Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Mi też lekarz mówił że biały śluz jest nie groxny i mam nie panikowac a zwlaszcza przy pesarze jest go dużo. Najgorszy ten bol brzucha jak na miesiączkę chwyta mnie głównie wieczorem prawie codziennie, ale do poniedziałku wytrzymam wtedy mam wizyte. Ja też mam zamiar te 10tygodni jeszcze wytrzymac a nawet dłużej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żaka dużo odpoczywaj więcej leż ,jak masz możliwość to tylko do toalety ... przerażające jest to jak dziewczyna w 28tygodniu ciąży przychodzi na wizyte lekarską po 3 dnia takich bóli miesiączkowych i okazuje się ze ma pełne rozwarcie i ze rodzi ,a jak usłyszała pytanie dlaczego tak długo zwlekała powiedziała ze koleżanki powiedziały ze normalne jest ze brzuch boli ,marzenie o dziecku skonczyło się w 2 dobie jak dzidziuś zmarł,wiec każda z nas musi sama ważyć swoje odczucia ,posiadamy już jakiś instynkt ,zreszta jak coś nas niepokoi to nie powinniśmy zwlekać tylko jechać jedno badanie w ta czy w tą róznicy raczej nie zrobi a w razie czego unikniemy bólu i strachu jaki musi przezywać ta dziewczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zmierzylam dzis rano ponownie brzuch i mam 91 cm. mam prosbe czy ma ktoras z Was wyprobowanego sprzedawce na allegro odnosnie ubranek? tzn chodzi mi o cene i jakosc, czy po praniu sie nie zbiegly czy nie potracily koloru. bylabym wdzieczna. u mnie sniegu tyle ze hej przez weekend ma napadac kolejny 1m, zwariowala ta pogoda, mam nadzieje ze za tydzien wylece bez zadnych niespodzianek na lotnisku..... aha odnosnie mebelkow, ktoras z was kupila komplet skladajacy sie z lozeczka i komody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matka, masz rację- teraz maleństwo jest najważniejsze.Z tego co zauważyłam to na Dyrekcyjnej faktycznie wiedzą co robią i starają się aby pacjentki miały dzidiusia jak najdłużej w brzuszku- wiadomo że to dla maleństwa zawsze lepiej mimo, że mają tam podobno bardzo dobry sprzęt. Tak, właśnie słyszałam ostatnio, że porodówkę i położnictwo mają być przeniesione od 15 marca na Borowską.Fajnie, że też masz podobne wieści.Może jak dotrwamy mniej wi ęcej do terminu to już tam urodzimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolitko Ty się nasłuchałaś w szpitalu a ja dziś się dowiedziałam że moja dobra kumpelka była nawet moją świadkową poroniła coprawda był to dopiero początek ok.10tc ale ja bardzo to przezywam,jutro ją odwiedze bo dziś w szpitalu siedziała cały dzień. A ja tak jak Ty radzisz nie wychodzę z łóżka. Do szpitala nie mam co jechac bo jak mi się szyjka skracała to odesłali mnie z kwitkiem, a gdy w 8 tygodniu miałam obfite plamienia też mówili że wszystko ok a tak nie było i gdyby nie interwencja mojego gin. to nie byłoby tak kolorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki! Witam nowe koleżanki! Martka fajnie, że jesteś! trzymaj się!! Już niewiele zostało! Dasz radę 🌼 Calvadoss i żaka_86 Wy również dacie radę! Główki do góry! My dzisiaj spędziliśmy pół dnia na zakupach. Ledwo żyję...Chyba już się nie nadaję do chodzenia po sklepach. Kilka razy robiło mi się słabo. I najgorsze jest to, że w takiej sytuacji w większości sklepów nie ma gdzie usiąść :( Ale nie wróciliśmy z pustymi rękami. Kupiliśmy łóżeczko!! :D Oglądaliśmy też wózki. Podoba mi się ten Navington!jest lekki i prowadzi się super. Nie wiem tylko jak będzie się zachowywał na chodnikach.. Ale wszystko wskazuje na to, że chyba kupimy ten wózek. Jeżeli chodzi o zakupy dla maluszka na allegro to naprawdę ceny są bardzo korzystne. Porównywałam ceny w większych sklepach dziecięcych w stolicy i jest naprawdę spora różnica. Miałam właśnie zadać pytanie odnośnie śluzu ale mnie uprzedziłyście. A_B ja też mam taki śluz! Dokładnie od jakiś 2 tyg stał się taki biało-wodnisty. Mi lekarka mówiła, że w trakcie ciąży ilość śluzu się zwiększa... Miłej nocki! I do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka a powiedz mi czy widzialas złożonego Navingtona lub w wersji spacerowej na żywo?? Mi się bardzo podoba ten wozeczek - najbardziej w wersji czarnej ale widzialam go tylko na zdjeciach. We wtorek bede oglądać go na żywo. A jak amortyzacja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B wózeczek stał w wersji spacerowej. My poprosiliśmy też o zamontowanie gondolki. Spacerówka i gondola montują się bardzo prosto. Wózek składa też się bardzo prosto do małych rozmiarów. Kółka łatwo się ściągają. Mi podobają się kolory granatowo-kremowy i kawa z mlekiem. W ogóle