Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Nicolina - ja jestem z Warszawy. Ech ta szkoła rodzenia... ja dowiadywałam się od 2 miesięcy, bo chciałam zapisać się przy szpitalu na Madalińskiego, żeby potem tam rodzić. Niestety w środę jak zadzwoniłam, to już miejsc w grupach które mnie interesowały nie było na styczeń (zostały wczesne godziny, a chciałam żeby mąż ze mną chodził więc np. 15.00 odpada, bo on jest w pracy). Kurs trzeba skończyć 4 tygodnie przed planowanym terminem. Ja mam na początek kwietnia, więc mogłabym chodzić tylko od stycznia. Kurs zaczynający się w lutym juz jest dla mnie za późno (kurs trwa 5 tygodni, prawdopodobnie się zacznie 09 lutego). No ale jeśli macie późniejszy termin porodu to może Wam się uda? Zmienili zasady refundacji, i trzeba mieć meldunek w Warszawie, stały lub czasowy (wcześniej wystarczyło np. zatrudnienie). Ja będę szukać innej szkoły i pewnie innego szpitala na poród. Może Inlancka właśnie? Nicolina - a Ty gdzie planujesz rodzić? Nowa - na ból gardła mój gin pozwolił np. tantum verde, ja kupiłam płyn do płukania. Staram się pić sok z wyciskanych cytrusów, bo to duża dawka naturalnej wit C. Jak masz temperaturę powyżej 37,5 to lepiej wziąć paracetamol na zbicie, działa również przeciwzapalnie. Temperatura nie powinna przekroczyć 38 stopni, bo może zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIK..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓ R E? ........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3.........Karolin ka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka.......30.03, 01.04..2 (1 to mój Aniołek) aaaaaaanula83...27.......Włodawa.........30.03......1... ...... SYN mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04..... nowa788219223...19.....Kamienica Śl......01.04......1...córcia Lenka Magd11............26.......Wilhelmshaven..02.04.....1.... ......S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1...... córeczka Magdalenka (?) katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon...........30.......Lublin............04.04.....2. .....SYNEK ANTOŚ minia80............30.......Lublin............04.04...... 1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2.....s ynek paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 ....syn Michałek K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 ........ córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 ..chyba córeczka Nikolina82.........28........Warszawa......06.04....1.... .. chyba córka Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1.... ..Weronika Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1.. .. córeczka iissaabel...........33.......Radom............07.04.. ..1 .chyba córeczka karolimna..........23..... Włocławek.......07.04.....2 córeczka Julka KASIEŃKAA__......21......SOSNOWIEC......09.04....1...... CHYBA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 ...SYNUŚ Michaś limonkowa ja.......19........Jordanów......09.04......1...córeczka mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki) _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka...........26.........Poznań..........10.04.... .1.....córeczka...(?) brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 .......córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 ...SYNEK wiolonczela.........35......Wrocław.........12.04.....1 ... synuś lolita1980............30......Łódź..............12.04. ....1 ... Szymon Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 wiosenka1975......35......Edinburgh........14.04......2.. ..córeczka sabiba...............28.......Łódź..............15.04. ....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1 A_B...................26......Kielce.............17.04... .2 .....córeczka Laura justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 ......córeczka evvvv................28......Mikolowo.........18.04...... 1 Thelly ................26......L...................20.04.....2 karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 2 ...Paweł MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 ...córeczka Zosia Mikołajka83.........26......Szczecin..........22.04..... 