Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

czesc mamusia:) jak samopoczucie?:) u mnie dobrze a do tego mam dobry humor:) do mausi- ja mam slaba i bardzo krotka szyjke i przez to mam codziennie bole kregoslupa a do tego twardnieje mi brzuszek na samym dole...powiedzialam o tym mojej gin i mowila ze to nie dobrze i dala mi na dwa mies tabletki dopochwowe na rozluznienie macicy Luteina. i powiedziala ze mam nic nie dzwigac i duzo lezec bo moze dojsc do wczesniejszego porodu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ogólnie witamina C zwiększa znacznie wchłanianie żelaza. Jeśli chodzi o glukozę to ja mam w mojej książeczce ciąży takie info, że w przypadku nieprawidłowego wyniku przy 50g robi się obciążenie 75g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneszka - dzięki, kupię też polędwiczkę. A co do Vatu - na meble i wózki teraz jest 22%. Zwyżka po nowym roku będzie o 1% więc akurat z wózkiem może warto poczekać, bo od daty zakupu leci gwarancja, a zwyżka 1% to jeszcze nie dramat. Ja wolę poczekać, niektóre wózki mają tylko 1 rok gwarancji, więc chciałabym aby po przyszłej zimie mieć możliwość skorzystania z naprawy jeśli okaże się konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zdrówka Wam życzę! Nie dawajcie się choróbsku. Mnie o dziwo jakieś dłuższe przeziębienie omija z daleka...ale coś czuję, że to tylko kwestia czasu..obym się myliła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja dziś nie mogę już. Boli mnie w dole brzucha jakby pęcherz nie wiem co nie mam pojęcia. Jak pójdę siku to trochę pomaga troszkę!!!!!!!! A biegam co 10 min regularnie. Już zaczynam się martwić. Do domu nie wyjdę bo nawet nie miałabym jak wrocić o tej godzinie. Na szczęście mam dziś wizytę więc do 19 musze jakoś wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie na szczęście też póki co omijają choróbska. Idę zaraz na długi spacerek, bo obiecałam sobie wkońcu solidny ruch...a lenia mam jak nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak teraz patrzę na moje skierowanie i mam zaznaczone glukoza po 1h i 2 h i dopiska 75g. Z kolei w mojej karcie ciąży informacja jest taka, że test obciążenia 50g lub/i 75 g glukozy wykonuje się w 22-28 tyg ciąży. A później mam kolejną informację - test obciążenia 75g glukozy w przypadku nieprawidłowego testu wcześniejszego w 32 tyg ciąży. Szczerze to już zgłupiałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula8122 - a jak często chce Ci się siku??? I czy podczas oddawania moczu boli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak juz zelazo leci na łeb to moja lekarz mówiła ze jedzenie chodzby ponad przecietnych ilosci jedzenie z zawartoscia zelaza jego nie podniesie u mnie wyszło ze to przez tarczyce leci zelazo a w poprzedniej ciazy juz jedynie pomagały zastrzyki z żelaza w tyłek strasznie bolace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry,nie doczytałam. Jak tak często i boli po oddaniu moczu, to najprawdopodobniej przeziębiłaś pęcherz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula8122 może faktycznie maluch gdzieś się w pobliżu ulokował i naciska...ciężko mi stwierdzić. Ja przy problemach z pęcherzem nie odczuwałam bólu tylko zwiększone parcie na pęcherz..podczas oddawania moczu też nie czułam bólu. Tylko po załatwieniu miałam wrażenie, że dalej mi się chce siku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o siku to u mnie czesto i dosłownie czasem bardzo malutko i nie boli pewnie uciska troche dzidzia ale tez lekarz powiedział ze na tym etaie ciazy nie powinnam latac do kibelka tak czesto i kazał zbadac mocz .... a babeczka z moich okolic tez fajnie ze wreszcie ktos blisko mieszkajacy sie odezwał daj znac koniecznie na gadu jak u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam bóle kręgosłupa i nie podejrzewałam że to z tej słabej szyjki, chyba faktycznie musze zwolnic tempo :( jeśli to tak jest z tym VATem to z wózkiem jeszcze poczekam, a na mebelki i tak była ciekawa promocja. za komplet - 2oo zł + łóżeczko turystyczne za 1 zł, więc się opłacało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem już sama. Załamana jestem przy oddaniu moczu nie boli. Tylko wiecie czuję delikatne kopniaki na samym dole brzucha. Bardzo bardzo nisko. Możliwe żeby maluch tak rozrabiał? Pierwszy raz czuję taki ból na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula, ja też często latam do toalety, bakterie żadne mi nie wyszły w moczu, no i ruchy czuję bardzo nisko, do tego ta słaba szyjka... a wizyta za tydzień dopiero podziel sie po