Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Thelly ja właśnie na sobie nie sprawdziłam tej mieszanki wiec sama jestem ciekawa jak to bedzie w moim przypadku, napewno nie zaszkodzi :) malwiśka szkoda ze jednak sie sprawdzily to ze te pieluchy tetrowe sa do d... ja i tak mam zamiar uzywac ich jako podkladka pod brodke dla dziecka lub do wytarcia ulewajacego sie mleka czyli bardziej jako sciereczka. mikołajka - super mebelki :) wiosenna mamo - trzymaj sie, wiec co to znaczy zapalenie krtani - kiedy bylam mala co chwila mialam to paskudztwo basik - mam to samo uczucie, kiedy sie poloze czuje ze niemoge oddychac, wiec krece sie na lozku jak szalona w poszukiwaniu wygodnej pozycji limonkowa ja - teraz przy wzroscie 164 tak jak ty ja juz waze 59,5 - 60kg - czuje sie jak slon hehe przytylam prawie 10kg ale kolezanka ktora mnie dzis odwiedzila sama przyznalam ze nie widac tych kg bo na szczescie idzie mi w sam brzuszek :) pocieszam sie ze po pierwszej ciazy w ciagu 4 dni zrzucilam 11kg (oczywiscie w tym dziecko, wody plodowe itp) a w sumie przytylam ok 16. Kolejne kg zrzucilam w ciagu 3-4 tygodni az waga mi spadla minus 8 kg niz mialam przed ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no laski ja już po konsultacjach,dostałam glukometr,książeczkę do zapisywania wyników.cały wykład na temat tego co jeść a co nie. do końca ciąży pożenałam słodycze dokumentnie :(!!!! 4 posiłki dziennie,ciemny chleb,mogę warzywa, tylko 3 owocki dziennie,mleko,jogurty z niską zaw. cukru.i oczywiście studiowanie tabelek na produktach. dostałam list ile mogę zjeść gramów cukru na śniadanie,obiad,kolację i przykładowe zestawy posiłków.cukier merzyłam teraz na czczo po wstaniu 3.9 mmol/l za 40 minut mierzę po zjedzeniu 2 kanapek ciemnego chleba z serem i pomidorem i zobaczymy ile mi wyjdzie. ogólnie wyrzeczenia w diecie mnie przerażają ale mam nadzieję że dam radę.to dla dobra Olka.ale w czwartek zobaczę na usg mojego małego potworka :):):) najlepsze jest to,że nie oszukam wyników,bo pokazuję położnej książeczkę i nawet jak zaniżę wynik na papierze to glukometr zapamiętuje aż 480 wyników :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja już po wizycie.i jestem bardzo zadowolona-moja mała dziś sie pięknie pokazała i na 100% bedzie Weronika.waga idealna-1580 gram,moja plus 9 kg:(wyniki tez więc co tam bolące plecki jak wszystko gra-umówiłam się że jak będzie blizej terminu umówię się z moim ginem na dzień i godzinę i on mi będzie robił mi cc.zawsze to lepiej niż liczyć że się trafi na kogoś dobrego.więc się bardzo cieszę.i tak miło było zobaczyć buźkę niuni-odwróciła główkę i było widać twarzyczkę aż gin powiedział że taką śliczną buzię to tylko dziewczynka może mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przynajmniej w 24 tygodniu jak miałam usg mały ważył 600 g, lekarz nic nie powiedział , że mały zatrzymał się w rozwoju czy coś takiego,wszystko określił jako w normie.a ja na wadze ani drgnęłam.oczywiście wiem, że czas od 13 do 28 tygodnia to czas długi, i te 2 kg na minusie nie mają żadnego znaczenia, ale jednak zastanawiam się dlaczego nie przybieram. chociaż jak znam życie to wywali mnie znienacka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienka -ja jestem na diecie cukrzycowej od 6tc.polecam ci jogurty jogobella light-są bez cukru,w marketach dostaniesz dżem dla diabetyków też bez cukru.jak najdzie cię ochota na słodkie to możesz ugotować sobie budyń lub kisiel i posłodzić słodzikiem.unikaj winogron i płatków z mlekiem,ryż też podbija cukier więc uważaj.po jedzeniu troche sie ruszaj-spacerek wskazany bo zbija cukier.nie jest tak źle.ja jużtyle wytrzymałam to ty tez dasz radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka napewno mam zakazane wszelkie słodycze i cukier w ciąży.wg zaleceń dietetyka szpitalnego mogę jeść mleko,płatki pełnoziarniste nie przekraczające ileś tam g cukru/100 g produktu,malutkie porcje ryżu i makaronu,ogólnie biały chleb niewskazany, do obiadu 5 młodych ziemniaczków, mięsa i zupy mogę ale nie podbijane mąką(jak sos inaczej zagęścić..?) zwracać uwagę na soki owocowe, owoce tylko 1 jabłko/1 banan/1 pomarańcz/2 śliwki/10 dużych winogron/pół