Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Sorry za błędy ale jak szybko piszę to mi palce skaczą po klawiaturze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie:) Jak samopoczucie??Pogoda super wmyłam dziś okna w domu,ale coś kręci Mi się w głowie:(słabo Mi się zrobiło.U Mnie się zaczoł 28 tydz:)więc dziewczynki już z górki:):)aby wszystko było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okien się nie myje
okien się nie myje w ciąży a szczególnie w zaawansowanej ciąży ,bo istnieje ryzyko owinięcia się pępowiną przez dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z fridy też nie byłam zadowolona, gruszka - jeszcze gorzej (zdarzały się krwawienia z noska podczas oczyszczania) - ale KATAREK - rewelacja! brzmi strasznie, ja na początku też nie byłam przekonana, ale raz przy katarze pożyczyłam od przyjaciółki i natychmiast kupiłam dla siebie: http://allegro.pl/4660-katarek-odciagacz-kataru-dla-dzieci-duna-i1397684893.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno obalony przez środowisko medyczne mit. dziecko może się owinąć pępowiną - ale samo. podnoszenie do góry rąk nie ma z tym nic wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!! Ja dzisiaj nie mogłam podnieść się z łóżka tak dobrze mi się spało ;) Tylko mój maluszek tak szalał, że non stop się budziłam. Super A_B, że wkleiłaś listę, mogłam porównać ją ze swoją :) I dziękuję Wam mamuśki za cenne wskazówki :) Jeśli chodzi o prześcieradełka to ja akurat zakupiłam takie nieprzemakalne firmy Bobas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B dzięki za odpowiedz tez już powoli myślę o dokupieniu reszty rzeczy dla dziecka i właśnie dla siebie i tu miałam problem,a mi zaczyna się 30 tc więc czas najwyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC DZIEWCZYNY ŻYCZE ZDRÓWKA WSZYSTKIM BO WIDZE KAZDA Z NAS MA SWOJE DOLEGLIWOSCI NIESTETY NIEMA PIEKNIE I U KAZDEJ SWOJA BIEDA LOLITA.... JESLI CHODZI O KUPOWANIE JA TEZ UTKWIŁAM W MARTWYM PUNKCIE I ODOBNIE JAK TY JESTEM NA TAKIM ETAPIE KUPOWANIA Niewiem babki czy któras z was tak miała ale ja osttaniej nocy oddchac nie mogłam normalnie ludzie czy to taki ucisk juz był czy jak ? poprostu kilka razy w nocy musiałam sobie posiedziec bo na lezaco normalnego oddechu złapac nie mogłam koszmar jakis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Lista super, porównałam ze swoja niemal identyczna:) Szykuje się na wizytę do lekarza mam nadzieje że będzie ok, potem zajęcie w szkole rodzenia, a tam przyjemny masaż plecków robiony przez męża:) Miłego dnia, do usłyszenia wieczorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis dostałam kolejna porcyjkę rzeczy dla dzisiusia-tzn kąpleciki 2 z H&mu-uzywałam ich przy młodszym synku i sprawdziły sie znakomicie-teraz niemal wszystką wyprawkę to mam własnie z H czyli body plus półspioszki http://allegro.pl/h-m-body-spodenki-nowe-62-i1409864477.html http://allegro.pl/h-m-body-spodenki-zielen-nowe-62-i1409994518.html mam juz chyba z 12 sztuk takich komplecików i w serduszka i białe i love mum-i 2 w cudna panterkę-6 w rozm.56 i 6 w 62 a ze H&M ma wieksza rozmiarówkę to posłuza do ok 5mcy-ciuszki sa niezawodne bo nawet uzywane wygladaja jak nowe-sa super gatunkowo oczywiscie sa i pajace-w ogóle tyle tego ,,, dzis dotarły tez pieluszki-i niestety ale jak pisałas A_B niemal są jak gaza-moze po pierwszym praniu-akurat obowiazkowym bo pachną jakims usztywniaczem z octem-fuuuu...