Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

puree ziemniaczane

termin na wrzesień 2010

Polecane posty

tez mam niekiedy takie bole miesiaczkowe i nic....a czop z krwia to juz mi odszedl w poprzednia sobote i nic do tej pory a wiec ponad tydzien czekam, tez mam nadzieje na chlusniecie wod zeby zauwazyc że to juz :) bo boje sie, że skurcze przegapie tak jak na ostatnim ktg mialam olbrzymie skurcze jak do porodu a ja nic nie czulam :P moja mama miala nas trojke i wody jej odeszly 2 razy...ale nie ma co na to patrzec bo jak jej mowilam o czopie to nawet nie wiedziala, że takiec cos jest :) wiec chyba kazdy ma inaczej, czesto on odchodzi dopiero przy samym porodzie....a ja jutro mam wizyte u swojego gina zdazyl wrocic z urlopu a ja nie urodzilam :) mam nadzieje ze tam wszystko ok u mnie.. a myszsza juz moze jest po :) moze szybciutko i fajnie jej poszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pivonia
No właśnie mała niby mało si wystawi z łapką, ale normalnie rośnie wielka góra od razu, więc na pewno z braku z miejsca bardziej odczuwalne i zauważalne. Brzuch lata jak galareta ;p Kasik witamy, widzę, że jesteśmy w tym samym wieku ('85), termin mam 8 dni po Tobie. Jak samopoczucie :)? Idę się chyba porozpieszczać trochę, dłuuugi prysznic, owocowy pachnący peeling, "żniwa" na całym ciałku i jeszcze stópki w olejku wymoczę, zrobię porządek z pazurkami, może włoski zakręcę... :) Poprawię sobie tym humor mam nadzieję, bo jakaś przychlaśnięta jestem, poza tym zawsze się denerwuję przed wizytą u dr, a nie mam się czym innym zająć żeby nie myśleć- posprzątane i obiadek od wczoraj. No jeszcze książkę poczytam i nową "M jak mama", moją ulubioną obecnie gazetkę :) Zajrzę później kobietki. A i najważniejsze- mam nieprzyzwoicie pyszne ( i łatwe w wykonaniu) ciasto w lodówce, więc tym ukoronuję proces rozpieszczania :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze powiedzcie mi czy w ciąży można jeść grzyby??? Bo jeszcze nie jadłam, a wczoraj mój mąż nazbierał duuużo i one tak mi tu pachną i mam mega ochotę na jajecznicę z grzybami :) ps. nie ma tu muchomorów, tylko podgrzybki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
rilla moja rodzina to sami grzybiarze, więc od miesiąca jadam zupy, jajecznice z grzybami i jest ok, nie ma zakazu, tym bardziej, że jeżeli wiesz jakie to grzyby, to możesz spokojnie jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rilla co do grzybów ja jadłam ale tylko pieczarki czasem . moja kolezanka ostatnio mi mowila ze słyszala ze raczej sie nie powinno ale jak jest nie wiem co do kilogramow ja jak wrocilam ze szpitala mialam 7 mniej a przytylam 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Pivonia i wszystkie kochane przyszle Mamusie.. Jak samopoczucie? ciezkooo.. ciesze sie ze jestescie, bo wkoncu ktos mnie naprawde rozumie. Przytylam sporo, pocieszam się ze to tez zatrzymana woda, bo mam spore obrzeki, psychicznie juz mi tez nie najlepiej, hustawka nastrojow, brak energii, a czasem wrost przeciwnie ( szorowanie łazienki szczoteczka do zebow :) ogolnie jest mi ciezko z powodu tych kilogramow i obrzekow fizycznie. Po 2 im dluzej czekam, tym bardziej się boje.. nigdy nie lubilam wchodzic ostatnia na egzaminie :) jadę do centrum, polaże troche po sklepach to moze sie cos zacznie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zjem tą jajecznicę, bo mam uczucie, że oszaleję, jeśli tego nie zrobię :) Mój lekarz mówił, że nawet jak mam ogromną ochotę na piwo, to mam wypić pół szklanki, bo to lepsze niż obsesyjne myślenie o tym piwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia u mojego męża w domu chodzenie na grzyby to prawie codzienność, ale trudno się dziwić, skoro za domem mamy wielki las :) Gdy się tu przeprowadziłam byłam oczarowana ciszą i cudownym zapachem lasu. Niestety musiałam zaakceptować ośmionogie potwory w moim domu, które mi tu z lasu przyłażą brrrrrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosza222
