Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

dziewczyny a co kupujecie jako kosmetyki dla maluszka? ja zawsze dla młodszego synka uzywałam masci przeciw odparzeniom z Johnsona-zielona seria sothing-czy moze któras uzywała tego specyfiku?? ja jestem z niego mega zadowolona-działa podobnie niczym sudocrem-ale ma piękny zapach-który mnie przyciagał-niestety cięzko w aptece dostac -u nas n.p nie ma i nie ma mozliwosci sprowadzenia-zamawiam poprzez apteke online http://www.johnsonsbaby.com.pl/produkt1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ditta, dzisiaj jest zdecydowanie lepiej...ale i tak pół nocy nie przespałam :/ p.s mam to samo pytanko do Monsoon :) W ogóle zapomniała Wam napisać, że ostatnio byłam u innego lekarza, który stwierdził, że częste usg są szkodliwe... Chyba wczoraj mój maluszek miał pierwszą czkawkę ;) Zaczęłam robić listę zakupów. Trochę tego jest. Spisałam sobie też co potrzebne będzie do szpitala dla mnie i maluszka. Jeszcze w tym miesiącu zaczynam kompletować wyprawkę. Nie chce zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaMama
Witam wszystkie kwietnioweczki, z przyjemnoscia dolacze do Waszego forum, mysle ze bedzie mi razniej wiedzac ze moge dzielic z Wami swoje odczucia dotyczace ciazy:) Dzis wrocilam z wizyty nieco zmartwiona. Moja dzidzia wazy 600 gram , jest to 26 tydzien ciazy. Lekarz wyliczyl ze glowka ma "ładny rozmiar" ale rozmiar brzuszka jest malutki. Pytalam czy odbiega bardzo od normy ale twierdzi ze 600 gram to jest jeszcze norma i zeby sie nie martwic. Tylko ze ja i tak sie martwie, nic na to nie poradze, szczegolnie ze moja siostra urodzila synka w 38 tyg z waga 1700, ale ona miala zatrucie ciazowe wiec to inna sprawa. Jak uwazcie, czy moja dzidzia dogoni swoje rowiesniczki? Dodam ze termin porodu z usg nie zgadza sie z tym wynikajacym z daty ostatniej miesiaczki. Wedlug usg teraz jestem w 24 tyg wiec waga 600 gram by sie zgadzala. Troche sie rozpisalam, przepraszam! i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta powiedz proszę czy pomogła Ci ta saszetka??Ja wypiłam ją wczoraj wieczorem,ale dziś coś mam biegunke nie wiem czy może to być związane przez nią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeloonka tak to Monural:)właśnie się zastanawiam czy pomoże znajomej też ostatnio przepisał i pomogło.A do tego żurawit w kapsułkach.Od początku ciąży pije herbate codziennie z żurawiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Fajnie, że opisujecie swoje porody. To jakaś bardziej realistyczna forma opisu niż te z książek. Przynajmniej w jakimś stopniu można zobaczyć czego się spodziewać. Mogę się pochwalić, że będę miała synka. Mała przekora, wszystko robi po swojemu i już nie słucha swojej mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina - tak, pomogła, Monural właśnie. tylko że ja brałam jeszcze przed ciążą, lekarz zalecił 2 saszetki (następną kolejnego dnia) + inne leki wspomagające, więc ciężko powiedzieć co dokładnie mi wtedy pomogło... Ja nie miałam problemów żołądkowych po tym. zmartwionaMamo - rozmiar z usg nie jest bardzo dokładny , stąd normy mają dużą rozpiętość. Poza tym jeśli ciąża z usg jest młodsza, to pewnie stąd ta różnica. Podobno najbardziej wiarygodne co do wieku ciąży są pomiary z pierwszych tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓ RE? ........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3.........Karolin ka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka.......30.03, 01.04..2 (1 to mój Aniołek) aaaaaaanula83...27.......Włodawa.........30.03......1... ...... SYN mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04.....1 ....córeczka Ala nowa788219223...19.....Kamienica Śl......01.04......1...córcia Lenka Magd11............26....... Wilhelmshaven ... 