Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

No niedoczynnośc tarczycy to niestety tycie. Może trzeba więcej czasu, zeby organizm sobie z tym wszystkim poradzil. W ciązy tarczyce trzeba miec pod kontrola:) Jesz mądrze, to po porodzie zrzucisz kg raz dwa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam tarczyce chorą i z niedoczynności w nadczynnośc skaczę juz tak od dwóch lat ale wagę trzymałam narazie zobaczymy jak będzie po ciąży. Duzo zależy od odpowiedznich dawek leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Niebieska Myszko i Awo! Na razie jeszcze aż tak intensywnie nie myślę o porodzie ale wkrótce z pewnością porady położnej przydadzą się:) tym bardziej że mamy zbliżony termin. U mnie 26 tc+2 dc i 93 cm w brzuszku. A_B ja miałam przez dłuższy czas chyba podobne uczucie ciągnięcia jak ty a przy tym nacisk na pęcherz.Z usg wynikało że synuś ułożony jest pośladkowo i możliwe, że stąd to wynikało. Teraz czuję maluszka jakby wyżej, możliwe że odwrócił się główką w dół.Jednak wiadomo każdy ma inne odczucia i różne mogą być tego powody. Kamusia jeszcze teraz nie ma aż takiego znaczenia jak ułożone jest dziecko ale do porodu SN powinno być główką do dołu:). Ja ostatnio nie mam szczególnie dziwnych snów na szczęście. Co do haseł to też nie chcę sama decydować, bo troszkę nas jest w galerii.A może ustalimy po jakim czasie aktywności danej forumowiczki wysyłamy hasło? Proponuję po miesiącu około.Co Wy na to? Smacznego dziewczyny! Miłego wieczorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteście naprawdę super, zawsze można na Was liczyć :) Dziękuję! Jutro dzień dziecka od samego rana, wieczorem teatr, więc nic tylko się cieszyć. No może oprócz przybywających lat.... Jak się już nie zjawię dziś, to spokojnych snów Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki58a - jak już się pojawiłaś, to napisz mi proszę wreszcie, czy Twój mąż pochodzi z małego miasteczka, gdzie jest elektrownia? Jeśli to nie tajemnica oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieska myszko, na pytanie gdzie tatus, jak mama spi z dzieckiem jest jedna prosta odpowiedz - z nimi! W koncu to wspolne dziecko i ojcowie też chca się do niego przytulac. Dziecko w lozku absolutnie nie przeszkadza, na pewno nie mniej niż maz. A argumentow naukowych za wspolnym spaniem i przeciw lozeczkom też jest sporo. Co z bliskoscia pomiedzy para? Jak dla nas to nie byl problem, bo mamy wiecej niż jeden pokoj, zreszta nigdy wczesniej nie ograniczalam aktywnosci z mezem do wieczornego kladzenia się do lozka. Raczej jestesmy dziennymi, a nawet porannymi kochankami. A jak dla mnie w seksie dziecko w lozeczku obok lozka przeszkadzaloby tak samo, jak to spiace obok na lozku. Co do karmienia w fotelu, to w dzien oczywiscie. W nocy nie doradzam, bo wygodniej w lozku. Nie ma co sobie utrudniac zycia, jak mozna latwiej. Kazda taka rzecz jak odkladanie dziecka do lozeczka, karmienie w nocy na fotelu, nieprzestrzeganie diety potencjalnie stanowia ryzyko, że karmienie bedzie nie tylko przyjemnoscia, ale też uciazliwoscia. A to prowadzi do szybkiego myslenia jakby tu wreszcie odstawic i przejsc na mieszanke. Jak czytam fora mlodych matek, to slychac wiele takich glosow, jak to karmienie ich meczy, a w wiekszosci wypadkow utrudniaja sobie same karmienie wlasnie w ten sposob. Wiem co mowie, bo karmilam 2 lata, pierwsze 6 mcy bez zadnego dokarmiania i dopajania, a pozniej też, po rozszerzaniu diety, nigdy nie podawalam