Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

puree ziemniaczane

termin na wrzesień 2010

Polecane posty

Kasia22-03 a czemu pytasz o kość udową malucha? Ja ostatnie usg z pomiarami miałam w 34 tyg. Wyszło wtedy, ze nóżki mojego malucha odpowiadają 30 tyg. Strasznie mnie to zmartwiło. Przewertowałam pół netu, depreche niemalże zaliczyłam. Mąż starał mi się logicznie wytłumaczyć, że nie każde dziecko rozwija się w tym samym tempie. Jedni mają dłuższe, inni krótsze nogi. Jednak gdy czarne myśli krążą po głowie ciężko sobie logicznie coś tłumaczyć. Teraz jestem trochę spokojniejsza, ale ciągle myślę o tym jak rozwija się mój maluszek. Dlatego tak się niecierpliwię i czekam na chwilę aż maluch będzie po drugiej stronie brzuszka, cały i zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika super gratulacje :D Ale się masz fajnie jejku :) I jak się czujesz po CC? Poprawiam tabelkę, bo wytrzasnęłaś jakąś starą :) Rozpakowane: POR.___NICK________WIEK___IMIĘ______WG/WZR__PTP____MIAST O 18.08__karolach-m____27____Sebastian__3490/55___03.09__Pi aseczno 25.09____nnatti______24_____34_____7,5_____Dominik___Rze sz w 04.09__monika1396____23____Zosia____3100/54_____08.09_____m azowieckie 7.09____Charlotte1979____31_____40____20____Tymon______W roclaw W dwupaku: POR.____NICK_________WIEK___TC___KG___PLEC/IMIĘ___MIASTO 02.09_____anka.22_____ 22_____37____21___Kacper_____ Kielc e 02.09____pelargonka____26_____38____10___chłopczyk___m a lopolska 06.09___NiuniekAM_____23_____40_________Lenka______Krakó w 09.09____Karolina89____21_____36____14____Michał______Za c hpom. 10.09____anka _______26_____39_____21___Lena______CIeszyn 10.09____iwonta____28____40___________Bartek____Kraków 13.09____Catie________27_____37_____15___Matylda____Miele c /Jersey 18.09____kasia22-03___28_____39_____19___Cyprian____Libi ż/k. Oświęcimia 19.09____hejka22______24_____34_____8___Hubert_____kuj-po m 19.09__magdalenka567__24_____37_____9___chlopak,?____Dąb r o wa Górnicza 19.09____Monek1919___23_____36_____10___Piotrek______Sied lc 20.09____myszsza_____28_____39_____20___Przemek___Katowic e 23.09____puree_______27_____33_____10___Zosia______Warsza w a 28.09____pivonia_____24______38_____12_____Wiwianna__Pozn ań 30.09____laDY_____22____37_____16______Nataniel_____Ślą skie 01.10____rilla_marilla___26_____37_____19__??? Patryk/Natalia___ Śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
monika gratulacje!!!A dlaczego miałaś CC? Zaczęłaś rodzić naturalnie i nie wyszło, czy też maluch się nie obrócił? iwonta, pytałam z ciekawości, bo kiedyś też się naczytałam na ten temat, chociaż moja lekarka nigdy mi nie powiedziała, że coś nie tak, ale ona ogólnie zawsze mi mówi mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika wielkie gratulacje :))) :) napisz jak bedziesz miala chwilke jak to tam wszystko wygladalo i jak tam z mała teraz w domu jest :) wszystkie pewnie jestesmy ciekawe :) kasia22-03 a jakiego kupilas x-landera ? ja zakup wozka zostawiam po urodzeniu malego i mam wlasnie zamiar kupic xlandera xa z fotelikiem od razu....ty tak sama wybralas czy ktos doradzil? pytam bo mi nie mial za bardzo kto doradzic i kierowalam sie opiniami z neta i wygladem szczerze mowiac....jak mozesz to napisz bylismy z mezem u położnej na kontroli i rozwarcie na 1 palec jest, nie wiadomo wogóle kiedy mały sobie zechce wyjsc moze to byc w kazdej chwili ale tez i za jakis dluzszy czas...co mnie zdziwilo (mam oplacana prywatna położna) zaproponowano mi wywolanie jak nie chce sie niecierpliwic na konkretna date, wszystko mozna załatwic na wtedy położna bedzie i odpowiedni lekarz i zrobia co trzeba, i nie zgodzilam sie bo dla mnie to glupie wole sobie czekac maly ma jeszcze troche do terminu - 21 wrzesnia- wiec ma czas i niech wychodzi kiedy chce a nie tak na sile...wiadomo juz mam dosc ciazy ale na sile go wyganiac z brzucha