02.04.....1.....S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1...... córeczka Magdalenka (?) katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon.........30.......Lublin............04.04.....2. .....SYNEK ANTOŚ minia80............30.......Lublin............04.04...... 1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2.....s ynek paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 ....syn Michałek K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 ........ córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 ..chyba córeczka nikolina82.........28........Warszawa......06.04....1.... .. córka Pola Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1.... ..Weronika Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1.. .. córeczka iissaabel...........33.......Radom............07.04.. ..1 .chyba córeczka karolimna..........23..... Włocławek.......07.04.....2 .. córeczka Julka KASIEŃKAA__......21......SOSNOWIEC......09.04....1...... CHYBA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 ...SYNUŚ Michaś limonkowa ja.......19........Jordanów......09.04......1...córeczka mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki)SYNEK _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka.........26.........Poznań..........10.04.... .1.....córeczka...(?) brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 .......córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 ...SYNEK wiolonczela.........35......Wrocław.........12.04.....1 ... synuś lolita1980............30......Łódź..............12.04. ....1 ... Szymon Ines_85...............25......Śląsk..............12.04. .....1.... (?) Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 Nataniel bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 wiosenka1975......35......Edinburgh........14.04......2.. ..córeczka sabiba...............28.......Łódź..............15.04. ....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1..... synek _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1.. .(?)córeczka(?) A_B...................26......Kielce.............17.04... .2 .....córeczka Laura justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 ......córeczka Evvvve..............29......Mikołów.........18.04...... 1... Maja Thelly ............... 26 ...... Lub. ...........20.04..... 2 .... synek karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 2 ... Paweł MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 ...córeczka Zosia Mikołajka83.........27......Szczecin..........22.04..... 1... synek Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1.... synek --etka--..............26.......P-ce...............22.04.. ...1... chłopczyk moni25...............25.......Bydgoszcz.......22.04...... 1...córeczka Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 palulinaa.............24.......Kielce............24.04... ....2..Córeczka calvadoss............21......Tczew............25.04..... 2 Córeczka Julka Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 Justa608...........25.........Wrocław........26.04.....1 ... Marysia mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 ... córeczka iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 mausi86..............24......