awokado/ćwiartka melona. (podano przykładowo wg. karty) oczywiście woda niegazowana,kawa i herbata tak ale tylko ze słodzikiem.tylko 3 kromki chleba dziennie, ale za to mam dozwolone żeby je porządnie wypchać-szynką,serem,pomidorem,ogórkiem,sałatą,papryką. to wszystko dziś mi powiedziano. norma na czczo to od 3.5mmol/l do 6 mmol/l a godzinę po jedzeniu nie mogę przekroczyć 7.8 mmol/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od lekarza i pessar działa jak należy czyli jest na swoim miejscu,:):):) Powiedziałam że mam bóle podbrzusza i słabo ruchy czuję więc lekarz sprawdził na usg czy wszystko ok, i malutka waży 990g a zaczęłam 27tc, nadal mam odpoczywac ale już przynajmniej jestem spokojna że jest wszystko dobrze. Wiosenna mamo dużo zdrówka życzę, do mnie przyszła paczka i generalnie nie mam się do czego przyczepic nie wiem jak pieluchy zobaczę po wypraniu.Teraz muszę to rozpakowac po troche tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina jest dużo wyrzeczeń,niestety. najbardziej chyba drażniące jest studiowanie tabelek na żywności i komponowanie sobie posiłków aby nie przekroczyć np. 60 g cukru przy obiedzie.czyli kupuję skladniki na obiad,obliczam i wynik zupy i 2 dania nie może przekroczyć 60 g.badanie cukru 4x dziennie,pilnowanie tableki-mam zaznaczone w jakich porach mam mierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasieńka ja na pamięć te tabelki już umiem.mi diabetolog ułatwiła sprawę-3 szklanki zupy,lub 4 ziemniaki z mięsem i surówką.te jogurty i dżem są bez cukru.kupuj chleb ig-dla diabetyków ma niski indeks glikemiczny.do zagęszczenia zup nadaje się jogurt grecki,taki gęsty jak śmietana a z sosów to chyba lepiej zrezygnować -mozna np pomodorowy na jogurcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mamo wiem co przezywasz, nie zazdroszcze, ja mialam zapalenie krtani, 40 stopni goraczki, nie wiedzialam co sie ze mna dzieje, tydzien lezalam w lozku, po tych 7 dniach bylam 5 kg lzejsza od odwodnienia i zaglodzenia chyba:( dobrze ze to bylo liceum a nie teraz... co do wagi powiem Wam ze ja tez czuje sie jak slon mam 168 cm wzrostu ile waze nie wiem ale najlepiej wygladam jak mam 58-57kg, ponizej wygladam niezdrowo. teraz pewnie mam 67 tak czuje jak bedzie wiecej to bede wiedziec ze musze przestudiowac swoje odzywianie czy czasem nie jem smieci:) mam nadzieje ze po porodze zrzuce to szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja też po wizycie u lekarza. Miałam USG. Widziałam córeczkę na monitorze. Jest dosyć mała tzn o ok. tydzień młodsza. Waży 800 g. Na twardnienie lekarz zalecił mi Asmag Forte 2 x 2 tabletki, a gdyby nie pomagało to zwiększyć do 3 x 2 tabletki. Gdyby to również nie pomagało skontaktować się z nim. Pytałam też o termin cc i powiedział mi że będzie to ok 7-10 dni przed tp. Jak to jest u Was, dowiadywałyście kiedy będzie mieć cc? Dziewczyny, które muszą leżeć i mają dietę trzymajcie się. Najważniejsze żeby maluszki były jak najdłużej w brzuchu. A-B dzięki za listę mi również na pewno się przyda, a i fajne ciuszki. Jak byłam w pierwszej ciąży moja mama też mi nakupowała bardzo dużo ubranek, bo była akurat w Niemczech i były wyprzedaże. Wielu z nich w ogóle nie używałam, ale teraz będą jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuli-mi nie powiedział na kiedy dokładnie wyznaczy mi termin cc ,powiedział że teraz wizyta 14 lutego i potem będziemy się widzieć częściej.jak mała będzie gotowa jade do szpitala.niech ten czas zleci szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka czyli śmietana również zabrooniona ? bo o tym mi nie wspomniała.zwykle sosy mięsne zagęszczałam mąką, ale spróbuję tym greckim , nie wpadłam na r to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasieńkaa oj kurcze nie wiedziałam że cukrzyca w ciąży jest aż tak przekichana... mój tata ma cukrzycę I typu czyli tą insulinozależną, ale je wsio wsio na co ma ochotę, bo wstrzyknie insuline i jest git. Piszesz, że schudłaś 2 kg w II trymestrze... to ille ogólnie masz na + jeśli mogę spytać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do KASIENKA