wizycie informacjami od lekarza, chyba jesteśmy w podobnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro wam napiszę jak po wizycie. Ale nisko czuję ruchy aż pulsują do przepraszam za wyrażenie cipki. noormalnie czuję je na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula u mnie tez na ostatnim usg lekarz zeby obejrzec główke musial jezdzic prawie po włosach łonowych mówil ze tak nisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki! Ale tu się dzieje :) Zaraz zapchamy serwer :) Ja po połówkowym, drugim połówkowym, bo pierwsze było do poprawki. Lekarz pomimo super sprzętu guzik widział, bo dzieciaczek się fatalnie ułożył,a do tego wypatrzył jakąś kropkę jaśniejszą na serduszku, tzw. ognisko hyperechogenne, więc panika. Niby powiedział, że na nic złego mu to nie wygląda i na standardowym ultrasonografie pewno by tego nie zauważył, ale na wszelki wypadek to on chce to obejrzeć na jakimś full wypasie. Więc cały tydzień studiowałam wady serca itp. A dziś poszliśmy, dzidziuś, ułożył się dupką do góry i .....Wszystko OK. Serduszko pięknie bije, nie ma ubytków, sprawdzone komora po komorze, przedsionek po przedsionku, krew pięknie przepływa, aż się łza w oku kręci. A po ognisku została ledwo dostrzegalna poświata, więc się wchłonęło. Wszystkie narządy pięknie., w końcu zobaczyliśmy cały kręgosłup. Tylko buźka przysłonięta łapeczkami :( Pomimo wielkiego rozsądku życiowego, sporej wiedzy na temat serduszka i ogromnego zaufania do lekarza poczułam ogromną ulgę. A co do płci, to chyba babeczka - hihihihi tak jak zamawiałam u męża :) Ale też się mamy nie napalać bo nóżki były podgięte, więc wszytko może się zdarzyć. Ale do tabelki wpiszę córeczkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisuję swoją dziewuszkę :) NIK..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓ R E? ........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3.........Karolin ka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka.......30.03, 01.04..2 (1 to mój Aniołek) aaaaaaanula83...27.......Włodawa.........30.03......1... ...... SYN mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04..... nowa788219223...19.....Kamienica Śl......01.04......1...córcia Lenka Magd11............26.......Wilhelmshaven..02.04.....1.... ......S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1...... córeczka Magdalenka (?) katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon...........30.......Lublin............04.04.....2. .....SYNEK ANTOŚ minia80............30.......Lublin............04.04...... 1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2.....s ynek paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 ....syn Michałek K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 ........ córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 ..chyba córeczka Nikolina82.........28........Warszawa......06.04....1.... .. chyba córka Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1.... ..Weronika Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1.. .. córeczka iissaabel...........33.......Radom............07.04.. ..1 (4 Aniołki) karolimna..........23..... Włocławek.......07.04.....2 córeczka Julka KASIEŃKAA__......21......SOSNOWIEC......09.04....1...... CHYBA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 ...SYNUŚ Michaś mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki) _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka...........26.........Poznań..........10.04.... .1.....córeczka...(?) brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 .......córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 ...SYNEK wiolonczela.........35......Wrocław.........12.04.....1 ... synuś lolita1980............30......Łódź..............12.04. ....1 ... Szymon Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 wiosenka1975......35......Edinburgh........14.04......2.. ..córeczka sabiba...............28.......Łódź..............15.04. ....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1 A_B...................26......Kielce.............17.04... .2 .....córeczka Laura justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 ......córeczka evvvv................28......Mikolowo.........18.04...... 1 Thelly ................26......L...................20.04.....2 karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 2 ...Paweł MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 ...córeczka Zosia Mikołajka83.........26......Szczecin..........22.04..... 