witam kobity:)ktoras ma termin na 20? widze ze tez wszystkie opuchniete i zmeczona na resztkach sil jada..ja ju znie iwem co ze soba zrobic drazni mnie to czekanie..teraz to sie jeszcze zestresowalam bo sie okazalo ze moj maz byl w kolejce na operacje kolana i bedzie mial ja jutro bo ktos tam zrezygnowal..no i teraz tak sobie mysle ze jak w tym samym czasie bede rodzic to bedzi meksyk..mielismy razem rodzic..lekarz sie smieje ze i tak w tym samym szpitalu bedziemy to mi go wozkiem przywioza..dowciapny..zmiana tematu co robicie na obiad?pomysly mi sie skonczyly..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak rodziłam to miałam takie własnie bóle jak na okres tylko ze 30 razy bardziej bolało ale mi wywoływali poród a to podobno dużo bardziej boli więc chyba sie nie liczy:o Ile powinien spać 3 tyg bobas. Bo mój coś ostatnio szaleje,słabo śpi i nie wiem o co chodzi. Już ledwo żyję,nie mam kiedy w d#*ę a się podrapać a tęściowa smieje się z tego zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
qde...skasowałam swoje wypociny, piszę jeszcze raz rilla, to masz ciekawie z robalami, ja jak widzę coś większego od mojego paznokcia to krzyczę na cały dom, nie cierpię takich stworzeń. smacznej jajeczniczki, zrobiłaś mi smaka i sobie usmażę, ale z kiełbaską, bo grzybiarze się coś nie postarali gosza, terminy masz rozpisane w tabelce, ja sama mam na 18tego, więc blisko. co do obiadu, to się wczoraj rozkręciłam, bo robiliśmy grilla i mięcha zostało, więc skroję to do lecza, które wczoraj też robiłam, gotowałam też mięcho na pomidorową, to je wyciągne, zrobie zupę a jutro gulasz z kluseczkami. Taki mój plan jedzeniowy idę coś porobić, bo ciągle w pidżamie siedzę, może najdzie mnie wena jakaś..nie lubię poniedziałków tak w ogóle. Myszsza fajnie zaczęła ten tydz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosza222
hmmm no szukam i szukam ale chyba nie wiem za bardzo jak sie zabrac do tego,gdzie mam szukac tej tabelki,wogole to wlazalam przez przypadek na inny topik o tej samej nazwie i sie zamieszalam..ja chyba rosol zrobie bo nic innego nie toleruje..zgaga mnie zabije..juz myslalam w sumie ze pod koniec znika jak brzusio troche sie opusci a mnie meczy jeszcze bardziej bez gavisconu z domu nie wychodz..jeszcze moja dzidzia uwielnia czekolade a po niej to jest najgorzej...wiec ograniczam do minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozpakowane: POR.___NICK________WIEK___IMIĘ______WG/WZR__PTP____MIAST O 18.08__karolach-m____27____Sebastian__3490/55___03.09__Pi aseczno 25.09____nnatti______24_____34_____7,5_____Dominik___Rze sz w 04.09__monika1396____23____Zosia____3100/54_____08.09____ _m azowieckie 7.09____Charlotte1979____31_____40____20____Tymon______W roclaw 8.09____anka _______26_____Lena_____3550/56___10.09__CIeszyn 8.09___Catie____27_____Matylda___3440/54__13.09__Mielec/J ersey W dwupaku: POR.____NICK_________WIEK___TC___KG___PLEC/IMIĘ___MIASTO 02.09_____anka.22_____ 22_____37____21___Kacper_____ Kielc e 02.09____pelargonka____26_____38____10___chłopczyk___m a lopolska 06.09___NiuniekAM_____23_____40_________Lenka______Krakó w 09.09____Karolina89____21_____36____14____Michał______Za c hpom. 10.09____iwonta____28____40___________Bartek____Kraków 18.09____kasia22-03___28_____39_____19___Cyprian____Libiąż /k. Oświęcimia 19.09____hejka22______24_____34_____8___Hubert_____kuj-po m 19.09__magdalenka567__24_____37_____9___chlopak,?