Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Oliwka może to alergia? Ja tez najpierw myślałam, że moja ma potówki...okazalo się, że ma i potówki i alergię. Krostki są drobiutkie, mało widoczne i właśnie wyczuwalne pod palcem. Poza tym miała wtedy jeszcze ciemieniuchę a to jeden z objawów alergii.. Okresu też jeszcze nie dostałam. Na razie jakoś się tym specjalnie nie martwię. Jak się karmi piersią to okres pojawia się później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodziłam prawie 3 miesiące temu. Karmie piersią i nadal nie miałam okresu. Ale mój ginekolog powiedział, że przez cały okres karmienia może nie wystąpić krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze wiosenna mama nadal nie obecna.Ma moze ktosa inny namiary na te chusty z allegro.Ogladalam je wtedy,ale nie zapisalam sobie nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jenny_29
Karolp te chusty są firmy Natibaby. Oliwka u nas też krostki wyczuwalne po dotknięciu, policzków, czoła, poza tym suche płatki uszu. Ta lekarka mówiła jeszcze, że objawami alergii mogą być: pocenie się rączek i stópek, zaczerwienienie w okolicy odbytu i pod paszkami, kichanie, wydawany taki odgłos jakby zdziwienia. U nas to wszystko jest, także mam rygorystyczną dietę, bo karmię tylko piersią. Ewa, Aga, Agnieszka, wysłałam Wam maile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvve moja Mała bardzo się wygina do tyłu jak leży na pleckach, aż potrafi patrzeć do tyłu, dlatego żeby nie pogłębiać tego wyginania to na brzuszku mam nie kłaść. Ogólnie mamy ją nosić z główką przyciśniętą do siebie. Trochę się z nią siłujemy bo ona cały czas by się wyginała. Martwi mnie to bardzo. A ćwiczenia to: Stópki przeciągamy palcem po zewnętrznej krawędzi stópki, żeby spowodować rozluźnienie palców Rączki wypychamy kciuk dziecka swoim kciukiem żeby spowodować rozluźnienie Dziecko leży na pleckach, łapiemy je za bioderka i obracamy na boczki raz w jedną, raz w drugą stronę, całe powinno się obracać I tak kilka razy dziennie dopóki nie udamy się do neurologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenny dzięki :) U nas są podobne objawy alergii...a ja się zastanawiałam czemu moje dziecię tak czesto kicha...stópki też ma spocone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! mój synek też miał na twarzy krostki. Jedne były czerwone,inne z białym zakończeniem. Położna poradziła mi, żeby przemywać buźkę przegotowaną wodą z Oilatum. Pomogło, więc polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) No i chyba u nas też alergia, bo większość z tych objawów opisanych przez Jenny zauważyłam u Synka. Są prawie niewidoczne krostki na policzkach, spocone dłonie i stópki, sporadyczne kichanie i lekko zaczerwienione pod paszkami. Czy li jak ja mam to rozumieć, ze to może być alergia na mm??? Piersią nie karmię, więc? Malwiśka -> Dominik niechętnie leży na brzuszku, a jeśli już to tylko na chwilę podniesie głowę do góry i zaraz zaczyna się denerwować i płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wy martwicie się, że Wasze dzieci nie chcą leżeć na brzuszku. Ja natomiast mam odwrotny problem. Mój synek śpi wyłącznie na brzuchu, nawet w wózku. Gdy nie jest zmęczony to chętnie leży na pleckach w łóżeczku wpatrując się w grającą karuzelkę,ale problem następuje kiedy nadchodzi pora spania.Zaczyna płakać, potem nawet wrzeszczeć.Wierzga przy tym nóżkami i wygina się jakby próbował przekręcić się na boczek.Kiedyś nie lubił, kiedy go kładłam na brzuszek, ale odkąd ze zmęczenia zasnął kilka razy w tej pozycji, nie chce już spać inaczej. Na szczęście są plusy tego. Bardzo wysoko i dość długo trzyma główkę i chyba też dzięki temu kolki( tfu...tfu...)nas omijają. Położna mówiła, że leżąc na brzuszku dziecko najlepiej się odgazowuje. Martwi mnie jednak co będzie, kiedy będziemy musieli się przesiąść do spacerówki. Mam nadzieję, że do tego czasu mu się odmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jeju tez mam takie objawy:((( krostki zgadza sie,sa bezbarwne szorskie, troszke brwi ma suche( ale moze to kwestia pominiecia kremem tej okolicy) kicha mi tez ale tak 2-3 razy dziennie gora przy przewijaniu wiec kojarze ze to od chlodu, przyjrze sie paszkom, pupci dzisiaj dokladnie, spocone raczki pewnie ma dlatego ze czesto ma je lekko zacisniete, z tymi stopkami to musze sprawdzic czy sa wilgotne jak nie bedzie odkryta, bo wlsnie osttnio odnosze wrazenie jak ja przewijam ze sa lepkie- jenny, aga myslicie ze to alergia na bialko krowie? a to dla