nie bede :) i troche mnie ta postawa położnej zdenerwowala, bo dla niej to pewnie wygoda ale ja tak nie chce jednak..... a poza tym to mam wyrzuty sumienia wlasnie....bo jak wracalismy z mezem to tak mi sie zachcialo fast foodow i jesc wogóle że zatrzymalismy sie w jednym mc donaldzie mc drivie i zjadlam tortille+frytki...i dalej mi sie chcialo baaardzo jesc i nastepny mc drive po drodze i byl przystanek i kupil mi jeszcze mc chickena i ciastko z jablkiem :( i ja to wszystko zjadlam :( teraz az mnie to przeraza...ostatnio nie jadlam fast foodow no ale tyle na raz nie pamietam żebym pochlonela kiedys na raz :( :( nawet mąż nie wierzyl i w domu rodzicom moim mówił ze jestem żarłok niezly....ehhhh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki ;) Aleście się rozpisały. Chyba nie zdąże tego nigdy nadrobić. Ja jednak wylądowałam w szpitalu... Mąż mi laptopa dziś przywiózł wiec wam piszę ;) Jestem już tydzień. W sumie trzymają mnie bo trzymają a ja mam się swietnie, ale pewnie do porodu nie wyjdę. Jak mówiłam moja lekarka uznała ze ktg jest skaczące i kazała skontrolować w szpitalu i w razie złych wyników zeby mnie ztrzymali a oni bez zatrzymania na oddziale nie chieli go zrobić ;( tak więc zostałam... Ale ktg jest w porządku tylko wykryli w posiewie jakąś bakterie i daja mi antybiotyk. Jestem zła bo tabletki mogę w domu przyjmować i bez leżenia tutaj..no ale cóż. Ordynator ma swoje zdanie. Powiedzieli ze mam 2 cm rozwarcia i tyle. żadnych skuryczy czy jakichkolwiek innych oznak porodu. Powiem wam ze jak się tak leży i słucha się różnych przypadków to sie włosy jeżą na głowie. Nieraz to brzuch z wrażenia boli. Ale mam nadzieje ze urodzę przed terminem a nie po, bo perspektywa tak długiego leżenia mnie odbija. Tak więc sie trzymajcie i powodzenia reszcie oraz gratulacje dla rozpakowanych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
magdalenka, to mam rozumieć, że masz swoją dulę, tak? A ta Twoja położna jest z Twojego szpitala? X-landera mamy XA z 2010r. długo wertowaliśmy wózki i się rozpytywaliśmy po sklepach. Ciężko w ogóle zobaczyć x-landery, bo teraz otwierają swoje sklepy firmowe, my kupiliśmy przez allegro, jak większość rzeczy dla małego. Polecały nam sprzedawczynie, które też są matkami i z nich korzystają. Nasz chociaż ma pompowane koła, to jest lekki, ma super 2 torby i dosyc spory kosz na zakupy no i takie parę bajerów, w stylu śpiworka, odpinanej części budki, zobaczymy jak będzie w praktyce, moja koleżanka ma 3-kołowca x-landera i jest bardzo zadowolona, ja nie chciałam 3 kół, bo mieszkamy w domu prywatnym i mogłam sobie pozwolić na nieco większą wagę wózka, moja koleżanka w bloku, na ostatnim piętrze szukała jak najlżejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
ja też mam taki apetyt, że jestem aż przerażona, najgorsze że jak pytam kumpelki czy tak miały, to żadna z nich nie wytrzymała do 39 tyg. więc ciężko im to stwierdzić,haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
monek nie wiem jak u was w szpitalu, ale u nas trzeba zostać min. 4 doby, żeby im się zwróciło za łożko, co jest kompletną głupotą, bo ja za 2gim razem miałam tylko lekkie skurcze przez 1 dzień, a musiałam tam kwitnąć 4 dni i zajmowałam tylko łóżko, bo odesłali 1 laskę z braku wolnych miejsc, która była na końcówce i mogła rodzić. Uwierz w domu też są nudy, przynajmniej jesteś pod stałą kontrolą i wiesz codziennie na czym stoisz, a my tylko czekamy na znaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie monek. Spójrz na to z tej strony, że jesteś pod opieką fachowców i cokolwiek się nie będzie działo nie będziesz schizować jak my tutaj :) A w domu też nudy, ja przynajmniej się już ledwo ruszam i prawie nic nie robię po za siedzeniem i leżeniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika gratuluje! monek nie martw sie dasz rade :) ja do szpitala trafilam 