mleka modyfikowanego. A po 2 latkach przeszlismy już na zwykle mleko. I dodam, że jak dziecko dorasta do odstawienia, to nie ma zadnej histerii, tylko spokojna akceptacja. A jeszcze tydzien przed odstawieniem karmilam tylko w trakcie dnia 3-4 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chciałabym karmic piersią-ale... chciaabym odciagac i dopiero ten pokarm podawac-niewiem czy to uda sie zrobic-i jak...ale mysle ostro-poniewaz przy 2ce maluszków niestety ale czasem musze wyjsc do szkoły czy na spacer ze starszakiem-a tak to odciagneła bym by tatus lub babcia podała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
A wlasnie Jak to jest z tym wspolzyciem Po porodzie po jakim czasie mozna znow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines 85 i kamusia316 wysłałam dane do galerii. Nie wiem kto jeszcze prosił... :( Była dziś u mnie koleżanka która ma 2 córeczki, jedna skończyła niedawno roczek i dostałam od niej kilka siatek ciuszków. Są tam nawet 3 kostiumy kąpielowe akurat na lato będą dobre :) Więc wyprawka ubrankowa jest już na 100% kompletna. We wtorek jade do Warszawy wiec podjade do tego sklepu dzieciecego, akurat bede po wplacie zasilku :D A w srode pierwsze zajecia w szkole rodzenia ale i tak najlepszy bedzie egzamin - na sali porodowej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadłam na chwilę sprawdzić co tam popisałyście :) witam nowe mamuśki, kilka stron wcześniej jest tabelka z terminem porodu, odszukajcie i koniecznie się wpiszcie. Byłam dzisiaj na musicalu w teatrze, dzidzia była bardzo aktywna, mam nadzieję że jej się podobało. Wróciłam, zjadłam kolację i znowu daje czadu :) W weekend też zrobię zamówienie z allegro, moja lista nie ma końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie zrobiłam zakupy na allegro. Weszłam na aukcje polecanego przez was sprzedającego r_p77 . Kupiłam : pieluchy tetrowe, pieluchy flanelowe, woreczki do przechowywania pokarmu, chusteczki Nivea w pudeleczku, podpaski poporodowe, podklady poporodowe, gaziki, wkladki laktacyjne Tommie. Z wyprawki zostało mi do kupienia: wózek:) , pieluchy Pampers, krem do pupy, herbatki na laktacje, rogal do karmienia, laktator, sterylizator, płyn do prania Lovela, przewijak i już wiece nie pamietam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikolina, troszkę dłużej jestem na forum od ciebie, mimo że nie jestem w tak doskonałej kondycji i intensywnie nie piszę ale staram się zawsze parę słów dodać i jakoś wesprzeć innych, więc to nie jest chyba zbyt trafne sformuowanie że "jak już sie pojawiłaś". Mój M Cię nie kojarzy ze zdjęć,więc podejrzewam że to pomyłka. Od dłuższego czasu mieszkamy we Wrocławiu a z tego co wiem M urodził się w okolicach Ostowca Świętokrzyskiego. A tak szczerze to forum ciążowe, więc wolałabym na ten temat pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za wpisy osób które nie miały mnie gdzieś do czwartku w łóżku a w czwartek będę miała zakładany pessar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Calvadoss witaj wśród pessarowych ciężarówek, ja mam juz go miesiąc i calkiem o nim zapomniałam. Jak wam nocka minęla bo ja ok.3 musiałam wstac i coś zjesc bo mnie tak ssało że szok!!ten mały potworek wszystko wyciąga z mamusi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki58a - napisałam "jak już się pojawiłaś" bo kilka razy pytałam, ale nie musisz się denerwować! Byłam zwyczajnie ciekawa, nic więcej. Może i nie jest to miejsce na takie