zainteresowanych jak to jest z ta miesiaczka po porodzie http://www.kuria.gliwice.pl/czytelnia/ksiazki/index.php?numer=16&art=5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamolka ja mylse ze jak zacznie juz prawie siedziec. lub dzwigac sie w przod to ze spacerowka nie bedzie problemu, zacznie chetniej siegac np po zabawki zawieszone na wozku itd:) musze poczytac o tej alergii na bialko krowie......a ciemieniuche wyczesalam za wczasu ale pojawila sie w tym samym okresie co te krostki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka mam nadzieję :-) Ciemieniucha nie zawsze jest objawem alergii. U starszej córci długo walczyłam z tą nawracającą przypadłością. Kichała też dużo.Dziś ma już 3 lata,a alergii na szczęście nie ma:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyczytalam ze objawem alergii na bialoko krowie moze tez byc wzmozone napiecie miesniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, które karmią piersią - to normalne, że nie dostałyście okresu. Może się pojawić, ale nie musi. Ja się martwię, bo nie karmię już od ok 6 tygodniu, a @ też dalej nie mam. Muszę w końcu wybrać się do gin, bo jeszcze nie byłam. Moja starsza córeczka tez spała prawie wyłącznie na brzuchu, ale w spacerówce nie było już problemu, więc nie ma się co martwić. Myślę, że to nawet lepiej jak dziecko lubi taką pozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka jeżeli karmisz zwykłym mm, to Twój synek jeżeli ma alergie na białko mleka krowiego może reagować wysypką.Jeżeli lekarz potwierdzi tą alergię zaproponuje Ci specjalne mleko: Bebilon Pepti lub Nutramigen. Moja pomimo, że jest na tym specjalnym mleczku też cerę ma nie ciekawą, więc to chyba nie od mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki A mu po drugiej dawce szczepienia ,w nóżki miał kute biedaczek, teraz sobie śpi,zważyli Mikołajka i w 12 tygodniu ma 6300kg mały tłuścioszek ;) Dziewczynki wiem ze był juz kiedyś temat pasów poporodowych ale proszę napiszcie mi czy nosicie i który polecacie,bo chciałabym kupić ale nie wiem jaki wybrać;( mój brzuch jest nadal wielki jak w 4 mc ciaży ,może pas by coś pomógł ,z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitka z tego co wiem to dziewczyny pisaly o pasie Pani Teresy dostepne w aptece i sobie chwalily, ja nie uzywam bo brzuch mam plaski ale za to skora wiotka i walcze z tym pasem neoprenowym Nicole nie ma zaczerwienien pod pachami, uszka sa okei, zobaczymy moze robie jakies bledy pielegnacyjne, a i wyrzuce z diety na jakis czas nabial ale ogranicze do min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Widzę, że wraca temat alergii. U nas bezbarwne, suche krostki były ewidentnie jej objawem. Teraz walczymy z ciemieniuchą, która jak rzep normalnie...... Byłam dzisiaj na usg bioderek. Wszystko ok. Zapytałam się ortopedy, jak najlepiej nosić malucha, aby było dobrze dla bioderek i kręgosłupa. Usłyszałam.."nie nosić". Taaaa Wiadomo, tak się nie da:) Pokazał jeden dość fajny sposób. Zapytałam się też, jak to jest z modnym ostatnio chustowaniem. I znowu powiedział "npo właśnie modnym, a nie zdrowym..." Zwariować można. AChyba odpuszczę nosidło i chustę. Martyna wyrosła bez tych udogodnień, więc teraz też damy radę:) Kochane, ja dzisiaj byłam w szoku. Adaś spał od 21 do 5.20. Otworzył oko, zjadł butlę, dostał suchą pieluszkę i już podniesiony do odbicia zasnął mi na ramieniu. Prawie spóźniliśmy się do lekarza, bo obudziliśmy się o 8.20:) A u lekarza spotkaliśmy chłopca, o tydzień starszego, a jakby połowo Adasia... Albo mój chłop taki wyrośnięty, albo.. Generalnie chyba to pierwsze, bo spiochy 68 w kroku niektóre się nie dopinają... Masakra ubraniowa totalnie, wszystko muszę kupić nowe, bo w nic się prawie nie mieści. Malwiśka, mój na brzuchu, aby wysoko zadzierał głowę, musi być wyspany. W przeciwnym razie właśnie namiętnie zjada swoją rękę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa-aaa-aaa