a ile ma Twoja dzidzia obecnie, tzn. który tydzień i ile waży? życzę powodzenai i wytrwałości do kwietnia nie aż tak dużo zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy stosowałyście materac kokosowo piankowo gryczany, właśnie na kafeterii znalazłam wątek o pleśni na tych materacach i zastanawiam się jak to jest bo wszyscy polecają właśnie te. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to anka już nie daleko:):)Ja mam termin na 14-tego kwietnia a wizyte dopiero 2 lutego sama jestem ciekawa jak tam synuś:)Ale kopie i kręci się jest rzwawy:):)a do kwietnia nie daleko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Issabel ja własnie taki kupiłam bo mi siostra i koleżanki polecały, nic nie mówiły o pleśni. Zamierzam używac podkładu pod prześcieradło, zeby wilgoć nie dostała sie do materacyka... moze jak ktos nie uzywa to moze pleśnieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Wczoraj miałam pierwsze zajęcia w szkole rodzenia - fajna sprawa, na sali same ciężarówki :) niektóre już w bardzo zaawansowanym stanie, nie wiem czy uda im się zakończyć kurs. Ja też właśnie zastanawiam się nad materacykiem. Te piankowo kokosowo gryczane są dość tanie na tle innych, i to mnie trochę zastanawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eveee ja też zamierzam właśnie taki kupić bo ma dobre opinie i znalazłam nawet na allegro łóżeczko bukowe bo jest twardsze niż sosnowe w komplecie z właśnie takim materacykiem http://allegro.pl/lozeczko-bukowe-lux-2-kolory-gpk-i1390336330.html i teraz hmmmmmm się zastanawiam czy to naprawdę czy to taka kryptoreklama piankowych - sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuli ja poprzednią cesarkę miałam gdy zakończyłam 38 tc, Czyli 2 tygodnie przed terminem. Była ona zaplanowana a wskazaniem było m.in. niska waga dziecka (dystrofia płodu). Od 25 tc ciąży do końca brałam fenotrol no i leżenie od 17 tc tylko z możliwością wstania do toalety. Synek urodził się malutki. 51 cm i 2550 g. Skurcze od ponad połowy ciązy powodowały że były gorsze przepływy krwi przez co dostawał mniej tlenu i substancji odżywczych dlatego też nie rósł. Bardzo szybko po porodzie zaczął nadrabiać wagę i wzrost. Obecnie ma 2,5 roku i wcale nie odbiega od swoich dobrze urodzonych rówieśników. Dziewczyny czy macie coś takiego jak wzdęcia. Dziś w nocy czułam jakby azy w jelitach wszystko mi tam rozpychały. Nie wiem czy to mogą być skurcze. Wizytę mam za tydzień. Dzidziuś aktywny. Czy przy zaparciach też są skurcze macicy. Nigdy nie miałam z tym problemu aż do dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC MAMUSKI ANKA ja mam podobnie z terminem wiec tez mam nadzieje ze jak tylko dotrwam do 38 tygodnia odrazu umawiam sie na poród a to tez koniec marca mniej wiecej jak u ciebie dlatego zapytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny,tez czytałam ten topik o materacyku kokosowo-gryczanym.ja taki już mam-dostałam go w prezencie razem z łóżeczkiem i pościelą itd.jest w doskonałym stanie nie ma pleśni mimo iż nie był używany 2 lata ale był dobrze zapakowany i przechowywany.myśle że nie ma co się sugerować jedną opinią skoro tyle mam jest z niego zadowolona.jeśli ktos ma wilgotne mieszkanie lub trzyma takie rzeczy w piwnicy to wszystko może spleśnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki! Ja sobie leze i nie mogę się zebrać żeby iść na pocztę bo słabo mi po tym okropnym fenoterolu :( Dzidzius coś dzisiaj słabo się rusza :( Co do cesarki to moja kuzynka miała robiona dwa tygodnie przed terminem bo lekarz jechał na wczasy i jak wyciągnęli dzieciątko to było jakby wyrwane ze snu i miało problemy z oddychaniem:( teraz pannica rośnie jak na drożdżach ale początki nie były ciekawe. Ja też zamierzam kupić materac gryka-kokos. Może dlatego plesnieja ze nie mają dostępu powietrza i nie są obracane? Widziałam zestawy lozeczka z materacem piankowym i zastanawiam się czy kupić taki zestaw czy od razu lepszy materac? Dobra, zbieram się bo późno się robi. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Fajnie, że poruszyłyście temat materacy. My kupiliśmy łóżeczko z ikei ale na razie bez materaca. Czy coś słyszałyście na temat materacyków z Ikei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×