Śląsk..............26.04. .....1 Paulina/Bartek hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 ..... synek Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 ....Synek Jaś kasiulkag.............26.... Warszawa..........28.04.....? oliwka86.............24.....norwegia ...........29.04.....1....... córeczka katharinak_83.......27 ......Kraków............01.05.....2....Gabrysia annjaa................28......Gdańsk............03.05... ...1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05..... .2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta7 -> tak, rodzimy w stolicy. Wybraliśmy Szpital Inflancka http://www.szpital-inflancka.pl/ i jak na razie nie mam powodów do zadowolenia. Zaplanowaliśmy również ichniejszą szkołę rodzenia. Według wskazań na stronie, zgłosiliśmy się telefonicznie do szkoły rodzenia na początku grudnia (24 tc), obiecali się odezwać do końca grudnia. Nie dotrzymali słowa. Dzwoniliśmy 30.12.2010, pani po usłyszeniu „szkoła rodzenia odpowiedziała natychmiast „dzwonić w poniedziałek w godzinach 8-15. Więc zadzwoniliśmy, zapisano nas po raz drugi (czyli jeden telefon nie wystarczy). Terminów-jak się dowiedzieliśmy- jeszcze wolnych nie mają, ale wkrótce mają się pojawić, i mają dzwonić. Pewnie sama zadzwonię w poniedziałek, bo nie lubię czekać, tym bardziej, że chciałabym jak najszybciej zacząć. Na stronie (mocno nieaktualnej) nie ma informacji jak to w praktyce wygląda, tylko jaka ilość godzin jest rekomendowana Konkretów brak. Ich zasada „tyle kursów ile potrzeba, u nas nigdy nie brakuje miejsc chyba przestała obowiązywać. Nie uśmiecha mi się jeździć przez pół miasta grubo po 30 tc na zajęcia, celowo dzwoniłam wcześniej, żeby skończyć jak najszybciej. A tu żadnej rzetelnej informacji. Liczę na to, że są to złe dobrego początki. Któraś z Warszawianek też zamierza rodzić na Inflanckiej? zmartwiona mama -> martwimy się wszystkim co naszych ciąż dotyczy, więc nie dziwię Ci się, że Jesteś zaniepokojona. Wszystkie tak mamy! Pamiętaj jednak o tym, że waga z USG to tylko przybliżony pomiar. Słuchaj słów doktora, jeśli taka waga to norma, to martwieniem się na zapas na pewno nie pomożesz. Kiedy masz następne badanie USG? Jestem pewna, że Twoja Dzidzia urodzi się zdrową, piękną Dziewczyneczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaMama
Dziekuje Wam za pocieszajace słowa, jednak jak uslyszy (przeczyta) sie cos od kobiet w podobnym stanie , to łatwiej uwierzyc ze wszystko bedzie jak nalezy. Przynajmniej ja tak mam. A termin nast usg jeszcze mi nieznany, za 2 tyg mam nast wizyte wiec pewnie wtedy sie ustali. Jeszcze raz dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dla maleństwa nivea baby mają spory wybór dobrej jakości i są tak wydajne że starczają na długo ale to tez zależy od każdej osoby z osobna i johnsons Baby na Lene działało alergicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikolina - ja miałam podobne przejścia z Madalińskiego. Najpierw nie było długo zapisów na styczeń, a jak zaczęli zapisy to od razu nie było miejsc, pomimo że zadzwoniłam pierwszego dnia (zapisy 13-15, punkt 13 brak miejsc na zajęcia po godz. 17) Za to dowiedziałam się ważnej rzeczy - że kurs trzeba ukończyć min. 4 tyodnie przed planowanym terminem, czyli kurs rozpoczynający się w lutym (trwa 5 tygodni) byłby już za późno dla mnie i nie mogłabym z niego skorzystać. Ty widzę masz podobnie termin, więc też przelicz te tygodnie chociażby z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, kwietniówki strasznie dużo piszecie ;-) ja nie mam czasu nawet czytać, ciągle jeszcze pracuję, studiuję na dwóch kierunkach, a i pierworodny zabiera sporo czasu. tylko tak zaglądam, żeby się przypomnieć. dziś wizyta u gina, no i łamię się czy by nie pójść na L4. przydałoby się, bo sesja trwa - jedną już skończyłam, ale druga przede mną. jeśli chodzi o przygotowania na przyjęcie drugiego Synka, to właśnie na najbliższe trzy miesiące rozpisałam sobie "grafik" zakupów, żeby nie było zbyt wielkich wydatków na sam koniec. Z resztą, jeśli chodzi o duże rzeczy (drogie), to mam po pierworodnym, muszę dokupić tylko przewijak, jakieś drobiazgi dla mnie i malucha - kosmetyki, pieluchy, wkładki, podkłady, koszule nocne... ok, trzymajcie się dzielnie, ja zmykam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta7 -> o masz, czyli wszystkie