pytania, ale wydawało mi się, że to żadna z tajemnic, tym bardziej, że poruszamy tu różne kwestie. Dasz mi swojego maila? mam pytanko, i chyba lepiej na priv. Nie warto się złościć, jak nie chcesz, to rozumiem i więcej dopytywać nie będę, pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam o poranku, choć to już prawie południe :d Ja jem właśnie śniadanko i tak sobie myślę czy my aby nie powinnyśmy sie na dział kulinarny przenieść :D Sex to najlepiej po połogu czyli po 6 tyg, ale jak poczujesz że nie krwawisz już i cie nie boli to chyba wcześniej nie zaszkodzi. Ja się nigdy wcześniej nie mogę odważyć bo mam wrażenie ze coś tam "popsuje" a wizja kolejnego szycia mnie przeraża :) Zawsze ten 1 sex po to trudna chwila głównie psychicznie bo fizycznie jest ok :) Co do spania z dziećmi :P Właśnie jestem po jednej z takich nocek i tam nie narzekam tylko mi się czyjeś kolano w kręgosłup wbijało :P:D:D Co mam zrobić jak ładnie zasypiają w swoich łóżeczkach a kolo 4 nad ranem idzie taki tuptuś wlecze kołdrę, poduszkę i przytulankę i mówi "posiuń się bo się drzemnę tutaj" :D:D Nie mam serca i siły na merytoryczne dyskusje, posuwam się i śpimy :) Robimy dziś malowanie sypialni juppi :D Tzn mąż robi a ja się obijam cały dzień bo młodzi wybywają do dziadków :) Będę tylko kawę donosić "malarzowi" :D i grymasić że nie ładnie :D:D Ale pewnie wyjdzie ładnie bo mężu ma doświadczenie w tym już- wszystkie pomieszczenia w domu systematycznie maluje jak mi się jakiś kolor odwidzi :D Co do galerii to tak sobie myślę ze ten kto ją założył powinien nią zarządzać. Ja jestem za żeby dziewczyny dostały hasło. A jeszcze nie mogę dodać zdjęć do albumu :( nie wiem dlaczego, coś mi się popsuło tam chyba. Ruchów powinno być 10 na godzinę (ja najczęściej czuje 10 w ciągu 4 minut jeśli to czas "aktywności" dzidziorka bo jak czas na sen to mogę sobie stukać i pukać :P) A o pessarach nic nie wiem. Milego dnia życzę mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab no to gość sobie na nas zarobi :D Ciekawe czy te jego rzeczy warte swojej ceny są bo raz kupiłam takie pieluchy co po praniu wyglądały jak gaza... zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj chyba to sprawdzony sprzedawca wkońcu ma aż 4 granatowe gwiazdki to musiał trochę posprzedawc i dostac dobre opinie:)ja z niecierpliwościa czekm na paczkę i wtedy sprawdzą co mi brakuje. Dziewczyny podam w razie czego i swoje maila choc jestem tu dopiero od 11 dni ale jak nie wyslecie namiarów na galerie to się przypomnę za jakieś 2 tygodnie hihi:) żaka_86@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AB ten gość ma przewijaki całkiem tanie po 42 zl niecałe. Zobacz sobie bo może ci spasują i szkoda później za wysyłkę płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mamo widzialam te przewijaki ale nie kupowalam bo jeszcze nie wiem czy z twardym dnem czy tylko miękki. Przy pierwszym dziecku mialam miękki. U mnie w hurtowni przewijaki sa w tej samej cenie wiec jak cos to moge podjechac i dokupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty masz komodę do przewijania? Bo ja właśnie się zastanawiam czy kupić komodę do przewijania czy taką zwykła i niby ta z przewijakiem byłaby wygodniejsza, ale one najczęsciej są takie typowo dziecięce, albo w niepasujących kolorach, a jakbym kupiła zwykłą to ją mogę później wykorzystać w sypialni bo bym już dobrała pod kolor mebli. I mam teraz dylemat. Nie chce inwestować w jeden mebel typowo dziecięcy (w