16 stycznia a termin mialam na 24/26 luty to dopiero data, a w dniu przyjecia jzu mi powiedzieli ze do porodu na pewno mnie nei wypuszcza :( lezalam i plakalam po co tam pojechalam , ale po 3 dniach urodzilam wiec :) piszecie o wozkach, ja mam tym razem deltima wielofunkcyjnego, ciekawe czy bedzie dobry, bo o tych wielofunkcyjnych rozne opinie kraza, ja uznalam ze na zime to bedzie fajny taki duzy zabudowany masywny z wielkimi pompowanymi kolami, a na lato to sie zobaczy mam 2 spacerowki po malym wiec luzik :) ja wczoraj wzielam goracca kapiel i nadal nic :/ magdalenka slyszlaam ze coraz zcesciej w szpitalach jak zaplacisz to mzoesz sobie od 39tc wywolac porod kiedy ci pasuje, dla mnei to tez idiotyzm, jeszcze po skonczeniu 40tc to jeszcze jakos mozna to uzasadnic ale wczesniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
myszsza jestem zdania podobnie jak ty, bo dzidzia sama decyduje kiedy wychodzić, a skąd mamy pewność, że lekarz dobrze określił termin porodu, rzadko która z nas zna dokładną datę zapłodnienia, ja przynajmniej mogę tylko zgadywać, bo koniec roku był dosyć miłosny,hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, ale się dziś rano wystraszyłam! Rano na papierze zauważyłam dwie maleńkie kropeczki krwi. Sprawdziłam jeszcze raz - znów dwie maleńkie kropeczki. I to sama krew bez żadnego śluzu, więc chyba nie żaden czop. Ale teraz już nic więcej nie ma, a dzidziuś rusza się normalnie. Powiecie mi co to mogło być? To były naprawdę maleńkie kropeczki, takie (sorry za porównanie) jak się chusteczkę przykłada do wyciśniętego syfka ;) Będę obserwować co dalej, ale macie może jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
rilla według mnie mogło ci pęknąć jakieś naczynko, niekoniecznie coś się dzieje, ja tak często mam przy oddawaniu stolca, poczekaj z następną wizytą w ubikacji, a nie golilaś się może wczoraj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia22-03 tak mam położna wynajęta do porodu, ale ona normalnie w tym szpitalu pracuje, przydała mi sie, bo teraz jak mój lekarz na urlopie jest długim to wogóle nie miałabym badan ani nic, nikt by mi nic nie pomógł przez telefon, a ona jak zadzwonie to wszystko wyjasnia dokladnie wiec w sumie oplaca mi sie to w miare.... dzieki za opinie o tym wózku chce ten sam xlandera xa 2010 i tez kupie prezez neta pewnie, widzialam go na żywo w jakims sklepie tylko w jakims nie fajnym kolorze i byl drozszy sporo niz na allegro wiec lepiej przez neta.... rilla_marilla ja mialam tak dwa razy i tez bylam przestraszona a okazalo sie po dłuzszych moich ogledzinach przy lusterku :) że pękło mi troszke miedzy wzgórkiem łonowym a wargami sromowymi skóry taka lekka niteczka, wlasnie jakby malenkie naczynko...nie bylo tego widac tylko jak tam rozchylalam to wszystko i szukalam :) na drugi dzien juz mialam to zagojone i wogole tego nie bylo, pytalam wtedy lekarza i mówił że wszystko jest mocno ukrwione tam na dole i może pęknac delikatnie zawsze, i najlepiej nosic przewiewna bielizne z bawełny żeby tam sie to wszystko jak rosnie do porodu wietrzyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia22-03 a w sumie moglabys mi napisac od jakiego sprzedawcy kupilas na allegro i za ile, czy byly jakies gratisy moze skorzystam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
nie ma sprawy magdalenka, ja mam kolor ocean, myślałam że jest to jasny niebieski z domieszką granatu, a w rzeczywistości okazało się, że jest granatowy, ale w sumie to wolę chyba ciemniejszy, bo ja to jestem Miss plama, hehe i podejrzewam, że mogłabym później chodzić z zafajdolonym wózkiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