-zrobią sie nieco bardziej miękkie--niestety tu sprawdziło sie ze co tanie to do dupy!!! bo na allegro wziełam po 2,29 za kolorową pieluszkę-a u nas w sklepie po 5.60 ale nie umywaja sie do siebie-chciałabym by juz był 1 marca ojojj tak sobie juz po mału marzę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka- super że Ci lepiej i możesz choć troszkę zrobić koło siebie! Ja dziś też zaszalalam bo zrobilam pranie i obiad ale czułam już brzuch między nogami więc musiałam się znowu położyć. Fajnie że są środki które pomogą nam szybciej urodzić bo szyjka szybciej sie rozewrze. Mam nadzieję, że to się przyda i nie urodzimy przed terminem. Nie mogę doczekać się wizyty u lekarza. Strasznie mi sie dłuży czas między wizytami:( Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy ma jakieś przesądy.Okna brudne to i umyłam a to,że dziecko się owija pempowina to nie prawda.Co ma być to będzie tego się nie uniknie.A póki mam siły na tyle to coś robie.Maleństwo nie ma nic przeciwko bo duuużo odpoczywamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TUUUUIIII
akurat nie o pepowinę tu chodzi:o W zaawansowanej ciąży należy unikać wykonywania czynności, które wymagają podnoszenia wysoko rąk przez dłuższy czas. Podnosząc ręce naciąga się bowiem „zawartość brzucha (czyli m.in. naczynia krwionośne) i może dojść do krwawienia albo nawet porodu. Odpada więc mycie okien czy też wieszanie firanek! Poza tym zwykle wykonuje się takie czynności stojąc na krzesełku, drabinie albo parapecie okiennym, co wiąże się z dużym ryzykiem upadku (w ciąży środek ciężkości jest w innym miejscu i kobiecie trudniej utrzymać równowagę). ============================================ Mycie okien w ciąży to nie najlepszy pomysł: zwykle towarzyszy temu przeciąg, a to prosta droga do przeziębienia. Jeśli nie ma kto umyć ci okien, odłóż to na czas po połogu. Z kolei wieszanie firanek wymaga długiego trzymania rąk w górze, co może doprowadzić do zaburzeń krążenia, a to z kolei do utraty równowagi albo omdlenia. Upadek z pewnej wysokości (bo przecież firanki wieszasz, stojąc na krześle albo na stole) może skończyć się nawet poronieniem. Dlatego to zajęcie lepiej pozostaw partnerowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam was z łóżka. mam zapalenie krtani- duszności i gorączkę, łamanie w krzyzu. Dostałam jakies syropki i apap i mam leżecw łóżku. ciężko mi to wychodzi przy dzieciakach. kurier ma byc jutro wiec czekam niecierpliwie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mama - trzymaj się cieplutko, na pewno szybko wydobrzejesz i będziesz się świetnie czuła! Wiem, że leżenie w łóżku to mała przyjemność, kiedy się musi, ale na pewno za kilka dni śmigniesz z łóżeczka, a jutrzejsza wizyta kuriera (ja też liczę że jutro już będzie) poprawi Ci humor! :) Wracaj szybciuteńko do zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wiosenna mamo- ja też zycze duzo zdrówka! A pogoda faktycznie piekna. Przed chwilą wróciłam ze spaceru. Co do listy, to przymierzam się w tym tygodniu do kupna wiekszości drobiazgów. Po te większe rzeczy pojedziemy samochodem. Ale fajnie sie kompletuje taka wyprawkę:) Hm, niektore się martwią, że rzytyły za duzo, a u mnie 26 hbd i staje na wadze a tam cały czas 3,5kg. na plusie. Zobaczymy jak to będzie, pewnie dogonie po 30 hbd. Byleby z maluszkiem wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny::) od piatku przybylo bardzo duzo watków i tak czytam i czytam aż wszystkie przeczytaąłm:):) wiosenna mamo zycze szybkiego powrotu do zdrowia!!nie zazdroszcze Ci zapalenia krtani:(:( fajnie A_B że wrzuciłas liste potrzebnych rzeczy przyda mi sie bo jestem początkująca...:):) a mam do Was pytanie: jestem w 26tyg ciąży i do tej pory regularnie przez cały dzień maleństwo "się oddzywało"(kopało) a teraz troche jakby mniej czasami to prawie w ogole i nie reaguje nawet na coś słodkiego, jak byłam w szkole teraz w weekend(robie mgr) to w ogole sie nie "oddzywał" aż się bałam...wczoraj trochę kopnąl ale to nie tak jak wczesniej czy to coś złego może się dziać?? jak myślicie...wizyte mam dopiero u gin w czwartek teraz ale juz sie bardzo denerwuje:(:( a ja mam na plusie 6,1kg:):) pozdrawiam