te państwowe szpitale takie jaja odwalają... Jak się tylko odezwą to sobie przemyślę, że aby na pewno warto, ostatnie tygodnie wolałabym jednak zostać w domu, a nie kombinować z zajęciami. Czyli Ty nie będziesz chodziła do SR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrezygnowałam z Madalińskiego, chociaż tam chciałam teżrodzić. Teraz szukam po forach informacji na temat innego szpitala, bo najpierw chcę wybrać szpital a potem się tam zapisać do szkoły rodzenia. Tylko że czasu zrobiło się już bardzo mało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już sobie odpuściłam SR po tym jak zmieniły się zasady naboru do darmowych szkół w stolicy. 500 zł nie uśmiecha mi się płacić. Wolę przeznaczyć te pieniążki na coś innego. Poczytajcie też o szpitalu na żelaznej i bielańskim. Słyszałam o nich pozytywne opinie. W bielańskim np bardzo fajnie przyjęli mnie na izbie przyjęć...Ale ogólnie inflancka też jest bardzo polecana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_agneszka_ - mój lekarz też nie jest fanem częstego USG i nie ze względu na kasę, bo w sumie mam prywatną opiekę medyczną. Zapytałam o co chodzi i czemu opinie są tak podzielone. Odpowiedział mi, że dopiero od niedawna zaczęto badać wpływ USG na dzieciaczka, wcześniej nikt tego nie robił. Obecnie ponoć kiedy tych badań prowadzi się więcej są przesłanki by uważać, że rzeczy typu autyzm czy ADHD mogą mieć swoje źródło właśnie w USG, oczywiście nie tylko. Badania nie są jednak na tle długie by mogły być w 100% miarodajne, więc nie każdy się na nie powołuje. Mój lekarz uważa, że jeśli są wskazania do częstego USG to oczywiście nie ma dyskusji i robimy, jeśli jednak wszytko przebiega w porządku lepiej ograniczyć się do 4 USG w czasie ciąży. W sumie to nawet to rozumiem, ja bym chciała oglądać dzieciaczka co chwila, ale jeśli ma to być tylko dla mojego widzi mi się to może rzeczywiście lepiej odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneszka - a jakoś niedawno byłaś w bielańskim? sprawa związana z ciążą? Mój lekarz tam pracuje, ale jakoś nie brałam go pod uwagę bo dla mnie to drgi koniec Warszawy, chociaż faktycznie opinie słyszałam dość dobre. Ja do tej pory miałam 4 USG, 7 tc na potwierdzenie, 12 tc "genetyczne", połówkowe i jedno dodatkowe 4 D (takie na własne życzenie w ramach pakietu). Chyba jeszcze 1 lub 2 powinnam mieć. Podczas wizyt mój lekarz nie robi USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak na razie szpital na Żelaznej mnie raczej odpycha, trafiłam na same kiepskie opinie, plus odsyłanie pacjentek.. więc jeszcze zasięgnę wiedzy o bielańskim, tyle że to drugi koniec miasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeloonka mój lekarz też stwierdził, że 4 usg to max. Ja miałam już 5 usg. W tym jedno zrobiono mi na izbie przyjęć. Na pewno jeszcze jedno przysługuje mi w ramach pakietu ok 30 tyg. Już umówiłam się na nie z moją lekarką. Ditta w Bielańskim byłam ok 6 tyg ciąży jak dostałam zapalenia pęcherza. Wtedy przepadali mnie pod każdym kątem w tym nawet zrobili usg na dwóch aparatach. Ja akurat trafiłam tam bo mam najbliżej. Na żelaznej rodziła niedawno znajoma znajomej i raczej poród wspominała dobrze. Natomiast słyszałam, że na inflanckiej też potrafią odesłać. Koleżanki bratową chcieli odesłać ale uparła się, że w poprzedniej ciąży miała podobne objawy i ją zostawili. Po paru godzinach urodziła. Każdy szpital ma plusy i minusy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie :-) Ja dzisiaj po wizycie u gin, Dzidzius rosnie jak na drożdżach, wierci się, ale chyba położenia zbytnio nie zmienia, bo tak samo leżał 2 tyg temu... Dostałam skierowanie na morfologię, by sprawdzić czy ruszyło coś z moją anemią i na obciążenie glukozą - a za 2 tygodnie znowu wizyta :-) Wg pomiarów to