1 Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1....synek --etka--..............26.......P-ce...............22.04.. ...1...chłopczyk Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 calvadoss............21......Tczew.............25.04..... 2 Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 mausi86..............24......Śląsk...............26.04. .....1 Paulina/Bartek ? hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 ....Synek Jaś kasiulkag.............26.... Warszawa..........28.04.....? oliwka86.............24.....norwegia ........29.04.....1 coreczka katharinak_83.......27 ......Kraków............01.05.....2....Gabrysia annjaa................28......Gdańsk............03.05... ..1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05....2 No i dopisane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamusia nie gniewam się napisałam tak raczej żeby Ciebie pokrzepić że są też niższe i hihihihih cięższe, nie mam problemu ze swoją wagą więc nawet nie pomyślałam że mogłoby mnie to urazić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale Wam babeczki dobrze w Radomiu są dwa szpitale ale i tak jak do porodu to zawiozą mnie tam gdzie akuracik będzie dyżur więc mogę sobie tyle powybierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też kupiłam sylwestrową bluzeczkę ale po za tym 3szklane buteleczki pare uniwersalnych ubranek 2smoczki nożyczki i dla siebie w razie W do szpitala to co potrzebne a ja jestem teraz u rodziców parę dni i z siostrą byłam przy okazji oglądać mieszkanko a oni mieszkają jakieś80km od Bydgoszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamierzam rodzić na Inflanckiej, w związku z tym wybór szkoły rodzenia padł właśnie na tamtejszą.. mają dzwonić pod koniec miesiąca, aby poinformować jak wygląda kwestia kursów, kiedy, ile godzin i tak dalej.. Więc jak tylko będę miała wieści to dam znać.. O tym szpitalu jak o każdym innym słyszałam różne opinie, dla mnie ważne jest to, że jak pojadę z bólami, to mnie nie odeślą.. a wiem, że w innych szpitalach tak robią (opowieści znajomych). Znajoma rodziła na Inflanckiej w lipcu, więc jeszcze trwał remont, ale chwaliła podejście położnych (nie miała własnej) i ogólnie było ok. Ja mam termin na 6 kwietnia (według daty OM 30-06-2010), więc też mi zależy na tym, aby skończyć zajęcia jeszcze będąc mobilną nie-słonicą... Wiem, że takie zajęcia dużo dają, a jeśli będą bezpłatne (oby!), to będzie ekstra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej...tak tak ja sie zgadzam na to odchudzanie po ciazy:) co do mierzenia brzuszka tez sie zgadzam fajny pomysl:) Kamusia ja cie rozumiem, ale Twoj facet w niczym nie zawinil, ja ci powiem ze faktycznie faceci jezeli chodzi o okres ciazy sa tacy jakby nie zdawali sobie sprawy co sie dzieje z ich kobieta, i ze ta kobieta boryka sie z problemami i codziennym nieraz, zamartwianiem sie oraz wlasnymi humorami, ale coz, taka kolej rzeczy chyba. my dobysmy chcialy byc przez nich dopieszczane, zeby dzwonili jak sie czujemy, wogole zeby wiecej zainteresowania bylo z ich strony....wogole zeby im tez brzuch ciazowy zaczal rosnac i opanowalo szalenstwo hormonalne.....a tu przychodzi rozczarowanie...ja sie czasem z tego smieje, ze skoro on teraz nie zdaje sobie sprawy z pewnych rzeczy, ze pozniej to cos:) co on zmajstrowal w moim brzuchu bedzie sie mu darlo na rekach, ciaglo za wlosy, wymiotowalo na niego itd:) wtedy moze dojdzie:), a ja tylko powiem" a nie mowilam" zebys sie psychicznie przygotowal?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajny ten golfik tylko ze ja tak nie wygladam jak ta pani ze zdejc, on wyglada jakby tylko pilke polknela.... zazdrosze takim kobieta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe.Fajne określenie:).Ja też zaczynam wyglądać jakbym piłkę połknęła:) tylko że nie jestem aż tak szczupła jak ta pani na zdjęciu ale co tam :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka - nic się nie martw - mi przybyło już 10 kg ale jestem dobrej myśli że szybko uda mi się zgubić po ciąży łącznie z kilogramami które były wcześniej:) a żeby sie pocieszyć i wynagrodzić sobie wszystkie niedoskonałości w wyglądzie poszłam sobie dzisiaj do fryzjera:) zawsze chociaż troche to humor poprawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheheh no ja juz nawet ukladam sobie plan cwiczen po ciazy i dietke:) ja sobie humor ploepszylam wczoraj. kupliam