już Ci posyłam linka do jego przedmiotu: http://allegro.pl/coneco-barracuda-mega-gratisy-wys-0-zl-i1218519342.html on nie ma w tej chwili wystawionego, ale ma na stanie, bo my napisaliśmy jakoś pod koniec aukcji czy ma inne kolory i on mówi, że wystawia każdy jaki sobie klient zażyczy, my kupiliśmy zestaw gondolka i spacerówka + wszystkie gratisy, dodatkowo płatna jest parasolka tylko, bo 2 torby też dostaliśmy już z wózkiem, nie zamawialiśmy fotelika, bo kupiliśmy używany, bo nie wiem czy będę nakładać fotelik na stelaż wózka, bo przecież teraz jest już zimno, a co dopiero później, więc stwierdziłam, że fotelik to głównie będzie w samochodzie użytkowany. I to nasz wyszło chyba 1550, bo zakupiłam jeszcze za 50 zł adaptery właśnie do fotelika. Jedynie co mnie wkurzyło,że ten wózek tak walił chinami, wiecie o jaki zapach mi chodzi??masakra, wietrzyłam go z 2 tyg. ,żeby pozbyć się tego i nie wiem czy też wszystkie wózki nowe tak walą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
nie wiem czy u was słoneczko też tak świeci, ale aż mi się zachciało coś robić i biorę się za pranie i sprzątanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za sugestie :) Może to faktycznie naczynko, ale w ciąży każdy widok krwi doprowadza mnie do histerii :D Nigdy nie zapomnę jak w 3 miesiącu ciąży poszłam rano siusiu. Poczułam jak leci mi katar więc wytarłam nos i wrzuciłam papier do muszli. Potem wstaje z sikania i zawał serca, bo tam pełno krwi. Ale zanim padłam na ten zawał spojrzałam w lustro i zobaczyłam, że krew mi tryska, ale z nosa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ślicznie Ci Kasia dziekuje za namiary :) zapisze sobie sprzedawce i bede miala do zamówienia jak mały sie urodzi...hmmm w sumie to dobrze, że napisałaś o tym kolorze ocean bo ja go chcialan, na stronce wyglada na bardziej niebieski niż granatowy, a na żywo nigdzie tego koloru nie było wiec juz wiem, czego sie mam spodziewac :) to teraz jeszcze nad tym zielonym sie zastanowie bo meżowi sie podobał...cena jest ok od tego sprzedawcy ja jeszcze mysle nad fotelikiem czy kupowac ten do kompletu z xlandera czy jakis inny, no ale ten nie jest jakis drogi, uzywany tez jest fajnie kupic....jak na wyjscie ze szpitala to sobie pozycze ale póxniej juz zakupie, nie wiem co ten mąż sobie ubzdurał że wszystko po urodzincach malego kupimy :) ja bym wolała żeby juz sobie u mnie ten wózek stał... a co do chin KAsia teraz chyba tym wszystko śmierdzi....buty, ubrania...w sklepach jest wszystko chinskie, pracowalam w obuwniczym niedawno i ludzie myslą, że buty sa nie chińskie a napisze tyle, że wszystko przychodzi w pudlach made in china...czy to deichmann czy ccc, quazi itd i te wózki niby sa polskie a wyprodukowane w chinach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozpakowane: POR.___NICK________WIEK___IMIĘ______WG/WZR__PTP____MIAST O 18.08__karolach-m____27____Sebastian__3490/55___03.09__Pi aseczno 25.09____nnatti______24_____34_____7,5_____Dominik___Rze sz w 04.09__monika1396____23____Zosia____3100/54_____08.09____ _m azowieckie 7.09____Charlotte1979____31_____40____20____Tymon______W roclaw 8.09____anka:)_______26_____Lena_____3550/56___10.09__CIeszyn W dwupaku: POR.____NICK_________WIEK___TC___KG___PLEC/IMIĘ___MIASTO 02.09_____anka.22_____ 22_____37____21___Kacper_____ Kielc e 02.09____pelargonka____26_____38____10___chłopczyk___m a lopolska 06.09___NiuniekAM_____23_____40_________Lenka______Krakó w 09.09____Karolina89____21_____36____14____Michał______Za c hpom. 10.09____iwonta____28____40___________Bartek____Kraków 13.09____Catie________27_____37_____15___Matylda____Miele c /Jersey 18.09____kasia22-03___28_____39_____19___Cyprian____Libi ż/k. Oświęcimia 19.09____hejka22______24_____34_____8___Hubert_____kuj-po m 19.09__magdalenka567__24_____37_____9___chlopak,?