Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

puree ziemniaczane

termin na wrzesień 2010

Polecane posty

jeszcze taka mała dygresyjka w związku z pomarańczą; chyba się nam koleżanka przestraszyła, że możemy zniknąć na amen i zostanie biedaczce tylko 1 forum wrześniowe:(buuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, no to zacznijmy od nowa, mój mail charlotte chyba znasz, ale w woli przypomnienia: k-kow@tlen.pl, spróbuje jeszcze raz z moimi prawdziwymi danymi na fb Monek, Ty też się odezwij, czekam na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia , ja już Ci wysłałam zaproszenie na Fb. Pod moim imieniem i nazwiskiem bo nie chce mi się bawić w fikcyjne konta. I tak już dużo tego wszystkiego mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Dziewczyny! słuchajcie mi jest wszystko jedno gdzie będziemy dyskutować tylko bardzo Was proszę dajcie mi znać mailem co zdecydujecie: Catie2@wp.pl. Nie wiem kiedy się wbiję znowu na internet, może za tydzień dopiero... :-O mogę założyć konto na fb ale dopiero jak będę na wyspie więc dajcie namiary do tego co uzgodnicie Dziękuję charlotte że pamiętałaś o mnie że nie mam za bardzo jak śledzić o czym piszecie. Buziak dla Ciebie :-* Wpadłam się pożegnać. za około dwie godziny wyruszamy. trzymajcie się, buziaki dla Waszych Skarbów. odezwę się już z wyspy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catie a ty z Bialego nie jestes albo z podlasia. ?? To takie pytanie ze wzgledu na zuberka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa z Mielca jestem, podkarpackie a co do żuberka to śmiać mi się do tej pory chce bo ja nigdy wcześniej żubra nie kupowałam :-D po prostu nie przywiązuję wagi do marek piwa. akurat wtedy się żubr nawinął :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi to lata, zwisa i powiewa, czy fikcyjne czy normalne. Szkoda tylko że przez jakaś pomarańczę musimy się stąd zmywać, żeby mieć święty spokój. Kasia to ja sie odezwę do ciebie na meila, zeby było wszystko tajne;):):);) Wiecie co, ale ja mam dziś lenia. Tak mi sie nic nie chce;) Przekomarzam się tylko po domu ;) Sprzątać mi sie nie chce. Mam chyba za dużó metrów;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z danymi też problemu nie mam, tak jak pisała Kasia "znamy się" z nk ;) Założę jednak inne konto na fb, bo nie chcę swojego zasypać zdjęciami małego. Ale przedstawić się z imienia i nazwiska wam mogę, nie ma problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie , nie boję się :)
widzicie jak łatwo jest was wyprowadzić z równowagi , zasiać zamęt wśród was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co pomaranczko odczuwasz z tego jakas satysfakcje?? zalezy ci na tym czy jak? nie rozumiem takich ludzi :D ja podlapalam dola popoludniem :/ jakos czuje sie fatalnei zmeczona, ciagle pracuje i pracuje a nic z tego nei ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catie, duży buziak dla Was, wysłałam już maila z nowymi danymi:) Kochane, jak nam się tam nie spodoba, to tu wrócimy, co za problem... Jest Monek, Rillka, Iwonta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie - potraktujmy to jak eksperyment :) Przetestowałam - na fb można zakładać w tej grupie albumy widoczne tylko dla członków grupy i pozostali znajomi nie muszą ich oglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pomijając kwestie fb to byliśmy dziś prywatnie u lekarza bo małemu ciągle rosła gorączka i zachowywał się dziwnie, dlatego podejrzewaliśmy, że to jednak nie zęby. Wrażenia z wizyty opiszę jak będę mieć czas, bo naprawdę jest co opisywać. Chciałam tylko zapytać czy wasze dzieci same siadają z leżenia? I jeśli tak to od jak dawna? Bo lekarz mi powiedział, że moje dziecko jest opóźnione bo w wieku 6 miesięcy powinno samo siadać. Pierwsze słyszę takie coś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :) :) :) :)
Rilla- WIEK CZYNNOŚĆ 1 m-c unosi główkę w pozycji na brzuchu zaciska rękę na przedmiocie (np. podanym palcu) reaguje na dźwięk wykonuje ruchy ssania (smoczek) przestaje płakać na widok matki lub jej głos 2 m-c wysoko unosi głowę w pozycji na brzuchu i utrzymuje ją śledzi poruszające się obrazy odwraca głowę w kierunku dźwięku zaczyna wydawać pojedyncze dźwięki uśmiecha się 3 m-c w pozycji na brzuch opiera się na przedramionach unosząc głowę utrzymuje grzechotkę w ręku, potrząsa nią śledzi przedmiot "gruchanie", wydaje dźwięki artykułowane ożywia się na widok ludzi, reaguje mimiką, odpowiada uśmiechem na uśmiech 4 m-c umie siedzieć podparte poduszkami przewraca się z boku na plecy i z pleców na bok sięga ręką do przedmiotu. Bawi się zabawką w ręku, prowadzi ją do ust odróżnia ojca i matkę odpowiada dźwiękiem gdy się do niego przemawia śmieje się głośno 5 m-c umie podciągane za ręce usiąść oburącz sięga po przedmiot poznaje siebie w lustrze śmieje się głośno, "zna się" na żartach bawi się zabawkami 6 m-c siedzi trzymając się sięga po przedmioty jedną ręką