sobie jeansy ciazowy w ktorych jestem szczupla:) i dwie bluzki z dl,rekawem w kolorze malinowym i grafitowym. jak sie je polaczy to tworza fajny zestaw a do tego te jeansy = make-up i jutro moj facet bedzie mnie nic tylko w dupke klepal. dzis tez sie bede rozpiszczala, zrobie sobie peeling z kawy. oskalpuje sie, potem natre mazidlami, do tego pedicure, kobiety korzystajcie poki mozecie dosiegnac do stop:)i bede lezec jak kleopatra:) i kto powiedzial ze nie mozna czuc sie sexy w ciazy:) a teraz ide na szybki spacer, bo po obiedzie czuje sie jakbym kowadlo polknela:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka - masz świętą racje!! najgorzej się zapuścić. trzeba dbać o siebie w każdych warunkach nawet w naszym przypadku:) mi jest kurcze już ciężko nawet buty zakładać przez brzusio.. ja już też nie mogę się doczekać kiedy będe mogła się za siebie zabrać! w planie mam dietetyka i jakieś masaże bo niestety bardzo mi zaczął cellulit dokuczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny co do rodzenia to ja tez z warszawy jestem i chciała bym w praskim rodzic bo blisko mam jak by co bo mieszkam z tylu szpitala:) a jeśli chodzi o szkole rodzenia to bardzo ciężko się dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Dzieci przyszłością narodu" to puste hasło! zamiast przygotować się na narodziny dzieci, uruchomić jak najwięcej porodówek, szkół rodzenia, kursów, żłobków.. to na każdym kroku schody, barykada... wszystkie badania płatne, porody płatne, znieczulenia płatne, żłobków i przedszkoli państwowych jak na lekarstwo... odechciewa się wszystkiego! Ale ale, złość Dzidziusiowi szkodzi, więc się nie denerwuję bo to i tak nic nie da! W końcu jakoś damy radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz racje, wszyscy mowia rodzcie dzieci itd, a mogliby sie postarac tez o to zeby kobiety bylo staci gdzie zistawic dziecko kiedy beda chcialy wrocic do pracy, bo wiekszosc kobiet zamiast siedziec w domu wolaloby isc do pracy, spelniac sie zawodowo itd, wrocilam ze spacerku:) co do cellulitu tez mam z tym problem ale najwazniesze to ruch(spacery) masaz i woda, pomagaja tez natryski raz letnia a raz chlodna woda:) ja czasem jak jezdze na rowerku to obwijam sobie uda folia na to legginsy dress. wtedy bardziej sie mi moje nozki wypacaja i skora jest pobudzona jezeli chodzi o wydzielanie toksyn:) dzis moj dzien pielegnacji, bede szykowala sie jak na pierwsza randke, zeby sobie dreszczyku emocji dostarczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj na zakupach zamiast sobie coś kupić, to nic, tylko prezenty już na święta ;/ tylko o sobie zapomniałam Ale przynajmniej prezenty mam z głowy ;p A jak tak czytam na temat Waszych zakupów, to gdzieś się nawinęła bluzeczka sylwestrowa ;/ kurcze... powiem Wam, że mi to się nawet nie uśmiecha nigdzie wychodzić z domu w sylwestra. Ani człowiek języka choć troszkę nie umoczy, ani nie zapali przy ludziach, ani jakoś nie wyobrażam sobie siebie na parkiecie ;/ A Wy macie już jakieś konkretne plany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamusia no wlasnie z tym lipa:( tzn ja kreacje mam zawsze cos sie tam w szafie znajdzie(stawiam na wygode a makijaz zrobi swoje:) co do wlewania w siebie % to szalenie tesknie z swoim bialym winkiem:( bo ja albo piwo albo winko, czasem teqila...ale nic juz sobie obiecalam ze jak przestane karmic to wypije duszkiem 2 piwa a moj facet niech sie zajmie malenstwem, bo podejrzewam ze po tych piwach nie bede po tak dlugim okresie abstynencji nawet wstac z kanapy, czegokolwiek:P dziewczyny a jak wyglada sprawa z piwem bezalk? kosztowala ktoras z was w ciazy. bo mi sie taaaak piwa chce tej goryczy ze czsem to jezor mam na wierzchu:) na sama mysl. moj facet sie tylko smieje ze mnie jak on pije piwko, zneca sie nade mna normalnie i jeszcze sie pyta czy laczka nie chce...u mnie ten lyczek to bylaby cala puszka duszkiem wypita...tez tak macie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam zbytnio za piwem nie przepadam i za wódką, ale dobrym drinkiem nie pogardzę ;p na temat alkoholu to też słyszałam dwie wersje. Jedna oczywiście taka, że nawet łyczek może zaszkodzić dzidzi a druga, że pić (na umór) to nie, ale pić, żeby skosztować, to od czasu do czasu coś lżejszego można- i to właśnie usłyszałam