Mi się wydaje że w tym pierwszy ma być odpowiedz B, czyli prawdziwa 1,2,4 a ja dałam C czyli 1 i 4. Ehhh A co do ruchu, to dałam przyśpieszony bo zwiększało swoją prędkość, nie pokonywało za kazdym razem tej samej drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalalala159357
To z zawijasami dałam tak jak Sesiii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EhhhhAhhh
Tak tak :D Dyfrakcja tam chyba nawet Dyfuzji nie było. Już mi się mózg lansuje, od 6 jestem na nogach a jeszcze robie zadanie z WOSU i PL. Tak właśnie mi o to chodzi tak było aby podać źródło Fg i Fs. Stan nieważkości było aby dać tam gdzie go NIE ma i dobrze zmieniłam, w windzie jest :D wiec dobry jest Skok do wody. Z tymi zawijasami to dałam chyba B, I i I mają przeciwne/takie same (nie pamiętam) a trzeci jest obojętny. Przewodniki? No to izolator dałam ze bez różnicy i cos tam jeszcze negatywnego. Pólprzeowdnik m... i maleje, przeowdnik rośnie, elektorny i m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co z tymi molami? :D wyszło coś po przecinku? I z tym psem i dźwiękiem?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EhhhhAhhh
A kiedy wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×