1 Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1....synek --etka--..............26.......P-ce...............22.04.. ...1...chłopczyk Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 calvadoss............21......Tczew.............25.04..... 2 Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 mausi86..............24......Śląsk...............26.04. .....1 Paulina/Bartek ? hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 ....Synek Jaś kasiulkag.............26.... Warszawa..........28.04.....? oliwka86.............24.....norwegia ........29.04.....1 coreczka katharinak_83.......27 ......Kraków............01.05.....2....Gabrysia annjaa................28......Gdańsk............03.05... ..1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05....2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeloonka jak super ze w porzadku u mnie podobnie niby babka zamawiana u mojego mezczyzny ale do konca lekarz pewnosci nie dał a tak dobrze ze w pozradku i z ta plamka na sercu w porzadku ob tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie znowu pogoda do bani ;/ jak nie deszcz, to śnieg znowu pada i tylko ciapa ... ale powiem Wam, skoro już tak narzekacie na wszelkie chorubska, że ja jeszcze ani razu nie byłam chora w tym roku pomimo, ze wszyscy wkoło zakatarzeni (a dodam, że nie mam śledziony i miałam przez to ponoć chorować częściej). I mam jeszcze jedno pytanie do Was... Zapewne mnie zlinczujecie, więc aż się boję spytać ;( Bo chodzi o to, że przed ciążą paliłam papierosy (paczkę dziennie). I powiem Wam, że dalej palę (paczka na 3 dni) bo ciężko mi rzucić. Próbowałam, ale wtedy robię się strasznie nerwowa i nikt ze mną nie wytrzymuje ;/ Planuję rzucić do porodu ale naprawdę jest mi strasznie ciężko ;/ Oczywiście ukrywam się już teraz przed moimi rodzicami, bo mama jako pielęgniarka by mnie chyba zjadła jak by wiedziała... Zapewne żadna z Was nie pali, ale gdyby jakaś jednak się przyznała i taka znalazła byłoby mi raźniej, bo mogłybyśmy razem próbować rzucać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dopiszę choć to nie na 100 proc NIK..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓ R E? ........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3.........Karolin ka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka.......30.03, 01.04..2 (1 to mój Aniołek) aaaaaaanula83...27.......Włodawa.........30.03......1... ...... SYN mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04..... nowa788219223...19.....Kamienica Śl......01.04......1...córcia Lenka Magd11............26.......Wilhelmshaven..02.04.....1.... ......S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1...... córeczka Magdalenka (?) katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon...........30.......Lublin............04.04.....2. .....SYNEK ANTOŚ minia80............30.......Lublin............04.04...... 1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2.....s ynek paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 ....syn Michałek K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 ........ córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 ..chyba córeczka Nikolina82.........28........Warszawa......06.04....1.... .. chyba córka Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1.... ..Weronika Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1.. .. córeczka iissaabel...........33.......Radom............07.04.. ..1 .chyba córeczka karolimna..........23..... Włocławek.......07.04.....2 córeczka Julka KASIEŃKAA__......21......SOSNOWIEC......09.04....1...... CHYBA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 ...SYNUŚ Michaś mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki) _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka...........26.........Poznań..........10.04.... .1.....córeczka...(?) brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 .......córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 ...SYNEK wiolonczela.........35......Wrocław.........12.04.....1 ... synuś lolita1980............30......Łódź..............12.04. ....1 ... Szymon Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 wiosenka1975......35......Edinburgh........14.04......2.. ..córeczka sabiba...............28.......Łódź..............15.04. ....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1 A_B...................26......Kielce.............17.04... .2 .....córeczka Laura justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 ......córeczka evvvv................28......Mikolowo.........18.04...... 