gaworzy (pierwsze sylaby) otwiera usta na widok jedzenia bawi się nogami (stopy przyciąga do ust) 7 m-c siedzi samo nie podparte (krótko) pełza na brzuchu (do tylu) przekłada zabawkę z ręki do ręki szuka schowanej zabawki powtarza wielokrotnie sylaby je łyżeczką pragnie aktywnego kontaktu z inną osobą 8 m-c siedzi samo bez podparcia umie usiąść samo stać trzymając się pełza w przód wyrzuca zabawki z łóżka chwyta trzyma palcami samo je herbatnik reaguje lękiem na obce osoby bawi się w chowanego ("a kuku") 9 m-c pewnie siedzi i stoi trzymając się raczkuje stawia pierwsze kroki trzymając się naśladuje ruchy ('pa-pa', 'kosi-kosi') siada na nocniku reaguje na swoje imię 10 m-c staje samo trzymając się wyjmuje klocki z pudełka, wkłada palce w otwory rozumie proste zlecenia (daj, weź, rozumie zakazy) pije z garnuszka 11 - 12 m-c staje bez podparcia podnosi zabawki kucając chodzi trzymane za rękę lub kilka kroków samo wkłada mniejsze przedmioty do większych, otwiera pudełka wskazuje nazwany przedmiot mówi 'mama', 'tata' serdeczność wobec innych wysadzone w porę korzysta z nocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :) :) :) :)
Dodam jeszcze ;)- Są to bardzo ogólne dane, na podstawie których matka może się zorientować co do rozwoju swojego dziecka. Nieco późniejsze wykonywanie przytoczonych czynności czy zachowań dziecka nie świadczy jeszcze o jego opóźnionym rozwoju psychomotorycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę, pomarańczki bywają pożyteczne ;) Dzięki. Z tego wynika, że dopiero w 8 miesiącu siada samo a nie w 6 :o Sam siedzi pięknie i długo, tylko trzeba go podciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rilka mój jeszcze nie siedzi sam bez podparcia, a co dopiero mówić o samodzielnym siadaniu z pozycji brzuszka. Do 10 miesiąca dziecko może nie siadać samo, potem trzeba się konsultować z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charlotte, nie wiem czy cię dołańczać do grupy czy czekasz?Daj znać, ja wieczorem to pozmieniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz kto ja jestem na fb wiec tak, jak najbardziej - dodaj mnie :) Rany julek - moje dziecko od 30 minut bawi sie samo na kocyku na podlodze ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rilla bylas u jakiegos dziwnego lekarza, wg norm dzieckow 7 mcu powinno ale nei musi usiasc, najczesciej statystycznie dzieic zaczynaja siadac po skonczeniu 6mca, moj zaczal siadac jakos jak skonczyl 7, za to w kilka dni pozniej zaczal wstawac i raczkowac i do dzis doskonali te czynnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rilla to najwidoczniej miał przestarzałe informacje;) Mój siedzi sam jak się go posadzi;) Siadać sam nie siada, ale jak pełza to zaczyna tak dupkę układać i tak rączki kierować zeby siaść ale mu to jeszcze nie wychodzi. Za krótki w uszach jest jeszcze ;) ALe tylko patrzeć jak zacznie siadać. Jak już siądzie to pewnie zacznie raczkować, bo tak zazwyczaj jest. A potem chodzenie... Pomalutku ogarniemy tego fb ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rillka, czekam na relacje, dziewczyny mam nowe konto na fb,wysłałam do was zaproszenie i teraz juz mozemy pisać spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny,weszłam na Wasz temat przypadkiem,z ciekawości :) nie przejmujcie sie durnymi wpisami pomarańczowych,"nasz" temat też rozwaliły i powiem Wam,że w 90% to ktoś od Was pisze. Najlepiej nie zwracajcie uwagi na debilne wpisy,choć wiem,że cieżko tak zrobić. Pozdrawiam i powodzenia! )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia - wiesz, w sumie nie przejmuje sie wpisami - są i pewnie niebawem znikną bo juz sie z nimi oswoiłyśmy i nie chce nam sie ich komentowac wiec i tej (tym?) pomaranczowej w koncu odechce sie pisac. Przy okazji ta sytuacja przyczynila sie do stworzenia nowego miejsca dla nas (FB). Mam nadzieje ze jak najwiecej z nas sie tam przeniesie bo naprawde wygodniej sie tam porozumiewac i wątki są łatwo segregowane. I nie wylogowuje sie po kilku chwilach jak Kafe ;). A zastanawiam sie jak puste życie musza miec takie pomarańczki różne, że im sie tak chce .. A co do FB - naprawde dziewczyny zachęcam do podawania swoich maili (maila zawsze mozna stworzyc specjalnie do tego zeby go tu podac - ja tak zrobilam jakis czas temu jak go tu podawalam po raz pierwszy :) - zajmuje to moment) i bedziemy sie łączyc. Te które FB nie maja i nie sa totalnie a nie i anty (choc moze i te sie przekonają) moga sobie szybciutko zalozyc konto :). Monia - zmroziła mnie treść Twojej stopki Bardzo mi przykro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charlotte79 dziękuje,już dużo czasu minęło ale nadal boli.... cóż... nic nie zrobie. Powiem Ci,że my też przez pomarańczowe przeniosłyśmy sie na inne forum i jest spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia, nawet nie wiesz jak mi przykro:(to jakieś niewyobrażalne. Gorące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×