____Dąb r o wa Górnicza 19.09____Monek1919___23_____36_____10___Piotrek______Sied lc 20.09____myszsza_____28_____39_____20___Przemek___Katowic e 21.09____kasik25_____25_____39______20___Weronika__Kołob rzeg 23.09____puree_______27_____33_____10___Zosia______Warsza w a 28.09____pivonia_____24______38_____12_____Wiwianna__Pozn ań 30.09____laDY_____22____37_____16______Nataniel_____Ślą skie 01.10____rilla_marilla___26_____37_____19__??? Patryk/Natalia___ Śląsk Tutaj masz tabelkę. Masz rację, są 2 tematy o podobnej nazwie. Ten jest nowszy, bo w tamtym ciężko było nam się przebić, więc stworzyłyśmy własny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się rozpisałyście dziewuchy. Widzę, że dziś wena lepsza niż wczoraj:) Ja wróciłam ze szpitala, dokładnie tak jak przewidywałam. Jak to lekarz określił: brzuch mi się stawia, ale to jeszcze nie to. Na kontrolę w środę. Już mnie wszyscy w tym szpitalu znają bo tyle na to ktg łażę. Do tego jeszcze pielęgniarka poruszyła mój drażliwy punkt mówiąc: ale ma pani mały brzuszek. Masakra. Kiedy to się skończy? Nasłuchałam się płaczących noworodków i z kiepskim humorem wróciłam do domu :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to piszę raz jeszcze: Co do bóli jak na @ to ja mam takie od miesiąca, do tego macica mi się stawia (jak to fachowo określił gines). Myślałam, że poród już blisko, ale niestety na myśleniu się skończyło. Dziś mam 40t3d i już na nic się nie nastawiam w związku z "objawami przed" Obiad też idzie w odstawkę, bo nie mam ani pomysłu, ani chęci na gotowanie czegokolwiek. Przynajmniej pogoda dopisuje to wybiorę się na spacerek. Może mi się humorek poprawi. I będę ćwiczyć cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosza222
dzieki za tabelke:) iwonta nie marwiaj sie dziewczyno,no co ty wszyscy ci mowia ze maly masz brzusio?sie nie przejmuj ludzie tak mowia albo z zazdrosci albo poprostu bo nie maja nic innego do powiedzenia..mi z koleji wszyscy mowia ze ja to chyba blizniaki mam..i tylko dlatego ze jestem w ciazy wszyscy mysla ze tylko o tym chce gadac..co 5 minut sto pytan do..no i o czywiscie ze termin za tydzien to telefony sie urywaja..no przeciez jak urodze to wszystkich chyba powiadomie nie..swira mozna dostac..pewnie ze chcialabym juz po wszyskim byc i moja dzidzie juz na raczkach miec..a tu nic..ja nawet tych przepowiadajacych boli nie czuje wiecie?nie wiem jak to mozliwe..czuje jak sie niunia przeciaga i sobie tlumacze ze sie poewnie juz do startu szykuje ale boli zadnych no nic..szukalam gdzies ostatnio jakiegos artykulu na temat miesiaczki i porodu..ktos mi kiedys powiedzial ze jak mialo sie bolesne miesiaczki porod latwiejszy jest..ile w tym prawdy jak myslicie?bo jesli jest gorzej 50 to mam przerypane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczynki, widzę gosza222 ze mamy podobnie. U mnie tez kazdy mowi, ze na pewno beda blizniaki bo mam ogromny brzuch.. troche to irytujace, co mam na to poradzic :) Po 2 wlasnie chcialam napisac, ze te telefony czy rodze czy nie rodze tez sa lekko drazniace.. Nie mozna do nikogo zadzwonic o co kolwiek, bo odbieraja telefon: rodzisz??? U mnie też gosza222 zadnych bolow przepowiadajacych, czasem brzuch sie robi twardy i jakos tak sie dziwnie uklada, ale oprocz tego nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym brzuchem i komentarzami to oszaleć można. Mi od 7 miesiąca brzuch prawie wcale nie urósł. I w 7 miesiącu ciągle słuchałam o bliźniakach, a teraz dla odmiany "już będziesz rodzić? nie masz aż takiego brzucha". Grrrrr. Ciągłe smsy czy rodzę też mi bokiem wyłażą bo to chyba logiczne, że jak urodzę to wszystkich poinformuję! A tymczasem do terminu ponad 2 tyg i jeszcze tyle czasu użerania się :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosza222
