Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Martka - niestety ale skracania szyjki nie jesteśmy w stanie same wyczuć. Jeśli masz się denerwować przez 10 dni, to też jestem zdania że lepiej iść i skontrolować sprawę (w tym przypadku telefon do lekarza nie pomoże). Ja podchodzę do tematu trochę spokojniej, bo takie objawy mam już dość długo, a na szczęście (póki co!) nic innego groźnego się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M przyjechał z asparginem i nospą. Stał bidulek pod okienkiem apteki (dyżur miała jakaś mloda farmaceutka) i nie wiedział co kupić bo polecanego przez Was Mag B6 nie było. A tu za nim, jak dobry duszek pojawiła się lekarka...w dodatku ginekolog:) Aspargin oprócz magnezu zawiera też potas i przy skurczach jest podobno wskazany. Zaleciła 2 tabletki i za 4 godzinki kolejne 2, do tego nospę. Jeśli jutro będę się tak czuła podjadę na ip do szpitala, mam 2 minuty drogi. Dzięki dziewczyny za rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka77 ja takie nieprzyjemne twardnienie brzucha mam już od 19 tygodnia,z tego powodu byłam juz dwa razy na ip,i oczewiscie na wizytach,u mnie z szyjką wszystko ok,dodam ,ze brzuch tez czasem mnie pobolewa.mi lekarz przepisał asmag czyli magnez i w razie koniecznosci nospe,wiem ze jak cos sie zaczyna dziac to czasem lekarze daja silniejsze leki jak fenoteral.Myśle ze u Ciebie jest wszystko ok,ale jak sie niepokoisz to dzwon do lekarza,ja czasami dzwonie co tydzien:)Mój dr nawet już wpisal sobie moj numer tel,kiedys sam mi wyslal sma-a z informacją o kapsułkach imbirowych na mdłości:)Lekarze po to są:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AM myślę, że masz rację. Chyba za dużo czasu minęło od ostatniej ciąży i zwyczajnie nie pamięta wszystkiego, jak sie wtedy czułam. Zmykam do łóżeczka, może dzisiaj maluszek pozwoli mi się wyspać:) Dobranoc mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka - ja też biorę właśnie aspargin, 3x1. odpocznij trochę a w razie czego podjedziesz jutro do szpitala i już. najważniejsze żebyś się nie stresowała! Spokojnej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Dziewczynki, chodniki jak szklanka śliskie, więc proponuję uważać bardzo. Jedziemy z Mężem zaraz na Krakowską do http://www.swiatdziecka.com.pl/ . Mam nadzieję, że nie wydamy majątku, bo wygląda to mocno kusząco. Pochwalę się zdobyczami, miłego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszsytkie kwietnióweczki :) pamiętacie mnie jeszcze ?? mni etez dopadło jakieś przeziebienie :( a jeszcze ni edokońca zwalczylam bół w łopadce, który pojawił się niewiadomo skąd :( pijawa możesz tak wozić dzieci, ostatnio pytałam się znajomego policjanta :) kochane czy Wasze maluszki też są takie leniwe??bo zaczynam się martwić czy wszsytko dobrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabiba wielkie dzięki za odpowiedź. Mój synek jest bardzo aktywny, ale wydaje mi się, że to też zależy od dziecka. W poprzedniej ciąży czułam o wiele słabsze i rzadsze kopnięcia. Każda ciąża jest inna. Dziś piątek to podaje wymiary: 26 tc, 90 cm na wysokości pępka i 5 kg do przodu od początku ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja musze sie pochwalic-kupiłam własnie wózeczek-moze nie jest to jakis wypas-cene tez ma w normie-i przedewszystkim duża spacerówkę oraz pompowane koła-podejrzewam ze w poniedziałek juz będzie-w sklepie u nas sa po 1300zł a tu niecałe 1100-wiec jest 200zł róznicy http://allegro.pl/dymex-kolekcja-summer-2010-wiki-nowa-kolorystyka-i1398791615.html jak go ocenicie>?wiadomo ze nie kazdej sie będzie podobał-bo kazdy ma inny gust.kolor wziełam błekitno srebrny wiec foto nr 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka77 - jak się dzisiaj czujesz? Ja tak mam od 4 tygodni, też sie naczytałam w internecie i nieźle wystrasyłam - więc na drugi dzień z Mężem poszliśmy na dodatkową wizytę. Akurat podczas badania brzuch mi się stawiał i twardniał - dostałam Fenoterol na to i no-spe. Do tego leżenie w łóżku i wypoczywanie - po badaniu szyjki okazało się, że nic się z nią nie dzieje, ale gin powiedział, że jakbym zwlekała z wizytą, to mogłaby się zacząć skracać od tych skurczy (nie musiałaby, ale mogłaby!). W chwili obecnej biorę 1,5 tabletki co 6 godzin Fenoterolu i 2 nospy - teraz mogę powiedzieć, że czuję poprawę i jestem spokojniejsza. Oczywiście wrzuciłam na duży luz, większość leżę i wypoczywam, ale jestem teraz spokojna o Dziecko. Tobie również polecam wizytę, jak nie u gin, to na IP - lepiej robić z siebie panikarę, niż coś przeoczyć :) Pewnie to nic groźnego - ale dopiero, jak usłyszysz to od lekarza, to bedziesz spokojna. A nie trzeba chyba mówić, że stres również ma wpływ na takie skurcze :) Daj znać potem, co u lekarza, powodzenia! ;-) A jeśli chodzi o piątkowe pomiary - waga +7,5kg a brzusio 93 cm. A teraz wybieram się na zakupy - pooglądać wyprzedaże, pewnie coś Maluszkowi kupię :-) Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego popołudnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki! Ja też dzisiaj wstałam z bólem brzucha i kręgosłupa :/ Na szczęście minęlo. Martka i jak się dziś czujesz? Mam nadzieję, że już jest lepiej. Nikolina udanych zakupów! :) Mój maluszek też jest bardzo aktywny. Czasami mam wrażenie, że aż za bardzo. U mnie dzisiaj 26 tydzień i 89 cm :) Malwiska muszę Ci napisać, że wózio całkiem fajnie się prezentuje :) Gratuluję zakupu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Częśc dziewczyny! teraz to i ja jestem wystraszona bo mi się szyjka skruciła już 3tygodnie temu do 2,5cm i mam pessar założony ale zadnych bóli nie miałam aż do dziś. Całą noc się męczyłam z bólem w podbrzuszu tak jak przy miesiączce wziełam dwie tab.luteiny bo tak lekarz zalecił jakby coś się działo, no a do tego te twardnienie brzucha tylko nie wiem już sama kiedy to skurcz a kiedy dziecko się wypina. Wizyta mam dopiero 17.01 bo mój gin jest na urlopie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać, że i u mnie pojawiła się siara. Zauważyłam dzisiaj ślad na piżamie. Na razie tylko z jednej piersi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rety, ale dzisiaj pospałam, szok! Dopiero teraz się obudziłam... Chciałam dzisiaj pojechać obejrzeć jakieś wózki na żywo, może się uda. Martka - napisz koniecznie co u Ciebie! Malwiska - fajny wózek, super że 24 miesiące gwarancji. Nikolina - daj znać jak zakupy i co tam ciekawego upolowałaś. Sabiba- u mnie różnie z ruchami, staram się zapamiętywać czy coś czuję min 2 razy dziennie. Pijawa - super wynik pomiarowy! (tylko 5 kg do przodu! :)) ja też zaraz się zważę i zmierzę Dziewczyny, uważajcie bardzo bo chodniki faktycznie śliskie. Znajoma w ciąży przewróciła się i baardzo się poturbowała. Z takimi brzuchami to już nie żarty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny Zycze wszystkim ciezarowka wszystkiego najlepszego w nowym roku dozo zdrowka dla was i waszych rodzin. Nie wiem czy ktos mnie jeszcze tu pamieta nie odzywalam sie zbyt czesto. Teraz juz jestem w domu po ponad miesicznych podrozach. Dzisiaj wizyta u poloznej miezenie brzuszka, musze przyznac ze przez ostatni miesiac zrobil sie naprawde duzy. Moja mamusia dobrze nas podtuczyla przez ostatnie trzy tygodnie:) moje samopoczucie nie jest najgorsze moge tylko narzekac na bole w dole plecow jak siedze boli nawet kosc ogonowa i biodra:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska mam podobny tylko z nielicznymi różnicami ;p Sabiba moja mała jest strasznie sruchliwa. kopie i wierci się prawie 24h/dobę aż czasami mam dosyć... co do twardnienia brzucha, to też to zauważyłam u siebie ale zazwyczaj nocą... i też mnie od tego brzuch boli... mojże ja też powinnam iść do lekarza ;/ ale wizytę mam 13.01. co do pomiarów to ja mam 8kg na plusie a obwód brzucha to niebardzo mam jak zmierzyć, bo nie mam żadnego centymetra w domu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) U mnie dzisiaj 28tc i 2dc a pomiary to 95cm i 8kg do przodu :) Ostatnio też mi dokucza ból w podbrzuszu taki jak podczas okresu tylko delikatny i tylko w nocy a po wzięciu no-spy przechodził tak było przez 2 noce a dzisiejszej już spokojnie nic nie bolało, chyba dlatego że poprzedniego dnia postanowiłam cały dzień leżeć i nic nie robić pełny odpoczynek ! Dzisiaj też leżę jak mam okazję trzeba korzystać później pociechy nam nie dadzą :) dziewczyny czy Wy macie może takie czasami cofanie się kwasu żołądkowego ??? Podobno to zgaga??? pozdrawiam i miłego dnia życzę Wam wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie 26+5 i mamy 95 cm i uwaga....8,5 kg na +, z czego 4,5 przybyło mi w miesiąc, przecież to jakiś kosmos!!!! Ważę tyle ile jeszcze nigdy nie ważyłam i od 3 tygodni mam mega apetyt. Chodzę prawie codziennie na zajęcia dla przyszłych mam, się wyginam, ćwiczę, naciągam, rozciągam i pocę, ale i tak waga daje do przodu jak szalona, zaczyna mnie to troszkę irytować :( Obym tylko nie straciła motywacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaanula83 - zgaga to wtedy jak piecze, jak się cofa to nadkwaśność. Ja też mam i jedno i drugie, a dziwne, bo nigdy nie było problemu z żołądkiem. Mój lekarz powiedział by brać ranigast, kupiłam ten słabszy - Ranigast PRO i powiedział, ze lepiej go brać niż Rennie, bo ponoć bardziej zasadowy jeszcze jest. Zasady w ciąży można zażywać, bo ponoć nie mają wpływu na dzieciaczka, przelatują tylko ponoć przez rurkę, uspokajają kwasy i heja na zewnątrz :) Lekarz powiedział, że mam brać kiedy tylko będzie potrzeba. Na ulotce jest tylko info, że w ciąży stosować się do zaleceń lekarza. Ja biorę jednak bardzo oszczędnie, bo wiem, że wszytko po pewnym czasie stosowania przestaje działać, a jeszcze trochę przed nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakupy udane i w pewnym sensie też nieplanowane :) Oprócz kilku gryzaków, pudru, pojemników na pokarm i świnki zawieszki do wózka, fotelika czy łóżeczka kupiliśmy też wózek :) Był w magazynie, w naszym kolorze z torbą, i w dodatku 200 zł tańszy, bo na niektóre wózki mają teraz -20%. Obsługa sklepu nie chciała zdradzić do kiedy promocja. Oczywiście nie wytrzymaliśmy i rozłożyliśmy nasz nabytek i jak zamontujemy półki do Polkowego pokoju to wstawimy wózio (czymś go okryjemy, żeby się nie kurzył, ale dziś musimy się nim nacieszyć). Jestem taka szczęśliwa, że nawet ta pogoda za oknem nie robi na mnie wrażenia, pewnie dlatego, że nie muszę już nigdzie wychodzić :) Co do cen w tym sklepie, to niektóre są mocno przesadzone, np. jak zamawiałam butelki Tomme Tippee czy ich zestaw pielęgnacyjny, czy smoki, czy jakiekolwiek inne akcesoria różnych firm, to jednak u nich ceny są wyższe. Także warto się zorientować i np. na allegro hurtem zamawiając przesyłką kurierską wiele rzeczy wyjdzie dużo taniej. Ogółem duży sklep, rzeczy nie są poupychane jak w innych, tylko w miarę luz i dużo gadżetów (zabawki, ciuszki, etc.). Mnie się tam podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba jestem mocno rozkojarzona... Fotelika jeszcze nie kupiliśmy, a łóżeczko już mamy... Więc na górze powyższego jest