1 Thelly ................26......L...................20.04.....2 karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 2 ...Paweł MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 ...córeczka Zosia Mikołajka83.........26......Szczecin..........22.04..... 1 Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1....synek --etka--..............26.......P-ce...............22.04.. ...1...chłopczyk Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 calvadoss............21......Tczew.............25.04..... 2 Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 mausi86..............24......Śląsk...............26.04. .....1 Paulina/Bartek ? hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 ....Synek Jaś kasiulkag.............26.... Warszawa..........28.04.....? oliwka86.............24.....norwegia ........29.04.....1 coreczka katharinak_83.......27 ......Kraków............01.05.....2....Gabrysia annjaa................28......Gdańsk............03.05... ..1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05....2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamusia, ja nigdy nie paliłam, więc moje doświadczenie zerowe, ale... moja teściowa rzuciła palenie po 30 latach. Paliła duuuzo, aż pewnego razu rano zabrakło jej papierosów. Pogoda była wstrętna i wtedy się wkurzyła...i powiedziała sobie, że przez glupie fajki nie będzie wychodzić na taką psią pogodę. Fakt, było ciężko. Przesiedziała w domu 3 dni w domu(mówiła, że gdyby wyszła, to z pewnościa kupiła by paczkę:). To było 2 lata temu i 0 fajek! Nie oceniem Cię, bo nie mam pojęcia jak mocno wciągający jest to nałów...Ale dla dzidzziusia lepiej, abyś teraz nie paliła, a nie po porodzie:) Życzę więc dużo silnej woli i dopinguję Cię w tym rzucaniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dużo paliłam przed ciążą,tez prawie paczkę dziennie,dopóki nie wiedziałam to tak kopciłam strasznie pózniej przestałam,poszłam do szpitala i nie paliłam potem miałam złe wyniki i zaczęłam palić z nerwów potem miałam wyrzuty sumienia i rzuciłam.generalnie myślałam ze ciąza mdłości itp że mnie odrzuci a tu miałam taką ochotę jak przed ciażą.zadziałało na mnie że wypbraziłam sobie siebie z wielkim brzuchem i petem w buzi:(potem moją dzidzię w brzuchu w kłębach dymu i to że jak by mi dym przeszkadzał to mogę otworzyć okno a moje dziecko przed tym smrodem nie.mój bez słowa sprzeciwu marznie na balkonie dużo mniej pali bo zimno.ma czas na rzucenie do urodzenia się dziecka i nie chcę już smrodu w domu.bardzo się będę starać żeby już do petów nie wrócić nigdy.pomyśl że jak chcesz karmić to już na pewno nie ma mowy o petku.ja ci powiem że cudze ględzenie nie działa zwłaszcza na mnie musi przyjść moment że powiesz sama sobie JUŻ NIGDY NIE ZAPALĘ.i tak po prostu zrób.trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA PRZY PIERWSZEJ CIAZY PRZED PALIŁAM JAK SIE DOWIEDZIAŁM ZE MAM DZIDZIE W BRZUCHU RZUCILAM CEZKO NIE CIEZKO POWIEDZIALAM DOSC I KAZDY MI MÓWIŁ ZE ZAZWYCZAJ WRACA SIE DO NALOGU NIE PRAWDA JA NIE PALE DO TEJ PORY I NIE WRÓCIŁAM I NAWET NIE BYŁO BARDZO CIEZKO A JUZ SYNU MA 9 LAT WIEC POWODZENIA BABKI UDAJE SIE TRZEBA CHCIEC I MIEC SILNA MOTYWACJE I WOLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamusia316 - ja nigdy nie paliłam, nie licząc kilku młodzieńczych epizodów w bramie :) i zdaję sobie sprawę, że łatwo jest mówić niepalącemu, weź no nie pal! Ale ... weź no nie pal! Pogadaj ze swoim lekarzem, może jakiś epapieros - ponoć pomaga, może jakieś plastry, kurcze zawsze jest jakaś alternatywa. Chociaż do porodu. Bo teraz płucka się rozwijają i szkoda je masakrować od początku.Jeszcze nikotyna jak nikotyna, ale substancje smoliste to już totalny syf. Szkoda by dzidzia urodziła się z nikotynowym głodem. Ponoć dzieciaczki palących mam są niespokojne i rozdrażnione, bo nie dostają swojej papierochowej dawki. Nie chcę Cię tu straszyć, ale jeśli to zadziała jak przestroga daj znać a opowiem Ci pewną historię. A z pozytywów, mój tata który palił ok 20 lat powiedział, to w 2 m-ce po rzuceniu palenia zaczyna się czuć smak potraw, a po kilku m-cach wrzucania papierosowej kaski do skarbonki masz sporo pieniążków na fataąłszki dla malucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to fajnie by było.ja w ciązy i poczas karmienia nie zapalę ale zastanawiałam się jak jest potem?dużo ludzi mi mówi ze na pewno wrócę a mi się podoba życie bez fajek i chciałabym żeby już tak zostało.jak mnie nie ma domu i mój zapali bo myśli że jak wywietrzy to jest oki a ja w drzwiach czuje pety i marudze od progu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×