Was wszystkie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żaka wobec tego czekamy na wieści! malwiska25 fajne są te kompleciki :) Oj wiosenna mamo :( że też musiało Cię złapać to paskudne choróbsko. Dużo zdrówka Ci życzę! mojmaluszek mój szkrab też ma takie dni, że jest mniej aktywny. Jak jestem w ruchu to czasami też go nie czuję, wtedy wystarczy że się położę na płasko, przyłożę dłoń i czuję lekkie muskanie. Wtedy wiem, że wszystko z nim ok :) Ale dzisiaj mój maluch to przeszedł samego siebie ;) Brzuch falował mi przez pół dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja dzidzia tez ma dni, kiedy jest mniej aktywna. wczoraj wieczorem, kiedy zasypiałam, ona sie obudzić i tańcować w brzuszku, była niezwykle spokojna. Wtedy zazwyczaj pobudzam ją trochę, klade dlonie na brzuchu i potzrąsam nim. dzidzia się obudziła i zaczeła ruszać. Dobra metoda jest liczenie ruchów- conajmniej 10 w ciągu godziny, w czasie najwiekszej aktuwności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basik kochana ja już sama nie wiem bo mam już 3 terminy-pierwszy miałam tak jak w tabelce na 7 kwietnia,zmieniłam lekarza i wyznaczył mi na 31 marca wedug om,a według usg mam na 27 marca-mam nadzieję że do połowy marca się uwinę:):)mam taką nadzieję bo brzuch mam przeogromny i jak jeszcze będzie rósł to chyba go nie dzwignę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieska myszka ja jestem w 29 tc i mam na + 2,9 kg ;p w zasadzie byłabym wdzięczna, żeby taki mały przyrost wagi się utrzymywał.. i tak czuje się jak wieloryb ważąc 58 kg przy 164 cm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorym Kwietnióweczkom zdrówka zyczę! Dziewczyny no ja właśnie też od kilku dni słabo czułam ruchy mojego Maleństwa i dzisiaj tak spanikowałam, że zadzwoniłam do mojego lekarza i umówiłam sie na wizytę i usg. Z Synkiem wszystko dobrze, a to ze słabiej czuję jego ruchy, to dlatego, że mam mocno napiętą macicę i dlatego mam zwiększyć dawkę magnezu no i dodatkowo przez tydzień brać nospę 3 x 1. Lekarz powiedział, że to powinno rozluźnić macicę i dzięki temu będzie w niej więcej miejsca na brykanie. Synek waży 1060 g :) http://www.meble.vox.pl/kolekcje-mebli-baby/hiacynt-bialy/ To są mebelki, które chcemy kupić dla Maluszka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
A kjak moj synek w brzuszku sie rusza to chyba 10 ruchów na Minute czy Jak jest za duzo to cos oznacza? On sie wiecej rusza mit dpi.jestem w 29 tyg. :) Pozdrawiam mamuski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
a nizeli spi mialo byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limonkowa- to widze, że jednak sa tu kobitki, ktore przytyły mniej:) u mnie 175cm i waga 61,5. Gdybym doszła max do 70 to byłoby wspaniale:) Mikołajka- piekne mebelki! ale też drogie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B ja w pierwszej ciąży też słyszałam o dobroczynnym działaniu herbatki z lisci malin i w tabletkach olejek z wiesiołka. Byłam dosyć niecierpliwa, więc stosowałam te rzeczy. Dodatkowo lekarz mówił mi, że mogę wcześniej urodzić, bo mam krótką szyjkę macicy. No i ani krótka szyjka, ani picie herbatki z lisci malin, ani olejek z wiesiołka - nic mi nie pomagało. Nie było żadnej ulgi, ani przyspieszonej akcji. Urodziłam 5 dni po wyznaczonym terminie i poród był bardzo powolny. Nastąpił samoistnie i cały czas w swoim powolnym tempie upływał. A położne narzekały, że powoli następuje rozwarcie. Także dziewczyny - nie należy we wszystko wierzyć na 100% Grunt to własna intuicja. Ja do porodu pojechałam w spodniach ciążowych i w tych samych wyszłam ze szpitala. W tych spodniach chodziłam jeszcze długo po porodzie, bo były wygodne, nie ściskały brzucha - czyli nie uwierały zwężającej się macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×