błąd. Moja radocha dziś nie ma końca :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łaaaaa, ta świnka może być zawieszona na łóżeczku, wózeczku czy foteliku.. Chyba dziś nie powinnam podejmować ważnych decyzji :) Całusy dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Martka, mi też coraz częściej twardnieje brzuch. Miewam też bóle w okolicach spojenia łonowego, a raczej bliżej pachwiny z lewej strony. Mam nadzieję, że nie będę miała z tym kłopotów, bo wiem, że zdarza się rozchodzenie spojenia w ciąży i ponoć ból okrutny :( Poza tym jeszcze ostatnio w nocy jak się przeciągałam, złapał mnie okropny skurcz w łydce, masakra po prostu, ból nie do opisania, aż się wrzeszczeć chce. Potem mnie mięsień tej łydki bolał jeszcze przez 2 dni :/ Miałam identyczne historie ze skurczami łydek w tamtej ciąży i pamiętam właśnie, że lekarz kazał mi łykać właśnie aspargin. Miałam sobie teraz kupić, ale ciągle zapominam. Co do ruchów, to u mnie różnie, maluch raz bardziej aktywny, raz mniej. Ale ruchy odczuwam regularnie, więc nie martwię się. Też tak macie, że wyczuwacie pod ręką dziecko w brzuchu podczas, gdy się nie rusza? Ja od kilku dni, jak macam się najczęściej w okolicach pępka to czasem wyczuwam małego, ale nie wiem jaka to część jego ciałka :D czasem zareaguje i odda kopniaka, albo się odsunie, a czasem nie. Moje dzisiejsze pomiary to 90 cm w pasie (nareszcie jakaś różnica!!!), a na wadze 7,5 kg do przodu :) Leci nam 28 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej piękne! Ja właśnie piekę dla siebie tort i już mam dość plecy też mnie bolą a muszę zrobić zwykłą i kebab sałatkę jutro kończe22lata i mam 2dzieci Jaka ja starać hehe szkoda że nie spędzam tych urodzin z darkiem:( ale jak jutro zjedzie rodzinka to raczej nie będę miała czasu myśleć że jestem sama no chyba że wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kwietnóweczki... byłam dzis na wizycie,obciąznie glukozą wyszło oki ,poza tym tez białko mi spadło i jestem na diecie białkowej ,wydawało mi się że duzo jem nabiału a tu się okazało ze niestety za mało , muszę wprowadzić do jadłospisu gotowane mięso (czego nienawidze) no i mam leżeć z poduszką pod tyłkiem bo mały juz główke ma na dole i pcha (na szczęście szyjka zamknięta )i za tydzień znowu wizyta...nalatam się do tego lekarza ze szok co do waszych brzuchów twardniejących to ja juz pisałam kiedyś ze na ten brzuch to nawet w szpitalu lerzałam ,odpoczynek to podstawa,nalezy jak najczęściej polegiwać nie dzwigać!!! pozdrawiam Was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje piątkowe pomiary: 90,5 cm, + 5kg. Mój brzuch od jakiegoś tygodnia też bardzo często twardnieje. Z jednej strony pamiętam, że w poprzedniej ciąży miałam tak samo, ale trochę się też martwię. Wieczorem, głownie jak siedzę często się tak dzieje. Od dzisiaj biorę magnez może coś pomoże. Sabiba ja mam taki wózek Chicco, więc jak masz jakieś pytania - śmiało. Generalnie jestem z niego zadowolona, ale ma kilka minusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wróciłam z wizyty u lekarza. Na moją niską hemoglobinę mam teraz brać 2Xżelazo (tardyferon) oraz lekarz mi zwiększył dawkę magnezu 3Xdziennie (biorę Magnezin, tak mi przepisał lekarz i farmaceutka przytaknęła że ten magnez nie ma zamiennika bo inne to suplementy a to jest lek niestety tragiczny do popijania). Aha lekarz tez zauwazyl ze skróciła mi się szyjka ale nie ma rozwarcia wiec jest wszystko w porządku. Ja jeszcze sie dzis nie mierzylam i nie wazylam - ale pewnie juz 10kg na plus jak nic (nie wiem gdzie mi to idzie bo jak narazie tego tak bardzo nie widze oprocz wywalonego w przod brzucha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×