____Dąb r o wa Górnicza 19.09____Monek1919___23_____36_____10___Piotrek______Sied lc 20.09____myszsza_____28_____39_____20___Przemek___Katowic e 23.09____puree_______27_____33_____10___Zosia______Warsza w a 28.09____pivonia_____24______38_____12_____Wiwianna__Pozn ań 30.09____laDY_____22____37_____16______Nataniel_____Ślą skie 01.10____rilla_marilla___26_____37_____19__??? Patryk/Natalia___ Śląsk hej wpisałam sie MY od dwóch godz w domku poród wkoncu CC troche przeszłam bole krzyzowe i brak akcji rowierania szyjki jestem zadowolona z opieki i z decyzji co do porodu cc po 7 godz (cały czas miało być sn)rodziłam w esculapie i jak najbardziej polacem mamy sie dobrze ja sie czuje ok a niuniulka grzeczna jak bedze miec troche wiecej czasu napisze wiecej . poki co tyle pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje :D Widzę, że przybywa rozpakowanych :) Za miesiąc już nie powinno być żadnego dwupaka tylko same szczęśliwe mamusie i ich szczęśliwe dzidziusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pivonia
Cześć dziewczyny. Widzę, że się rozpisałyście o wózkach :). My długo się zastanawialiśmy, oglądaliśmy i w końcu kupiliśmy całkiem inny niż na początku zakładaliśmy. Tzn kupiliśmy w sumie dwa, najpierw Quinny wielofunkcyjny, ale zdecydowaliśmy się go sprzedać, jak wpadliśmy w sklepie na polski wózek JEDO. Jest bardzo delikatny i estetyczny w wyglądzie (nie lubię pstrokatych i z mnóstwem kieszonek, ozdóbek itp), ma pompowane duże koła, gondola w której można regulować oparcie, różne budki- na chłodniejsze i cieplejsze dni i w miarę dużą spacerówkę, którą tak samo jak gondolę można obracać na stelażu. No i jest leciutki, ma fajny kosz na zakupy i torbę, parasolkę, moskitierę i takie bajery. Wybraliśmy niebiesko-biały, chociaż dla dziewczynki :). Do tego na stelaż dokładany fotelik Recaro Young Profi plus. Wózek kupiliśmy w promocji za1300 zł (normalnie podobno za 1500 są)i firma podobno na 100% w Polsce je robi, ale części to już licho wie :p. Zobaczymy jak się sprawdzi, ale zachwyceni jesteśmy na razie amortyzatorami- jeżdżąc "na sucho" bo wyboistym ogrodzie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje anka!! im wiecej czytam o porodach tym wiecej widze ze jednak przez cc, strasznie sie boje ze mnie tez to spotka nie chce wcale cc a co dopiero po ilus godzinach w bolach porodowych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszsza myśl pozytywnie :) Ja też bardzo, ale to bardzo nie chcę CC. Skoro tyle z nas już miało CC to limit wyczerpany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
anka supeeeer, gratulacje:) powiedz mi kochana, to Cię wzięły jakieś bóle porodowe, że wylądowałaś tego 8-mego? Jak się czujesz po CC, bo to dopiero 2gi dzionek, a ból ponoć straszny jest po cięciu? myszsza ja też nie chce CC,ale cóż zrobić jak nie będzie się dało inaczej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pivonia
Ależ się dzieci rodzi:) JA również serdecznie gratuluję :* i zazdroszczę, że już po ! Miałam wczoraj atak paniki, wiecie? Już zasypiając, mała się spokojnie kręciła, a do mnie doszło, już za kilka dni będzie leżała w tym łóżeczku, na które właśnie patrzę! Że będę za nią odpowiedzialna, że na początki jako matka będę dla niej całym światem, będzie zależna tylko ode mnie i wystraszyłam się, że się nie sprawdzę... Nie poradzę sobie ;(. Chociaż była przeze mnie zaplanowana, to wpadam w panikę... Jak rozpoznam czy jest chora, głodna, zadowolona..:(? Panicznie boję się, że nie dam rady karmić piersią, a chciałabym... Matko, jak ja się boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
pivonia każda z nas się pewnie boi, jednego dnia coś cię kopie w brzucho, a na drugi leży przy tobie, będzie dobrze, musi być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis rano mialam atak paniki :( uswiadomilam sobie ze max za 20 dni juz nigdy nie bedzie tak samo, juz nigdy nie bedziemy w 3ke :) jak co rano mysle zeby jzu urodzic to dzis z tej paniki poplakalam sobie ze jeszcze nei chce jeszcze ze 3-4 mce moglabym nie rodzic bo nie ejstem gotowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×