sensie zdobienia) bo później mi do niczego nie będzie pasować, a nawet jak będziemy robić maluchowi pokój to prawdopodobnie odziedziczy w spadku meble mammuta po rodzeństwie a rodzeństwo dostanie już dorosłe mebelki z biurkami bo będą już na etapie zaczynania szkoły wtedy. No i ja nie mam żadnej tak taniej hurtowni bo w tej naszej kosztuje 67 zł, a w sklepie z art, dziecięcymi prawie 80 wiec dlatego kupiłam ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bede miec komody z przewijakiem. Malutka bedzie "mieszkac" u nas w pokoju wiec chce dokupic tylko komode na jej ciuszki pasujaca do naszych mebli coś takiego http://allegro.pl/monsun-komoda-msnk26-od-reki-wysylka-20zl-i1412302208.html Moglabym zawsze nakładać twardy przewijak na łóżeczko ale ja bede miec na początku kosz mojżesza a potem takie małe drewniane - z dużego (jeszcze mojego starego) mój tata poobcinał boki i wyszło takie fajne malutkie. Zastanawiałam się nad przewijakiem z IKEA http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50144765 ale szczerze to mi szkoda kasy. Nie wiem sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widze że temat przewijaka się pojawiła bardzo fajnie, powiedzcie doświadczone mamusie co wy byscie radziły. Też mam dylemat czy kupic taki na łóżeczko nakladany czy z komódką ja w pokoju nie mam żadej szafki żeby miec pod ręką kosmetyki maluszka, pieluszki a przy przewijaniu to napewno ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamusie, u mnie nie za wesoło. Maluszek chyba bardzo chce być już z nami, macica szaleje, skurcze, twardnienie, kłucia, parcie na dół brzucha. Lekarz się wystraszył, a ja jeszcze bardziej. Biorę fenoterol, isoptin, asparagin i leżę. Szyjka skrócona, miękka, rozwarcie wewnętrzne:( Maluszek ułożony jest bardzo nisko, główką napiera na szyjkę. Czułam, że dzieje się coś złego, macica przygotowuje się do porodu - owszem, ale powinno być to bezbolesne. Okazuje się, że twardnienie brzucha wraz z bólem podbrzusza, uczuciem ciągnięcia i parcia w dole brzucha, czy też bólami krzyża, mogą sygnalizować zbliżający się poród przedwczesny:( Skurcze troszkę się wyciszyły po lekach. Kontrolę mam w środę, jeśli nic się nie poprawi wracam do szpitala. Zaczynam 30 tc, nasłuchałam się o wcześniakach i zrobię wszystko, aby wytrzymać chociaż do 36 tygodnia. Trzymajcie kciuki! Ditta, Agneszka, Viki - dziękuję za pamięć:) Witam nowe kwietnióweczki! buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żaka a bolało zakładanie bo jestem w tym temacie zielona martka żaka musimy się 3mać do 32 tyg potem już z górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ciebie Martko, a masz założony pessar albo szew na szyjkę?? Calvass nic a nic nie bolało i słuchaj jak ktoś będzie wmawial że to boli trwa to doslowie 2 minutki i po wszytskim jestm może nie przyjemne ale nie boli, ja naprawdę nawet minimalnie nie czuję że mam coś założone, tylko pierwsze dwa dni czulam ale jak sie wpasował to jest ok:) I przynajmniej mam komfort psychiczny że z tym jest bezpieczniej. Ja jutro zaczynam 27 tydzien a w poniedziałek kontrol mam nadzieje że ok bo mam częste bole podbrzusza. A jak wam się skrociły szyjki dziewczyny?bo moja miała 2,5cm ale to było miesiąc temu nie wiem jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calvadoss przepraszam za błąd chciałam napisac ,,nie słuchaj '' bo mi koleżanki wmawiały że to boli i miałam nie potrzebnie stresa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×