od dwóch innych lekarzy. Bo ja osobiście jak byłam w 2 miesiącu to byłam na weselu i mimo to wypiłam szampana za zdrowie młodych. Inaczej głupio by tak było, skoro nic nie widać, nikt nic nie wie i pomyśleli by, że świnia nawet toastu nie wzniesie ... No i raz jakoś w 4 miesiącu miałam już taką ochotę na drinka, że kupiłam sobie sobieskiego takiego w buteleczce (procent taki jak piwo) i wyżłopałam, bo tak mi się chciało ;p Ja uważam, że wszystko dla ludzi tylko dla tych w ciąży to z umiarem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka - z tymi sposobami na cellulit dobrze kombinujesz:) najważniejsze jest tu pozbycie toksyn i właściwe krążenie. Mam nadzieje że wygramy z tym świństwiem co do piwa to nie mam za bardzo ochoty, raz kilka miesięcy temu wypiłam jedno bezalkoholowe i powiem że ... szału nie było:) no i lampkę szampana na własnym weselu:) teraz mam ochotę często na grzane winko też bym wyżłopała:) ajjaj sylwestra chyba spędze w kameralnym gronie wraz z moją małą rodzinką: z mężusiem, dzidzią w brzuchu i z psem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszecie jak szalone. Dzis czuje sie jak slon, ledwo chodze po tym sniegu, zapinam sie w kurtke juz praktycznie na styk. Brzuszek mam wrazenie ze od wczoraj podrosl. Boli mnie wogole prawy jajnik, ale o tym wspominala mi ginekolog zanim zaszlam w ciaze ze niestety to bedzie moja przypadlosc (mam male przesuniecie macicy i jajnikow). Jutro ide na USG 3D :) Koszt 150zł. Dam jutro znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do cellulitu to jako kosmetyczka powiem Wam, żebyście się zbytnio nie łudziły, że takie domowe sposoby Wam pomogą bądź faktycznie drogie kremy... Żadna kosmetyczka Wam nie powie, że to po części bujda na resorach, bo z tego żyje. Tak naprawdę pomóc może jedynie długa seria zabiegów połączona z różnymi preparatami antycellulitowymi. Wszystko co tanie a nam wkręcają to tylko czysty zysk dla kosmetyczki. A co dobre, to raczej nie u przydomowej kosmetyczki tylko w jakimś wypasionym SPA ewentualnie gdzie sprzęty sięgają ceną 30tys. minimum Ale, żeby nie zdołować Was, zawsze możecie próbować ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do % to ja bedac swiadkowa na slubie mojej kolezanki na poczatku wrzesnia (9tc) nawet szampana nie wypilam. Zreszta ja wogole nie przepadam za alkoholem, nie lubie tego szumu w glowie, wiec jestem calkowicie anty. Palic tez nie pale, moze raz czy 2 papieroski sprobowalam ale jedyne co czulam to trepa w buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogóle co do USG 3D Normalnie jak ostatnio byłam na wizycie u mojego lekarza, to mnie zdenerwował. Kazał mi zrobić to połówkowe mówiąc tak: ma pani do wyboru takie super za 200zł tu i tu u tego i tego u tego a tego za 100zł a ewentualnie w przychodni dla ubogich to za darmo. poczułam się jak jakiś menel ... centralnie... nie wiem, czemu on nie mógł mi tego zrobić- może nie ma sprzętu takiego lepszego w 3D lub w ogóle w D, ale czemu od razu mi dawać do zrozumienia, że dla ubogich to przy ośrodku ;/ może nie słusznie ale poczułam się urażona ... Ja 16 mam normalną jeszcze wizytę (czytajcie idę po zwolnienie) a 20 na to 3D się zapisałam ... Ciekawam, czy faktycznie będzie Zuzia jak mi mój mówił czy tamten powie co innego... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propo biegunki chyba wiem co bylo przyczyna....otoz ostatio wasza kolezanka masowo...powtarzam Masowo nadziewala sie klementynkami, mandarynkami....nawet 1 kg dziennie.....oj ja glupia, glupia:) a co najgorsze mam nadal na nie nieziemska ochote:) wlasnie zauwazylam ze wole kwasne nisz slodkosci, czasem zjem kostke ale raz na tydzien za to sledzie, mandarynki, kwasne soki pilabym ogromnymi ilosciami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wam powiem że nie będe chyba szła na to 3D bo szkoda mi kasy a i tak nie wiadomo jak dzidzia bedzie obrócona, czy bedzie coś widać. u mnie takie badanie drogie jak cholerka min 250 zł. w poniedziałek mam wizytę i jestem ciekawa co nowego słychać u mojej małej:) dziś byłam zbadać glukozę i nawet nie było takie złe to do wypicia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo....ja tez jestem kosmetyczka, wiedze ze jest nas wiecej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×