zawsze kość udowa o kilka dni "wyprzedza" rozmiar główki - mnie to nawet cieszy, bo wmawiam sobie, że bedzie to długonogie Dziecko, a z odrobinkę mniejszą główką będzie łatwiejszy poród hihi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do USG to ja was chyba przebijam. Już mam za sobą 10 USG - a jeszcze na pewno pojde na 3D i przed samym porodem (do centrum USG). Lekarz robi mi praktycznie na kazdej wizycie a chodze co dwa tygodnie (sprawdza bicie serduszka), plus połówkowe, na przezierność, stwierdzajace ciąże, o płeć itp. Szczerze to pierwsze słysze aby nie robić za czesto (utradzwieki z USG z tego co wiem i sie uczylam nie maja zadnego wplywu na płód), w pierwszej ciąży tez miałam bardzo czesto. Ale wiadomo, kazdy lekarz robi jak sam uważa ja sie ciesze ze co jakis czas wiedze moją malutką :) Czy wy też tak macie że jak siedzicie to już ledwo oddychacie...mi brzuch podchodzi pod same cyce :) Jak się wyprostuje to jest w miare ok ale brzuch mi ciąży i siedze non stop zgarbiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Ditta i Agneszka - z tym USG przed samym porodem w szpitalu, to pewnie różnie bywa, zależy od lekarza, ilości pacjentek itp. Mnie nikt nie robił, dlatego teraz wolę sobie pójść prywatnie dla świętego spokoju. Jeśli okaże się, że będzie owinięty, to powiem to swojemu lekarzowi i zobaczymy co on z tym zrobi. Mam nadzieję, że wykona CC. A czy jeśli w 38-39 tygodniu dziecko nie będzie poowijane, to czy może się jeszcze owinąć? Pewnie tak, ryzyko jest zawsze, ale pocieszam się, że wtedy synek będzie już miał na tyle mało miejsca, że nie uda mu się ten wyczyn. Zresztą postaram się pójść na to USG jak najpóźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do ilości USG, to ja miałam już cztery, w najbliższy poniedziałek idę na piąte, a potem to nie wiem, jedno przed samym porodem jak już wspominałam, to na pewno. A jeśli teraz okaże się, że z dzieckiem wszystko ok, to być może już międzyczasie sobie daruję kolejne USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuli- dzięki za podpowiedź i linka ;) Co do szkodliwości Usg to pierwsze słyszę ,ja mam robione przy każdej wizycie czyli co 4 tygodnie aż zapytam lekarza z ciekawości w następny piątek mam kolejna wizytę. Zapisałam sie też do szkoły rodzenia ,poród mam przez CC ,ale my ślę ze mi sie przyda w opiece nad maluszkiem instrukcje doswiadczonych położnych , u nas szkoła jest w szpitalu bezpłatnie za tydzień w środe pierwsze zajęcia ;) Wyprawkę też planuję w tym miesiącu zrobić,wózeczek juz kupiłam ,nie jakiś bajerski ani firmowy (spłacamy kredyt hipoteczny )ale wydaje się być solidny,co o nim dziewczynki sądzicie ? http://allegro.pl/nowosc-skretne-kola-tylko-teraz-52-kolory-i1340841076.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolorek zielono-szary wózeczka na chłopczyka będzie pasował myślę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka75 - my mamy bardzo podobny wózek, tylko że z innej firmy i też myślę, że się sprawdzi :) Kilku znajomych ma taki, są zadowoleni - więc myślę, że my również. My mamy taki: http://allegro.pl/nowosc-warrior-tako-fotelik-aukcja-prod-raty-i1387121266.html -tylko nie wiem dlaczego w internecie trudno znaleść kolor, który wybraliśmy w sklepie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines_85 super twój wózeczek faktycznie ze troszkę podobny do mojego;) tyle ze nie cenowo ;)ale mój ma tez gwarancję 24 mce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka75 - wydaje mie się, że pomimo róznicy cenowej, to funkcjonalnie bedzie identyczny :) My w komplecie mamy tam jeszcze fotelik z adapterem, u Ciebie chyba fotelika nie bylo - wiec tu tez jest roznica w cenie ;) Najwazniejsze, by Dzieciom bylo w nim wygodnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×