no ludzie to czasami wyczucia nie maja..przeciez sie kurde nie obrzeram tylko w ciazy jestem ..poszlam ze 3 tygodnie temu na basen bo sobie obiecalam ze bede aktywna do konca no i sobie wyobrazcie baba w recepcji jak weszlam galy na mnie wywalila i mowi jaaaaaaaaaaaaaaaaa ale masz brzuch chyba nie zaczniesz nam tu rodzic?ja sie usmiechnelam i mowie ze jeszcze nie ze 3 tygodnie jak dobrze pojdzie a ona no co ty? ty mi wygladasz juz jak na wczoraj.. no rece opadaja..no i co w domu wieczorem opowiadalam to mezowi i sie poryczalam normalnie nie jestem taka wrazliwa ale hormony i wogole no wnerwila mnie kobieta i co i nie poszlam juz na basen..wiem ze to taka pierdola ale ja juz tak mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosza222, baba z basenu widzę, że bardzo subtelna i potrafi sie zachowac.. masakra tez mam juz dosc, nie chodzi nawet tylko o brzuch, ze jest duzy, ale ogolnie jestem wielka teraz, najgorsze ze mimo smarowania skory od pierwszego miesiaca i tak pojawily mi sie rozstepy, a raczej jestem cala w rozstepach.. naprawde nie wygladam dobrze, ale widocznie taka moja natura, jestem blondynka o jasnej karnacji, widocznie mam delikatna skore.. rozstepy mam nawet na rekach!! w okolicy pach.. no nic..Malenstwo najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosza222
bedzie dobrze tak jak mowisz dzidzia najwazniejsza a za siebie sie wezmiemy po wszystkim ..zreszta nawet nie zauwazysz kiedy spadna kilogramy tyle bedzie do roboty w dziecku..no u mnie sie udalo bez rozstepow no nie ma reguly..moja mama miala i bylam pewna ze ja tez bede miala ale to pewnie nie tak dziala, ale tez przywalilam i to sporo eee tam najgorszy teraz problem to ciuchy wyroslam ze wszystkiego ze tak powiem i koszulki mezowi kradne:P a moje biedne nozki to w zadne buciki sie nie mieszcza:) jeszcze troche jeszcze troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że jak brzuch duży to tez stresy przeżywacie. Ja to bym sobie poszła na basen:/ Miałam niestety zakaz, ze względu na kurczliwą macicę od 4 miesiąca i tak się zapuściłam z kondycja, że szkoda gadać. Ale planuję zapisać się na pływanie z maluszkiem. Ponoć od 3 miesiąca juz można:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wrzesniowe mamuśki!! tak kochane na tamtym forum człowiek jest niezauwazalny hahahahahahahahahah, ale mnie to nie uraziło, bo wiadomo jakie osoby takie forum, wiec ja nie chce sie do nich zaliczać jak ma to byc takie traktowanie innych. najlepsza zasada w kazdej dziedzinie zycia to TRAKTUJ INNYCH TAK JAKBYS SAM CHCIAŁ BYC TRAKTOWANY! ja kochane babeczki co prawda mam termin na 4.10, ale wiem ze będę miała cc i to we wrześniu. W 2007 roku urzodziłam przez cc w 39 tygodniu i 3 dniu synka Jakuba. Tamte wrzesniowe forum było i jest bardzo miłe. Doradzałysmy sobie, chętnie przyjmowałysmy nowe osoby itp. Teraz w drugiej ciąży nie miałam czasu na pisywanie na forach, gdyż musiałam zajmowac sie 3 latkiem, którego rozpiera energia, a i rózne perypetie ciażowe (szpital itp) nie dawały mi kopa bym tu napisała. Teraz zblizam się do końca, więc chociaż chciałabym sie z Wami przywitać 🌼 Jutro mam wizytę u gina , wiec licze że sie dowiem już ostatecznego terminu cc. Serdecznie pozdrawiam i gratuluje wszystkim rozpakowanym👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie mamuski! Jeśli chodzi o brzuch to ja cały czas słyszę ze jestem mega ogromna i pewnie bliźniaki. tak w pierwszej ciazy słucham i t eraz w drugie słucham. Najcześciej takie komentarze robia zakąpleksione babska, które muszą komus dogryść by dobrze sie poczuć. Mam w dupie ich gadki, bo choćbym była wyskoka, chuda, mega seksowna, to by wtedy powiedziały ze mam za mały brzuch i pewnie nie dbam o dziecko i ciążę tylko o swój wyglad i jestem złą przyszła matką hahahahahahahhahahahahahahaha Jestem taka a nie inna i już! niech sie wszyscy walą na ryjek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A myszsza chyba rzeczywiście rodzi bo cisza w eterze od 4 rano. Skubana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