materiały wyglądają na bardzo solidne i wózki są ładnie wykonane. W sklepie wózio prowadził się bardzo leciutko. Ale jak pisałam nie wiem jak będzie się zachowywał na chodnikach...Amortyzacja jest na tylnych kołach. W ogóle wszystko mi w nim odpowiada. Jest bardzo lekki. Jedynie co to mój mąż ma wątpliwości odnośnie tej amortyzacji. Zresztą sama zobaczysz :) Czekam na Twoją opinię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! i wozki te cieszyły się naprawdę dużym zainteresowaniem.Wiele par zatrzymywało się właśnie przy nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny! Ja dziś od rana na nogach, właśnie wrociłam z pierwszej wystawy psów z moim szczeniaczkiem.Spotkałam kilka babeczek w ciąży i się śmialysmy że my w kategorii ciężarówek będziemy startowac:D Dziewczyny śliczny ten Navington!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w niedzielne popołudnie :) Ja wstałam dzisiaj z bólem głowy :( Mało przyjemna pobudka... Mi się właśnie bardzo podobają te wózki. Nie maja takich różnych dziwnych "udziwnień". Ditta a jaki kolor tego wózka Chicco Cię interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kwietnióweczki! Martka - super że się odezwałaś, jesteśmy z Toba! Dla pozostałych również przesyłam "wsparcie" - oby dzidzie jak najdłużej siedziały w naszych brzucholkach! Zmartwiłyście mnie że pessar można zakładać tylko do 28 tc. Bo u mnie już ciut dalej, a ja wciąż mam te skurcze... Zmienilam aspargin na Magnez B6, może trochę się po tym uspokoi. Staram się dużo leżeć, no ale ciągłe wstawanie do toalety bywa uciążliwe. Już chyba lepiej jak człowiek jest ogólnie na chodzie, bo jak tak leży i trzeba się podnieść to jest ciężko. W nocy też bywa różnie, mam już sny że rodzę, że dziecko jest już z nami albo inne związane z tamatem - chyba już po prostu psychicznie bardzo to przeżywam i stąd takie sny. No a przewrócić się z boku na bok - to bywa wyzwanie!! Agneszka - super że prawie wybraliście wózek. Ja chyba zrobię jeszcze jedno podejście do Navingtona skoro cieszy się takim powodzeniem. Ten model Cadet by mi pasował. Gondola 5,1 kg więc jeszcze znośnie. Mnie Chicco podobał się granatowo pomarańczowy, ale na żywo widziałam tylko czerwony a czerwonego akurat nie chciałam. Ale i tak już na niego nie poluję bo wymierzyłam dokładnie bagażnik i mogę mieć problem ze zmieszczeniem. Wg wymiarów co podają na stronkach do małych rozmiarów składa się Teutonia Cosmo, Bebecar IpOp no i właśnie Navington Cadet. Tutek już mi nie wejdzie więc też go powoli odrzucam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneszka - a jak ten Navongton wychodzi cenowo? Tam chyba wszystko kupuje się oddzielnie z tego co pamiętam, nie mają takich zestawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak martwicie się o upławy to możecie kupić w aptece takie specjalne wkładki. One sie zabarwiają jesli to nie jest normalny sluz tylko płyn owodniowy - wyciekanie płynu jest niebezpieczne, zwykły sluz nie zagraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
ja mam problem wyczułam wczoraj że na małych wargach - mam 3 grudki /guzki /pryszcze tego juz nie wiem jak określić.2 znajdują się na wewnętrznej stronie wargi małej czyli przy wejściu do pochwy , a 1 jest na zewnętrznej stronie wargi . są koloru białego , ale chyba jeszcze nie dojrzały do wyciśnięcia . chociaż nie planuję wyciskania .co to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta z tego co ja wiem to nie ma ograniczeń czasowych do zakładania pessara moja kolezanka przy bliźniakach miała w 32 założony, jeszcze inna w 30, ograniczeniem jest dł szyjki poniżej 0,5cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, z rodzinką zrobiliśmy wypad weekendowy do Wisły, fajnie było - le dobrze że już w domu :) mamuli, tak, zamierzam rodzić na Łubinowej, chodzę do dr Ślęczki [już od prawie 4 lat] - byłam bardzo zadowolona z pierwszego porodu i nie chce zmieniać szpitala :) niebieska myszka - sako jest super, też kupiłam w 1 ciąży, ale podnieść się z niego to sztuka, w ciąży jeszcze luzik, ale po porodzie, jak szwy ciągną to masakra... Później też nienajłatwiej z niemowlęciem w ręku. Jak mąż był w domu, to zdarzało mi się karmićw sako, ale on mi podawał Synka i zabierał później. sama nie dawałam rady. nikolina, urodziny miałam 1 stycznia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogole kochane wspolczouje Wam problemow z ta szyjka i powiem wam ze kurcze sama zaczelam zastanawiac sie czy wszystko ze mna w porzadku, bo tutaj wogole nie jestem badana ginekologicznie:( ja