oliwka jakaś ty qrde sie zagraniczna zrobiłaś-NICOLE... weś sie ogarnij bo śmiech na sali... pojechałas jako parobek ludziom domy z brudu sprzatać a teraz taka dama---- buahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka ile wazy twój synek?pociesz mnie bo się martwię ze mój waży za dużo ,6300 w 12 tygodniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pas Pani Teresy. Wydaje się być w porządku. Martka na ciemieniuchę polecam Olejuszkę. Odstające płaty drapałam paznokciem. Moja córa waży ok 4100g... urosła ok 8 cm. Długa a chuda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka dokładnie nie wiem, bo ważyliśmy się na ostatnim szczepieniu. Wg mojej łazienkowej wagi 6600 i dłuuuugi. Ogólnie wygląda na starsze dziecko, aż się ostatnio jedna babka dziwiła, że taki duży i jeszcze głowy dobrze nie trzyma, zdziwiła się, że 21 skończy dopiero 3 m-ce. Ostatnio kupiłam dwa pajace na 68 i bieda straszna, bo jak założę pampersa to nie mogę ostatniego guziczka w kroku dopiąć. Widocznie tatuś w genach zapisał synkowi odpowiednie gabaryty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Martka to mnie pocieszyłaś ,mamy dużych synków ,Mikołajek też w 68 ledwo wchodzi(mam nadzieję ze w garniturek chrzcielny wejdzie ,kupiłam mu wczoraj na allegro śliczniutki) Martka napisz mi jeszcze proszę jak Adasia karmisz,znaczy po ile ml? Agnieszka czy chodzisz w tym pasie codziennie czy po kilka godzin? który masz ten pas wciągany bez haftek?widzisz jakies efekty ?skurczył sie brzuszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka Adaś je 6 razy dziennie, 3x150 i 3x120 ml. W międzyczasie 120 ml herbatki lub wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Martka ;) tak pytam o karmienie ponieważ dzisiaj lekarz powiedział mi ze 120 ml jest mało 2,5 miesięcznego niemowlaka ;( a mój tak jadł dotąd 120 co 3 godziny a w mocy przerwa nawet 8 godzinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Oliwka, ja tez jeszcze okresu nie dostałam, karmię piersią i mm. W sumie to mogłabym już dostać ;) Anitka, ja noszę pas pani Teresa, kupiłam w aptece, ale na Allegro też są. Jak poszłam do apteki to wiedziałam tylko tyle, że mam w pasie 98 cm i potrzebuję rozmiar M. Jak pani w aptece mi go pokazała to stwierdziłam, że nie ma mowy żebym w niego weszła, taki był wąski. Ale ona pozwoliła mi na zapleczu przymierzyć. Pierwszy raz - masakra ;) Byłam ok 4 tyg. po cc i ledwo co wciągnęłam, a potem brzuch mnie bolał, ale kupiłam go. I nie żałuję. Nie wiem czy to jego zasługa, czy i bez niego byłoby tak samo, ale przez ok 4 tyg. noszenia tak od 2-6 godz. dziennie (zwykle na spacerach) straciłam ok 6 cm. Już się trochę rozciągnął i nie mam juz problemów z wkładaniem. Cieszę się, że wzięłam ten, a nie ten zapinany, bo po pierwsze prawie nie widać go pod ubraniem, a po drugie nie miałabym czasu codziennie bawić się w to zapinanie ;) Jenny, z tych ćwiczeń co pisałaś to my musimy robić to z głaskaniem zew. strony stóp i dodatkowo kręcić stópkami do wew. kilka kółeczek. Tak kazali mi pediatrzy w szpitalu, ze względu na ułożenie miednicowe miała troszkę koślawe te stópki. Malwiska, moja podnosi główkę, ale szybko się denerwuje. Woli leżeć na pleckach, albo na brzuszku, ale na kolankach :) Karolp, moja jeszcze uwielbia leżeć na kolankach na brzuszku i wtedy dodatkowo ją kołyszę w prawo - lewo :) My wczoraj cały dzień na piersi, w nocy na moim z butli, a rano najpierw pierś, apotem mm, bo była niespokojna, płakała. Uspokoiła się dopiero po mm :/ to samo w ciągu dnia, przed spacerkiem musiałam dać po piersi mm, bo "szalała". Szkoda, że nie mogę tylko piersią, ale zawsze jakieś plusy też się znajdzie, np. tatuś może nakarmić. Wczoraj miałyśmy w ogóle "dzień cycka" i nawet nie szłam na spacer żeby być na każde wołanie. Dzięki temu dużo zaległych spraw załatwiłam w domu posprzątałam, pomyłam okna itp. Jestem zadowolona z tego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka, jeśli chodzi o brzuszek, to ja smaruję, balsamami ujędrniającymi z Nivea i Garnier i muszę Ci powiedzieć, że jestem zaskoczona, bo skóra faktycznie jest ładna i napieta, tylko nie wiem czy to ich zasługa, czy może przez to, że tak wolno schodzi i nie zrobił mi się od razu taki flaczek. W sumie, gdyby nie kilka rozstępów w okół pępka byłby całkiem ładny. Chyba jednak działają te kremy. Jeszcze tylko niech trochę cm spadnie ;) A te rozstępy też ładnie zanikają, ale to cały dzień praktycznie co chwilę czymś się smaruję. Mam tego cały zapas różnych mazideł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz Oliwka - bardzo fajny ten artykuł. My z mężem przez 4 lata małżeństwa z powodzeniem stosowaliśmy npr i zaszłam w ciążę wtedy kiedy chciałam. Ale ja mam regularne cykle i tylko wtedy to się sprawdza. Muszę się wczytać dokładnie w ten artykuł ;) Aha i nie przejmuj się wpisem pomarańczowym. Ja Ciebie podziwiam i inne osoby, które zamiast narzekać jak im źle w tym kraju biorą sprawy w swoje ręce. A Nikola to bardzo ładne imię i chyba przez ok 20 lat nadawania go Pl dzieciom już się osłuchało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×