iwonta, gosza, kasik wszędzie jest tak samo z brzucholami, mi się już odechciewa chodzić do sklepu blisko nas, bo co chwila mam pyt. a to już chyba niedaleko? a to jeszcze nie urodziłaś?ale brzuch to masz konkretny, może będą bliźniaki? Qwa mać, ale chyba na usg lekarz by stwierdził, że to bliźniaki,brak słów. Nie mówię oczywiście o telefonach i smsach, wiem że to z troski, ale tak jak mówicie, człowiek ma już tego dość i sobie obiecałam, że jak będzie ktoś ze znajomych w ciąży to zapytam o wszystko tylko nie o samopoczucie i nie będę strzelać komplementów w stylu jaki duży czy też mały brzuch kasik, nie łam się rozstępami, każda z nas ma jakiś znak ciążowy, mi wyskoczyły plamy po lecie na twarzy i muszę się ich pozbyć,ale też nie wszystkie kremy są dla kobiet karmiących katusia, witamy:) u nas zdecydowanie milej. Ja się starałam wbić na tamtym forum przez tydz i może z 2 razy mi laski odpisały, a tutaj jak ktoś ma coś do powiedzenia, to na pewno odp i post nie zostanie bez echa. A dlaczego będziesz mieć CC? Przez to, że 1wszy poród też taki był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja tylko z nowiną od Myszszy :). Urodziła dzisiaj o 11.30. Mały waży 4100 gram i ma 60 cm długości :). Rozpakowane: POR.___NICK________WIEK___IMIĘ______WG/WZR__PTP____MIAST O 18.08__karolach-m____27____Sebastian__3490/55___03.09__Pi aseczno 25.09____nnatti______24_____34_____7,5_____Dominik___Rze sz w 04.09__monika1396____23____Zosia____3100/54_____08.09____ _m azowieckie 7.09____Charlotte1979____31_____40____20____Tymon______W roclaw 8.09____anka _______26_____Lena_____3550/56___10.09__CIeszyn 8.09___Catie____27_____Matylda___3440/54__13.09__Mielec/J ersey 20.09____myszsza_____28_____Przemek_____4100/60___Katowic e W dwupaku: POR.____NICK_________WIEK___TC___KG___PLEC/IMIĘ___MIASTO 02.09_____anka.22_____ 22_____37____21___Kacper_____ Kielc e 02.09____pelargonka____26_____38____10___chłopczyk___m a lopolska 06.09___NiuniekAM_____23_____40_________Lenka______Krakó w 09.09____Karolina89____21_____36____14____Michał______Za c hpom. 10.09____iwonta____28____40___________Bartek____Kraków 18.09____kasia22-03___28_____39_____19___Cyprian____Libi ż /k. Oświęcimia 19.09____hejka22______24_____34_____8___Hubert_____kuj-po m 19.09__magdalenka567__24_____37_____9___chlopak,?____Dąb r o wa Górnicza 19.09____Monek1919___23_____36_____10___Piotrek______Sied lc 21.09____kasik25_____25_____39______20___Weronika__Kołob rzeg 23.09____puree_______27_____33_____10___Zosia______Warsza w a 28.09____pivonia_____24______38_____12_____Wiwianna__Pozn ań 30.09____laDY_____22____37_____16______Nataniel_____Ślą skie 01.10____rilla_marilla___26_____37_____19__??? Patryk/Natalia___ Śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze, ale duży :) Super, że już ma to za sobą ! Ja dzisiaj znowu mam doła i się boję porodu :( Mam dni kiedy myślę o tym spokojnie i jestem pozytywnie nastawiona, a dziś znów zaczęłam panikować, że nie wytrzymam bólu :( Gosza pisałaś o bólach miesiączkowych i porodowych. Nie wiem jak to naprawdę jest, ale najbardziej mnie wkurza jak mi ktoś mówi, że poród to jest ból miesiączkowy razy 100. Ja co miesiąc wymiotowałam, traciłam przytomność z bólu, więc co to do diabła znaczy ten ból razy 100? Chyba bym umrzeć z bólu musiała :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
ale super myszsza, gratulacje i całuski ogromne:* no to się zaczął tydz. super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×