nie wiem dlaczego tak jest, w srode mam wizyte z tutejsza polozna i zapytam sie jej dlaczego tak jest, ale z tgeo co czytam na licznych forach tutejsi lekarze uwazaja ze skoro kobieta roni w 28 tyg ciazy jest normalne, bo tak dziala natura ale ja sie na to NIE GODZE, bo po ta sa lekarze zeby isc z postepem a nie polegac nadal na silach natury, jezeli chodzi o ratowanie ciazy!!!! chorewiec jak teraz pojade do Polski to poprosze o kompletne badanie oprocz tego USG. zycze wam zeby wszystko potoczylo sie juz dobrze az do rozwiazania, najwazniejsze jest to, ze wspieramy sie wzajemnie i dzielimy obawami oraz spostrzezeniami, bo powiem szczerze, to ja nie wiem co bym bez Was czasami zrobila:) niektore z WAS sa juz mamami i pomagacie nam Laikom, bo same wiecie jakie obawy nas drecza. wracaja c do snow to powiem Wam ze przestala sie objadac na noc i to nie pomoglo, dzis snilo mi sie ze zostalam samotna kobieta w ciazy bo moj mezczyzna zginal w wypadku:(((( poplakam sie jak wstalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta w Świecie Dziecka były podane ceny zestawów czyli gondola + spacerówka, bez fotelika. Przy obniżce 20 % Cadet kosztuje 1400 zł z kawałkiem. Wózeczek jest mały zwinny, wszędzie się zmieści. Tylko, że gondola bez odpowiedniej "przedłuzki" jest dosyć nisko położona. Ale to akurat można dokupić za ok 50 zł. Śpiworek do spacerówki jest w komplecie i z tego co kojarzę folia przeciwdeszczowa i moskitiera do gondoli. A jeśli chodzi o kolory Chicco to właśnie widziałam czerwony i granatowo-kremowy. Evvvve dzięki za info. Nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego. Olcia a boli Cię te krostki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanio.k - przesyłam spóźnione, ale szczere Życzenia Urodzinowe :) Jeszcze raz - koziorożce górą! My właśnie po spacerku, Ursus tonie w psich kupach, ale ważne, że nie jest zimno i godzinkę można pospacerować. Wózków cała masa, i dobrze, bo kolorowo :) Miłej niedzieli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
_agneszka_ nie ,nie bolą. tyle że wyczuwalne są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam się pochwalić że kupiłam dziś laktator :D Taki jak chciałam elektryczny Medela Swing, wygrałam aukcję z praktycznie nie używanym laktatorem za połowę ceny :) Czyli z najdroższych rzeczy został mi do kupienia wózek i baza isofix do fotelika, komoda na ciuszki. Reszta to pierdołki. Co do tego wózeczka to mi też zależy aby składał się w jak najmniejszy rozmiar, w tej chwili mamy 3 drzwiowy samochód a do czasu porodu napewno nam sie nie uda kupić większego więc na pierwszy miesiac dwa musimy jakoś się pomieścić. Ale ten Navington baaardzo mi się podoba i tak jak pisałyście składa się na mały więc kolejny plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze coś o bólu..większość z was jest już pewnie po 20 tygodniu a więc mam pytanie.. często jak wstaję z łóżka,boli mnie wzgórek łonowy, ten ''trójkącik'' mam takie dziwne uczucie jakby napierania,rozciągania i jest on dość tkliwy,wrażliwy na dotyk..i zastanawiam się czy to normalne w 28 tygodniu, czy dziecko jest tak duże że może już tak mocno napierać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B to gratuluję zakupu :) Ja z laktatorem wstrzymam się do porodu. Jesli już to chyba zdecyduję się na medela mini electric. Jest połowę tańszy od swinga ale opinie też ma pozytywne. Olcia jakiś czas temu wyskoczyła mi taka krostka/ pryszcz. Akurat miałam wizytę u lekarki i pokazałam jej to. Przypisała mi dwie maści bo właściwie sama nie wiedziała czy to opryszczka czy coś innego. Kazała mi smarować najpierw jedną a jeśli nie przejdzie to drugą tylko w tym miejscu nigdzie więcej. Może warto skonsultować to z lekarzem. Opryszczka w ciąży bywa niebezpieczna... KASIEŃKAA__ niestety Ci nie pomogę bo nie mam takich dolegliwości. Mnie czasami boli ale w okolicy pępka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienka, niestety - normalne. sporo zależy od budowy ciała kobiety, niektorych to nie spotyka. mnie czasem tak boli, że aż sie źle chodzi - w kolejnych ciążach ponoć to się nasila, u mnie by się zgadzało. śpij na boczkach, to trochę pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
agneszka a jaka maść ci przepisał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie to napieranie boli mnie najbardziej jak wstanę z łóżka. ogólnie czuję jakby mi się nogi ''rozkręciły'' w pachwinach :D takie dziwne uczucie jakbym miała ścięgna poluzowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×